Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

door
Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

Hellas Verona deed vanavond een uitstekende zaak in de strijd om het behoud in de Serie A. De Italiaanse laagvlieger won met het kleinste verschil van rechtstreekse concurrent Salernitana, en kijkt de voorbije weken tegen een knappe acht op twaalf aan. Bij de ploeg uit Verona staat er met Cyril Ngonge ook een Belg tussen de lijnen. 


Zo besliste Hellas Verona om Cyril Ngonge weg te halen bij FC Groningen tijdens de wintermercato. De 22-jarige Belg doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de volgers van het Belgische voetbal. Zo doorliep de flankaanvaller de jeugdreeksen van Anderlecht en Club Brugge, en maakte hij vijf jaar geleden op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Brugse hoofdmacht onder Ivan Leko. Sindsdien remden enkele blessures de carrière van Ngonge, waarna hij het probeerde bij PSV, RKC en Groningen. Zijn avontuur bij laatstgenoemde club was immers geen succes. 

Groningen plukte Ngonge vorige zomer weg bij RKC nadat hij er een indrukwekkend seizoen speelde. In het noorden van Nederland kon Ngonge echter zijn draai amper vinden, en werd hij na diverse akkefietjes meermaals richting de B-kern verbannen. De Nederlandse eersteklasser was dan ook maar al te graag af van de inmiddels 22-jarige flankaanvaller, en liet Ngonge enkele weken geleden richting Verona verkassen. In Italië groeit de voormalige Club-speler inmiddels uit tot een sensatie. 

Tweede doelpunt in twee wedstrijden

Hellas Verona won vandaag met 1-0 van Salernitana, en dankte Ngonge voor de winnende treffer. De flankaanvaller was er als de kippen bij om een voorzet van Lazovic richting de tweede paal knap binnen te leggen. Vorige week was de Belg ook al bijzonder belangrijk voor Verona. Toen scoorde hij ook het enige doelpunt voor de Italianen in de wedstrijd tegen Lazio. Die eindigde overigens op een 1-1 gelijkspel. 


LEES OOK: Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Had Ngonge meer kansen moeten krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

2
2
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

20
20
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

9
9
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

204
204
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

161
161
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

259
259
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

68
68
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

477
477
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

728
728
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

214
214
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

487
487
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

264
264
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

210
210
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

102
102
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

82
82
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

53
53
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

231
231
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

35
35
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

185
185
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

234
234
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

135
135
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

224
224
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

141
141

Meer sportnieuws