Analist wikt en weegt Antwerp: "Soort van combatmodus"

door
Analist wikt en weegt Antwerp:

Royal Antwerp FC deed zondag wat het moest doen en ging met het kleinste verschil winnen op het veld van leider KRC Genk. 'The Great Old' staat na 25 speeldagen op de derde plaats met 12 punten achterstand op de Limburgers, al moeten ze het al enkele speeldagen stellen met een gehavende spelerskern. 


Antwerp heeft perfect gebruik gemaakt van het gelijkspel van Club Brugge om verder uit te lopen op Blauw-Zwart. Door de overwinning van Toby Alderweireld en co. op het veld van Genk, loopt 'The Great Old' nu al acht punten uit op hun West-Vlaamse achtervolgers. Coach Mark van Bommel moet momenteel roeien met de riemen die hij heeft, want de lappenmand is behoorlijk gevuld bij Antwerp. 

"In vergelijking met de 3 concurrenten in de top 4 moet Antwerp het momenteel doen met veruit de smalste kern. Iets waar Van Bommel minder stennis over trapt dan Hein Vanhaezebrouck onlangs", aldus analist Peter Vandenbempt bij Sporza. Volgens VDB ligt het geheim van het succes van Antwerp in de mentaliteit van de spelers. 

STRIJDEN
"Antwerp zit in een soort van combatmodus", gaat Vandenbempt verder. "De lange lijst aan geblesseerde spelers dwingt Van Bommel om oplossingen te zoeken. Hij stelt een strakke organisatie op, het team loert op de counter en de spelers werken hard voor mekaar." Antwerp is al vijf wedstrijden op rij ongeslagen in de competitie en krijgt dit weekend bezoek van Eupen, de 14de in de stand. 

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Waar eindigt Antwerp dit jaar?

Meest recent

‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

51
51
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

27
27
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

34
34
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

67
67
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

67
67
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

110
110
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

255
255
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

128
128
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

304
304
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

141
141
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

86
86
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

65
65
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

517
517
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

121
121
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

125
125
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

148
148
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

189
189
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

95
95
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

76
76
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

181
181
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

178
178
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

215
215

Meer sportnieuws