Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

1558 stemmen
Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

Club Brugge gelooft sterk in de huidige spelersgroep, waardoor de West-Vlamingen besloten om geen groot transferoffensief door te voeren in de voorbije wintermercato. Enkel Josef Bursik (Stoke City) en Jack Hendry (teruggeroepen op huur bij Cremonese) vervoegden de A-kern, maar Club bereidt wel een stevige zomerse transferperiode voor. Konstantinos Koulierakis is het eerste target van Blauw-Zwart. Zijn profiel is veelbelovend en schaars, hij is een moderne, linksvoetige en dominante centrale verdediger, en dat bewijst de reeds indrukwekkende lijst van geïnteresseerde (top)clubs.


FRISSE WIND DOOR DE DEFENSIE

Tom Caluwé temperde de verwachtingen over een stevige kwaliteitsinjectie in de wintermercato, maar de sports manager voorspelt wel veel activiteit in de eerstkomende zomerse transferperiode. “Wat dat betreft, wordt het drukker in de zomer”, zei Caluwé in een gesprek met Het Nieuwsblad. Club Brugge kan een frisse wind gebruiken in zowat alle linies van de ploeg, waaronder dus ook de verdediging. De Brugse defensie kampt namelijk met veel en uiteenlopende problemen, waardoor er in dat compartiment enkele verschuivingen verwacht mogen worden.



Brandon Mechele ligt bijvoorbeeld niet in de bovenste schuif van Scott Parker, Clinton Mata is een schim van de sterke verdediger die hij ooit was, terwijl Abakar Sylla de interesse geniet van verschillende Europese topclubs. Club Brugge denkt alvast toekomstgericht om hun defensie te versterken want volgens Griekse media hebben de West-Vlamingen de 19-jarige Konstantinos Koulierakis op de radar, de veelbelovende (linker) centrale verdediger van PAOK Saloniki. De éénvoudige Griekse international geldt als een groot talent.

ATLETISCH EN DOMINANT

“Hij speelt alles bij PAOK. Of zo’n jonge spelers ook definitief doorbreken, hangt af van hun zelf, maar hij is een goede linksvoetige centrale verdediger. Ik weet niet waar hij binnen drie jaar zal staan, maar momenteel evolueert hij erg positief”, zei Gerard Nus, assistent-bondscoach van de Griekse nationale ploeg, dit seizoen aan Mundo Deportivo. Konstantinos Koulierakis is een atletische en dominante verdediger, die sterk is in tackelen, positionering, anticipatie en in de luchtduels. Daarnaast is hij ook snel, technisch onderlegd en heeft hij een goede passing.



Daarom liggen er talloze Europese topclubs op de loer voor Konstantinos Koulierakis (zie verder), waaronder ook de Portugese grootheid Benfica. In die optiek liet TSF-voetbalcommentator Tomás da Cunha zich lovend uit over de jonge Griek. “Hij is een speler met veel potentieel, waardoor hij veel kansen krijgt bij PAOK en nu al één van de sensaties van het Griekse voetbal is. In de komende jaren zal hij meer status krijgen”, stelt Cunha. Er wordt nu al gesproken over een potentiële transfersom van 15 miljoen euro, maar dat lijkt toch wat overdreven te zijn.

TOEKOMSTIGE TOPPER VAN 10 MILJOEN

Toch is Konstantinos Koulierakis goud waard op de transfermarkt met zijn schaars profiel. Een jonge, linksvoetige, voetballende en fysiek sterke verdediger, met bovendien veel ervaring op het hoogste niveau, is niet zo gemakkelijk te vinden. “Deze jonge Griek kan een toekomstige topper worden en daarom is hij een interessant doelwit voor Benfica”, vervolgde Tomás da Cunha. Naast Benfica en Club Brugge volgen nog meerdere Europese clubs de verrichtingen van het jonge toptalent.



Borussia Mönchengladbach en Watford FC brachten eerder al een aanbieding uit van zes miljoen euro, terwijl Fenerbahçe vier miljoen euro op tafel legde bij PAOK Saloniki. Daarnaast is er ook interesse van - hou u vast - Bayern München, Real Sociedad, Ajax, PSV Eindhoven, Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund Atalanta Bergamo en AC Milan. De Griekse club zou ondertussen al een prijskaartje van 10 miljoen euro rond de nek van Konstantinos Koulierakis hangen.

CLUB BRUGGE DE IDEALE TUSSENSTAP?

Op het Griekse voetbalniveau geldt Konstantinos Koulierakis als een grote sensatie, maar het valt toch nog af te wachten of hij dat ook zal kunnen bevestigen in een hoger aangeschreven competitie. De Belgische Jupiler Pro League lijkt in die optiek dan ook een ideale tussenstap te zijn voor Koulierakis en bij Club Brugge zou hij zich ook kunnen meten in het Europese voetbal. De West-Vlamingen zullen ongetwijfeld diep in de geldbuidel moeten tasten om het Griekse toptalent aan te trekken, terwijl ook de concurrentie van de andere buitenlandse gegadigden zeker niet te onderschatten valt.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Wat is jouw advies voor Vincent Mannaert?

Meest recent

‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

65
65
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

271
271
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

69
69
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

48
48
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

47
47
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

89
89
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

55
55
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

80
80
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

324
324
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

30
30
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

164
164
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

91
91
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

295
295
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

146
146
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

69
69
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

757
757
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

261
261
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

123
123
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

142
142
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

212
212
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

578
578
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

147
147
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

178
178
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

216
216
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

270
270

Meer sportnieuws