Vercauteren schiet al met scherp: "Ik ken mijn plaats, anderen niet"

1898 stemmen
Vercauteren schiet al met scherp:

Domenico Tedesco wordt de nieuwe bondscoach van ons land. De Duitser werd woensdag gepresenteerd. Daarnaast werd ook Franky Vercauteren voorgesteld als technisch directeur.


De ex-Rode Duivel zal zich natuurlijk even moeten aanpassen en de juiste manier om met Tedesco samen te werken moeten vinden.  Daar geeft hij zichzelf tijd voor. "Het is nog te vroeg om in detail te treden. We gaan samen alles analyseren, de taken verdelen. Alles zal gebeuren in overleg", tekende Het Nieuwsblad op. Met zijn ervaring kan Vercauteren complementair zijn met Tedesco, die bekend staat als een moderne coach - een zogenaamde 'laptoptrainer' - die veel met data werk.

Vercauteren weet bovendien maar al te goed wat er van hem verwacht wordt. "Ik ken mijn plaats – in tegenstelling tot anderen -, ik ben niet hier om die van Domenico in te nemen", klonk het. "De trainer is trainer, ik ben sportdirecteur. Ik ga niet zijn werk doen. Natuurlijk kun je wel een mening hebben en moeten we kunnen discussiëren, maar het is de bedoeling dat ik Domenico help in de schaduw. Ik ben hier om de best mogelijke omstandigheden te creëren", was Vercauteren duidelijk.

VERLEDEN BIJ BOND
Het is natuurlijk ook niet de eerste job van Vercauteren bij de bond. De ex-speler van RSC Anderlecht was al eens aan de slag als bondscoach, een functie die hij van april 2009 tot september van datzelfde jaar vervulde. Daarnaast was hij daarvoor ook al assistent geweest bij de nationale ploeg. Die ervaring kan hij misschien overbrengen op Tedesco, al zal die natuurlijk zijn eigen accenten aanbrengen.

LEES OOK: Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Zal de tandem Tedesco-Vercauteren een succes zijn?

Meest recent

'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

15
15
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

92
92
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

239
239
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

28
28
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

431
431
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

314
314
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

43
43
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

47
47
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

429
429
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

392
392
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

272
272
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

142
142
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

355
355
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

38
38
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

136
136
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

357
357
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

502
502
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

369
369
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

304
304
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

374
374
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

309
309
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

106
106
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

246
246
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

375
375

Meer sportnieuws