Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

191 stemmen
Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

Hellas Verona deed vanavond een uitstekende zaak in de strijd om het behoud in de Serie A. De Italiaanse laagvlieger won met het kleinste verschil van rechtstreekse concurrent Salernitana, en kijkt de voorbije weken tegen een knappe acht op twaalf aan. Bij de ploeg uit Verona staat er met Cyril Ngonge ook een Belg tussen de lijnen. 


Zo besliste Hellas Verona om Cyril Ngonge weg te halen bij FC Groningen tijdens de wintermercato. De 22-jarige Belg doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de volgers van het Belgische voetbal. Zo doorliep de flankaanvaller de jeugdreeksen van Anderlecht en Club Brugge, en maakte hij vijf jaar geleden op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Brugse hoofdmacht onder Ivan Leko. Sindsdien remden enkele blessures de carrière van Ngonge, waarna hij het probeerde bij PSV, RKC en Groningen. Zijn avontuur bij laatstgenoemde club was immers geen succes. 

Groningen plukte Ngonge vorige zomer weg bij RKC nadat hij er een indrukwekkend seizoen speelde. In het noorden van Nederland kon Ngonge echter zijn draai amper vinden, en werd hij na diverse akkefietjes meermaals richting de B-kern verbannen. De Nederlandse eersteklasser was dan ook maar al te graag af van de inmiddels 22-jarige flankaanvaller, en liet Ngonge enkele weken geleden richting Verona verkassen. In Italië groeit de voormalige Club-speler inmiddels uit tot een sensatie. 

Tweede doelpunt in twee wedstrijden

Hellas Verona won vandaag met 1-0 van Salernitana, en dankte Ngonge voor de winnende treffer. De flankaanvaller was er als de kippen bij om een voorzet van Lazovic richting de tweede paal knap binnen te leggen. Vorige week was de Belg ook al bijzonder belangrijk voor Verona. Toen scoorde hij ook het enige doelpunt voor de Italianen in de wedstrijd tegen Lazio. Die eindigde overigens op een 1-1 gelijkspel. 


Had Ngonge meer kansen moeten krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

49
49
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

8
8
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

161
161
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

140
140
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

460
460
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

257
257
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

410
410
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

285
285
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

113
113
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

547
547
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

229
229
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

148
148
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

29
29
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

134
134
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

533
533
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

73
73
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

237
237
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

243
243
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

109
109
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

165
165
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

336
336
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

133
133
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

245
245

Meer sportnieuws