Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

door
Antwerp flitst in spaarmodus voorbij tien makke Panda's

Na een behoorlijk zoutloze pot voetbal heeft Antwerp gemakkelijk de maat genomen van een zwak Eupen. De bezoekers hielden in de eerste helft lange tijd stand maar na een domme rode kaart zakte het team van Still snel in elkaar als een pudding. The Great Old voetbalde vervolgens in spaarmodus richting een nieuwe overwinning.


The Great Old stond voor een op papier wat 'gemakkelijker' programma met wedstrijden tegen Eupen, OHL en KV Mechelen. De Panda's wonnen vorig weekend nog in een dol slot van Malinwa en kropen zo een beetje weg uit het degradatiemoeras. Het team van Still wou vandaag ook graag stunten op de Bosuil, Prevljak begon bij de bezoekers alvast op de bank. Mark Van Bommel bracht Bataille opnieuw aan de aftrap, met onder meer Stengs en Muja waren er nog steeds veel afwezigen.

Zoutloze pot voetbal ontploft na een halfuur spelen

Antwerp drong aan in de openingsfase maar de Eupense burcht stond voorlopig prima. Een eerste schot van Toby Alderweireld vloog na tien minuten spelen ruim over. De Panda's reageerden quasi meteen met een doelrijpe kans voor Baiye maar ook hij kon zijn poging niet kadreren. Beide ploegen waren voorlopig offensief onmachtig en zo kregen we een zoutloos eerste halfuur te zien.

In het laatste kwartier viel er eindelijk toch wat te beleven op de Bosuil. Plots kwam Keita oog in oog te staan met Moser en in de kluts verdween de bal tegen de paal. De rebound werd niet benut door Kerk maar na een tussenkomst van de VAR kreeg Antwerp een strafschop vanwege een fout op de Nederlander. Tot overmaat van ramp voor Eupen mocht Bessilé meteen gaan douchen en benutte Janssen ook de strafschop: 1-0. Met een man minder stond het team van Still voor een heel moeilijke opdracht. Voor de pauze werd dat zelfs bijna een hopeloze zaak: vanop rechts bracht De Laet hard voor en Ekkelenkamp zette zijn team halfweg helemaal op rozen: 2-0.

Eupen houdt een dik halfuur moeiteloos stand maar moet dan met een man minder verder.

Antwerp zet motor af na rust

De start van de tweede periode leek heel hard op die van de eerste helft, met het verschil natuurlijk dat Antwerp deze keer een dubbele voorsprong op zak had. The Great Old monopoliseerde de bal maar toonde weinig aanvallende intenties. Iets voorbij het uur creëerde Antwerp eindelijk nog eens gevaar, vanop vrije trap krulde Alderweireld de bal op het dak van het doel.

Eupen kwam zo goed als geen enkele keer nog echt tot een mogelijkheid. Via Ekkelenkamp en Janssen waren er wel wat halve kansen voor de thuisploeg maar ook de Panda's leken wel vrede te nemen met een 'kleine' nederlaag. In het slot mikte Janssen de laatste mogelijkheid nog naast na een prachtige combinatie met Vermeeren. Uiteindelijk zou het 2-0 blijven op de Bosuil en zo sluipt Antwerp weer twee punten dichter bij leider Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (38') Janssen, 2-0 (44') Ekkelenkamp

Bijzonderheid:

Bessilé (Eupen) krijgt een rode kaart (37').

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Denkt u dat Antwerp nog een gooi kan doen naar de titel?

Meest recent

Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

28
28
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

202
202
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

22
22
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

47
47
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

32
32
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

110
110
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

532
532
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

148
148
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

120
120
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

125
125
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

155
155
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

334
334
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

548
548
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

43
43
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

52
52
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

32
32
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

72
72
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

29
29
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

163
163
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

63
63
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

54
54
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1477
1477
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

39
39
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

55
55
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

78
78

Meer sportnieuws