Beschimpte Club-speler bijt van zich af

598
Beschimpte Club-speler bijt van zich af

Raphael Onyedika stond deze week in het oog van de storm door zijn onprofessioneel gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC. Hij stak verschillende keren zijn middelvinger op richting de thuissupporters op de Bosuil, en dat was een actie die Club Brugge niet kan tolereren. Maar al deze negatieve aandacht doet echter vergeten dat Onyedika vorig weekend wel een dijk van een wedstrijd speelde tegen de Great Old. De Nigeriaanse middenvelder herpakte zich duidelijk na een flinke dip in de vorige matchen.


RESPECT EN VERANTWOORDELIJKHEID

Het is nog onbekend of Raphael Onyedika een straf opgelegd zal krijgen van de Belgische voetbalbond, maar Club Brugge heeft ondertussen al een interne sanctie bepaald voor zijn gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend. Het Nieuwsblad weet dat Onyedika een trainingssessie van de G-ploeg van de Club Brugge Foundation moet leiden, de voetbalploeg voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking. Club Brugge draagt respect en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel en dat wil men Onyedika op deze manier duidelijk maken.



ONHERKENBAAR ZWAK

De reactie van Raphael Onyedika richting de supporters van Antwerp FC was verwerpelijk, maar daardoor werd er amper gesproken over zijn sterke geleverde prestatie op de Bosuil. Jammer, want de Nigeriaanse middenvelder kampte in de voorbije weken nochtans met een serieuze dip. Tegen Zulte Waregem speelde hij bijvoorbeeld een dramatische eerste helft, samen met veel van zijn ploegmaats trouwens, en was hij onherkenbaar in vergelijking met zijn sterke seizoensstart en indrukwekkende prestaties in de succesvolle Champions League campagne.



“En wat is er gebeurd met Onyedika?” vroeg Peter Vandenbempt zich af na de moeizame 1-2 overwinning van Club Brugge op Zulte Waregem. “In de eerste maanden van het seizoen was hij ronduit sensationeel, ook in de Champions League. Hij is onherkenbaar nu, net zoals het hele elftal.” Onyedika viel in de Elindus Arena op met een passief spel, gekenmerkt door een nonchalante passing, veel balverlies en laksheid in de duels. In de tweede helft liep het dan weer veel beter voor de Nigeriaanse middenvelder nadat Mats Rits op het veld kwam.

ONYEDIKA HERPAKT ZICH STEVIG

Op de Bosuil herpakte Raphael Onyedika zich op een indrukwekkende manier. Hij speelde een belangrijke rol in het 0-0 gelijkspel, waarin Club Brugge zelf weinig kansen creëerde maar er ook amper weggaf. Scott Parker hamert op een hoge mate van controle in zijn ploeg en daarin speelt Onyedika een belangrijke rol. “Defensief oogden we erg georganiseerd”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. Dat komt grotendeels omdat de centrale verdedigers tegen Antwerp sneller de bal inleverden bij Onyedika, die er op zijn beurt goede dingen mee deed.



De 21-jarige middenvelder was bij Club Brugge het meest efficiënt in al zijn verrichte acties, hij was de zuiverste in de passing, hij leed nauwelijks balverlies, hij recupereerde veel ballen, hij telde het meeste aantal geslaagde defensieve acties en hij won ook bijzonder veel duels. Op die manier bewees Onyedika terug een belangrijke pion te zijn voor de ploeg van Scott Parker en het lijdt geen twijfel dat de aanwinst van 10 miljoen euro een belangrijke rol zal blijven vervullen onder de Engelse coach. Stelselmatig pikt hij terug aan met zijn hoge niveau van in het seizoensbegin.

IL MURO

Raphael Onyedika is de tweede duurste inkomende transfer ooit bij Club Brugge en de 21-jarige middenvelder bewijst dat stevig prijskaartje wel waard te zijn. De West-Vlamingen snoepten hem in de vorige zomer weg bij FC Midtjylland voor de neus van AC Milan en hij bevestigt alle veelbelovende zaken die over hem verteld en geschreven werden. ‘Il muro’, schreef men eerder deze zomer in Italië over de Nigeriaanse krachtpatser. “Hij lijkt een beetje op Eric Addo”, volgens La Dernière Heure.



Raphael Onyedika is een middenvelder met fysieke power, een groot recupererend vermogen en hij is ook defensief sterk. Daarnaast geeft de Nigeriaan ook blijk van tactische intelligentie - in balbezit en in balverlies-, snelheid en een uitstekende passing. En bovendien bezit hij op 21-jarige leeftijd uiteraard nog een immense groeimarge. “Onyedika is een gigantische meevaller en een absolute meerwaarde als defensieve middenvelder”, schreef Krant van West-Vlaanderen eerder dit seizoen.

LEES OOK: Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Onyedika is een topper in wording

Meest recent

‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

13
13
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

21
21
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

138
138
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

29
29
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

41
41
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

283
283
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

60
60
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

237
237
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

261
261
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

813
813
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

235
235
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

102
102
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

357
357
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

316
316
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

967
967
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

180
180
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

70
70
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

334
334
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

99
99
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

70
70
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

237
237
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

428
428
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

329
329
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

84
84
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

28
28

Meer sportnieuws