Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

door
Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

AA Gent verloor Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) in de voorbije wintermercato en als zijn rechtstreekse vervanger werd Kamil Piatkowsi (RB Salzburg) aangetrokken. Op huurbasis welteverstaan, want de Duitse topclub gelooft hard in het talent en in de kwaliteiten van de 22-jarige verdediger. Piatkowski miste vorig weekend zijn start niet bij AA Gent en volgens Het Nieuwsblad hopen de Buffalo’s zelfs om volgende zomer zaken te doen met Salzburg.


POOLS TOPTALENT

Hein Vanhaezebrouck trok in januari aan de alarmbel. Verschillende spelers haalden hun gewoonlijk niveau niet meer en bovendien kampte de Gentse selectie met een zware blessurelast. Daarnaast verliet Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) de club, waardoor de coach van AA Gent aandringde op versterking in de wintermercato. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel.” En Michel Louwagie luisterde ook naar de noodkreet van Vanhaezebrouck.

Kamil Piatkowski werd op huurbasis aangetrokken van RB Salzburg en hij moest de één-op-één vervanger van Andreas Hanche-Olsen worden. Of een verbeterde versie zelfs. Piatkowski werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor hem, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. De jonge Pool past perfect in de visie van Hein Vanhaezebrouck, want zowel de speler als de coach houden ervan om vooruit te verdedigen en om hoog druk te zetten in de defensie. Piatkowski is een groot talent en het is geen toeval dat Salzburg geen aankoopoptie opnam in de huurdeal met AA Gent.

DE MEESTERZET VAN HEIN

Vorig weekend startte Kamil Piatkowski al voor vierde keer bij Oost-Vlamingen en hij deed dat op een voor hem ongebruikelijke positie als rechter wingback. Verschillende media en analisten omschreven de Pool als de revelatie bij AA Gent tegen KRC Genk. Hij reeg de versnellingen aan elkaar, enkel Daniel Opere (RFC Seraing) en Joris Kayembe (Sporting Charleroi) ondernamen in de vorige speeldag nog meer versnellingen met de bal aan de voet dan hem, en bovendien was Piatkowski ook nog eens erg dreigend voor het doel.



Dat is een sterke prestatie voor elke elke wingback, maar zeker voor Kamil Piatkowski die van nature een centrale verdediger is. Hein Vanhaezebrouck heeft de kwaliteiten van zijn tijdelijke aanwinst meteen goed geïdentificeerd, want met zijn snelheid, techniek, fysiek vermogen, passing en positionering komt Piatkowski extreem goed uit de verf als rechter wingback. Complimenten dus voor Hein Vanhaezebrouck, die sinds lang nog eens met vier verdedigers in plaats van met drie speelde. En dan ook nog eens vier - van nature - centrale verdedigers.

GENT WIL ZAKEN DOEN MET SALZBURG

Maar de beste Kamil Piatkowski hebben we wellicht nog niet gezien. De winteraanwinst speelde een veelbelovende en sterke wedstrijd tegen KRC Genk, maar naar eigen zeggen kan hij nog veel beter. “Ik zou mezelf een zes op tien geven voor deze prestatie, want ik kan sowieso beter”, stelde Piatkowski aan Het Nieuwsblad. Hein Vanhaezebrouck was opgetogen over het feit dat AA Gent zo’n kwaliteitsvolle aanwinst kon aantrekken, maar hij is wel een tijdelijke oplossing want er werd geen aankoopoptie opgenomen in de huurdeal met RB Salzburg. Maar dat hoeft geen probleem te zijn volgens HNB. “Reken maar dat ze in Gent stiekem hopen dat ze deze zomer nog eens zaken kunnen doen met Salzburg”, stelde de krant deze week.


LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Is Piatkowski een toptransfer van AA Gent?

Meest recent

‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

31
31
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

43
43
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

128
128
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

71
71
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

218
218
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

179
179
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

42
42
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

355
355
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

70
70
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

593
593
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

476
476
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

513
513
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

624
624
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

439
439
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

336
336
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

196
196
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

512
512
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

706
706
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

149
149
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

499
499
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

472
472
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

623
623
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

243
243
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

154
154
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

539
539

Meer sportnieuws