Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

door
Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

Club Brugge gelooft sterk in de huidige spelersgroep, waardoor de West-Vlamingen besloten om geen groot transferoffensief door te voeren in de voorbije wintermercato. Enkel Josef Bursik (Stoke City) en Jack Hendry (teruggeroepen op huur bij Cremonese) vervoegden de A-kern, maar Club bereidt wel een stevige zomerse transferperiode voor. Konstantinos Koulierakis is het eerste target van Blauw-Zwart. Zijn profiel is veelbelovend en schaars, hij is een moderne, linksvoetige en dominante centrale verdediger, en dat bewijst de reeds indrukwekkende lijst van geïnteresseerde (top)clubs.


FRISSE WIND DOOR DE DEFENSIE

Tom Caluwé temperde de verwachtingen over een stevige kwaliteitsinjectie in de wintermercato, maar de sports manager voorspelt wel veel activiteit in de eerstkomende zomerse transferperiode. “Wat dat betreft, wordt het drukker in de zomer”, zei Caluwé in een gesprek met Het Nieuwsblad. Club Brugge kan een frisse wind gebruiken in zowat alle linies van de ploeg, waaronder dus ook de verdediging. De Brugse defensie kampt namelijk met veel en uiteenlopende problemen, waardoor er in dat compartiment enkele verschuivingen verwacht mogen worden.



Brandon Mechele ligt bijvoorbeeld niet in de bovenste schuif van Scott Parker, Clinton Mata is een schim van de sterke verdediger die hij ooit was, terwijl Abakar Sylla de interesse geniet van verschillende Europese topclubs. Club Brugge denkt alvast toekomstgericht om hun defensie te versterken want volgens Griekse media hebben de West-Vlamingen de 19-jarige Konstantinos Koulierakis op de radar, de veelbelovende (linker) centrale verdediger van PAOK Saloniki. De éénvoudige Griekse international geldt als een groot talent.

ATLETISCH EN DOMINANT

“Hij speelt alles bij PAOK. Of zo’n jonge spelers ook definitief doorbreken, hangt af van hun zelf, maar hij is een goede linksvoetige centrale verdediger. Ik weet niet waar hij binnen drie jaar zal staan, maar momenteel evolueert hij erg positief”, zei Gerard Nus, assistent-bondscoach van de Griekse nationale ploeg, dit seizoen aan Mundo Deportivo. Konstantinos Koulierakis is een atletische en dominante verdediger, die sterk is in tackelen, positionering, anticipatie en in de luchtduels. Daarnaast is hij ook snel, technisch onderlegd en heeft hij een goede passing.



Daarom liggen er talloze Europese topclubs op de loer voor Konstantinos Koulierakis (zie verder), waaronder ook de Portugese grootheid Benfica. In die optiek liet TSF-voetbalcommentator Tomás da Cunha zich lovend uit over de jonge Griek. “Hij is een speler met veel potentieel, waardoor hij veel kansen krijgt bij PAOK en nu al één van de sensaties van het Griekse voetbal is. In de komende jaren zal hij meer status krijgen”, stelt Cunha. Er wordt nu al gesproken over een potentiële transfersom van 15 miljoen euro, maar dat lijkt toch wat overdreven te zijn.

TOEKOMSTIGE TOPPER VAN 10 MILJOEN

Toch is Konstantinos Koulierakis goud waard op de transfermarkt met zijn schaars profiel. Een jonge, linksvoetige, voetballende en fysiek sterke verdediger, met bovendien veel ervaring op het hoogste niveau, is niet zo gemakkelijk te vinden. “Deze jonge Griek kan een toekomstige topper worden en daarom is hij een interessant doelwit voor Benfica”, vervolgde Tomás da Cunha. Naast Benfica en Club Brugge volgen nog meerdere Europese clubs de verrichtingen van het jonge toptalent.



Borussia Mönchengladbach en Watford FC brachten eerder al een aanbieding uit van zes miljoen euro, terwijl Fenerbahçe vier miljoen euro op tafel legde bij PAOK Saloniki. Daarnaast is er ook interesse van - hou u vast - Bayern München, Real Sociedad, Ajax, PSV Eindhoven, Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund Atalanta Bergamo en AC Milan. De Griekse club zou ondertussen al een prijskaartje van 10 miljoen euro rond de nek van Konstantinos Koulierakis hangen.

CLUB BRUGGE DE IDEALE TUSSENSTAP?

Op het Griekse voetbalniveau geldt Konstantinos Koulierakis als een grote sensatie, maar het valt toch nog af te wachten of hij dat ook zal kunnen bevestigen in een hoger aangeschreven competitie. De Belgische Jupiler Pro League lijkt in die optiek dan ook een ideale tussenstap te zijn voor Koulierakis en bij Club Brugge zou hij zich ook kunnen meten in het Europese voetbal. De West-Vlamingen zullen ongetwijfeld diep in de geldbuidel moeten tasten om het Griekse toptalent aan te trekken, terwijl ook de concurrentie van de andere buitenlandse gegadigden zeker niet te onderschatten valt.

LEES OOK: 'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Wat is jouw advies voor Vincent Mannaert?

Meest recent

'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

21
21
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

29
29
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

90
90
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

15
15
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

99
99
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

39
39
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

179
179
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

55
55
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

173
173
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

364
364
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

237
237
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

61
61
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

113
113
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

208
208
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

137
137
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

112
112
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

102
102
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

163
163
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

197
197
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

434
434
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

533
533
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

242
242
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

403
403
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

361
361

Meer sportnieuws