Club Brugge bijt de tanden stuk op sterk Union SG

213 stemmen
Club Brugge bijt de tanden stuk op sterk Union SG

In de Jupiler Pro League stonden er om 20u45 twee matchen op het programma. Dé topaffiche was uiteraard Club Brugge tegen Union SG. Een partij die Blauw-Zwart moest winnen, maar dat lukte niet. Het werd 1-1. In de andere match verloor KV Mechelen in het slot op het veld van KAS Eupen (2-1).


Club Brugge begon heel gretig aan de partij en na twee minuten knalde Lang via de handen van Moris tegen de paal. Union had het knap lastig met de pressing van Club en kwam er in de openingsfase niet aan te pas. Na tien minuten herstelde Union het evenwicht en kon het meer op de helft van Club voetballen. Vertessen zette met een schotje Mignolet aan het werk. Blauw-Zwart kon de hoge druk van de aanvangsfase niet aanhouden, waardoor het nog zeer moeilijk aan de overzijde wist te geraken. 

VANAKEN

Blauw-Zwart teerden op individuele flitsen en na een dribbel trapte Buchanan in het zijnet, maar het was Union dat op voorsprong kwam. Eerst kon Boniface niet aan een prachtige voorzet van Teuma, maar in de daaropvolgende fase werd de bal voor doel gebracht en Lapoussin kopte knap overhoeks de 0-1 in doel. De VAR keek nog even of de bal in de voorgaande fase over de achterlijn was geweest. Dat bleek niet te zijn en 0-1. Bij Club was het vooral hopen op een ingeving van Lang en die vond met een mooie steekpass Vanaken, op Moris stuitte. Enkele minuten later was het wél raak. Mata bracht de bal voor doen en Vanaken sprong hoger dan Kandouss en kopte de 1-1 tegen de touwen. Club werd zo beloond voor zijn goed einde van de eerste helft.

Club begon net als in de eerste helft sterk aan de tweede helft. Rits knalde meteen naast. Aan de overzijde kreeg Lazare echter een veel grotere kans, maar hij besloot naast. Toch wel een misser van de energieke middenvelder. Het was koffiedik kijken wie het laken naar zich zou gaan toetrekken, want geen van de twee had echt controle over de match. Parker hoopte die wel te krijgen met de inbreng van Nielsen voor Rits, Sowah kwam in de plaats van een alweer onzichtbare Yaremchuk. Geraerts bracht Nilsson voor Vertessen.

KANSEN 

In de 70ste minuut kon Club via de omschakeling een grote kans bij elkaar spelen. Lang kreeg, na een geweldige actie van Buchanan, dé kans op 2-1. De Nederlander stifte de bal echter naast. Veruit de beste kans in de tweede helft. Maar Union bleef echter ook dreigen, zo kopte Burgess voorlangs. Het was een spannende partij. Bovendien kregen we ook de nodige mogelijkheden te zien, vooral voor de bezoekers. Zo miste Nilsson nog een stevige kopkans en zo kreeg Union op een paar minuten tijd toch de nodige kansen.

Maar kregen we nog een winnaar te zien? Neen, beide ploegen leken naarmate de partij vorderde tevreden te zijn met een gelijkspel. Daar schiet vooral Club Brugge niets mee op. Onder Parker boekten zij zo een zeer povere 8 op 21.

Scoreverloop:

0-1 (25') Loïc Lapoussin
1-1 (43') Hans Vanaken

KAS Eupen - KV Mechelen 2-1

In de andere partij om 20u45 kwam KV Mechelen na tien minuten op voorsprong via Birger Verstraete. In het slot scoorde Konan N'Dri de 1-1. Het werd zelfs nog 2-1 dankzij Brandon Baiye.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Wie verdiende de zege?

Meest recent

'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

52
52
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

192
192
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

186
186
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

360
360
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

49
49
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

170
170
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

52
52
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

94
94
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

438
438
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

638
638
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

202
202
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

143
143
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

179
179
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

155
155
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

432
432
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

97
97
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

118
118
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

176
176
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

594
594
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

539
539
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

344
344
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

129
129
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

219
219
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

710
710

Meer sportnieuws