Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

Club Brugge legt miljoenen klaar voor dominante transfer

Club Brugge gelooft sterk in de huidige spelersgroep, waardoor de West-Vlamingen besloten om geen groot transferoffensief door te voeren in de voorbije wintermercato. Enkel Josef Bursik (Stoke City) en Jack Hendry (teruggeroepen op huur bij Cremonese) vervoegden de A-kern, maar Club bereidt wel een stevige zomerse transferperiode voor. Konstantinos Koulierakis is het eerste target van Blauw-Zwart. Zijn profiel is veelbelovend en schaars, hij is een moderne, linksvoetige en dominante centrale verdediger, en dat bewijst de reeds indrukwekkende lijst van geïnteresseerde (top)clubs.


FRISSE WIND DOOR DE DEFENSIE

Tom Caluwé temperde de verwachtingen over een stevige kwaliteitsinjectie in de wintermercato, maar de sports manager voorspelt wel veel activiteit in de eerstkomende zomerse transferperiode. “Wat dat betreft, wordt het drukker in de zomer”, zei Caluwé in een gesprek met Het Nieuwsblad. Club Brugge kan een frisse wind gebruiken in zowat alle linies van de ploeg, waaronder dus ook de verdediging. De Brugse defensie kampt namelijk met veel en uiteenlopende problemen, waardoor er in dat compartiment enkele verschuivingen verwacht mogen worden.



Brandon Mechele ligt bijvoorbeeld niet in de bovenste schuif van Scott Parker, Clinton Mata is een schim van de sterke verdediger die hij ooit was, terwijl Abakar Sylla de interesse geniet van verschillende Europese topclubs. Club Brugge denkt alvast toekomstgericht om hun defensie te versterken want volgens Griekse media hebben de West-Vlamingen de 19-jarige Konstantinos Koulierakis op de radar, de veelbelovende (linker) centrale verdediger van PAOK Saloniki. De éénvoudige Griekse international geldt als een groot talent.

ATLETISCH EN DOMINANT

“Hij speelt alles bij PAOK. Of zo’n jonge spelers ook definitief doorbreken, hangt af van hun zelf, maar hij is een goede linksvoetige centrale verdediger. Ik weet niet waar hij binnen drie jaar zal staan, maar momenteel evolueert hij erg positief”, zei Gerard Nus, assistent-bondscoach van de Griekse nationale ploeg, dit seizoen aan Mundo Deportivo. Konstantinos Koulierakis is een atletische en dominante verdediger, die sterk is in tackelen, positionering, anticipatie en in de luchtduels. Daarnaast is hij ook snel, technisch onderlegd en heeft hij een goede passing.



Daarom liggen er talloze Europese topclubs op de loer voor Konstantinos Koulierakis (zie verder), waaronder ook de Portugese grootheid Benfica. In die optiek liet TSF-voetbalcommentator Tomás da Cunha zich lovend uit over de jonge Griek. “Hij is een speler met veel potentieel, waardoor hij veel kansen krijgt bij PAOK en nu al één van de sensaties van het Griekse voetbal is. In de komende jaren zal hij meer status krijgen”, stelt Cunha. Er wordt nu al gesproken over een potentiële transfersom van 15 miljoen euro, maar dat lijkt toch wat overdreven te zijn.

TOEKOMSTIGE TOPPER VAN 10 MILJOEN

Toch is Konstantinos Koulierakis goud waard op de transfermarkt met zijn schaars profiel. Een jonge, linksvoetige, voetballende en fysiek sterke verdediger, met bovendien veel ervaring op het hoogste niveau, is niet zo gemakkelijk te vinden. “Deze jonge Griek kan een toekomstige topper worden en daarom is hij een interessant doelwit voor Benfica”, vervolgde Tomás da Cunha. Naast Benfica en Club Brugge volgen nog meerdere Europese clubs de verrichtingen van het jonge toptalent.



Borussia Mönchengladbach en Watford FC brachten eerder al een aanbieding uit van zes miljoen euro, terwijl Fenerbahçe vier miljoen euro op tafel legde bij PAOK Saloniki. Daarnaast is er ook interesse van - hou u vast - Bayern München, Real Sociedad, Ajax, PSV Eindhoven, Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund Atalanta Bergamo en AC Milan. De Griekse club zou ondertussen al een prijskaartje van 10 miljoen euro rond de nek van Konstantinos Koulierakis hangen.

CLUB BRUGGE DE IDEALE TUSSENSTAP?

Op het Griekse voetbalniveau geldt Konstantinos Koulierakis als een grote sensatie, maar het valt toch nog af te wachten of hij dat ook zal kunnen bevestigen in een hoger aangeschreven competitie. De Belgische Jupiler Pro League lijkt in die optiek dan ook een ideale tussenstap te zijn voor Koulierakis en bij Club Brugge zou hij zich ook kunnen meten in het Europese voetbal. De West-Vlamingen zullen ongetwijfeld diep in de geldbuidel moeten tasten om het Griekse toptalent aan te trekken, terwijl ook de concurrentie van de andere buitenlandse gegadigden zeker niet te onderschatten valt.

Kijk en wed live op Europees topvoetbal

POLL: Wat is jouw advies voor Vincent Mannaert?

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

De Bruyne vliegt weer: "Hij is een uitzonderlijke speler"
De Bruyne vliegt weer: "Hij is een uitzonderlijke speler"

De Engelse Premier League wordt zaterdagnamiddag weer op gang getrokken met een kraker van formaat. ...

2
2
<strong>3 topcoaches in de running bij Club Brugge</strong>
3 topcoaches in de running bij Club Brugge

Rik De Mil doet als hoofdcoach ad-interim de huidige jaargang uit bij Club Brugge, maar volgend ...

72
72
Alderweireld schiet op VAR na heldenrol
Alderweireld schiet op VAR na heldenrol

Antwerp FC is goed begonnen aan de slotfase van de reguliere competitie. De huidige nummer drie uit ...

62
62
'Transfervuurwerk Union: prijskaartje van 20 miljoen'
'Transfervuurwerk Union: prijskaartje van 20 miljoen'

Union SG is wederom bezig aan een ijzersterk seizoen in eigen land en strijdt nog volop mee voor de ...

99
99
'Comeback Messi: Barça lanceert ongezien voorstel'
'Comeback Messi: Barça lanceert ongezien voorstel'

Paris Saint-Germain zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen en dat blijft mogelijk niet ...

75
75
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

Club Brugge maakt zich op voor een spannend slot van de reguliere competitie. Blauw-Zwart wil er in ...

238
238
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het ...

331
331
Anderlecht krijgt er extra rechtsachter bij
Anderlecht krijgt er extra rechtsachter bij

RSC Anderlecht krijgt er voor komend seizoen alvast een rechtsachter bij. De Brusselaars verhuren ...

196
196
Vrancken verklaart waarom Genk "niet nerveus" moet zijn
Vrancken verklaart waarom Genk "niet nerveus" moet zijn

KRC Genk ontvangt zondag Oud-Heverlee Leuven. Dat is toch een match die ze maar beter kunnen winnen, ...

119
119
Rondje buitenland: Kompany loopt schade op met Burnley
Rondje buitenland: Kompany loopt schade op met Burnley

In het buitenland stonden vanavond ook een aantal duels op het programma. Onder meer Olympique ...

157
157
Alderweireld kent droomavond bij zege van Antwerp
Alderweireld kent droomavond bij zege van Antwerp

Royal Antwerp FC trok vanavond naar de Gaverbeek. Daar gaf het Zulte Waregem partij en de Great Old ...

280
280
"Anderlecht wordt mijn laatste club"
"Anderlecht wordt mijn laatste club"

RSC Anderlecht heeft heel wat jong talent rondlopen, uit binnen- en buitenland. Daarnaast heeft de ...

367
367
'Exit Yaremchuk? Club gaat voor peperdure spits'
'Exit Yaremchuk? Club gaat voor peperdure spits'

Club Brugge gaat in de zomer wellicht nog maar eens een karrenvracht transfers afronden. De ...

549
549
SK Beveren smeert RSCA Futures stevige thuisnederlaag aan
SK Beveren smeert RSCA Futures stevige thuisnederlaag aan

RSCA Futures ontving in het eigen Lotto Park SK Beveren. De Brusselaars zitten duidelijk in een ...

207
207
De Mil zet Lang & co onder druk: "Zou heel naiëf zijn"
De Mil zet Lang & co onder druk: "Zou heel naiëf zijn"

Club Brugge staat voor een verraderlijke uitwedstrijd tegen KV Mechelen. Blauw-Zwart moet echter ...

134
134