Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

door
Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

Hellas Verona deed vanavond een uitstekende zaak in de strijd om het behoud in de Serie A. De Italiaanse laagvlieger won met het kleinste verschil van rechtstreekse concurrent Salernitana, en kijkt de voorbije weken tegen een knappe acht op twaalf aan. Bij de ploeg uit Verona staat er met Cyril Ngonge ook een Belg tussen de lijnen. 


Zo besliste Hellas Verona om Cyril Ngonge weg te halen bij FC Groningen tijdens de wintermercato. De 22-jarige Belg doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de volgers van het Belgische voetbal. Zo doorliep de flankaanvaller de jeugdreeksen van Anderlecht en Club Brugge, en maakte hij vijf jaar geleden op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Brugse hoofdmacht onder Ivan Leko. Sindsdien remden enkele blessures de carrière van Ngonge, waarna hij het probeerde bij PSV, RKC en Groningen. Zijn avontuur bij laatstgenoemde club was immers geen succes. 

Groningen plukte Ngonge vorige zomer weg bij RKC nadat hij er een indrukwekkend seizoen speelde. In het noorden van Nederland kon Ngonge echter zijn draai amper vinden, en werd hij na diverse akkefietjes meermaals richting de B-kern verbannen. De Nederlandse eersteklasser was dan ook maar al te graag af van de inmiddels 22-jarige flankaanvaller, en liet Ngonge enkele weken geleden richting Verona verkassen. In Italië groeit de voormalige Club-speler inmiddels uit tot een sensatie. 

Tweede doelpunt in twee wedstrijden

Hellas Verona won vandaag met 1-0 van Salernitana, en dankte Ngonge voor de winnende treffer. De flankaanvaller was er als de kippen bij om een voorzet van Lazovic richting de tweede paal knap binnen te leggen. Vorige week was de Belg ook al bijzonder belangrijk voor Verona. Toen scoorde hij ook het enige doelpunt voor de Italianen in de wedstrijd tegen Lazio. Die eindigde overigens op een 1-1 gelijkspel. 


LEES OOK: 'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

Had Ngonge meer kansen moeten krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

8
8
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

45
45
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

102
102
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

130
130
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

260
260
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

125
125
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

38
38
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

74
74
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

473
473
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

67
67
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

671
671
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

472
472
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

25
25
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

75
75
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

155
155
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

397
397
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

206
206
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

679
679
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

566
566
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

296
296
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

82
82
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

348
348
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

58
58
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

955
955

Meer sportnieuws