45-voudig Rode Duivel: "Nationaal team nog niet opgegeven"

119 stemmen
45-voudig Rode Duivel:

Heel wat Rode Duivels zetten de afgelopen maanden een stap terug. Ze verkasten van een topclub naar een iets minder hoog aangeschreven team, of ze trokken naar een minder sterke competitie. Eén van die spelers is Christian Benteke.


De spits kende een moeilijke periode bij Crystal Palace en Wayne Rooney overtuigde hem om naar D.C. United in de Major League Soccer te gaan. De Belgische aanvaller verdween daardoor toch wat uit beeld bij de Rode Duivels, ook al kwam hij onder Roberto Martinez sowieso weinig aan de bak. De ondertussen 32-jarige Benteke schoot niet geweldig uit de startblokken met 1 goal en 0 assists in 7 wedstrijden voor de Amerikaanse club. Het komende seizoen, dat binnen enkele weken begint in de MLS, moet een stuk beter worden. Wie weet denkt bondscoach Domenico Tedesco dan nog wel eens aan hem, want in de spits is er niet al te veel luxe.

BIJNA JAAR GELEDEN

"Het is niet omdat ik in de MLS zit dat ik de Rode Duivels opgaf. Ik laat de deur open. Als het me lukt om regelmatig te scoren, waarom zou ik dan niet weer opgeroepen worden voor de Duivels? Simpel gezegd, ik weet dat als ik hier goed presteer, er ook over mij in België zal gesproken worden”, aldus Benteke in La Capitale.

In het verleden werden nog jongens zoals Laurent Ciman (MLS), Toby Alderweireld (Qatar) en Axel Witsel (China) opgeroepen. Benteke speelde tot op heden 45 interlands voor België en daarin wist de ex-spits van onder meer Standard, KRC Genk en Liverpool 18 keer te scoren en 7 interlands uit te delen. Zijn laatste selectie dateert al van maart 2022, net geen jaar geleden.

LEES OOK: Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Moet Tedesco hem de volgende interlandperiode oproepen?

Meest recent

WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

5
5
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

212
212
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

49
49
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

19
19
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

141
141
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

186
186
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

176
176
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

432
432
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

132
132
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

174
174
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

182
182
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

233
233
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

326
326
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

186
186
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

446
446
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

187
187
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

118
118
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

562
562
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

255
255
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

105
105
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

75
75
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

359
359
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

170
170
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

152
152

Meer sportnieuws