'Anderlecht-fans plannen groot protest tegen STVV'

907 stemmen
'Anderlecht-fans plannen groot protest tegen STVV'

RSC Anderlecht opent zondag de poorten van het Lotto Park voor Sint-Truiden. Paars-Wit wil voortborduren op de 7 op 9 die het de afgelopen weken boekte. Toch is de hoogspanning allesbehalve verdwenen in onze hoofdstad.


Een groot deel van de fans heeft het immers helemaal niet begrepen op Wouter Vandenhaute en eiste zijn ontslag. De sterke man van de recordkampioen kreeg bakken kritiek voor de gang van zaken bij Anderlecht en besloot dan maar een stap terug te zetten. Vandenhaute werd niet-uitvoerend voorzitter, maar dat was voor velen niet genoeg. Deze week ontplofte een andere bom. Vandenhaute werd in een stuk in HUMO met de grond gelijk gemaakt. Daardoor blijft de sfeer gespannen.

Volgens Het Nieuwsblad is de politie op zijn hoede voor acties tegen Vandenhaute en ook Marc Coucke. De krant schrijft dat er rekening wordt gehouden met protesten van de RSCA-fans in de wedstrijd tegen STVV. De veiligheidsdiensten zullen dan ook extra op hun hoede zijn om een escalatie van het protest te vermijden. De genoemde krant verwacht echter dat de Anderlecht-fans hun lesje geleerd hebben en hun ploeg niet sportief zullen treffen, zoals ze deden op Standard door de wedstrijd te laten stilleggen.

TIKKENDE TIJDBOM
De relatie tussen de supporters en het bestuur van Anderlecht blijft zo heel erg gespannen. Een zege tegen STVV zou de gemoederen wat kunnen bedaren, maar daarmee zal de ontevredenheid van de fans ook niet verdwijnen. Er lijkt iets grondigs te gaan moeten veranderen in onze hoofdstad om alle neuzen opnieuw in dezelfde richting te krijgen.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Zal Vandenhaute het nog lang uitzingen bij Anderlecht?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

87
87
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

219
219
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

849
849
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

100
100
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

65
65
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

189
189
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

858
858
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws