"Dit was niet gebeurd als Kompany nog bij RSCA zat"

1001

Vorig jaar was er de nodige kritiek op Vincent Kompany, maar RSC Anderlecht kende best een goed seizoen. Toch was het bestuur niet tevreden en Kompany werd naar de uitgang geduwd. Nadien ging het héél snel bergaf en dat had grote gevolgen voor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute.


Anderlecht begon vorig jaar zeer moeizaam aan het seizoen, maar vanaf november ging de ploeg – die weer helemaal werd veranderd - draaien. Paars-Wit deed het goed in de competitie en wist financieel sterkere teams als Royal Antwerp FC en KRC Genk achter zich te houden. Teams als Club Brugge en Union SG waren duidelijk nog beter en eindigden voor RSCA. De bekerfinale werd gehaald, maar na een zeer zwakke prestatie van de twee finalisten, werd er verloren na strafschoppen.

Anderlecht wist vorig jaar vaak te bekoren met mooi voetbal en was samen met Union SG de ploeg die het meest scoorde in België. RSCA - die in de play-offs ook de beste resultaten neerlegde na Club Brugge - kende zijn beste seizoen sinds de laatste titel in 2017. Er hing een positieve dynamiek rond de club. Toch werd Kompany plots bedankt voor bewezen diensten. Zijn vertrek zorgde voor een grote impact. De duidelijke progressie werd stopgezet, er werd gekozen voor een compleet andere voetbalvisie en het bestuur moest in moeilijke tijden zelf in het oog van de storm staan nadat ze zich in de media toch jarenlang achter Kompany konden verschuilen. Dat leek op het eerste zicht goed te werken, maar er borrelde dus heel veel achter de schermen.

GEEN 10DE PLAATS

De vele foute keuzes van Verbeke en Vandenhaute sinds afgelopen zomer zorgden voor een grote stap terug. De transfers vielen zwaar tegen, de keuze van de trainer was een flop en Verbeke en Vandenhaute maakten weinig indruk met hun publieke optredens. Tot overmaat van ramp voor hen deed Kompany het dan ook nog eens fantastisch bij Burnley. La Dernière Heure-journalist Yves Taildeman, die Anderlecht al vele jaren volgt, is dan ook scherp voor de niet-uitvoerende voorzitter.

"Hoe vaak moet hij zichzelf niet kwalijk hebben genomen dat hij afscheid nam van Kompany, die vertrok omdat Vandenhaute en Verbeke hem meer sportieve krachten ontzegden? Met Kompany zou Anderlecht niet 10de staan, zou Vandenhaute niet zo bedreigd worden en zou zijn vergoeding niet uitgelekt zijn naar de media”, stelt hij vast. Gegokt en zeer zwaar verloren. Verbeke overleefde de crisis niet, Vandenhaute mogelijk ook niet en de club Anderlecht zette na enkele stappen voorwaarts een grote stap terug.

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Zou RSCA er beter aan toe zijn als Kompany er nog was?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

4
4
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

15
15
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

30
30
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

48
48
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

29
29
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

144
144
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

73
73
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

106
106
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

30
30
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

164
164
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

173
173
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

153
153
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

46
46
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

112
112
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

241
241
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

173
173
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

195
195
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

335
335
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

617
617
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

175
175
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

318
318
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

111
111
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws