De maat is vol voor Union: "We worden telkens wandelen gestuurd"

door
De maat is vol voor Union:

Het stadion van Royal Union Saint-Gilloise is al langer een discussiepunt voor de Brusselse vice-kampioen. Het Dudenpark is, ondanks zijn charme en volks karakter, jammer genoeg niet geschikt voor een ploeg als Union. Een verhuis naar Vorst werd al eerder besproken, maar de Brusselaars krijgen steevast stokken in de wielen gestoken.


Union wil maar wat graag verhuizen naar de Bemptsite in Vorst, maar het gemeentebestuur van de Brusselse gemeente ziet het niet zitten dat er op die locatie een stadion wordt neergepoot. De Brusselse club, momenteel tweede in de stand, liet gisteren al op zijn website weten ontzet te zijn over de motivering van de weigering. Zeker omdat Vorst niet de juiste bevoegdheid heeft om het project af te wijzen. 

"Al meer dan vier jaar proberen we via constructief overleg een oplossing te zoeken voor de stadionproblematiek die het voortbestaan van onze club in gedrang brengt", vertelde CEO Philippe Bormans aan Sporza. "De Bemptsite bevindt zich volgens het RUP (ruimtelijk uitvoeringsplan) in de correcte sport- en recreatiezone voor de bouw van een voetbalstadion, de financiering van dit uiterst ecologische stadion is volledig rond én de mobiliteit rond dit project kent zijn gelijke niet met eender welk stadion in België."

DESTRUCTIEF
Bormans hekelt de manier van werken van de politieke partijen in Vorst. Volgens hem steken ze met regelmaat stokken in de wielen van de Brusselse traditieclub. "Toch worden we telkens door de lokale bestuurspartijen Ecolo/Groen en PS wandelen gestuurd. Ze erkennen het probleem op de huidige site niet, zadelen ons ondertussen op met een extra taks, die trouwens in het leven geroepen werd bij de promotie van de club naar 1A, en nemen telkens een destructieve houding aan."

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Moet Union verhuizen?

Meest recent

Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

3
3
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

73
73
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

74
74
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

22
22
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

112
112
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

252
252
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

151
151
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

150
150
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

29
29
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

55
55
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

129
129
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

149
149
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

390
390
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

62
62
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

127
127
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

40
40
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

123
123
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

149
149
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

271
271
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

77
77
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

128
128
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

189
189
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

90
90
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

141
141
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

274
274

Meer sportnieuws