Beschimpte Club-speler bijt van zich af

598
Beschimpte Club-speler bijt van zich af

Raphael Onyedika stond deze week in het oog van de storm door zijn onprofessioneel gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC. Hij stak verschillende keren zijn middelvinger op richting de thuissupporters op de Bosuil, en dat was een actie die Club Brugge niet kan tolereren. Maar al deze negatieve aandacht doet echter vergeten dat Onyedika vorig weekend wel een dijk van een wedstrijd speelde tegen de Great Old. De Nigeriaanse middenvelder herpakte zich duidelijk na een flinke dip in de vorige matchen.


RESPECT EN VERANTWOORDELIJKHEID

Het is nog onbekend of Raphael Onyedika een straf opgelegd zal krijgen van de Belgische voetbalbond, maar Club Brugge heeft ondertussen al een interne sanctie bepaald voor zijn gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend. Het Nieuwsblad weet dat Onyedika een trainingssessie van de G-ploeg van de Club Brugge Foundation moet leiden, de voetbalploeg voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking. Club Brugge draagt respect en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel en dat wil men Onyedika op deze manier duidelijk maken.



ONHERKENBAAR ZWAK

De reactie van Raphael Onyedika richting de supporters van Antwerp FC was verwerpelijk, maar daardoor werd er amper gesproken over zijn sterke geleverde prestatie op de Bosuil. Jammer, want de Nigeriaanse middenvelder kampte in de voorbije weken nochtans met een serieuze dip. Tegen Zulte Waregem speelde hij bijvoorbeeld een dramatische eerste helft, samen met veel van zijn ploegmaats trouwens, en was hij onherkenbaar in vergelijking met zijn sterke seizoensstart en indrukwekkende prestaties in de succesvolle Champions League campagne.



“En wat is er gebeurd met Onyedika?” vroeg Peter Vandenbempt zich af na de moeizame 1-2 overwinning van Club Brugge op Zulte Waregem. “In de eerste maanden van het seizoen was hij ronduit sensationeel, ook in de Champions League. Hij is onherkenbaar nu, net zoals het hele elftal.” Onyedika viel in de Elindus Arena op met een passief spel, gekenmerkt door een nonchalante passing, veel balverlies en laksheid in de duels. In de tweede helft liep het dan weer veel beter voor de Nigeriaanse middenvelder nadat Mats Rits op het veld kwam.

ONYEDIKA HERPAKT ZICH STEVIG

Op de Bosuil herpakte Raphael Onyedika zich op een indrukwekkende manier. Hij speelde een belangrijke rol in het 0-0 gelijkspel, waarin Club Brugge zelf weinig kansen creëerde maar er ook amper weggaf. Scott Parker hamert op een hoge mate van controle in zijn ploeg en daarin speelt Onyedika een belangrijke rol. “Defensief oogden we erg georganiseerd”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. Dat komt grotendeels omdat de centrale verdedigers tegen Antwerp sneller de bal inleverden bij Onyedika, die er op zijn beurt goede dingen mee deed.



De 21-jarige middenvelder was bij Club Brugge het meest efficiënt in al zijn verrichte acties, hij was de zuiverste in de passing, hij leed nauwelijks balverlies, hij recupereerde veel ballen, hij telde het meeste aantal geslaagde defensieve acties en hij won ook bijzonder veel duels. Op die manier bewees Onyedika terug een belangrijke pion te zijn voor de ploeg van Scott Parker en het lijdt geen twijfel dat de aanwinst van 10 miljoen euro een belangrijke rol zal blijven vervullen onder de Engelse coach. Stelselmatig pikt hij terug aan met zijn hoge niveau van in het seizoensbegin.

IL MURO

Raphael Onyedika is de tweede duurste inkomende transfer ooit bij Club Brugge en de 21-jarige middenvelder bewijst dat stevig prijskaartje wel waard te zijn. De West-Vlamingen snoepten hem in de vorige zomer weg bij FC Midtjylland voor de neus van AC Milan en hij bevestigt alle veelbelovende zaken die over hem verteld en geschreven werden. ‘Il muro’, schreef men eerder deze zomer in Italië over de Nigeriaanse krachtpatser. “Hij lijkt een beetje op Eric Addo”, volgens La Dernière Heure.



Raphael Onyedika is een middenvelder met fysieke power, een groot recupererend vermogen en hij is ook defensief sterk. Daarnaast geeft de Nigeriaan ook blijk van tactische intelligentie - in balbezit en in balverlies-, snelheid en een uitstekende passing. En bovendien bezit hij op 21-jarige leeftijd uiteraard nog een immense groeimarge. “Onyedika is een gigantische meevaller en een absolute meerwaarde als defensieve middenvelder”, schreef Krant van West-Vlaanderen eerder dit seizoen.

LEES OOK: Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Onyedika is een topper in wording

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

19
19
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

21
21
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

31
31
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

92
92
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

68
68
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

119
119
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

148
148
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

23
23
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

43
43
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

399
399
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

186
186
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

583
583
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

208
208
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

190
190
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

62
62
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

170
170
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

134
134
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

207
207

Meer sportnieuws