"Iedereen wil onder Kompany werken, De Condé is hét voorbeeld"

1048 stemmen

Bij KRC Genk heerst er inzake sportief beleid al vele jaren stabiliteit met Dimitri De Condé. Het is dan ook geen toeval dat de Limburgers na Club Brugge zijn uitgegroeid tot de tweede meest succesvolle Belgische club van de afgelopen vijf jaar. Bij RSC Anderlecht werd die stabiliteit afgelopen zomer nog maar eens tenietgedaan.


Stabiliteit is de sleutel tot succes. Bij KRC Genk beseffen ze dat maar al te goed. Ook daar moesten er in tijden van crisis telkens trainers, voorzitters of sportief managers sneuvelen. Daardoor was het vaak een club die hoge pieken en diepe dalen kenden. Die zijn er nog, maar Genk is wel constanter aan het worden. De tijdsspanne tussen behaalde prijzen wordt kleiner. Ex-speler Christian Kabasele is in La Capitale vol lof voor De Condé. 

KABASELE

Volgens hem biedt De Condé de jonge talenten een goed sportief project aan en ze krijgen ook de nodige kansen om zich dan te tonen. Zo wisten ze Karetsas weg te halen bij Anderlecht en Kabasele vindt ook dat El Khannouss goed wordt aangepakt. Hij blijft staan als hij een dipje kent, maar via een nieuw contract én goed project beslisten beide partijen dat ze nog 1,5 jaar zullen samenwerken. Die stabiliteit is een zegen.

Eén waarvan ze bij Anderlecht enkel maar van kunnen dromen. Nochtans leek die er te zijn met de aanwezigheid van Kompany. Het bestuur besloot om afgelopen zomer een heel andere weg in te gaan, met een compleet andere voetbalvisie, en daar sloegen ze de bal grondig mis. Kabasele ziet dat Kompany fantastisch werk levert bij Burnley. Hij stelt vast dat elke speler graag onder Kompany wil werken. Hij was bij de nationale ploeg al een speler die heel veel raad gaf. Kabasele geeft aan dat de fans van RSCA wel spijt zullen hebben dat Kompany weg is, als ze zien welk werk hij op korte tijd bij Burnley heeft kunnen realiseren.

LEES OOK: 'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Gaat De Condé ooit voor een Europese topclub werken?

Meest recent

'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

11
11
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

116
116
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

37
37
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

35
35
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

354
354
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

307
307
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

113
113
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

840
840
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

213
213
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

100
100
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

374
374
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

168
168
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

85
85
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

98
98
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

49
49
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

201
201
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

650
650
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

375
375
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

332
332
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

282
282
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

153
153
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

116
116
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

46
46
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

75
75
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

1064
1064

Meer sportnieuws