Uitblinkend Cercle vergeet om Club KO te slaan in vurige derby

door
Uitblinkend Cercle vergeet om Club KO te slaan in vurige derby

Met een minimum aan kansen heeft Club Brugge één punt gepakt in de Brugse derby tegen de Vereniging. Groen-Zwart was negentig minuten lang de betere ploeg maar moest wel twee maal terugvechten nadat de landskampioen op voorsprong klom. Stilaan is het alarmfase rood voor Club Brugge, dat onder Parker desastreus blijft presteren.


Op Jan Breydel rook Cercle Brugge zijn kans in de derby tegen grote broer Club. Blauw-Zwart zwalpt al weken door de Jupiler Pro League en ging eerder deze week ook onderuit in de Champions League. Voor Scott Parker waren het nog geen wittebroodsweken bij zijn nieuwe werkgever, mits een nederlaag vandaag kwam er mogelijk al veel druk te staan op zijn positie. De Engelsman wisselde weer duchtig: Nielsen kwam terug in de ploeg en onder meer Mata en Mechele zaten op de bank. Bij de Vereniging kwam Daland opnieuw in het elftal, een aantal weken geleden legde hij nog AA Gent over de knie met een laat doelpunt.

Cercle domineert grote broer maar moet achtervolgen

Cercle begon traditiegetrouw met een hoge pressing en dat leverde in de openingsfase al een paar hoekschoppen en halve kansen op, voorlopig hield de Blauw-Zwarte verdediging stand. Na dik vijf minuten spelen knalde Denkey een eerste keer voorlangs en even later moest Mignolet alles uit de kast halen om een afgeweken schot van de spits van Cercle uit doel te houden. Pas iets voorbij het kwartier stak Club de neus aan het venster maar het leverde wel meteen een grote kans op. Na mistasten achterin verscheen Jutgla alleen voor Majecki maar die laatste bracht redding via de paal.

Een goede minuut later glipte Jutgla opnieuw door de buitenspelval, centraal werd Lang aangespeeld en in een leeg doel legde hij de bal binnen. Na een VAR-check werd het doelpunt uiteindelijk gevalideerd: 0-1 voor de landskampioen. Cercle Brugge bleef nadien hetzelfde spel ontwikkelen, een paar minuten na het doelpunt kopte Ravych over. In het slot van de eerste helft kwam ook Somers nog eens in kansrijke positie maar vanuit een scherpe hoek botste hij op de 'bezoekende' doelman. Halfweg stond Club eerder gelukkig op voorsprong.

Lang legt de thuisaanhang voorlopig het zwijgen op met een doelpunt halfweg de eerste periode.

Efficiënt Club ontsnapt meermaals

Ook na de rust begon de Vereniging als een sneltrein en dat leverde al heel snel de gelijkmaker op. Na een prima aanval gaf Somers vanop rechts voor en centraal trapte Denkey onhoudbaar voorbij Mignolet: 1-1. Ook nadien bleef groen-zwart de partij domineren, op het uur kwam de thuisploeg bijna aan een verdiende voorsprong toen Daland na een vrije trap prima kopte maar een sterke doelman van de landskampioen op zijn weg vond. Club Brugge voetbalde ondermaats maar was wel efficiënt in de zone van de waarheid. Op twintig minuten van het einde leverde hun eerste kans na de pauze zowaar opnieuw een doelpunt op: Nielsen krulde heerlijk vanaf de rand van de zestien meter en de 1-2 ging knap naast Majecki in doel.

Lang konden Parker en co echter weer niet genieten van hun voorsprong, een paar minuten later kreeg de Vereniging een nieuwe hoekschop en Somers kopte de 2-2 in de verste hoek. De youngster van Cercle was helemaal 'on fire' en enkel een sterke gouden schoen verijdelde even later een nieuw doelpunt van Somers. Club Brugge hield uiteindelijk een gelijkspel over aan de derby en dat was veel meer dan het vandaag verdiende. Een ijzersterke Vereniging vergat dan weer om zichzelf te belonen.

Scoreverloop:

0-1 (18') Lang, 1-1 (51') Denkey, 1-2 (71') Nielsen, 2-2 (78') Somers

JOUW MENING TELT:
Is Parker nog wel de juiste man bij Club Brugge?

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

20
20
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

411
411
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

351
351
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

308
308
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1120
1120
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

314
314
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

412
412
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

362
362
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

173
173
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

122
122
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

114
114
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

176
176
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

69
69
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

526
526
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

158
158
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

373
373
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

61
61
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

87
87
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

556
556
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

115
115
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

130
130
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

759
759
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

241
241
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

367
367
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

314
314

Meer sportnieuws