Beschimpte Club-speler bijt van zich af

598 stemmen
Beschimpte Club-speler bijt van zich af

Raphael Onyedika stond deze week in het oog van de storm door zijn onprofessioneel gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC. Hij stak verschillende keren zijn middelvinger op richting de thuissupporters op de Bosuil, en dat was een actie die Club Brugge niet kan tolereren. Maar al deze negatieve aandacht doet echter vergeten dat Onyedika vorig weekend wel een dijk van een wedstrijd speelde tegen de Great Old. De Nigeriaanse middenvelder herpakte zich duidelijk na een flinke dip in de vorige matchen.


RESPECT EN VERANTWOORDELIJKHEID

Het is nog onbekend of Raphael Onyedika een straf opgelegd zal krijgen van de Belgische voetbalbond, maar Club Brugge heeft ondertussen al een interne sanctie bepaald voor zijn gedrag na de wedstrijd tegen Antwerp FC vorig weekend. Het Nieuwsblad weet dat Onyedika een trainingssessie van de G-ploeg van de Club Brugge Foundation moet leiden, de voetbalploeg voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking. Club Brugge draagt respect en verantwoordelijkheid hoog in het vaandel en dat wil men Onyedika op deze manier duidelijk maken.



ONHERKENBAAR ZWAK

De reactie van Raphael Onyedika richting de supporters van Antwerp FC was verwerpelijk, maar daardoor werd er amper gesproken over zijn sterke geleverde prestatie op de Bosuil. Jammer, want de Nigeriaanse middenvelder kampte in de voorbije weken nochtans met een serieuze dip. Tegen Zulte Waregem speelde hij bijvoorbeeld een dramatische eerste helft, samen met veel van zijn ploegmaats trouwens, en was hij onherkenbaar in vergelijking met zijn sterke seizoensstart en indrukwekkende prestaties in de succesvolle Champions League campagne.



“En wat is er gebeurd met Onyedika?” vroeg Peter Vandenbempt zich af na de moeizame 1-2 overwinning van Club Brugge op Zulte Waregem. “In de eerste maanden van het seizoen was hij ronduit sensationeel, ook in de Champions League. Hij is onherkenbaar nu, net zoals het hele elftal.” Onyedika viel in de Elindus Arena op met een passief spel, gekenmerkt door een nonchalante passing, veel balverlies en laksheid in de duels. In de tweede helft liep het dan weer veel beter voor de Nigeriaanse middenvelder nadat Mats Rits op het veld kwam.

ONYEDIKA HERPAKT ZICH STEVIG

Op de Bosuil herpakte Raphael Onyedika zich op een indrukwekkende manier. Hij speelde een belangrijke rol in het 0-0 gelijkspel, waarin Club Brugge zelf weinig kansen creëerde maar er ook amper weggaf. Scott Parker hamert op een hoge mate van controle in zijn ploeg en daarin speelt Onyedika een belangrijke rol. “Defensief oogden we erg georganiseerd”, zei de coach van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. Dat komt grotendeels omdat de centrale verdedigers tegen Antwerp sneller de bal inleverden bij Onyedika, die er op zijn beurt goede dingen mee deed.



De 21-jarige middenvelder was bij Club Brugge het meest efficiënt in al zijn verrichte acties, hij was de zuiverste in de passing, hij leed nauwelijks balverlies, hij recupereerde veel ballen, hij telde het meeste aantal geslaagde defensieve acties en hij won ook bijzonder veel duels. Op die manier bewees Onyedika terug een belangrijke pion te zijn voor de ploeg van Scott Parker en het lijdt geen twijfel dat de aanwinst van 10 miljoen euro een belangrijke rol zal blijven vervullen onder de Engelse coach. Stelselmatig pikt hij terug aan met zijn hoge niveau van in het seizoensbegin.

IL MURO

Raphael Onyedika is de tweede duurste inkomende transfer ooit bij Club Brugge en de 21-jarige middenvelder bewijst dat stevig prijskaartje wel waard te zijn. De West-Vlamingen snoepten hem in de vorige zomer weg bij FC Midtjylland voor de neus van AC Milan en hij bevestigt alle veelbelovende zaken die over hem verteld en geschreven werden. ‘Il muro’, schreef men eerder deze zomer in Italië over de Nigeriaanse krachtpatser. “Hij lijkt een beetje op Eric Addo”, volgens La Dernière Heure.



Raphael Onyedika is een middenvelder met fysieke power, een groot recupererend vermogen en hij is ook defensief sterk. Daarnaast geeft de Nigeriaan ook blijk van tactische intelligentie - in balbezit en in balverlies-, snelheid en een uitstekende passing. En bovendien bezit hij op 21-jarige leeftijd uiteraard nog een immense groeimarge. “Onyedika is een gigantische meevaller en een absolute meerwaarde als defensieve middenvelder”, schreef Krant van West-Vlaanderen eerder dit seizoen.

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Onyedika is een topper in wording

Meest recent

OH Leuven heeft weer beet en stelde volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

1
1
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

40
40
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

82
82
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

23
23
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

23
23
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

277
277
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

179
179
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

57
57
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

146
146
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

412
412
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

212
212
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

158
158
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

94
94
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

120
120
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

366
366
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

420
420
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

150
150
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

201
201
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

63
63
Argentijnen gooien olie op het vuur na zege tegen Engeland

Regerend wereldkampioen Argentinië kan zijn titel nog altijd gaan verlengen, want het plaatste ...

131
131
'Preud'homme drukt meteen stempel bij Club met straffe deal'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in de laatste week helemaal op gang gekomen te zijn. Na het ...

1055
1055
'AZ zet alles op alles op voor Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

64
64
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

232
232
Tuchel krijgt volle laag, Engelse coach slaat terug

Thomas Tuchel en Engeland liggen uit het WK. De Duitse trainer krijgt de nodige kritiek na de zeer ...

295
295

Meer sportnieuws