Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

86 stemmen
Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

Na een behoorlijk zoutloze pot voetbal heeft Antwerp gemakkelijk de maat genomen van een zwak Eupen. De bezoekers hielden in de eerste helft lange tijd stand maar na een domme rode kaart zakte het team van Still snel in elkaar als een pudding. The Great Old voetbalde vervolgens in spaarmodus richting een nieuwe overwinning.


The Great Old stond voor een op papier wat 'gemakkelijker' programma met wedstrijden tegen Eupen, OHL en KV Mechelen. De Panda's wonnen vorig weekend nog in een dol slot van Malinwa en kropen zo een beetje weg uit het degradatiemoeras. Het team van Still wou vandaag ook graag stunten op de Bosuil, Prevljak begon bij de bezoekers alvast op de bank. Mark Van Bommel bracht Bataille opnieuw aan de aftrap, met onder meer Stengs en Muja waren er nog steeds veel afwezigen.

Zoutloze pot voetbal ontploft na een halfuur spelen

Antwerp drong aan in de openingsfase maar de Eupense burcht stond voorlopig prima. Een eerste schot van Toby Alderweireld vloog na tien minuten spelen ruim over. De Panda's reageerden quasi meteen met een doelrijpe kans voor Baiye maar ook hij kon zijn poging niet kadreren. Beide ploegen waren voorlopig offensief onmachtig en zo kregen we een zoutloos eerste halfuur te zien.

In het laatste kwartier viel er eindelijk toch wat te beleven op de Bosuil. Plots kwam Keita oog in oog te staan met Moser en in de kluts verdween de bal tegen de paal. De rebound werd niet benut door Kerk maar na een tussenkomst van de VAR kreeg Antwerp een strafschop vanwege een fout op de Nederlander. Tot overmaat van ramp voor Eupen mocht Bessilé meteen gaan douchen en benutte Janssen ook de strafschop: 1-0. Met een man minder stond het team van Still voor een heel moeilijke opdracht. Voor de pauze werd dat zelfs bijna een hopeloze zaak: vanop rechts bracht De Laet hard voor en Ekkelenkamp zette zijn team halfweg helemaal op rozen: 2-0.

Eupen houdt een dik halfuur moeiteloos stand maar moet dan met een man minder verder.

Antwerp zet motor af na rust

De start van de tweede periode leek heel hard op die van de eerste helft, met het verschil natuurlijk dat Antwerp deze keer een dubbele voorsprong op zak had. The Great Old monopoliseerde de bal maar toonde weinig aanvallende intenties. Iets voorbij het uur creëerde Antwerp eindelijk nog eens gevaar, vanop vrije trap krulde Alderweireld de bal op het dak van het doel.

Eupen kwam zo goed als geen enkele keer nog echt tot een mogelijkheid. Via Ekkelenkamp en Janssen waren er wel wat halve kansen voor de thuisploeg maar ook de Panda's leken wel vrede te nemen met een 'kleine' nederlaag. In het slot mikte Janssen de laatste mogelijkheid nog naast na een prachtige combinatie met Vermeeren. Uiteindelijk zou het 2-0 blijven op de Bosuil en zo sluipt Antwerp weer twee punten dichter bij leider Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (38') Janssen, 2-0 (44') Ekkelenkamp

Bijzonderheid:

Bessilé (Eupen) krijgt een rode kaart (37').

LEES OOK: 'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Denkt u dat Antwerp nog een gooi kan doen naar de titel?

Meest recent

'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

5
5
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

95
95
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

160
160
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

69
69
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

411
411
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

213
213
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

179
179
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

225
225
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

56
56
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

399
399
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

78
78
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

251
251
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

209
209
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

272
272
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1059
1059
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

516
516
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

175
175
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

93
93
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

244
244
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

224
224
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

613
613
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

769
769
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

343
343
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

660
660
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

496
496

Meer sportnieuws