Parker zorgt voor opmerkelijke statistiek in Champions League

door
Parker zorgt voor opmerkelijke statistiek in Champions League

Club Brugge staat om 21u voor de eerste keer in de achtste finale van de Champions League, waarin het Benfica op bezoek krijgt in de heenwedstrijd. Voor Blauw-Zwart wordt het een kans om zich in de kijker te spelen voor heel Europa en misschien ook wat vertrouwen te tanken, zodat het zich kan herpakken in eigen land. Ook voor Scott Parker wordt het een speciale gelegenheid.


De Engelse trainer was vorig seizoen nog aan de slag in het Engelse Championship en werd in augustus nog ontslagen bij Bournemouth na een 9-0-vernedering door Liverpool, maar staat een halfjaar later dus wel in het kampioenenbal. En dat blijkt een zeldzaamheid. De Engelse clubs mogen dan wel al jarenlang de Champions League domineren, toch wordt Parker pas de vierde Engelse trainer die in de knock-outfase van het toernooi staat.

Engelse teams blijken immers vooral op buitenlandse coaches te rekenen. Parker werd tot dusver enkel voorgegaan door Harry Redknapp (Tottenham), Craig Shakespeare (Leicester City) en Frank Lampard (Chelsea). Het aantal Engelse coaches wordt woensdagavond wel meteen uitgebreid naar vijf, want tegelijk met Parker komt ook Graham Potter met Chelsea in actie.

Club zal hopen dat Parker het voorbeeld van Redknapp en Shakespeare kan volgen. Zij wisten hun teams telkens door de achtste finales te loodsen, alvorens wel in de kwartfinale te sneuvelen. Lampard kreeg in 2020 dan weer meteen een rammeling van Bayern München.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Maakt Club Brugge kans om tegen Benfica door te stoten?

Meest recent

Mysterieuze zet van Coucke geeft De Pauw stout nieuw pad

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

4
4
Pro League versus politiek: Parys met voet vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

18
18
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

52
52
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

538
538
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

104
104
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

162
162
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

394
394
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

64
64
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

135
135
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

88
88
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

73
73
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

60
60
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

132
132
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

146
146
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

202
202
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

107
107
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

290
290
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

100
100
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

209
209
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

144
144
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

82
82
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

260
260
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

228
228

Meer sportnieuws