"Dit was niet gebeurd als Kompany nog bij RSCA zat"

1001 stemmen

Vorig jaar was er de nodige kritiek op Vincent Kompany, maar RSC Anderlecht kende best een goed seizoen. Toch was het bestuur niet tevreden en Kompany werd naar de uitgang geduwd. Nadien ging het héél snel bergaf en dat had grote gevolgen voor Peter Verbeke en Wouter Vandenhaute.


Anderlecht begon vorig jaar zeer moeizaam aan het seizoen, maar vanaf november ging de ploeg – die weer helemaal werd veranderd - draaien. Paars-Wit deed het goed in de competitie en wist financieel sterkere teams als Royal Antwerp FC en KRC Genk achter zich te houden. Teams als Club Brugge en Union SG waren duidelijk nog beter en eindigden voor RSCA. De bekerfinale werd gehaald, maar na een zeer zwakke prestatie van de twee finalisten, werd er verloren na strafschoppen.

Anderlecht wist vorig jaar vaak te bekoren met mooi voetbal en was samen met Union SG de ploeg die het meest scoorde in België. RSCA - die in de play-offs ook de beste resultaten neerlegde na Club Brugge - kende zijn beste seizoen sinds de laatste titel in 2017. Er hing een positieve dynamiek rond de club. Toch werd Kompany plots bedankt voor bewezen diensten. Zijn vertrek zorgde voor een grote impact. De duidelijke progressie werd stopgezet, er werd gekozen voor een compleet andere voetbalvisie en het bestuur moest in moeilijke tijden zelf in het oog van de storm staan nadat ze zich in de media toch jarenlang achter Kompany konden verschuilen. Dat leek op het eerste zicht goed te werken, maar er borrelde dus heel veel achter de schermen.

GEEN 10DE PLAATS

De vele foute keuzes van Verbeke en Vandenhaute sinds afgelopen zomer zorgden voor een grote stap terug. De transfers vielen zwaar tegen, de keuze van de trainer was een flop en Verbeke en Vandenhaute maakten weinig indruk met hun publieke optredens. Tot overmaat van ramp voor hen deed Kompany het dan ook nog eens fantastisch bij Burnley. La Dernière Heure-journalist Yves Taildeman, die Anderlecht al vele jaren volgt, is dan ook scherp voor de niet-uitvoerende voorzitter.

"Hoe vaak moet hij zichzelf niet kwalijk hebben genomen dat hij afscheid nam van Kompany, die vertrok omdat Vandenhaute en Verbeke hem meer sportieve krachten ontzegden? Met Kompany zou Anderlecht niet 10de staan, zou Vandenhaute niet zo bedreigd worden en zou zijn vergoeding niet uitgelekt zijn naar de media”, stelt hij vast. Gegokt en zeer zwaar verloren. Verbeke overleefde de crisis niet, Vandenhaute mogelijk ook niet en de club Anderlecht zette na enkele stappen voorwaarts een grote stap terug.

LEES OOK: Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Zou RSCA er beter aan toe zijn als Kompany er nog was?

Meest recent

Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

0
0
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

6
6
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

42
42
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

55
55
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

11
11
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

281
281
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

117
117
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

29
29
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

29
29
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

22
22
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

85
85
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

190
190
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

479
479
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

61
61
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

307
307
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

71
71
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

232
232
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

691
691
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

370
370
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

443
443
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

629
629
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

281
281
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

403
403
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

25
25

Meer sportnieuws