'Anderlecht-fans plannen groot protest tegen STVV'

907
'Anderlecht-fans plannen groot protest tegen STVV'

RSC Anderlecht opent zondag de poorten van het Lotto Park voor Sint-Truiden. Paars-Wit wil voortborduren op de 7 op 9 die het de afgelopen weken boekte. Toch is de hoogspanning allesbehalve verdwenen in onze hoofdstad.


Een groot deel van de fans heeft het immers helemaal niet begrepen op Wouter Vandenhaute en eiste zijn ontslag. De sterke man van de recordkampioen kreeg bakken kritiek voor de gang van zaken bij Anderlecht en besloot dan maar een stap terug te zetten. Vandenhaute werd niet-uitvoerend voorzitter, maar dat was voor velen niet genoeg. Deze week ontplofte een andere bom. Vandenhaute werd in een stuk in HUMO met de grond gelijk gemaakt. Daardoor blijft de sfeer gespannen.

Volgens Het Nieuwsblad is de politie op zijn hoede voor acties tegen Vandenhaute en ook Marc Coucke. De krant schrijft dat er rekening wordt gehouden met protesten van de RSCA-fans in de wedstrijd tegen STVV. De veiligheidsdiensten zullen dan ook extra op hun hoede zijn om een escalatie van het protest te vermijden. De genoemde krant verwacht echter dat de Anderlecht-fans hun lesje geleerd hebben en hun ploeg niet sportief zullen treffen, zoals ze deden op Standard door de wedstrijd te laten stilleggen.

TIKKENDE TIJDBOM
De relatie tussen de supporters en het bestuur van Anderlecht blijft zo heel erg gespannen. Een zege tegen STVV zou de gemoederen wat kunnen bedaren, maar daarmee zal de ontevredenheid van de fans ook niet verdwijnen. Er lijkt iets grondigs te gaan moeten veranderen in onze hoofdstad om alle neuzen opnieuw in dezelfde richting te krijgen.

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Zal Vandenhaute het nog lang uitzingen bij Anderlecht?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

5
5
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

9
9
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

52
52
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

23
23
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

127
127
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

94
94
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

58
58
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

174
174
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

163
163
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

30
30
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

223
223
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

126
126
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

211
211
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

218
218
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

232
232
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

309
309
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

471
471
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

182
182
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

163
163
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

49
49

Meer sportnieuws