Beschimpte Club-speler bijt van zich af

door
Beschimpte Club-speler bijt van zich af

Raphael Onyedika stond deze week in het oog van de storm door zijn onprofessioneel gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC. Hij stak verschillende keren zijn middelvinger op richting de thuissupporters op de Bosuil, en dat was een actie die Club Brugge niet kan tolereren. Maar al deze negatieve aandacht doet echter vergeten dat Onyedika vorig weekend wel een dijk van een wedstrijd speelde tegen de Great Old. De Nigeriaanse middenvelder herpakte zich duidelijk na een flinke dip in de vorige matchen.


RESPECT EN VERANTWOORDELIJKHEID

Het is nog onbekend of Raphael Onyedika een straf opgelegd zal krijgen van de Belgische voetbalbond, maar Club Brugge heeft ondertussen al een interne sanctie bepaald voor zijn gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend. Het Nieuwsblad weet dat Onyedika een trainingssessie van de G-ploeg van de Club Brugge Foundation moet leiden, de voetbalploeg voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking. Club Brugge draagt respect en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel en dat wil men Onyedika op deze manier duidelijk maken.



ONHERKENBAAR ZWAK

De reactie van Raphael Onyedika richting de supporters van Antwerp FC was verwerpelijk, maar daardoor werd er amper gesproken over zijn sterke geleverde prestatie op de Bosuil. Jammer, want de Nigeriaanse middenvelder kampte in de voorbije weken nochtans met een serieuze dip. Tegen Zulte Waregem speelde hij bijvoorbeeld een dramatische eerste helft, samen met veel van zijn ploegmaats trouwens, en was hij onherkenbaar in vergelijking met zijn sterke seizoensstart en indrukwekkende prestaties in de succesvolle Champions League campagne.



“En wat is er gebeurd met Onyedika?” vroeg Peter Vandenbempt zich af na de moeizame 1-2 overwinning van Club Brugge op Zulte Waregem. “In de eerste maanden van het seizoen was hij ronduit sensationeel, ook in de Champions League. Hij is onherkenbaar nu, net zoals het hele elftal.” Onyedika viel in de Elindus Arena op met een passief spel, gekenmerkt door een nonchalante passing, veel balverlies en laksheid in de duels. In de tweede helft liep het dan weer veel beter voor de Nigeriaanse middenvelder nadat Mats Rits op het veld kwam.

ONYEDIKA HERPAKT ZICH STEVIG

Op de Bosuil herpakte Raphael Onyedika zich op een indrukwekkende manier. Hij speelde een belangrijke rol in het 0-0 gelijkspel, waarin Club Brugge zelf weinig kansen creëerde maar er ook amper weggaf. Scott Parker hamert op een hoge mate van controle in zijn ploeg en daarin speelt Onyedika een belangrijke rol. “Defensief oogden we erg georganiseerd”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. Dat komt grotendeels omdat de centrale verdedigers tegen Antwerp sneller de bal inleverden bij Onyedika, die er op zijn beurt goede dingen mee deed.



De 21-jarige middenvelder was bij Club Brugge het meest efficiënt in al zijn verrichte acties, hij was de zuiverste in de passing, hij leed nauwelijks balverlies, hij recupereerde veel ballen, hij telde het meeste aantal geslaagde defensieve acties en hij won ook bijzonder veel duels. Op die manier bewees Onyedika terug een belangrijke pion te zijn voor de ploeg van Scott Parker en het lijdt geen twijfel dat de aanwinst van 10 miljoen euro een belangrijke rol zal blijven vervullen onder de Engelse coach. Stelselmatig pikt hij terug aan met zijn hoge niveau van in het seizoensbegin.

IL MURO

Raphael Onyedika is de tweede duurste inkomende transfer ooit bij Club Brugge en de 21-jarige middenvelder bewijst dat stevig prijskaartje wel waard te zijn. De West-Vlamingen snoepten hem in de vorige zomer weg bij FC Midtjylland voor de neus van AC Milan en hij bevestigt alle veelbelovende zaken die over hem verteld en geschreven werden. ‘Il muro’, schreef men eerder deze zomer in Italië over de Nigeriaanse krachtpatser. “Hij lijkt een beetje op Eric Addo”, volgens La Dernière Heure.



Raphael Onyedika is een middenvelder met fysieke power, een groot recupererend vermogen en hij is ook defensief sterk. Daarnaast geeft de Nigeriaan ook blijk van tactische intelligentie - in balbezit en in balverlies-, snelheid en een uitstekende passing. En bovendien bezit hij op 21-jarige leeftijd uiteraard nog een immense groeimarge. “Onyedika is een gigantische meevaller en een absolute meerwaarde als defensieve middenvelder”, schreef Krant van West-Vlaanderen eerder dit seizoen.

LEES OOK: 'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Onyedika is een topper in wording

Meest recent

Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

1
1
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

10
10
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

83
83
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

77
77
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

184
184
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

141
141
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

309
309
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

160
160
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

317
317
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

176
176
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

330
330
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

40
40
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

107
107
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

202
202
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

164
164
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

158
158
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

631
631
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

205
205
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

486
486
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

427
427
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

591
591
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

219
219
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

430
430
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

313
313
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

583
583

Meer sportnieuws