Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

door
Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

Na een behoorlijk zoutloze pot voetbal heeft Antwerp gemakkelijk de maat genomen van een zwak Eupen. De bezoekers hielden in de eerste helft lange tijd stand maar na een domme rode kaart zakte het team van Still snel in elkaar als een pudding. The Great Old voetbalde vervolgens in spaarmodus richting een nieuwe overwinning.


The Great Old stond voor een op papier wat 'gemakkelijker' programma met wedstrijden tegen Eupen, OHL en KV Mechelen. De Panda's wonnen vorig weekend nog in een dol slot van Malinwa en kropen zo een beetje weg uit het degradatiemoeras. Het team van Still wou vandaag ook graag stunten op de Bosuil, Prevljak begon bij de bezoekers alvast op de bank. Mark Van Bommel bracht Bataille opnieuw aan de aftrap, met onder meer Stengs en Muja waren er nog steeds veel afwezigen.

Zoutloze pot voetbal ontploft na een halfuur spelen

Antwerp drong aan in de openingsfase maar de Eupense burcht stond voorlopig prima. Een eerste schot van Toby Alderweireld vloog na tien minuten spelen ruim over. De Panda's reageerden quasi meteen met een doelrijpe kans voor Baiye maar ook hij kon zijn poging niet kadreren. Beide ploegen waren voorlopig offensief onmachtig en zo kregen we een zoutloos eerste halfuur te zien.

In het laatste kwartier viel er eindelijk toch wat te beleven op de Bosuil. Plots kwam Keita oog in oog te staan met Moser en in de kluts verdween de bal tegen de paal. De rebound werd niet benut door Kerk maar na een tussenkomst van de VAR kreeg Antwerp een strafschop vanwege een fout op de Nederlander. Tot overmaat van ramp voor Eupen mocht Bessilé meteen gaan douchen en benutte Janssen ook de strafschop: 1-0. Met een man minder stond het team van Still voor een heel moeilijke opdracht. Voor de pauze werd dat zelfs bijna een hopeloze zaak: vanop rechts bracht De Laet hard voor en Ekkelenkamp zette zijn team halfweg helemaal op rozen: 2-0.

Eupen houdt een dik halfuur moeiteloos stand maar moet dan met een man minder verder.

Antwerp zet motor af na rust

De start van de tweede periode leek heel hard op die van de eerste helft, met het verschil natuurlijk dat Antwerp deze keer een dubbele voorsprong op zak had. The Great Old monopoliseerde de bal maar toonde weinig aanvallende intenties. Iets voorbij het uur creëerde Antwerp eindelijk nog eens gevaar, vanop vrije trap krulde Alderweireld de bal op het dak van het doel.

Eupen kwam zo goed als geen enkele keer nog echt tot een mogelijkheid. Via Ekkelenkamp en Janssen waren er wel wat halve kansen voor de thuisploeg maar ook de Panda's leken wel vrede te nemen met een 'kleine' nederlaag. In het slot mikte Janssen de laatste mogelijkheid nog naast na een prachtige combinatie met Vermeeren. Uiteindelijk zou het 2-0 blijven op de Bosuil en zo sluipt Antwerp weer twee punten dichter bij leider Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (38') Janssen, 2-0 (44') Ekkelenkamp

Bijzonderheid:

Bessilé (Eupen) krijgt een rode kaart (37').

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Denkt u dat Antwerp nog een gooi kan doen naar de titel?

Meest recent

Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

5
5
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

55
55
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

81
81
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

83
83
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

131
131
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

118
118
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

548
548
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

157
157
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

131
131
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

627
627
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

398
398
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

134
134
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

236
236
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

760
760
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

341
341
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

224
224
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

64
64
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

36
36
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

259
259
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

94
94
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

563
563
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

205
205
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

196
196
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

433
433

Meer sportnieuws