"Iedereen wil onder Kompany werken, De Condé is hét voorbeeld"

door

Bij KRC Genk heerst er inzake sportief beleid al vele jaren stabiliteit met Dimitri De Condé. Het is dan ook geen toeval dat de Limburgers na Club Brugge zijn uitgegroeid tot de tweede meest succesvolle Belgische club van de afgelopen vijf jaar. Bij RSC Anderlecht werd die stabiliteit afgelopen zomer nog maar eens tenietgedaan.


Stabiliteit is de sleutel tot succes. Bij KRC Genk beseffen ze dat maar al te goed. Ook daar moesten er in tijden van crisis telkens trainers, voorzitters of sportief managers sneuvelen. Daardoor was het vaak een club die hoge pieken en diepe dalen kenden. Die zijn er nog, maar Genk is wel constanter aan het worden. De tijdsspanne tussen behaalde prijzen wordt kleiner. Ex-speler Christian Kabasele is in La Capitale vol lof voor De Condé. 

KABASELE

Volgens hem biedt De Condé de jonge talenten een goed sportief project aan en ze krijgen ook de nodige kansen om zich dan te tonen. Zo wisten ze Karetsas weg te halen bij Anderlecht en Kabasele vindt ook dat El Khannouss goed wordt aangepakt. Hij blijft staan als hij een dipje kent, maar via een nieuw contract én goed project beslisten beide partijen dat ze nog 1,5 jaar zullen samenwerken. Die stabiliteit is een zegen.

Eén waarvan ze bij Anderlecht enkel maar van kunnen dromen. Nochtans leek die er te zijn met de aanwezigheid van Kompany. Het bestuur besloot om afgelopen zomer een heel andere weg in te gaan, met een compleet andere voetbalvisie, en daar sloegen ze de bal grondig mis. Kabasele ziet dat Kompany fantastisch werk levert bij Burnley. Hij stelt vast dat elke speler graag onder Kompany wil werken. Hij was bij de nationale ploeg al een speler die heel veel raad gaf. Kabasele geeft aan dat de fans van RSCA wel spijt zullen hebben dat Kompany weg is, als ze zien welk werk hij op korte tijd bij Burnley heeft kunnen realiseren.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Gaat De Condé ooit voor een Europese topclub werken?

Meest recent

UCL: Waanzinnige stunt Bodo/Glimt, Leverkusen op rozen

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

17
17
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

96
96
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

201
201
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

511
511
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

145
145
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

44
44
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

158
158
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

18
18
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

115
115
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1228
1228
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

94
94
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

573
573
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

44
44
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

115
115
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

154
154
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

145
145
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

259
259
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

150
150
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

115
115
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

97
97
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

116
116
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

319
319
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

40
40
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

689
689
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

354
354

Meer sportnieuws