Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

door
Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

Wanneer de Rode Duivels in maart verzamelen voor hun eerste kwalificatiematch voor het EK 2024, dan zal dat zonder Thierry Henry zijn. De legendarische Franse ex-spits was de voorbije jaren assistent bij onze nationale ploeg, maar de KBVB kondigde al aan dat hij geen deel meer zal uitmaken van de staf van Domenico Tedesco. Waar de toekomst van Henry dan wel ligt, is nog onduidelijk.


Voorlopig is de 45-jarige enkel nog aan de slag als analist, maar woensdagavond solliciteerde hij wel enigszins naar een nieuwe job. Bij CBS Sports vroegen ze hem of hij zich kandidaat zou stellen om de nieuwe bondscoach van de Verenigde Staten te worden en daarop antwoordde Henry zeker niet weigerachtig.

"Dat is een moeilijke vraag om op te antwoorden. Maar wat ik wel kan zeggen: Roberto Martinez is bondscoach van Portugal geworden en ik ga niet mee met hem. Ik heb enorm veel respect voor de 'boss', want hij gaf me een kans toen niemand anders dat wou. Maar op dit moment wil ik geen nummer twee meer zijn. Ik zou graag een nieuwe poging wagen als hoofdtrainer", reageerde hij veelbetekenend.

KENNIS
Henry gaf bovendien nog mee dat hij de Amerikaanse spelers en competitie goed kent. Als speler sloot hij van 2010 tot 2015 zijn carrière af in de MLS bij New York Red Bulls, terwijl hij ook als trainer nog terugkeerde in de competitie. Van 2019 tot 2021 was hij immers coach van CF Montréal. Bij de Verenigde Staten zou Henry een zeer interessante uitdaging kunnen wachten, want de Amerikanen zijn één van de gastlanden voor het WK 2026.


LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Zou Henry een goede bondscoach zijn voor de VS?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

18
18
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

33
33
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

39
39
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

24
24
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

22
22
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

115
115
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

46
46
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

166
166
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

109
109
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

175
175
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

127
127
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

193
193
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

127
127
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

381
381
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

347
347
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

22
22
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

793
793
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

68
68
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

172
172
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

144
144
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

351
351
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

470
470
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

195
195
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

128
128
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

198
198

Meer sportnieuws