Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

63 stemmen
Henry geeft grote hint over volgende uitdaging

Wanneer de Rode Duivels in maart verzamelen voor hun eerste kwalificatiematch voor het EK 2024, dan zal dat zonder Thierry Henry zijn. De legendarische Franse ex-spits was de voorbije jaren assistent bij onze nationale ploeg, maar de KBVB kondigde al aan dat hij geen deel meer zal uitmaken van de staf van Domenico Tedesco. Waar de toekomst van Henry dan wel ligt, is nog onduidelijk.


Voorlopig is de 45-jarige enkel nog aan de slag als analist, maar woensdagavond solliciteerde hij wel enigszins naar een nieuwe job. Bij CBS Sports vroegen ze hem of hij zich kandidaat zou stellen om de nieuwe bondscoach van de Verenigde Staten te worden en daarop antwoordde Henry zeker niet weigerachtig.

"Dat is een moeilijke vraag om op te antwoorden. Maar wat ik wel kan zeggen: Roberto Martinez is bondscoach van Portugal geworden en ik ga niet mee met hem. Ik heb enorm veel respect voor de 'boss', want hij gaf me een kans toen niemand anders dat wou. Maar op dit moment wil ik geen nummer twee meer zijn. Ik zou graag een nieuwe poging wagen als hoofdtrainer", reageerde hij veelbetekenend.

KENNIS
Henry gaf bovendien nog mee dat hij de Amerikaanse spelers en competitie goed kent. Als speler sloot hij van 2010 tot 2015 zijn carrière af in de MLS bij New York Red Bulls, terwijl hij ook als trainer nog terugkeerde in de competitie. Van 2019 tot 2021 was hij immers coach van CF Montréal. Bij de Verenigde Staten zou Henry een zeer interessante uitdaging kunnen wachten, want de Amerikanen zijn één van de gastlanden voor het WK 2026.


LEES OOK: Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Zou Henry een goede bondscoach zijn voor de VS?

Meest recent

'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

2
2
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

134
134
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

80
80
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

115
115
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

103
103
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

231
231
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

62
62
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

45
45
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

33
33
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

465
465
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

233
233
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

51
51
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

240
240
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

178
178
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

118
118
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

729
729
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

68
68
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

180
180
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

179
179
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1105
1105
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

719
719
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

476
476
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

870
870
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

874
874

Meer sportnieuws