Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

door
Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

AA Gent verloor Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) in de voorbije wintermercato en als zijn rechtstreekse vervanger werd Kamil Piatkowsi (RB Salzburg) aangetrokken. Op huurbasis welteverstaan, want de Duitse topclub gelooft hard in het talent en in de kwaliteiten van de 22-jarige verdediger. Piatkowski miste vorig weekend zijn start niet bij AA Gent en volgens Het Nieuwsblad hopen de Buffalo’s zelfs om volgende zomer zaken te doen met Salzburg.


POOLS TOPTALENT

Hein Vanhaezebrouck trok in januari aan de alarmbel. Verschillende spelers haalden hun gewoonlijk niveau niet meer en bovendien kampte de Gentse selectie met een zware blessurelast. Daarnaast verliet Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) de club, waardoor de coach van AA Gent aandringde op versterking in de wintermercato. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel.” En Michel Louwagie luisterde ook naar de noodkreet van Vanhaezebrouck.

Kamil Piatkowski werd op huurbasis aangetrokken van RB Salzburg en hij moest de één-op-één vervanger van Andreas Hanche-Olsen worden. Of een verbeterde versie zelfs. Piatkowski werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor hem, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. De jonge Pool past perfect in de visie van Hein Vanhaezebrouck, want zowel de speler als de coach houden ervan om vooruit te verdedigen en om hoog druk te zetten in de defensie. Piatkowski is een groot talent en het is geen toeval dat Salzburg geen aankoopoptie opnam in de huurdeal met AA Gent.

DE MEESTERZET VAN HEIN

Vorig weekend startte Kamil Piatkowski al voor vierde keer bij Oost-Vlamingen en hij deed dat op een voor hem ongebruikelijke positie als rechter wingback. Verschillende media en analisten omschreven de Pool als de revelatie bij AA Gent tegen KRC Genk. Hij reeg de versnellingen aan elkaar, enkel Daniel Opere (RFC Seraing) en Joris Kayembe (Sporting Charleroi) ondernamen in de vorige speeldag nog meer versnellingen met de bal aan de voet dan hem, en bovendien was Piatkowski ook nog eens erg dreigend voor het doel.



Dat is een sterke prestatie voor elke elke wingback, maar zeker voor Kamil Piatkowski die van nature een centrale verdediger is. Hein Vanhaezebrouck heeft de kwaliteiten van zijn tijdelijke aanwinst meteen goed geïdentificeerd, want met zijn snelheid, techniek, fysiek vermogen, passing en positionering komt Piatkowski extreem goed uit de verf als rechter wingback. Complimenten dus voor Hein Vanhaezebrouck, die sinds lang nog eens met vier verdedigers in plaats van met drie speelde. En dan ook nog eens vier - van nature - centrale verdedigers.

GENT WIL ZAKEN DOEN MET SALZBURG

Maar de beste Kamil Piatkowski hebben we wellicht nog niet gezien. De winteraanwinst speelde een veelbelovende en sterke wedstrijd tegen KRC Genk, maar naar eigen zeggen kan hij nog veel beter. “Ik zou mezelf een zes op tien geven voor deze prestatie, want ik kan sowieso beter”, stelde Piatkowski aan Het Nieuwsblad. Hein Vanhaezebrouck was opgetogen over het feit dat AA Gent zo’n kwaliteitsvolle aanwinst kon aantrekken, maar hij is wel een tijdelijke oplossing want er werd geen aankoopoptie opgenomen in de huurdeal met RB Salzburg. Maar dat hoeft geen probleem te zijn volgens HNB. “Reken maar dat ze in Gent stiekem hopen dat ze deze zomer nog eens zaken kunnen doen met Salzburg”, stelde de krant deze week.


LEES OOK: "Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

Is Piatkowski een toptransfer van AA Gent?

Meest recent

"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

22
22
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

18
18
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

59
59
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

166
166
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

129
129
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

38
38
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

226
226
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

330
330
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

328
328
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

210
210
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

131
131
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

329
329
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

111
111
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

47
47
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

93
93
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

406
406
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

365
365
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

201
201
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

288
288
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

476
476
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

380
380

Meer sportnieuws