Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

63 stemmen
Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

Wanneer de Rode Duivels in maart verzamelen voor hun eerste kwalificatiematch voor het EK 2024, dan zal dat zonder Thierry Henry zijn. De legendarische Franse ex-spits was de voorbije jaren assistent bij onze nationale ploeg, maar de KBVB kondigde al aan dat hij geen deel meer zal uitmaken van de staf van Domenico Tedesco. Waar de toekomst van Henry dan wel ligt, is nog onduidelijk.


Voorlopig is de 45-jarige enkel nog aan de slag als analist, maar woensdagavond solliciteerde hij wel enigszins naar een nieuwe job. Bij CBS Sports vroegen ze hem of hij zich kandidaat zou stellen om de nieuwe bondscoach van de Verenigde Staten te worden en daarop antwoordde Henry zeker niet weigerachtig.

"Dat is een moeilijke vraag om op te antwoorden. Maar wat ik wel kan zeggen: Roberto Martinez is bondscoach van Portugal geworden en ik ga niet mee met hem. Ik heb enorm veel respect voor de 'boss', want hij gaf me een kans toen niemand anders dat wou. Maar op dit moment wil ik geen nummer twee meer zijn. Ik zou graag een nieuwe poging wagen als hoofdtrainer", reageerde hij veelbetekenend.

KENNIS
Henry gaf bovendien nog mee dat hij de Amerikaanse spelers en competitie goed kent. Als speler sloot hij van 2010 tot 2015 zijn carrière af in de MLS bij New York Red Bulls, terwijl hij ook als trainer nog terugkeerde in de competitie. Van 2019 tot 2021 was hij immers coach van CF Montréal. Bij de Verenigde Staten zou Henry een zeer interessante uitdaging kunnen wachten, want de Amerikanen zijn één van de gastlanden voor het WK 2026.


LEES OOK: Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Zou Henry een goede bondscoach zijn voor de VS?

Meest recent

'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

14
14
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

8
8
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

140
140
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

25
25
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

134
134
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

360
360
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

392
392
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

111
111
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

73
73
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

360
360
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

367
367
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

131
131
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

151
151
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

660
660
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

145
145
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

278
278
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

314
314
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

296
296
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

64
64
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

318
318
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

128
128

Meer sportnieuws