'AA Gent voert een ongelijke strijd'

door
'AA Gent voert een ongelijke strijd'

AA Gent zoekt vers geld. De Buffalo’s zoeken al een geruime tijd naar investeerders en sinds kort is die zoektocht in een stroomversnelling geraakt. En dat is geen moment te vroeg voor de Oost-Vlamingen.


Het Laatste Nieuws stelt namelijk terecht dat het in de voorbije jaren duidelijk is geworden dat AA Gent een ongelijke strijd voert tegen rijke clubs zoals Antwerp (Paul Gheysens) en Union (met moederclub Brighton). Deze clubs kunnen rekenen dat eventuele tekorten worden bijgepast, maar AA Gent is altijd op zichzelf aangewezen. Om de club te laten groeien, is er dus vers kapitaal nodig.

Voorzitter Ivan De Witte gaf reeds aan dat het niet over een verkoop van de club gaat, maar wel om een investering om de groei van AA Gent in België en in Europa, zowel sportief en infrastructureel, moet bevorderen. Een externe investeerder, zoals Club Brugge en het Amerikaanse Orkila, is dus de opzet van de Buffalo’s, maar voorlopig werd er nog geen geschikte kandidaat gevonden. Dat komt ook door het feit dat AA Gent en andere aandeelhouders, redelijk kieskeurig zijn over de nieuwe investeerder.

“KAA Gent zal hierbij altijd vooropstellen dat de waarden van de investeerder bij onze club passen. Het is in dit verband ook belangrijk dat de inbreng van de investeerder vooral de club ten goede zal komen en dat dit ook zo geïnterpreteerd wordt. Met dit proces wil de club ook de financiële gezondheid blijven garanderen en de continuïteit van KAA Gent kunnen waarborgen. We nemen dit met de grootste zorg ter harte, voor al onze supporters en partners”, zei De Witte in een officieel communiqué van de club.

LEES OOK: 'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

Zal AA Gent ooit op het niveau van Club Brugge komen?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

81
81
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

169
169
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

97
97
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

181
181
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

90
90
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

81
81
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

161
161
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

62
62
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

266
266
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

255
255
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

267
267
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

619
619
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

96
96
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

335
335
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

464
464
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

356
356
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

595
595
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

319
319
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

448
448
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

410
410
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws