Beschimpte Club-speler bijt van zich af

door
Beschimpte Club-speler bijt van zich af

Raphael Onyedika stond deze week in het oog van de storm door zijn onprofessioneel gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC. Hij stak verschillende keren zijn middelvinger op richting de thuissupporters op de Bosuil, en dat was een actie die Club Brugge niet kan tolereren. Maar al deze negatieve aandacht doet echter vergeten dat Onyedika vorig weekend wel een dijk van een wedstrijd speelde tegen de Great Old. De Nigeriaanse middenvelder herpakte zich duidelijk na een flinke dip in de vorige matchen.


RESPECT EN VERANTWOORDELIJKHEID

Het is nog onbekend of Raphael Onyedika een straf opgelegd zal krijgen van de Belgische voetbalbond, maar Club Brugge heeft ondertussen al een interne sanctie bepaald voor zijn gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend. Het Nieuwsblad weet dat Onyedika een trainingssessie van de G-ploeg van de Club Brugge Foundation moet leiden, de voetbalploeg voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking. Club Brugge draagt respect en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel en dat wil men Onyedika op deze manier duidelijk maken.



ONHERKENBAAR ZWAK

De reactie van Raphael Onyedika richting de supporters van Antwerp FC was verwerpelijk, maar daardoor werd er amper gesproken over zijn sterke geleverde prestatie op de Bosuil. Jammer, want de Nigeriaanse middenvelder kampte in de voorbije weken nochtans met een serieuze dip. Tegen Zulte Waregem speelde hij bijvoorbeeld een dramatische eerste helft, samen met veel van zijn ploegmaats trouwens, en was hij onherkenbaar in vergelijking met zijn sterke seizoensstart en indrukwekkende prestaties in de succesvolle Champions League campagne.



“En wat is er gebeurd met Onyedika?” vroeg Peter Vandenbempt zich af na de moeizame 1-2 overwinning van Club Brugge op Zulte Waregem. “In de eerste maanden van het seizoen was hij ronduit sensationeel, ook in de Champions League. Hij is onherkenbaar nu, net zoals het hele elftal.” Onyedika viel in de Elindus Arena op met een passief spel, gekenmerkt door een nonchalante passing, veel balverlies en laksheid in de duels. In de tweede helft liep het dan weer veel beter voor de Nigeriaanse middenvelder nadat Mats Rits op het veld kwam.

ONYEDIKA HERPAKT ZICH STEVIG

Op de Bosuil herpakte Raphael Onyedika zich op een indrukwekkende manier. Hij speelde een belangrijke rol in het 0-0 gelijkspel, waarin Club Brugge zelf weinig kansen creëerde maar er ook amper weggaf. Scott Parker hamert op een hoge mate van controle in zijn ploeg en daarin speelt Onyedika een belangrijke rol. “Defensief oogden we erg georganiseerd”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. Dat komt grotendeels omdat de centrale verdedigers tegen Antwerp sneller de bal inleverden bij Onyedika, die er op zijn beurt goede dingen mee deed.



De 21-jarige middenvelder was bij Club Brugge het meest efficiënt in al zijn verrichte acties, hij was de zuiverste in de passing, hij leed nauwelijks balverlies, hij recupereerde veel ballen, hij telde het meeste aantal geslaagde defensieve acties en hij won ook bijzonder veel duels. Op die manier bewees Onyedika terug een belangrijke pion te zijn voor de ploeg van Scott Parker en het lijdt geen twijfel dat de aanwinst van 10 miljoen euro een belangrijke rol zal blijven vervullen onder de Engelse coach. Stelselmatig pikt hij terug aan met zijn hoge niveau van in het seizoensbegin.

IL MURO

Raphael Onyedika is de tweede duurste inkomende transfer ooit bij Club Brugge en de 21-jarige middenvelder bewijst dat stevig prijskaartje wel waard te zijn. De West-Vlamingen snoepten hem in de vorige zomer weg bij FC Midtjylland voor de neus van AC Milan en hij bevestigt alle veelbelovende zaken die over hem verteld en geschreven werden. ‘Il muro’, schreef men eerder deze zomer in Italië over de Nigeriaanse krachtpatser. “Hij lijkt een beetje op Eric Addo”, volgens La Dernière Heure.



Raphael Onyedika is een middenvelder met fysieke power, een groot recupererend vermogen en hij is ook defensief sterk. Daarnaast geeft de Nigeriaan ook blijk van tactische intelligentie - in balbezit en in balverlies-, snelheid en een uitstekende passing. En bovendien bezit hij op 21-jarige leeftijd uiteraard nog een immense groeimarge. “Onyedika is een gigantische meevaller en een absolute meerwaarde als defensieve middenvelder”, schreef Krant van West-Vlaanderen eerder dit seizoen.

LEES OOK: 'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

Onyedika is een topper in wording

Meest recent

Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

1
1
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

18
18
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

96
96
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

80
80
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

98
98
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

235
235
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

27
27
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

135
135
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

144
144
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

131
131
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

185
185
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

319
319
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

251
251
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

110
110
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

86
86
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

45
45
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

93
93
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

782
782
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

101
101
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

419
419
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

148
148
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

275
275
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

250
250
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

345
345

Meer sportnieuws