"Dit Club is ruimschoots onvoldoende om Benfica uit te schakelen"

door

Club Brugge begint als underdog aan de wedstrijd tegen Benfica. De Portugezen zijn aan een geweldig seizoen bezig, terwijl Club Brugge toch al een tijdje op de sukkel is. Peter Vandenbempt schat de kansen van de Belgische landskampioen dan ook laag in bij Sporza. Kan Club zijn ongelijk bewijzen?


"Het enige waar Club zich écht kan aan vasthouden, is dat wanneer je er helemaal niets van verwacht het vaak toch nog gebeurt. Club kan bijvoorbeeld een goeie thuismatch spelen, zodat de terugmatch toch nog van belang is", opent de ervaren journalist. Een kwalificatie voor de volgende ronde acht Vandenbempt helemaal onmogelijk.

BENFICA STERK OP VERPLAATSING

"Maar stel nu dat Club een kleine overwinning kan behalen in eigen stadion. Dan moet het nog altijd naar Benfica, waar het tegen een enorme muur komt te staan. Benfica thuis, dat is onwaarschijnlijk. Kortom: in voetbal kan alles, maar in principe is dit Club ruimschoots onvoldoende om Benfica iets in de weg te leggen", is de duidelijke commentaar van Vandenbempt.

Kan Club in eigen huis Benfica verslaan? Dat wordt niet makkelijk. In zijn laatste vijf uitwedstrijden in de Champions League pakte Benfica een knappe 13 op 15 tegen Maccabi Haifa (1-6), PSG (1-1), Juventus (1-2), Dinamo Kiev (1-2) en FC Midtjylland (1-3). Club Brugge wist in zijn laatste vijf thuiswedstrijden op het kampioenenbal een 6 op 15 te behalen tegen FC Porto (0-4), Atlético Madrid (2-0), Bayer Leverkusen (1-0), RB Leipzig (0-5) en Manchester City (1-5). De 25.000 aanwezige fans, het stadion is niet helemaal uitverkocht, hopen alvast op een nieuwe memorabel Europese avond.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Wat zal het worden vanavond?

Meest recent

Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

44
44
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

62
62
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

116
116
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

236
236
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

93
93
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

72
72
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

35
35
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

46
46
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

25
25
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

124
124
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

93
93
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

366
366
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

129
129
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

530
530
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

588
588
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

382
382
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

248
248
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

313
313
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

77
77
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

603
603
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87

Meer sportnieuws