Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

1093 stemmen
Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

AA Gent verloor Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) in de voorbije wintermercato en als zijn rechtstreekse vervanger werd Kamil Piatkowsi (RB Salzburg) aangetrokken. Op huurbasis welteverstaan, want de Duitse topclub gelooft hard in het talent en in de kwaliteiten van de 22-jarige verdediger. Piatkowski miste vorig weekend zijn start niet bij AA Gent en volgens Het Nieuwsblad hopen de Buffalo’s zelfs om volgende zomer zaken te doen met Salzburg.


POOLS TOPTALENT

Hein Vanhaezebrouck trok in januari aan de alarmbel. Verschillende spelers haalden hun gewoonlijk niveau niet meer en bovendien kampte de Gentse selectie met een zware blessurelast. Daarnaast verliet Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) de club, waardoor de coach van AA Gent aandringde op versterking in de wintermercato. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel.” En Michel Louwagie luisterde ook naar de noodkreet van Vanhaezebrouck.

Kamil Piatkowski werd op huurbasis aangetrokken van RB Salzburg en hij moest de één-op-één vervanger van Andreas Hanche-Olsen worden. Of een verbeterde versie zelfs. Piatkowski werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor hem, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. De jonge Pool past perfect in de visie van Hein Vanhaezebrouck, want zowel de speler als de coach houden ervan om vooruit te verdedigen en om hoog druk te zetten in de defensie. Piatkowski is een groot talent en het is geen toeval dat Salzburg geen aankoopoptie opnam in de huurdeal met AA Gent.

DE MEESTERZET VAN HEIN

Vorig weekend startte Kamil Piatkowski al voor vierde keer bij Oost-Vlamingen en hij deed dat op een voor hem ongebruikelijke positie als rechter wingback. Verschillende media en analisten omschreven de Pool als de revelatie bij AA Gent tegen KRC Genk. Hij reeg de versnellingen aan elkaar, enkel Daniel Opere (RFC Seraing) en Joris Kayembe (Sporting Charleroi) ondernamen in de vorige speeldag nog meer versnellingen met de bal aan de voet dan hem, en bovendien was Piatkowski ook nog eens erg dreigend voor het doel.



Dat is een sterke prestatie voor elke elke wingback, maar zeker voor Kamil Piatkowski die van nature een centrale verdediger is. Hein Vanhaezebrouck heeft de kwaliteiten van zijn tijdelijke aanwinst meteen goed geïdentificeerd, want met zijn snelheid, techniek, fysiek vermogen, passing en positionering komt Piatkowski extreem goed uit de verf als rechter wingback. Complimenten dus voor Hein Vanhaezebrouck, die sinds lang nog eens met vier verdedigers in plaats van met drie speelde. En dan ook nog eens vier - van nature - centrale verdedigers.

GENT WIL ZAKEN DOEN MET SALZBURG

Maar de beste Kamil Piatkowski hebben we wellicht nog niet gezien. De winteraanwinst speelde een veelbelovende en sterke wedstrijd tegen KRC Genk, maar naar eigen zeggen kan hij nog veel beter. “Ik zou mezelf een zes op tien geven voor deze prestatie, want ik kan sowieso beter”, stelde Piatkowski aan Het Nieuwsblad. Hein Vanhaezebrouck was opgetogen over het feit dat AA Gent zo’n kwaliteitsvolle aanwinst kon aantrekken, maar hij is wel een tijdelijke oplossing want er werd geen aankoopoptie opgenomen in de huurdeal met RB Salzburg. Maar dat hoeft geen probleem te zijn volgens HNB. “Reken maar dat ze in Gent stiekem hopen dat ze deze zomer nog eens zaken kunnen doen met Salzburg”, stelde de krant deze week.


LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Is Piatkowski een toptransfer van AA Gent?

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

3
3
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

44
44
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

123
123
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

73
73
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

92
92
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

39
39
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

64
64
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

174
174
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

67
67
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

150
150
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

391
391
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

132
132
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

93
93
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

207
207
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

209
209
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

211
211
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

241
241
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

100
100
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

441
441

Meer sportnieuws