"Iedereen wil onder Kompany werken, De Condé is hét voorbeeld"

1048 stemmen

Bij KRC Genk heerst er inzake sportief beleid al vele jaren stabiliteit met Dimitri De Condé. Het is dan ook geen toeval dat de Limburgers na Club Brugge zijn uitgegroeid tot de tweede meest succesvolle Belgische club van de afgelopen vijf jaar. Bij RSC Anderlecht werd die stabiliteit afgelopen zomer nog maar eens tenietgedaan.


Stabiliteit is de sleutel tot succes. Bij KRC Genk beseffen ze dat maar al te goed. Ook daar moesten er in tijden van crisis telkens trainers, voorzitters of sportief managers sneuvelen. Daardoor was het vaak een club die hoge pieken en diepe dalen kenden. Die zijn er nog, maar Genk is wel constanter aan het worden. De tijdsspanne tussen behaalde prijzen wordt kleiner. Ex-speler Christian Kabasele is in La Capitale vol lof voor De Condé. 

KABASELE

Volgens hem biedt De Condé de jonge talenten een goed sportief project aan en ze krijgen ook de nodige kansen om zich dan te tonen. Zo wisten ze Karetsas weg te halen bij Anderlecht en Kabasele vindt ook dat El Khannouss goed wordt aangepakt. Hij blijft staan als hij een dipje kent, maar via een nieuw contract én goed project beslisten beide partijen dat ze nog 1,5 jaar zullen samenwerken. Die stabiliteit is een zegen.

Eén waarvan ze bij Anderlecht enkel maar van kunnen dromen. Nochtans leek die er te zijn met de aanwezigheid van Kompany. Het bestuur besloot om afgelopen zomer een heel andere weg in te gaan, met een compleet andere voetbalvisie, en daar sloegen ze de bal grondig mis. Kabasele ziet dat Kompany fantastisch werk levert bij Burnley. Hij stelt vast dat elke speler graag onder Kompany wil werken. Hij was bij de nationale ploeg al een speler die heel veel raad gaf. Kabasele geeft aan dat de fans van RSCA wel spijt zullen hebben dat Kompany weg is, als ze zien welk werk hij op korte tijd bij Burnley heeft kunnen realiseren.

LEES OOK: Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Gaat De Condé ooit voor een Europese topclub werken?

Meest recent

'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

67
67
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

284
284
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

43
43
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

102
102
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

177
177
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

23
23
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

409
409
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

144
144
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

138
138
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

48
48
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

82
82
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

61
61
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

405
405
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

538
538
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

172
172
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

115
115
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

138
138
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

156
156
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

203
203
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

174
174
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

148
148
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

529
529
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

633
633
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

1029
1029

Meer sportnieuws