Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

191 stemmen
Voormalige Club Brugge-aanvaller maakt furore in Italië

Hellas Verona deed vanavond een uitstekende zaak in de strijd om het behoud in de Serie A. De Italiaanse laagvlieger won met het kleinste verschil van rechtstreekse concurrent Salernitana, en kijkt de voorbije weken tegen een knappe acht op twaalf aan. Bij de ploeg uit Verona staat er met Cyril Ngonge ook een Belg tussen de lijnen. 


Zo besliste Hellas Verona om Cyril Ngonge weg te halen bij FC Groningen tijdens de wintermercato. De 22-jarige Belg doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de volgers van het Belgische voetbal. Zo doorliep de flankaanvaller de jeugdreeksen van Anderlecht en Club Brugge, en maakte hij vijf jaar geleden op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Brugse hoofdmacht onder Ivan Leko. Sindsdien remden enkele blessures de carrière van Ngonge, waarna hij het probeerde bij PSV, RKC en Groningen. Zijn avontuur bij laatstgenoemde club was immers geen succes. 

Groningen plukte Ngonge vorige zomer weg bij RKC nadat hij er een indrukwekkend seizoen speelde. In het noorden van Nederland kon Ngonge echter zijn draai amper vinden, en werd hij na diverse akkefietjes meermaals richting de B-kern verbannen. De Nederlandse eersteklasser was dan ook maar al te graag af van de inmiddels 22-jarige flankaanvaller, en liet Ngonge enkele weken geleden richting Verona verkassen. In Italië groeit de voormalige Club-speler inmiddels uit tot een sensatie. 

Tweede doelpunt in twee wedstrijden

Hellas Verona won vandaag met 1-0 van Salernitana, en dankte Ngonge voor de winnende treffer. De flankaanvaller was er als de kippen bij om een voorzet van Lazovic richting de tweede paal knap binnen te leggen. Vorige week was de Belg ook al bijzonder belangrijk voor Verona. Toen scoorde hij ook het enige doelpunt voor de Italianen in de wedstrijd tegen Lazio. Die eindigde overigens op een 1-1 gelijkspel. 


Had Ngonge meer kansen moeten krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

26
26
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

49
49
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

75
75
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

40
40
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

15
15
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

39
39
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

72
72
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

236
236
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

52
52
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

48
48
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

353
353
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

173
173
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

636
636
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

136
136
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

120
120
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

453
453
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

659
659
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

495
495
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

508
508

Meer sportnieuws