Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

191 stemmen
Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

Hellas Verona deed vanavond een uitstekende zaak in de strijd om het behoud in de Serie A. De Italiaanse laagvlieger won met het kleinste verschil van rechtstreekse concurrent Salernitana, en kijkt de voorbije weken tegen een knappe acht op twaalf aan. Bij de ploeg uit Verona staat er met Cyril Ngonge ook een Belg tussen de lijnen. 


Zo besliste Hellas Verona om Cyril Ngonge weg te halen bij FC Groningen tijdens de wintermercato. De 22-jarige Belg doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de volgers van het Belgische voetbal. Zo doorliep de flankaanvaller de jeugdreeksen van Anderlecht en Club Brugge, en maakte hij vijf jaar geleden op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Brugse hoofdmacht onder Ivan Leko. Sindsdien remden enkele blessures de carrière van Ngonge, waarna hij het probeerde bij PSV, RKC en Groningen. Zijn avontuur bij laatstgenoemde club was immers geen succes. 

Groningen plukte Ngonge vorige zomer weg bij RKC nadat hij er een indrukwekkend seizoen speelde. In het noorden van Nederland kon Ngonge echter zijn draai amper vinden, en werd hij na diverse akkefietjes meermaals richting de B-kern verbannen. De Nederlandse eersteklasser was dan ook maar al te graag af van de inmiddels 22-jarige flankaanvaller, en liet Ngonge enkele weken geleden richting Verona verkassen. In Italië groeit de voormalige Club-speler inmiddels uit tot een sensatie. 

Tweede doelpunt in twee wedstrijden

Hellas Verona won vandaag met 1-0 van Salernitana, en dankte Ngonge voor de winnende treffer. De flankaanvaller was er als de kippen bij om een voorzet van Lazovic richting de tweede paal knap binnen te leggen. Vorige week was de Belg ook al bijzonder belangrijk voor Verona. Toen scoorde hij ook het enige doelpunt voor de Italianen in de wedstrijd tegen Lazio. Die eindigde overigens op een 1-1 gelijkspel. 


Had Ngonge meer kansen moeten krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

17
17
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

19
19
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

10
10
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

122
122
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

75
75
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

249
249
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

200
200
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

631
631
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

317
317
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

603
603
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

396
396
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

608
608
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

686
686
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

1000
1000

Meer sportnieuws