Pro League: 156 miljoen verlies, Antwerp slechtste leerling

523 stemmen
Pro League: 156 miljoen verlies, Antwerp slechtste leerling

De Belgische profclubs hebben een gezamenlijk verlies van maar liefst 156 miljoen euro geboekt. Dat is het slechtste cijfer ooit van de Belgische clubs. Royal Antwerp FC is de slechtste leerling van de klas met het grootste verlies. Het gaat om de cijfers van het boekjaar 2021/2022.


Slechts vier teams uit de Jupiler Pro League zijn erin geslaagd winst te maken: Club Brugge, Charleroi, Anderlecht en KV Kortrijk. Al komt dat bij Anderlecht vooral vanwege de kapitaalsverhoging die de club doorvoerde. Antwerp en Standard leggen zeer bedenkelijke cijfers voor.

STANDARD EN KV OOSTENDE

De Great Old boekte een monsterverlies van 31,5 miljoen euro, terwijl ook Standard 22 miljoen euro in het rood ging. De clubs in België konden wel een aantal verzachtende omstandigheden inroepen die mede deels de oorzaak zijn voor de barslechte cijfers.  Zo moesten er nog wedstrijden zonder fans afgewerkt worden door de coronacrisis, waardoor de clubs ticket- en andere wedstrijdgerelateerde inkomsten misliepen. Tegelijkertijd werd vanaf 1 januari 2022 de sociale zekerheidsbijdrage voor spelerslonen opgetrokken en de recuperatie van het belastingsvoordeel voor voetbalclubs licht beperkt. Bijkomend was er ook de energiecrisis.

Toch staat het ook vast dat bijna alle clubs boven hun stand leven met onder meer veel te hoge lonen. Het is duidelijk dat heel wat clubs anders gaan moeten werken. Zo zouden volgens Het Nieuwsblad Standard en KV Oostende moeten vrezen voor hun licentie. 

Het overzicht van HLN:
  • Anderlecht: +3.991.802 
  • Club Brugge: +3.808.211
  • Charleroi: +1.746.724
  • KV Kortrijk: +262.345
  • Virton: -457.444 
  • Lierse: -561.607
  • RWDM: -1.798.474
  • Cercle: -1.814.040
  • STVV: -3.347.753
  • Deinze: -3.360.398
  • Genk: -3.547.518
  • Seraing: -3.975.892
  • Union: -4.789.639
  • Eupen: -5.049.892
  • KV Oostende: -5.192.876 
  • KV Mechelen: -6.284.550
  • AA Gent: -7.509.915
  • Zulte Waregem: -8.452.298
  • Waasland-Beveren: - 8.835.860
  • Beerschot: - 9.562.714
  • Lommel SK: -10.844.845
  • Westerlo: -11.566.422
  • OHL: -15.046.767
  • Standard: -22.289.011
  • Antwerp: -31.521.418

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

🚀

Een zorgwekkende situatie?

Meest recent

Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

3
3
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

83
83
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

67
67
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

22
22
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

37
37
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

246
246
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

34
34
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

109
109
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

137
137
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

50
50
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

126
126
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

205
205
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

53
53
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

63
63
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

116
116
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

91
91
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

191
191
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

482
482
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

237
237
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

361
361
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

50
50

Meer sportnieuws