Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

door
Straffe transferstunt Hein Vanhaezebrouck

AA Gent verloor Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) in de voorbije wintermercato en als zijn rechtstreekse vervanger werd Kamil Piatkowsi (RB Salzburg) aangetrokken. Op huurbasis welteverstaan, want de Duitse topclub gelooft hard in het talent en in de kwaliteiten van de 22-jarige verdediger. Piatkowski miste vorig weekend zijn start niet bij AA Gent en volgens Het Nieuwsblad hopen de Buffalo’s zelfs om volgende zomer zaken te doen met Salzburg.


POOLS TOPTALENT

Hein Vanhaezebrouck trok in januari aan de alarmbel. Verschillende spelers haalden hun gewoonlijk niveau niet meer en bovendien kampte de Gentse selectie met een zware blessurelast. Daarnaast verliet Andreas Hanche-Olsen (FSV Mainz) de club, waardoor de coach van AA Gent aandringde op versterking in de wintermercato. “Als je wil meestrijden voor de top vier en in Europa, dan vind ik dat er absoluut iets bij moet. Of het bestuur dat ook beseft? Dat denk ik wel.” En Michel Louwagie luisterde ook naar de noodkreet van Vanhaezebrouck.

Kamil Piatkowski werd op huurbasis aangetrokken van RB Salzburg en hij moest de één-op-één vervanger van Andreas Hanche-Olsen worden. Of een verbeterde versie zelfs. Piatkowski werd in het seizoen 2020-21 bij Rakow Czestochowa uitgeroepen als de beste Jonge Speler van de Poolse competitie, waarna hij een mooie transfer maakte naar RB Salzburg. De Oostenrijkse talentenfabriek betaalde vijf miljoen euro voor hem, een bedrag waarmee hij bij Rakow nog steeds - en met grote voorsprong - de duurste verkoop ooit is in de clubgeschiedenis.



De grote sterktes van Kamil Piatkowski liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met een gestalte van 1 meter 91 is hij fysiek robuust, hij wordt vaak omschreven als ‘een strijder’, maar tegelijkertijd is Piatkowski ook technisch onderlegd. De jonge Pool past perfect in de visie van Hein Vanhaezebrouck, want zowel de speler als de coach houden ervan om vooruit te verdedigen en om hoog druk te zetten in de defensie. Piatkowski is een groot talent en het is geen toeval dat Salzburg geen aankoopoptie opnam in de huurdeal met AA Gent.

DE MEESTERZET VAN HEIN

Vorig weekend startte Kamil Piatkowski al voor vierde keer bij Oost-Vlamingen en hij deed dat op een voor hem ongebruikelijke positie als rechter wingback. Verschillende media en analisten omschreven de Pool als de revelatie bij AA Gent tegen KRC Genk. Hij reeg de versnellingen aan elkaar, enkel Daniel Opere (RFC Seraing) en Joris Kayembe (Sporting Charleroi) ondernamen in de vorige speeldag nog meer versnellingen met de bal aan de voet dan hem, en bovendien was Piatkowski ook nog eens erg dreigend voor het doel.



Dat is een sterke prestatie voor elke elke wingback, maar zeker voor Kamil Piatkowski die van nature een centrale verdediger is. Hein Vanhaezebrouck heeft de kwaliteiten van zijn tijdelijke aanwinst meteen goed geïdentificeerd, want met zijn snelheid, techniek, fysiek vermogen, passing en positionering komt Piatkowski extreem goed uit de verf als rechter wingback. Complimenten dus voor Hein Vanhaezebrouck, die sinds lang nog eens met vier verdedigers in plaats van met drie speelde. En dan ook nog eens vier - van nature - centrale verdedigers.

GENT WIL ZAKEN DOEN MET SALZBURG

Maar de beste Kamil Piatkowski hebben we wellicht nog niet gezien. De winteraanwinst speelde een veelbelovende en sterke wedstrijd tegen KRC Genk, maar naar eigen zeggen kan hij nog veel beter. “Ik zou mezelf een zes op tien geven voor deze prestatie, want ik kan sowieso beter”, stelde Piatkowski aan Het Nieuwsblad. Hein Vanhaezebrouck was opgetogen over het feit dat AA Gent zo’n kwaliteitsvolle aanwinst kon aantrekken, maar hij is wel een tijdelijke oplossing want er werd geen aankoopoptie opgenomen in de huurdeal met RB Salzburg. Maar dat hoeft geen probleem te zijn volgens HNB. “Reken maar dat ze in Gent stiekem hopen dat ze deze zomer nog eens zaken kunnen doen met Salzburg”, stelde de krant deze week.


LEES OOK: Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

Is Piatkowski een toptransfer van AA Gent?

Meest recent

Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

0
0
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

17
17
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

5
5
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

20
20
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

105
105
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

132
132
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

97
97
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

181
181
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

227
227
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

429
429
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

225
225
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

93
93
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

51
51
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

60
60
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

74
74
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

81
81
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

44
44
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

79
79
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

200
200
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

134
134
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

186
186
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

177
177
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

633
633
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

211
211

Meer sportnieuws