Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

86 stemmen
Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

Na een behoorlijk zoutloze pot voetbal heeft Antwerp gemakkelijk de maat genomen van een zwak Eupen. De bezoekers hielden in de eerste helft lange tijd stand maar na een domme rode kaart zakte het team van Still snel in elkaar als een pudding. The Great Old voetbalde vervolgens in spaarmodus richting een nieuwe overwinning.


The Great Old stond voor een op papier wat 'gemakkelijker' programma met wedstrijden tegen Eupen, OHL en KV Mechelen. De Panda's wonnen vorig weekend nog in een dol slot van Malinwa en kropen zo een beetje weg uit het degradatiemoeras. Het team van Still wou vandaag ook graag stunten op de Bosuil, Prevljak begon bij de bezoekers alvast op de bank. Mark Van Bommel bracht Bataille opnieuw aan de aftrap, met onder meer Stengs en Muja waren er nog steeds veel afwezigen.

Zoutloze pot voetbal ontploft na een halfuur spelen

Antwerp drong aan in de openingsfase maar de Eupense burcht stond voorlopig prima. Een eerste schot van Toby Alderweireld vloog na tien minuten spelen ruim over. De Panda's reageerden quasi meteen met een doelrijpe kans voor Baiye maar ook hij kon zijn poging niet kadreren. Beide ploegen waren voorlopig offensief onmachtig en zo kregen we een zoutloos eerste halfuur te zien.

In het laatste kwartier viel er eindelijk toch wat te beleven op de Bosuil. Plots kwam Keita oog in oog te staan met Moser en in de kluts verdween de bal tegen de paal. De rebound werd niet benut door Kerk maar na een tussenkomst van de VAR kreeg Antwerp een strafschop vanwege een fout op de Nederlander. Tot overmaat van ramp voor Eupen mocht Bessilé meteen gaan douchen en benutte Janssen ook de strafschop: 1-0. Met een man minder stond het team van Still voor een heel moeilijke opdracht. Voor de pauze werd dat zelfs bijna een hopeloze zaak: vanop rechts bracht De Laet hard voor en Ekkelenkamp zette zijn team halfweg helemaal op rozen: 2-0.

Eupen houdt een dik halfuur moeiteloos stand maar moet dan met een man minder verder.

Antwerp zet motor af na rust

De start van de tweede periode leek heel hard op die van de eerste helft, met het verschil natuurlijk dat Antwerp deze keer een dubbele voorsprong op zak had. The Great Old monopoliseerde de bal maar toonde weinig aanvallende intenties. Iets voorbij het uur creëerde Antwerp eindelijk nog eens gevaar, vanop vrije trap krulde Alderweireld de bal op het dak van het doel.

Eupen kwam zo goed als geen enkele keer nog echt tot een mogelijkheid. Via Ekkelenkamp en Janssen waren er wel wat halve kansen voor de thuisploeg maar ook de Panda's leken wel vrede te nemen met een 'kleine' nederlaag. In het slot mikte Janssen de laatste mogelijkheid nog naast na een prachtige combinatie met Vermeeren. Uiteindelijk zou het 2-0 blijven op de Bosuil en zo sluipt Antwerp weer twee punten dichter bij leider Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (38') Janssen, 2-0 (44') Ekkelenkamp

Bijzonderheid:

Bessilé (Eupen) krijgt een rode kaart (37').

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Denkt u dat Antwerp nog een gooi kan doen naar de titel?

Meest recent

Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

11
11
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

3
3
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

25
25
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

153
153
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

111
111
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

37
37
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

79
79
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

212
212
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

77
77
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

427
427
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

319
319
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

128
128
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

180
180
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

547
547
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

402
402
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

122
122
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

346
346
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

228
228
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

273
273
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

167
167
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

99
99
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

560
560
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

469
469
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

582
582
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1110
1110

Meer sportnieuws