"Dit was niet gebeurd als Kompany nog bij RSCA zat"

door

Vorig jaar was er de nodige kritiek op Vincent Kompany, maar RSC Anderlecht kende best een goed seizoen. Toch was het bestuur niet tevreden en Kompany werd naar de uitgang geduwd. Nadien ging het héél snel bergaf en dat had grote gevolgen voor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute.


Anderlecht begon vorig jaar zeer moeizaam aan het seizoen, maar vanaf november ging de ploeg – die weer helemaal werd veranderd - draaien. Paars-Wit deed het goed in de competitie en wist financieel sterkere teams als Royal Antwerp FC en KRC Genk achter zich te houden. Teams als Club Brugge en Union SG waren duidelijk nog beter en eindigden voor RSCA. De bekerfinale werd gehaald, maar na een zeer zwakke prestatie van de twee finalisten, werd er verloren na strafschoppen.

Anderlecht wist vorig jaar vaak te bekoren met mooi voetbal en was samen met Union SG de ploeg die het meest scoorde in België. RSCA - die in de play-offs ook de beste resultaten neerlegde na Club Brugge - kende zijn beste seizoen sinds de laatste titel in 2017. Er hing een positieve dynamiek rond de club. Toch werd Kompany plots bedankt voor bewezen diensten. Zijn vertrek zorgde voor een grote impact. De duidelijke progressie werd stopgezet, er werd gekozen voor een compleet andere voetbalvisie en het bestuur moest in moeilijke tijden zelf in het oog van de storm staan nadat ze zich in de media toch jarenlang achter Kompany konden verschuilen. Dat leek op het eerste zicht goed te werken, maar er borrelde dus heel veel achter de schermen.

GEEN 10DE PLAATS

De vele foute keuzes van Verbeke en Vandenhaute sinds afgelopen zomer zorgden voor een grote stap terug. De transfers vielen zwaar tegen, de keuze van de trainer was een flop en Verbeke en Vandenhaute maakten weinig indruk met hun publieke optredens. Tot overmaat van ramp voor hen deed Kompany het dan ook nog eens fantastisch bij Burnley. La Dernière Heure-journalist Yves Taildeman, die Anderlecht al vele jaren volgt, is dan ook scherp voor de niet-uitvoerende voorzitter.

"Hoe vaak moet hij zichzelf niet kwalijk hebben genomen dat hij afscheid nam van Kompany, die vertrok omdat Vandenhaute en Verbeke hem meer sportieve krachten ontzegden? Met Kompany zou Anderlecht niet 10de staan, zou Vandenhaute niet zo bedreigd worden en zou zijn vergoeding niet uitgelekt zijn naar de media”, stelt hij vast. Gegokt en zeer zwaar verloren. Verbeke overleefde de crisis niet, Vandenhaute mogelijk ook niet en de club Anderlecht zette na enkele stappen voorwaarts een grote stap terug.

LEES OOK: Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

Zou RSCA er beter aan toe zijn als Kompany er nog was?

Meest recent

Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

6
6
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

11
11
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

71
71
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

33
33
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

232
232
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

129
129
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

236
236
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

201
201
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

123
123
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

218
218
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

184
184
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

847
847
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

216
216
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

160
160
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

909
909
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

435
435
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

165
165
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

260
260
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1005
1005
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

392
392
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

237
237
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

40
40
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

270
270
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99

Meer sportnieuws