"Iedereen wil onder Kompany werken, De Condé is hét voorbeeld"

1048

Bij KRC Genk heerst er inzake sportief beleid al vele jaren stabiliteit met Dimitri De Condé. Het is dan ook geen toeval dat de Limburgers na Club Brugge zijn uitgegroeid tot de tweede meest succesvolle Belgische club van de afgelopen vijf jaar. Bij RSC Anderlecht werd die stabiliteit afgelopen zomer nog maar eens tenietgedaan.


Stabiliteit is de sleutel tot succes. Bij KRC Genk beseffen ze dat maar al te goed. Ook daar moesten er in tijden van crisis telkens trainers, voorzitters of sportief managers sneuvelen. Daardoor was het vaak een club die hoge pieken en diepe dalen kenden. Die zijn er nog, maar Genk is wel constanter aan het worden. De tijdsspanne tussen behaalde prijzen wordt kleiner. Ex-speler Christian Kabasele is in La Capitale vol lof voor De Condé. 

KABASELE

Volgens hem biedt De Condé de jonge talenten een goed sportief project aan en ze krijgen ook de nodige kansen om zich dan te tonen. Zo wisten ze Karetsas weg te halen bij Anderlecht en Kabasele vindt ook dat El Khannouss goed wordt aangepakt. Hij blijft staan als hij een dipje kent, maar via een nieuw contract én goed project beslisten beide partijen dat ze nog 1,5 jaar zullen samenwerken. Die stabiliteit is een zegen.

Eén waarvan ze bij Anderlecht enkel maar van kunnen dromen. Nochtans leek die er te zijn met de aanwezigheid van Kompany. Het bestuur besloot om afgelopen zomer een heel andere weg in te gaan, met een compleet andere voetbalvisie, en daar sloegen ze de bal grondig mis. Kabasele ziet dat Kompany fantastisch werk levert bij Burnley. Hij stelt vast dat elke speler graag onder Kompany wil werken. Hij was bij de nationale ploeg al een speler die heel veel raad gaf. Kabasele geeft aan dat de fans van RSCA wel spijt zullen hebben dat Kompany weg is, als ze zien welk werk hij op korte tijd bij Burnley heeft kunnen realiseren.

LEES OOK: Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Gaat De Condé ooit voor een Europese topclub werken?

Meest recent

Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Westerlo en SK Beveren maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In de extra tijd ...

4
4
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

47
47
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

67
67
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

94
94
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

20
20
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

97
97
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

47
47
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

279
279
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

114
114
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

463
463
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

72
72
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

49
49
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

252
252
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

582
582
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

178
178
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

247
247
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

67
67
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

127
127
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

475
475
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

392
392
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

91
91
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

148
148
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

96
96
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

325
325

Meer sportnieuws