Pro League: 156 miljoen verlies, Antwerp slechtste leerling

door
Pro League: 156 miljoen verlies, Antwerp slechtste leerling

De Belgische profclubs hebben een gezamenlijk verlies van maar liefst 156 miljoen euro geboekt. Dat is het slechtste cijfer ooit van de Belgische clubs. Royal Antwerp FC is de slechtste leerling van de klas met het grootste verlies. Het gaat om de cijfers van het boekjaar 2021/2022.


Slechts vier teams uit de Jupiler Pro League zijn erin geslaagd winst te maken: Club Brugge, Charleroi, Anderlecht en KV Kortrijk. Al komt dat bij Anderlecht vooral vanwege de kapitaalsverhoging die de club doorvoerde. Antwerp en Standard leggen zeer bedenkelijke cijfers voor.

STANDARD EN KV OOSTENDE

De Great Old boekte een monsterverlies van 31,5 miljoen euro, terwijl ook Standard 22 miljoen euro in het rood ging. De clubs in België konden wel een aantal verzachtende omstandigheden inroepen die mede deels de oorzaak zijn voor de barslechte cijfers.  Zo moesten er nog wedstrijden zonder fans afgewerkt worden door de coronacrisis, waardoor de clubs ticket- en andere wedstrijdgerelateerde inkomsten misliepen. Tegelijkertijd werd vanaf 1 januari 2022 de sociale zekerheidsbijdrage voor spelerslonen opgetrokken en de recuperatie van het belastingsvoordeel voor voetbalclubs licht beperkt. Bijkomend was er ook de energiecrisis.

Toch staat het ook vast dat bijna alle clubs boven hun stand leven met onder meer veel te hoge lonen. Het is duidelijk dat heel wat clubs anders gaan moeten werken. Zo zouden volgens Het Nieuwsblad Standard en KV Oostende moeten vrezen voor hun licentie. 

Het overzicht van HLN:
  • Anderlecht: +3.991.802 
  • Club Brugge: +3.808.211
  • Charleroi: +1.746.724
  • KV Kortrijk: +262.345
  • Virton: -457.444 
  • Lierse: -561.607
  • RWDM: -1.798.474
  • Cercle: -1.814.040
  • STVV: -3.347.753
  • Deinze: -3.360.398
  • Genk: -3.547.518
  • Seraing: -3.975.892
  • Union: -4.789.639
  • Eupen: -5.049.892
  • KV Oostende: -5.192.876 
  • KV Mechelen: -6.284.550
  • AA Gent: -7.509.915
  • Zulte Waregem: -8.452.298
  • Waasland-Beveren: - 8.835.860
  • Beerschot: - 9.562.714
  • Lommel SK: -10.844.845
  • Westerlo: -11.566.422
  • OHL: -15.046.767
  • Standard: -22.289.011
  • Antwerp: -31.521.418

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

Een zorgwekkende situatie?

Meest recent

Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

2
2
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

29
29
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

58
58
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

181
181
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

110
110
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

221
221
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

91
91
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

235
235
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

231
231
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

220
220
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

479
479
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

532
532
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

93
93
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

164
164
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

481
481
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

516
516
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

308
308
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

251
251
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

78
78
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

273
273
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

250
250
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

265
265
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

81
81
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

395
395

Meer sportnieuws