'FC Barcelona schokt met verkoop goudhaantje'

door
'FC Barcelona schokt met verkoop goudhaantje'

FC Barcelona werd de voorbije jaren geconfronteerd met zware financiële problemen, maar dat bracht ook een onverwacht voordeel voor de Catalanen. Ze ontdekten op die manier immers opnieuw enkele goudhaantjes met de doorbraak van Pedri (20), Gavi (18) en Alejandro Balde (19) in de voorbije seizoenen. Hét uithangbord van het 'nieuwe' Barça moest echter Ansu Fati worden.


De flankaanvaller debuteerde als amper 16-jarige sensationeel in de zomer van 2019 en na het vertrek van Lionel Messi kreeg hij zelfs meteen het mythische rugnummer 10 toegewezen. Maar veel geluk heeft dat Fati niet gebracht, want zijn progressie werd geremd door blessures. Daardoor zag hij de vorige twee seizoenen grotendeels de mist ingaan.

Deze jaargang is Fati wel opnieuw fit, maar raakt hij niet verder dan een rol als invaller. De inmiddels 20-jarige speelde tot dusver wel 31 matchen in alle competities, maar daarbij zaten slechts negen basisplaatsen. Xavi geeft op de flanken veelal de voorkeur aan Dembélé, Ferran Torres, Raphinha en Gavi boven de voormalige gedoodverfde opvolger van Messi.

MILJOENEN
Volgens Fichajes denken ze daarom in Camp Nou alsmaar meer na over een verkoop van Fati. Barça heeft financieel nog steeds geen overschot en zal in de zomer opnieuw spelers moeten verkopen om ruimte te maken voor versterking. Fati zou stilaan één van de voornaamste kandidaten voor een transfer zijn. De club zou hopen dat een transfer nog zo'n 70 miljoen euro in het laatje kan brengen.

LEES OOK: Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

Zal Fati de hoge verwachtingen nog kunnen inlossen?

Meest recent

Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

45
45
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

61
61
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

63
63
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

164
164
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

85
85
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

57
57
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

125
125
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

104
104
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

385
385
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

496
496
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

260
260
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

262
262
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

297
297
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1197
1197
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

339
339
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

185
185
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

175
175
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

179
179
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

150
150
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

294
294
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

125
125
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

450
450
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1068
1068

Meer sportnieuws