"Dit was niet gebeurd als Kompany nog bij RSCA zat"

1001

Vorig jaar was er de nodige kritiek op Vincent Kompany, maar RSC Anderlecht kende best een goed seizoen. Toch was het bestuur niet tevreden en Kompany werd naar de uitgang geduwd. Nadien ging het héél snel bergaf en dat had grote gevolgen voor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute.


Anderlecht begon vorig jaar zeer moeizaam aan het seizoen, maar vanaf november ging de ploeg – die weer helemaal werd veranderd - draaien. Paars-Wit deed het goed in de competitie en wist financieel sterkere teams als Royal Antwerp FC en KRC Genk achter zich te houden. Teams als Club Brugge en Union SG waren duidelijk nog beter en eindigden voor RSCA. De bekerfinale werd gehaald, maar na een zeer zwakke prestatie van de twee finalisten, werd er verloren na strafschoppen.

Anderlecht wist vorig jaar vaak te bekoren met mooi voetbal en was samen met Union SG de ploeg die het meest scoorde in België. RSCA - die in de play-offs ook de beste resultaten neerlegde na Club Brugge - kende zijn beste seizoen sinds de laatste titel in 2017. Er hing een positieve dynamiek rond de club. Toch werd Kompany plots bedankt voor bewezen diensten. Zijn vertrek zorgde voor een grote impact. De duidelijke progressie werd stopgezet, er werd gekozen voor een compleet andere voetbalvisie en het bestuur moest in moeilijke tijden zelf in het oog van de storm staan nadat ze zich in de media toch jarenlang achter Kompany konden verschuilen. Dat leek op het eerste zicht goed te werken, maar er borrelde dus heel veel achter de schermen.

GEEN 10DE PLAATS

De vele foute keuzes van Verbeke en Vandenhaute sinds afgelopen zomer zorgden voor een grote stap terug. De transfers vielen zwaar tegen, de keuze van de trainer was een flop en Verbeke en Vandenhaute maakten weinig indruk met hun publieke optredens. Tot overmaat van ramp voor hen deed Kompany het dan ook nog eens fantastisch bij Burnley. La Dernière Heure-journalist Yves Taildeman, die Anderlecht al vele jaren volgt, is dan ook scherp voor de niet-uitvoerende voorzitter.

"Hoe vaak moet hij zichzelf niet kwalijk hebben genomen dat hij afscheid nam van Kompany, die vertrok omdat Vandenhaute en Verbeke hem meer sportieve krachten ontzegden? Met Kompany zou Anderlecht niet 10de staan, zou Vandenhaute niet zo bedreigd worden en zou zijn vergoeding niet uitgelekt zijn naar de media”, stelt hij vast. Gegokt en zeer zwaar verloren. Verbeke overleefde de crisis niet, Vandenhaute mogelijk ook niet en de club Anderlecht zette na enkele stappen voorwaarts een grote stap terug.

LEES OOK: Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Zou RSCA er beter aan toe zijn als Kompany er nog was?

Meest recent

KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

8
8
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

50
50
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

21
21
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

88
88
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

169
169
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

26
26
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

209
209
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

191
191
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

96
96
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

151
151
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

20
20
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

65
65
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

40
40
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

110
110
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

91
91
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

482
482
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

112
112
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

72
72
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178

Meer sportnieuws