Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

door
Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

AA Gent verloor Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) in de voorbije wintermercato en als zijn rechtstreekse vervanger werd Kamil Piatkowsi (RB Salzburg) aangetrokken. Op huurbasis welteverstaan, want de Duitse topclub gelooft hard in het talent en in de kwaliteiten van de 22-jarige verdediger. Piatkowski miste vorig weekend zijn start niet bij AA Gent en volgens Het Nieuwsblad hopen de Buffalo’s zelfs om volgende zomer zaken te doen met Salzburg.


POOLS TOPTALENT

Hein Vanhaezebrouck trok in januari aan de alarmbel. Verschillende spelers haalden hun gewoonlijk niveau niet meer en bovendien kampte de Gentse selectie met een zware blessurelast. Daarnaast verliet Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) de club, waardoor de coach van AA Gent aandringde op versterking in de wintermercato. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel.” En Michel Louwagie luisterde ook naar de noodkreet van Vanhaezebrouck.

Kamil Piatkowski werd op huurbasis aangetrokken van RB Salzburg en hij moest de één-op-één vervanger van Andreas Hanche-Olsen worden. Of een verbeterde versie zelfs. Piatkowski werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor hem, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. De jonge Pool past perfect in de visie van Hein Vanhaezebrouck, want zowel de speler als de coach houden ervan om vooruit te verdedigen en om hoog druk te zetten in de defensie. Piatkowski is een groot talent en het is geen toeval dat Salzburg geen aankoopoptie opnam in de huurdeal met AA Gent.

DE MEESTERZET VAN HEIN

Vorig weekend startte Kamil Piatkowski al voor vierde keer bij Oost-Vlamingen en hij deed dat op een voor hem ongebruikelijke positie als rechter wingback. Verschillende media en analisten omschreven de Pool als de revelatie bij AA Gent tegen KRC Genk. Hij reeg de versnellingen aan elkaar, enkel Daniel Opere (RFC Seraing) en Joris Kayembe (Sporting Charleroi) ondernamen in de vorige speeldag nog meer versnellingen met de bal aan de voet dan hem, en bovendien was Piatkowski ook nog eens erg dreigend voor het doel.



Dat is een sterke prestatie voor elke elke wingback, maar zeker voor Kamil Piatkowski die van nature een centrale verdediger is. Hein Vanhaezebrouck heeft de kwaliteiten van zijn tijdelijke aanwinst meteen goed geïdentificeerd, want met zijn snelheid, techniek, fysiek vermogen, passing en positionering komt Piatkowski extreem goed uit de verf als rechter wingback. Complimenten dus voor Hein Vanhaezebrouck, die sinds lang nog eens met vier verdedigers in plaats van met drie speelde. En dan ook nog eens vier - van nature - centrale verdedigers.

GENT WIL ZAKEN DOEN MET SALZBURG

Maar de beste Kamil Piatkowski hebben we wellicht nog niet gezien. De winteraanwinst speelde een veelbelovende en sterke wedstrijd tegen KRC Genk, maar naar eigen zeggen kan hij nog veel beter. “Ik zou mezelf een zes op tien geven voor deze prestatie, want ik kan sowieso beter”, stelde Piatkowski aan Het Nieuwsblad. Hein Vanhaezebrouck was opgetogen over het feit dat AA Gent zo’n kwaliteitsvolle aanwinst kon aantrekken, maar hij is wel een tijdelijke oplossing want er werd geen aankoopoptie opgenomen in de huurdeal met RB Salzburg. Maar dat hoeft geen probleem te zijn volgens HNB. “Reken maar dat ze in Gent stiekem hopen dat ze deze zomer nog eens zaken kunnen doen met Salzburg”, stelde de krant deze week.


LEES OOK: De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

Is Piatkowski een toptransfer van AA Gent?

Meest recent

'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

3
3
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

52
52
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

57
57
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

252
252
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

95
95
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

81
81
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

100
100
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

137
137
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

164
164
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

60
60
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

203
203
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

78
78
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

90
90
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

478
478
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

426
426
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

880
880
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

319
319
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

465
465
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

287
287
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1085
1085
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

360
360
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

406
406
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

223
223
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111

Meer sportnieuws