Pro League: 156 miljoen verlies, Antwerp slechtste leerling

door
Pro League: 156 miljoen verlies, Antwerp slechtste leerling

De Belgische profclubs hebben een gezamenlijk verlies van maar liefst 156 miljoen euro geboekt. Dat is het slechtste cijfer ooit van de Belgische clubs. Royal Antwerp FC is de slechtste leerling van de klas met het grootste verlies. Het gaat om de cijfers van het boekjaar 2021/2022.


Slechts vier teams uit de Jupiler Pro League zijn erin geslaagd winst te maken: Club Brugge, Charleroi, Anderlecht en KV Kortrijk. Al komt dat bij Anderlecht vooral vanwege de kapitaalsverhoging die de club doorvoerde. Antwerp en Standard leggen zeer bedenkelijke cijfers voor.

STANDARD EN KV OOSTENDE

De Great Old boekte een monsterverlies van 31,5 miljoen euro, terwijl ook Standard 22 miljoen euro in het rood ging. De clubs in België konden wel een aantal verzachtende omstandigheden inroepen die mede deels de oorzaak zijn voor de barslechte cijfers.  Zo moesten er nog wedstrijden zonder fans afgewerkt worden door de coronacrisis, waardoor de clubs ticket- en andere wedstrijdgerelateerde inkomsten misliepen. Tegelijkertijd werd vanaf 1 januari 2022 de sociale zekerheidsbijdrage voor spelerslonen opgetrokken en de recuperatie van het belastingsvoordeel voor voetbalclubs licht beperkt. Bijkomend was er ook de energiecrisis.

Toch staat het ook vast dat bijna alle clubs boven hun stand leven met onder meer veel te hoge lonen. Het is duidelijk dat heel wat clubs anders gaan moeten werken. Zo zouden volgens Het Nieuwsblad Standard en KV Oostende moeten vrezen voor hun licentie. 

Het overzicht van HLN:
  • Anderlecht: +3.991.802 
  • Club Brugge: +3.808.211
  • Charleroi: +1.746.724
  • KV Kortrijk: +262.345
  • Virton: -457.444 
  • Lierse: -561.607
  • RWDM: -1.798.474
  • Cercle: -1.814.040
  • STVV: -3.347.753
  • Deinze: -3.360.398
  • Genk: -3.547.518
  • Seraing: -3.975.892
  • Union: -4.789.639
  • Eupen: -5.049.892
  • KV Oostende: -5.192.876 
  • KV Mechelen: -6.284.550
  • AA Gent: -7.509.915
  • Zulte Waregem: -8.452.298
  • Waasland-Beveren: - 8.835.860
  • Beerschot: - 9.562.714
  • Lommel SK: -10.844.845
  • Westerlo: -11.566.422
  • OHL: -15.046.767
  • Standard: -22.289.011
  • Antwerp: -31.521.418

LEES OOK: Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Een zorgwekkende situatie?

Meest recent

'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

11
11
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

44
44
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

100
100
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

72
72
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

55
55
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

46
46
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

46
46
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

203
203
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

112
112
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

102
102
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

32
32
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

280
280
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

44
44
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

106
106
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

43
43
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

391
391
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

556
556
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

372
372
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

476
476
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

177
177
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

279
279
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

191
191
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

196
196
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

155
155

Meer sportnieuws