Liverpool de sterkste in derby, Lukaku ziet Inter falen

door
Liverpool de sterkste in derby, Lukaku ziet Inter falen

In België besliste men al enige tijd om het maandagavondvoetbal af te schaffen. In tal van Europese topcompetities is het echter nog steeds een vast onderdeel van de competitie. Zo waren er vandaag heel wat interessante partijen te volgen. Liverpool nam het in eigen huis op in de stadsderby tegen Everton, en Inter keek met Sampdoria een lastige klant in de ogen. 


De stadions van Liverpool en Everton liggen amper enkele honderden meters van elkaar verwijderd. Vuurwerk verzekerd dus in de Engelse metropool. Bij de bezoekers uit Everton mocht Onana aan de partij beginnen. Jurgen Klopp kon dan weer rekenen op sterren als Salah, Gakpo en Nunez. Na een rustig wedstrijdbegin kwam Everton als eerste dicht bij een treffer. De kopbal van Tarkowski trof de paal, en Liverpool maakte meteen gebruik van de counteropportuniteit door razendsnel om te schakelen. Op enkele seconden waren de Reds aan de overkant, waar Nunez niemand minder dan Mohamed Salah kon bedienen. De Egyptenaar faalde niet en knalde de openingstreffer makkelijk tegen de touwen. 

In de tweede helft trok Liverpool meteen ten aanval. De Reds wilden de partij zo snel mogelijk 'lam leggen', en daar slaagden ze al vrij snel in. Na luttele minuten kon Salah de vrijstaande Gakpo bedienen, en de Nederlander schoof zijn eerste in loondienst van Liverpool makkelijk binnen. Everton probeerde het tij nog te keren,  maar slaagde er niet in om de stadsgenoot te doen kraken. Door de zege wipt Liverpool over Chelsea naar een negende plaats in het klassement. 

Internazionale - met Lukaku - sputtert

Internazionale kon met heel wat vertrouwen richting Genoa trekken na het winnen van de stadsderby tegen Milan vorige week. Bij de Nerazzurri mocht Romelu Lukaku voor een eerste keer dit jaar in de basis beginnen, en de Rode Duivel was meteen de gevaarlijkste man bij de Italianen. Big Rom zag zijn kansen echter steeds gepareerd worden door een sterke Emil Audero. Inter slaagde er niet in om Sampdoria weg te drukken, en de thuisploeg counterde er lustig op los. Na 66' besloot Inzaghi om de Rode Duivel naar de kant te halen voor Edin Dzeko. De Bosniër kon evenmin voor het verschil zorgen, en zag Inter uiteindelijk billijk gelijkspelen tegen de voorlaatste in de Serie A. 

LEES OOK: 'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

Zal Liverpool nog Europees voetbal behalen dit seizoen?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

76
76
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

47
47
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

74
74
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

193
193
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

44
44
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

126
126
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

461
461
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

283
283
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

261
261
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

259
259
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

499
499
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

53
53
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

524
524
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws