"Dit was niet gebeurd als Kompany nog bij RSCA zat"

door

Vorig jaar was er de nodige kritiek op Vincent Kompany, maar RSC Anderlecht kende best een goed seizoen. Toch was het bestuur niet tevreden en Kompany werd naar de uitgang geduwd. Nadien ging het héél snel bergaf en dat had grote gevolgen voor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute.


Anderlecht begon vorig jaar zeer moeizaam aan het seizoen, maar vanaf november ging de ploeg – die weer helemaal werd veranderd - draaien. Paars-Wit deed het goed in de competitie en wist financieel sterkere teams als Royal Antwerp FC en KRC Genk achter zich te houden. Teams als Club Brugge en Union SG waren duidelijk nog beter en eindigden voor RSCA. De bekerfinale werd gehaald, maar na een zeer zwakke prestatie van de twee finalisten, werd er verloren na strafschoppen.

Anderlecht wist vorig jaar vaak te bekoren met mooi voetbal en was samen met Union SG de ploeg die het meest scoorde in België. RSCA - die in de play-offs ook de beste resultaten neerlegde na Club Brugge - kende zijn beste seizoen sinds de laatste titel in 2017. Er hing een positieve dynamiek rond de club. Toch werd Kompany plots bedankt voor bewezen diensten. Zijn vertrek zorgde voor een grote impact. De duidelijke progressie werd stopgezet, er werd gekozen voor een compleet andere voetbalvisie en het bestuur moest in moeilijke tijden zelf in het oog van de storm staan nadat ze zich in de media toch jarenlang achter Kompany konden verschuilen. Dat leek op het eerste zicht goed te werken, maar er borrelde dus heel veel achter de schermen.

GEEN 10DE PLAATS

De vele foute keuzes van Verbeke en Vandenhaute sinds afgelopen zomer zorgden voor een grote stap terug. De transfers vielen zwaar tegen, de keuze van de trainer was een flop en Verbeke en Vandenhaute maakten weinig indruk met hun publieke optredens. Tot overmaat van ramp voor hen deed Kompany het dan ook nog eens fantastisch bij Burnley. La Dernière Heure-journalist Yves Taildeman, die Anderlecht al vele jaren volgt, is dan ook scherp voor de niet-uitvoerende voorzitter.

"Hoe vaak moet hij zichzelf niet kwalijk hebben genomen dat hij afscheid nam van Kompany, die vertrok omdat Vandenhaute en Verbeke hem meer sportieve krachten ontzegden? Met Kompany zou Anderlecht niet 10de staan, zou Vandenhaute niet zo bedreigd worden en zou zijn vergoeding niet uitgelekt zijn naar de media”, stelt hij vast. Gegokt en zeer zwaar verloren. Verbeke overleefde de crisis niet, Vandenhaute mogelijk ook niet en de club Anderlecht zette na enkele stappen voorwaarts een grote stap terug.

LEES OOK: Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Zou RSCA er beter aan toe zijn als Kompany er nog was?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

106
106
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

57
57
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

68
68
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

146
146
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

251
251
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

78
78
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

149
149
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

478
478
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

114
114
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

206
206
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

195
195
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

263
263
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

261
261
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

220
220
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

175
175
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

522
522
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

111
111

Meer sportnieuws