Analist wikt en weegt Antwerp: "Soort van combatmodus"

door
Analist wikt en weegt Antwerp:

Royal Antwerp FC deed zondag wat het moest doen en ging met het kleinste verschil winnen op het veld van leider KRC Genk. 'The Great Old' staat na 25 speeldagen op de derde plaats met 12 punten achterstand op de Limburgers, al moeten ze het al enkele speeldagen stellen met een gehavende spelerskern. 


Antwerp heeft perfect gebruik gemaakt van het gelijkspel van Club Brugge om verder uit te lopen op Blauw-Zwart. Door de overwinning van Toby Alderweireld en co. op het veld van Genk, loopt 'The Great Old' nu al acht punten uit op hun West-Vlaamse achtervolgers. Coach Mark van Bommel moet momenteel roeien met de riemen die hij heeft, want de lappenmand is behoorlijk gevuld bij Antwerp. 

"In vergelijking met de 3 concurrenten in de top 4 moet Antwerp het momenteel doen met veruit de smalste kern. Iets waar Van Bommel minder stennis over trapt dan Hein Vanhaezebrouck onlangs", aldus analist Peter Vandenbempt bij Sporza. Volgens VDB ligt het geheim van het succes van Antwerp in de mentaliteit van de spelers. 

STRIJDEN
"Antwerp zit in een soort van combatmodus", gaat Vandenbempt verder. "De lange lijst aan geblesseerde spelers dwingt Van Bommel om oplossingen te zoeken. Hij stelt een strakke organisatie op, het team loert op de counter en de spelers werken hard voor mekaar." Antwerp is al vijf wedstrijden op rij ongeslagen in de competitie en krijgt dit weekend bezoek van Eupen, de 14de in de stand. 

LEES OOK: ‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

Waar eindigt Antwerp dit jaar?

Meest recent

Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

0
0
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

4
4
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

133
133
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

98
98
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

138
138
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

39
39
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

199
199
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

80
80
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

81
81
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

107
107
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

318
318
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

91
91
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

439
439
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

237
237
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

66
66
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

203
203
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

453
453
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

564
564
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

72
72
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

79
79
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1134
1134
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

291
291
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

963
963

Meer sportnieuws