Zlatan in tranen: "Ik hou van je, mijn vriend"

0
Zlatan in tranen:

In een kleine twee weken tijd hebben duizenden mensen zich aangemeld als bloed- en stamceldonor voor de ongeneselijk zieke PSV-perschef Thijs Slegers. Tijdens een tv-uitzending op sportzender ESPN werd opgeroepen om te komen doneren. Ook Zlatan Ibrahimovic liet van zich horen. 


Slegers is een bekende naam in het Nederlandse voetbal. Hij was eerst actief als voetbaljournalist bij De Telegraaf, maar ging daarna aan de slag bij PSV. In oktober 2020 werd duidelijk dat de man was getroffen door acute leukemie. Slegers is ongeneselijk ziek, dat maakte hij zelf bekend vorige week. Op tv-zender ESPN riep hij op om bloed en stamcellen te doneren. 

Heel wat grote namen lieten van zich horen, onder hen ook de Zweedse topspits Zlatan Ibrahimovic. De AC Milan-speler vertelde via videocall over zijn vriendschap met Slegers tijdens zijn periode bij Ajax en hield het daarbij niet droog. “Ik zal onthouden hoe ik Thijs leerde kennen. Het is de enige vriend die ik had uit Nederland, op een moment dat ik jong en verloren was. Toen werd ik benaderd door deze journalist. Toen waren de journalisten geen vrienden van mij, ze waren mijn vijanden. We gingen samen wat eten. Vanaf dan werden we echt goede vrienden."

GROOT SUCCES
Sinds de uitzending meldden al 7000 nieuwe stamceldonoren zich aan en 3000 bloeddonoren. Slegers zelf was enorm onder de indruk van de massale opkomst. "Ik had het nooit kunnen dromen. Je komt in een soort rollercoaster terecht. Het is ontploft en wel op een goede manier. We hebben veel donoren kunnen werven. Daarnaast zit je met je emoties. Het is lastig om daartussen te schakelen. De ene keer lukt dat beter dan de andere keer. Ik had wel verwacht dat het iets zou gaan doen, maar dit is wel iets bijzonders.”

LEES OOK: Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Meest recent

De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

0
0
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

8
8
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

29
29
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

41
41
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

27
27
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

64
64
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

104
104
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

271
271
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

96
96
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

71
71
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

183
183
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

46
46
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

167
167
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

717
717
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

62
62
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

71
71
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

366
366
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

169
169
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

102
102
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

193
193
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

240
240
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

176
176
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

125
125

Meer sportnieuws