Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

door
Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

Club Brugge gelooft sterk in de huidige spelersgroep, waardoor de West-Vlamingen besloten om geen groot transferoffensief door te voeren in de voorbije wintermercato. Enkel Josef Bursik (Stoke City) en Jack Hendry (teruggeroepen op huur bij Cremonese) vervoegden de A-kern, maar Club bereidt wel een stevige zomerse transferperiode voor. Konstantinos Koulierakis is het eerste target van Blauw-Zwart. Zijn profiel is veelbelovend en schaars, hij is een moderne, linksvoetige en dominante centrale verdediger, en dat bewijst de reeds indrukwekkende lijst van geïnteresseerde (top)clubs.


FRISSE WIND DOOR DE DEFENSIE

Tom Caluwé temperde de verwachtingen over een stevige kwaliteitsinjectie in de wintermercato, maar de sports manager voorspelt wel veel activiteit in de eerstkomende zomerse transferperiode. “Wat dat betreft, wordt het drukker in de zomer”, zei Caluwé in een gesprek met Het Nieuwsblad. Club Brugge kan een frisse wind gebruiken in zowat alle linies van de ploeg, waaronder dus ook de verdediging. De Brugse defensie kampt namelijk met veel en uiteenlopende problemen, waardoor er in dat compartiment enkele verschuivingen verwacht mogen worden.



Brandon Mechele ligt bijvoorbeeld niet in de bovenste schuif van Scott Parker, Clinton Mata is een schim van de sterke verdediger die hij ooit was, terwijl Abakar Sylla de interesse geniet van verschillende Europese topclubs. Club Brugge denkt alvast toekomstgericht om hun defensie te versterken want volgens Griekse media hebben de West-Vlamingen de 19-jarige Konstantinos Koulierakis op de radar, de veelbelovende (linker) centrale verdediger van PAOK Saloniki. De éénvoudige Griekse international geldt als een groot talent.

ATLETISCH EN DOMINANT

“Hij speelt alles bij PAOK. Of zo’n jonge spelers ook definitief doorbreken, hangt af van hun zelf, maar hij is een goede linksvoetige centrale verdediger. Ik weet niet waar hij binnen drie jaar zal staan, maar momenteel evolueert hij erg positief”, zei Gerard Nus, assistent-bondscoach van de Griekse nationale ploeg, dit seizoen aan Mundo Deportivo. Konstantinos Koulierakis is een atletische en dominante verdediger, die sterk is in tackelen, positionering, anticipatie en in de luchtduels. Daarnaast is hij ook snel, technisch onderlegd en heeft hij een goede passing.



Daarom liggen er talloze Europese topclubs op de loer voor Konstantinos Koulierakis (zie verder), waaronder ook de Portugese grootheid Benfica. In die optiek liet TSF-voetbalcommentator Tomás da Cunha zich lovend uit over de jonge Griek. “Hij is een speler met veel potentieel, waardoor hij veel kansen krijgt bij PAOK en nu al één van de sensaties van het Griekse voetbal is. In de komende jaren zal hij meer status krijgen”, stelt Cunha. Er wordt nu al gesproken over een potentiële transfersom van 15 miljoen euro, maar dat lijkt toch wat overdreven te zijn.

TOEKOMSTIGE TOPPER VAN 10 MILJOEN

Toch is Konstantinos Koulierakis goud waard op de transfermarkt met zijn schaars profiel. Een jonge, linksvoetige, voetballende en fysiek sterke verdediger, met bovendien veel ervaring op het hoogste niveau, is niet zo gemakkelijk te vinden. “Deze jonge Griek kan een toekomstige topper worden en daarom is hij een interessant doelwit voor Benfica”, vervolgde Tomás da Cunha. Naast Benfica en Club Brugge volgen nog meerdere Europese clubs de verrichtingen van het jonge toptalent.



Borussia Mönchengladbach en Watford FC brachten eerder al een aanbieding uit van zes miljoen euro, terwijl Fenerbahçe vier miljoen euro op tafel legde bij PAOK Saloniki. Daarnaast is er ook interesse van - hou u vast - Bayern München, Real Sociedad, Ajax, PSV Eindhoven, Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund Atalanta Bergamo en AC Milan. De Griekse club zou ondertussen al een prijskaartje van 10 miljoen euro rond de nek van Konstantinos Koulierakis hangen.

CLUB BRUGGE DE IDEALE TUSSENSTAP?

Op het Griekse voetbalniveau geldt Konstantinos Koulierakis als een grote sensatie, maar het valt toch nog af te wachten of hij dat ook zal kunnen bevestigen in een hoger aangeschreven competitie. De Belgische Jupiler Pro League lijkt in die optiek dan ook een ideale tussenstap te zijn voor Koulierakis en bij Club Brugge zou hij zich ook kunnen meten in het Europese voetbal. De West-Vlamingen zullen ongetwijfeld diep in de geldbuidel moeten tasten om het Griekse toptalent aan te trekken, terwijl ook de concurrentie van de andere buitenlandse gegadigden zeker niet te onderschatten valt.

LEES OOK: Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Wat is jouw advies voor Vincent Mannaert?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

20
20
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

11
11
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

32
32
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

133
133
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

46
46
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

49
49
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

41
41
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

128
128
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

302
302
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

191
191
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

100
100
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

247
247
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

83
83
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

88
88
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

323
323
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

162
162
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

269
269
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

649
649
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

113
113
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

520
520
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

213
213
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

161
161

Meer sportnieuws