"Parker moet hem de belangrijkste speler maken"

door

Scott Parker beleefde zeker geen makkelijke wittebroodsweken bij Club Brugge. Van zijn eerste zes wedstrijden kon de Engelse trainer er amper één winnen, op Zulte Waregem. Bij zijn debuut in Genk ging hij onderuit, in de andere vier wedstrijden bleef Club telkens steken op een gelijkspel. De juiste formule heeft Parker nog niet gevonden en dat blijkt ook uit zijn niet aflatende geschuif met zijn basisploeg.


Parker speelde nog geen twee wedstrijden met dezelfde ploeg en ook vrijdagavond tegen Union zal hij weer gaan wijzigen. Sowieso moet hij door de schorsing van Denis Odoi alweer gaan sleutelen aan zijn defensie, maar ook op andere positie zou hij weer voor enkele nieuwe namen kunnen kiezen. Parker is nog zoekende, maar Eddy Snelders heeft alvast een belangrijke tip.

"Hans Vanaken moet opnieuw wat meer vrijheid krijgen. Als hij zich te veel moet wegcijferen, draait het niet", stelt de analist immers bij Sporza. "Je moet Vanaken de belangrijkste persoon van de ploeg proberen te maken." Snelders suggereert daarom om net als tegen Antwerp weer te kiezen voor Onyedika én Rits om het verdedigende werk in zijn rug op te knappen. Het slachtoffer van die keuze is Casper Nielsen.

DRIE OF VIER
Snelders oppert daarnaast ook opmerkelijk genoeg om terug te keren naar een driemansverdediging. Parker koos de voorbije weken resoluut voor een 4-3-3, maar wisselde wel duchtig met het personeel in de defensie met vier. Tegen Union spelen Mata en Meijer wellicht op de flanken, terwijl hij mogelijk ook vasthoudt aan het centrale duo Hendry-Mechele. Zij wisten tegen Antwerp immers Parker zijn eerste clean sheet te bezorgen.

LEES OOK: Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Wordt Vanaken door Parker te veel beperkt?

Meest recent

Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

12
12
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

16
16
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

82
82
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

46
46
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

84
84
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

58
58
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

66
66
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

217
217
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

33
33
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

381
381
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

253
253
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

99
99
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

135
135
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

232
232
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

99
99
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

70
70
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

152
152
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

40
40
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

349
349
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

137
137
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

463
463
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

137
137
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

245
245

Meer sportnieuws