Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

door
Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

Wanneer de Rode Duivels in maart verzamelen voor hun eerste kwalificatiematch voor het EK 2024, dan zal dat zonder Thierry Henry zijn. De legendarische Franse ex-spits was de voorbije jaren assistent bij onze nationale ploeg, maar de KBVB kondigde al aan dat hij geen deel meer zal uitmaken van de staf van Domenico Tedesco. Waar de toekomst van Henry dan wel ligt, is nog onduidelijk.


Voorlopig is de 45-jarige enkel nog aan de slag als analist, maar woensdagavond solliciteerde hij wel enigszins naar een nieuwe job. Bij CBS Sports vroegen ze hem of hij zich kandidaat zou stellen om de nieuwe bondscoach van de Verenigde Staten te worden en daarop antwoordde Henry zeker niet weigerachtig.

"Dat is een moeilijke vraag om op te antwoorden. Maar wat ik wel kan zeggen: Roberto Martinez is bondscoach van Portugal geworden en ik ga niet mee met hem. Ik heb enorm veel respect voor de 'boss', want hij gaf me een kans toen niemand anders dat wou. Maar op dit moment wil ik geen nummer twee meer zijn. Ik zou graag een nieuwe poging wagen als hoofdtrainer", reageerde hij veelbetekenend.

KENNIS
Henry gaf bovendien nog mee dat hij de Amerikaanse spelers en competitie goed kent. Als speler sloot hij van 2010 tot 2015 zijn carrière af in de MLS bij New York Red Bulls, terwijl hij ook als trainer nog terugkeerde in de competitie. Van 2019 tot 2021 was hij immers coach van CF Montréal. Bij de Verenigde Staten zou Henry een zeer interessante uitdaging kunnen wachten, want de Amerikanen zijn één van de gastlanden voor het WK 2026.


LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Zou Henry een goede bondscoach zijn voor de VS?

Meest recent

'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

18
18
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

30
30
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

129
129
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

49
49
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

165
165
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

56
56
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

16
16
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

658
658
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

231
231
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

242
242
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

75
75
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

316
316
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

143
143
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

21
21
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

305
305
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

118
118
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

110
110
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

258
258
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

144
144
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

189
189
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

438
438
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

353
353
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

376
376
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

373
373
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

593
593

Meer sportnieuws