'Anderlecht-fans plannen groot protest tegen STVV'

door
'Anderlecht-fans plannen groot protest tegen STVV'

RSC Anderlecht opent zondag de poorten van het Lotto Park voor Sint-Truiden. Paars-Wit wil voortborduren op de 7 op 9 die het de afgelopen weken boekte. Toch is de hoogspanning allesbehalve verdwenen in onze hoofdstad.


Een groot deel van de fans heeft het immers helemaal niet begrepen op Wouter Vandenhaute en eiste zijn ontslag. De sterke man van de recordkampioen kreeg bakken kritiek voor de gang van zaken bij Anderlecht en besloot dan maar een stap terug te zetten. Vandenhaute werd niet-uitvoerend voorzitter, maar dat was voor velen niet genoeg. Deze week ontplofte een andere bom. Vandenhaute werd in een stuk in HUMO met de grond gelijk gemaakt. Daardoor blijft de sfeer gespannen.

Volgens Het Nieuwsblad is de politie op zijn hoede voor acties tegen Vandenhaute en ook Marc Coucke. De krant schrijft dat er rekening wordt gehouden met protesten van de RSCA-fans in de wedstrijd tegen STVV. De veiligheidsdiensten zullen dan ook extra op hun hoede zijn om een escalatie van het protest te vermijden. De genoemde krant verwacht echter dat de Anderlecht-fans hun lesje geleerd hebben en hun ploeg niet sportief zullen treffen, zoals ze deden op Standard door de wedstrijd te laten stilleggen.

TIKKENDE TIJDBOM
De relatie tussen de supporters en het bestuur van Anderlecht blijft zo heel erg gespannen. Een zege tegen STVV zou de gemoederen wat kunnen bedaren, maar daarmee zal de ontevredenheid van de fans ook niet verdwijnen. Er lijkt iets grondigs te gaan moeten veranderen in onze hoofdstad om alle neuzen opnieuw in dezelfde richting te krijgen.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Zal Vandenhaute het nog lang uitzingen bij Anderlecht?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

74
74
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

109
109
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

103
103
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

188
188
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

224
224
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

154
154
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

67
67
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

40
40
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

504
504
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

362
362
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

597
597
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

360
360
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

441
441
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

166
166
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

267
267
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

114
114
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

276
276
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

479
479
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

205
205
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

75
75
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

588
588

Meer sportnieuws