"Iedereen wil onder Kompany werken, De Condé is hét voorbeeld"

1048 stemmen

Bij KRC Genk heerst er inzake sportief beleid al vele jaren stabiliteit met Dimitri De Condé. Het is dan ook geen toeval dat de Limburgers na Club Brugge zijn uitgegroeid tot de tweede meest succesvolle Belgische club van de afgelopen vijf jaar. Bij RSC Anderlecht werd die stabiliteit afgelopen zomer nog maar eens tenietgedaan.


Stabiliteit is de sleutel tot succes. Bij KRC Genk beseffen ze dat maar al te goed. Ook daar moesten er in tijden van crisis telkens trainers, voorzitters of sportief managers sneuvelen. Daardoor was het vaak een club die hoge pieken en diepe dalen kenden. Die zijn er nog, maar Genk is wel constanter aan het worden. De tijdsspanne tussen behaalde prijzen wordt kleiner. Ex-speler Christian Kabasele is in La Capitale vol lof voor De Condé. 

KABASELE

Volgens hem biedt De Condé de jonge talenten een goed sportief project aan en ze krijgen ook de nodige kansen om zich dan te tonen. Zo wisten ze Karetsas weg te halen bij Anderlecht en Kabasele vindt ook dat El Khannouss goed wordt aangepakt. Hij blijft staan als hij een dipje kent, maar via een nieuw contract én goed project beslisten beide partijen dat ze nog 1,5 jaar zullen samenwerken. Die stabiliteit is een zegen.

Eén waarvan ze bij Anderlecht enkel maar van kunnen dromen. Nochtans leek die er te zijn met de aanwezigheid van Kompany. Het bestuur besloot om afgelopen zomer een heel andere weg in te gaan, met een compleet andere voetbalvisie, en daar sloegen ze de bal grondig mis. Kabasele ziet dat Kompany fantastisch werk levert bij Burnley. Hij stelt vast dat elke speler graag onder Kompany wil werken. Hij was bij de nationale ploeg al een speler die heel veel raad gaf. Kabasele geeft aan dat de fans van RSCA wel spijt zullen hebben dat Kompany weg is, als ze zien welk werk hij op korte tijd bij Burnley heeft kunnen realiseren.

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Gaat De Condé ooit voor een Europese topclub werken?

Meest recent

Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

10
10
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

3
3
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

18
18
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

47
47
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

52
52
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

69
69
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

95
95
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

19
19
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

223
223
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

245
245
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

54
54
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

175
175
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

818
818
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

157
157
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

118
118
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

56
56
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

130
130
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

167
167
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

148
148
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1113
1113
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

473
473
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

149
149
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

926
926
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

520
520

Meer sportnieuws