Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

door
Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

Na een behoorlijk zoutloze pot voetbal heeft Antwerp gemakkelijk de maat genomen van een zwak Eupen. De bezoekers hielden in de eerste helft lange tijd stand maar na een domme rode kaart zakte het team van Still snel in elkaar als een pudding. The Great Old voetbalde vervolgens in spaarmodus richting een nieuwe overwinning.


The Great Old stond voor een op papier wat 'gemakkelijker' programma met wedstrijden tegen Eupen, OHL en KV Mechelen. De Panda's wonnen vorig weekend nog in een dol slot van Malinwa en kropen zo een beetje weg uit het degradatiemoeras. Het team van Still wou vandaag ook graag stunten op de Bosuil, Prevljak begon bij de bezoekers alvast op de bank. Mark Van Bommel bracht Bataille opnieuw aan de aftrap, met onder meer Stengs en Muja waren er nog steeds veel afwezigen.

Zoutloze pot voetbal ontploft na een halfuur spelen

Antwerp drong aan in de openingsfase maar de Eupense burcht stond voorlopig prima. Een eerste schot van Toby Alderweireld vloog na tien minuten spelen ruim over. De Panda's reageerden quasi meteen met een doelrijpe kans voor Baiye maar ook hij kon zijn poging niet kadreren. Beide ploegen waren voorlopig offensief onmachtig en zo kregen we een zoutloos eerste halfuur te zien.

In het laatste kwartier viel er eindelijk toch wat te beleven op de Bosuil. Plots kwam Keita oog in oog te staan met Moser en in de kluts verdween de bal tegen de paal. De rebound werd niet benut door Kerk maar na een tussenkomst van de VAR kreeg Antwerp een strafschop vanwege een fout op de Nederlander. Tot overmaat van ramp voor Eupen mocht Bessilé meteen gaan douchen en benutte Janssen ook de strafschop: 1-0. Met een man minder stond het team van Still voor een heel moeilijke opdracht. Voor de pauze werd dat zelfs bijna een hopeloze zaak: vanop rechts bracht De Laet hard voor en Ekkelenkamp zette zijn team halfweg helemaal op rozen: 2-0.

Eupen houdt een dik halfuur moeiteloos stand maar moet dan met een man minder verder.

Antwerp zet motor af na rust

De start van de tweede periode leek heel hard op die van de eerste helft, met het verschil natuurlijk dat Antwerp deze keer een dubbele voorsprong op zak had. The Great Old monopoliseerde de bal maar toonde weinig aanvallende intenties. Iets voorbij het uur creëerde Antwerp eindelijk nog eens gevaar, vanop vrije trap krulde Alderweireld de bal op het dak van het doel.

Eupen kwam zo goed als geen enkele keer nog echt tot een mogelijkheid. Via Ekkelenkamp en Janssen waren er wel wat halve kansen voor de thuisploeg maar ook de Panda's leken wel vrede te nemen met een 'kleine' nederlaag. In het slot mikte Janssen de laatste mogelijkheid nog naast na een prachtige combinatie met Vermeeren. Uiteindelijk zou het 2-0 blijven op de Bosuil en zo sluipt Antwerp weer twee punten dichter bij leider Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (38') Janssen, 2-0 (44') Ekkelenkamp

Bijzonderheid:

Bessilé (Eupen) krijgt een rode kaart (37').

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Denkt u dat Antwerp nog een gooi kan doen naar de titel?

Meest recent

Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

359
359
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

570
570
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

715
715
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1046
1046
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1361
1361
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

938
938
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

17
17
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

879
879
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

191
191
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

144
144
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

78
78
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

148
148
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

201
201
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

66
66
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

331
331
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

54
54
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

170
170
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

298
298
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

143
143
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

160
160
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

273
273
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

108
108
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

352
352

Meer sportnieuws