"Parker moet hem de belangrijkste speler maken"

door

Scott Parker beleefde zeker geen makkelijke wittebroodsweken bij Club Brugge. Van zijn eerste zes wedstrijden kon de Engelse trainer er amper één winnen, op Zulte Waregem. Bij zijn debuut in Genk ging hij onderuit, in de andere vier wedstrijden bleef Club telkens steken op een gelijkspel. De juiste formule heeft Parker nog niet gevonden en dat blijkt ook uit zijn niet aflatende geschuif met zijn basisploeg.


Parker speelde nog geen twee wedstrijden met dezelfde ploeg en ook vrijdagavond tegen Union zal hij weer gaan wijzigen. Sowieso moet hij door de schorsing van Denis Odoi alweer gaan sleutelen aan zijn defensie, maar ook op andere positie zou hij weer voor enkele nieuwe namen kunnen kiezen. Parker is nog zoekende, maar Eddy Snelders heeft alvast een belangrijke tip.

"Hans Vanaken moet opnieuw wat meer vrijheid krijgen. Als hij zich te veel moet wegcijferen, draait het niet", stelt de analist immers bij Sporza. "Je moet Vanaken de belangrijkste persoon van de ploeg proberen te maken." Snelders suggereert daarom om net als tegen Antwerp weer te kiezen voor Onyedika én Rits om het verdedigende werk in zijn rug op te knappen. Het slachtoffer van die keuze is Casper Nielsen.

DRIE OF VIER
Snelders oppert daarnaast ook opmerkelijk genoeg om terug te keren naar een driemansverdediging. Parker koos de voorbije weken resoluut voor een 4-3-3, maar wisselde wel duchtig met het personeel in de defensie met vier. Tegen Union spelen Mata en Meijer wellicht op de flanken, terwijl hij mogelijk ook vasthoudt aan het centrale duo Hendry-Mechele. Zij wisten tegen Antwerp immers Parker zijn eerste clean sheet te bezorgen.

LEES OOK: Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Wordt Vanaken door Parker te veel beperkt?

Meest recent

Grote zorgen in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte uitgesteld

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

2
2
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

28
28
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

210
210
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

23
23
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

155
155
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

130
130
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

72
72
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

193
193
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

15
15
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

71
71
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

329
329
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

120
120
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

196
196
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

94
94
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

327
327
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

187
187
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

164
164
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

492
492
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

161
161
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

169
169
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

32
32
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

265
265
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

284
284
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

402
402
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

142
142

Meer sportnieuws