Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

door
Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

Club Brugge gelooft sterk in de huidige spelersgroep, waardoor de West-Vlamingen besloten om geen groot transferoffensief door te voeren in de voorbije wintermercato. Enkel Josef Bursik (Stoke City) en Jack Hendry (teruggeroepen op huur bij Cremonese) vervoegden de A-kern, maar Club bereidt wel een stevige zomerse transferperiode voor. Konstantinos Koulierakis is het eerste target van Blauw-Zwart. Zijn profiel is veelbelovend en schaars, hij is een moderne, linksvoetige en dominante centrale verdediger, en dat bewijst de reeds indrukwekkende lijst van geïnteresseerde (top)clubs.


FRISSE WIND DOOR DE DEFENSIE

Tom Caluwé temperde de verwachtingen over een stevige kwaliteitsinjectie in de wintermercato, maar de sports manager voorspelt wel veel activiteit in de eerstkomende zomerse transferperiode. “Wat dat betreft, wordt het drukker in de zomer”, zei Caluwé in een gesprek met Het Nieuwsblad. Club Brugge kan een frisse wind gebruiken in zowat alle linies van de ploeg, waaronder dus ook de verdediging. De Brugse defensie kampt namelijk met veel en uiteenlopende problemen, waardoor er in dat compartiment enkele verschuivingen verwacht mogen worden.



Brandon Mechele ligt bijvoorbeeld niet in de bovenste schuif van Scott Parker, Clinton Mata is een schim van de sterke verdediger die hij ooit was, terwijl Abakar Sylla de interesse geniet van verschillende Europese topclubs. Club Brugge denkt alvast toekomstgericht om hun defensie te versterken want volgens Griekse media hebben de West-Vlamingen de 19-jarige Konstantinos Koulierakis op de radar, de veelbelovende (linker) centrale verdediger van PAOK Saloniki. De éénvoudige Griekse international geldt als een groot talent.

ATLETISCH EN DOMINANT

“Hij speelt alles bij PAOK. Of zo’n jonge spelers ook definitief doorbreken, hangt af van hun zelf, maar hij is een goede linksvoetige centrale verdediger. Ik weet niet waar hij binnen drie jaar zal staan, maar momenteel evolueert hij erg positief”, zei Gerard Nus, assistent-bondscoach van de Griekse nationale ploeg, dit seizoen aan Mundo Deportivo. Konstantinos Koulierakis is een atletische en dominante verdediger, die sterk is in tackelen, positionering, anticipatie en in de luchtduels. Daarnaast is hij ook snel, technisch onderlegd en heeft hij een goede passing.



Daarom liggen er talloze Europese topclubs op de loer voor Konstantinos Koulierakis (zie verder), waaronder ook de Portugese grootheid Benfica. In die optiek liet TSF-voetbalcommentator Tomás da Cunha zich lovend uit over de jonge Griek. “Hij is een speler met veel potentieel, waardoor hij veel kansen krijgt bij PAOK en nu al één van de sensaties van het Griekse voetbal is. In de komende jaren zal hij meer status krijgen”, stelt Cunha. Er wordt nu al gesproken over een potentiële transfersom van 15 miljoen euro, maar dat lijkt toch wat overdreven te zijn.

TOEKOMSTIGE TOPPER VAN 10 MILJOEN

Toch is Konstantinos Koulierakis goud waard op de transfermarkt met zijn schaars profiel. Een jonge, linksvoetige, voetballende en fysiek sterke verdediger, met bovendien veel ervaring op het hoogste niveau, is niet zo gemakkelijk te vinden. “Deze jonge Griek kan een toekomstige topper worden en daarom is hij een interessant doelwit voor Benfica”, vervolgde Tomás da Cunha. Naast Benfica en Club Brugge volgen nog meerdere Europese clubs de verrichtingen van het jonge toptalent.



Borussia Mönchengladbach en Watford FC brachten eerder al een aanbieding uit van zes miljoen euro, terwijl Fenerbahçe vier miljoen euro op tafel legde bij PAOK Saloniki. Daarnaast is er ook interesse van - hou u vast - Bayern München, Real Sociedad, Ajax, PSV Eindhoven, Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund Atalanta Bergamo en AC Milan. De Griekse club zou ondertussen al een prijskaartje van 10 miljoen euro rond de nek van Konstantinos Koulierakis hangen.

CLUB BRUGGE DE IDEALE TUSSENSTAP?

Op het Griekse voetbalniveau geldt Konstantinos Koulierakis als een grote sensatie, maar het valt toch nog af te wachten of hij dat ook zal kunnen bevestigen in een hoger aangeschreven competitie. De Belgische Jupiler Pro League lijkt in die optiek dan ook een ideale tussenstap te zijn voor Koulierakis en bij Club Brugge zou hij zich ook kunnen meten in het Europese voetbal. De West-Vlamingen zullen ongetwijfeld diep in de geldbuidel moeten tasten om het Griekse toptalent aan te trekken, terwijl ook de concurrentie van de andere buitenlandse gegadigden zeker niet te onderschatten valt.

LEES OOK: 'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Wat is jouw advies voor Vincent Mannaert?

Meest recent

"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

0
0
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

11
11
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

3
3
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

59
59
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

19
19
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

72
72
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

112
112
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

104
104
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

145
145
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

101
101
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

137
137
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

194
194
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

58
58
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

609
609
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

295
295
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

81
81
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

558
558
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

319
319
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

37
37
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

192
192
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

196
196
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

259
259
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

68
68
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

441
441

Meer sportnieuws