'Schoonmaak gaat voort: Anderlecht bespaart 10 miljoen'

1505
'Schoonmaak gaat voort: Anderlecht bespaart 10 miljoen'

Onder het bewind van Wouter Vandenhaute en Peter Verbeke ging het helemaal mis met de loonmassa. Ondanks de dringende oproep om te besparen werden er toch enorme lonen betaald aan tal van spelers. Volgens La Dernière Heure moet Sports Director Jesper Fredberg zeer zwaar gaan besparen.


Met Wesley Hoedt werd al een grootverdiener van de hand gedaan. Hij trok naar Watford en leverde nog wat geld op. Ook de peperdure huurdeal van Fabio Silva kwam ten einde. De Waalse krant weet dat ook Adrien Trebel, Lior Refaelov en Hendrik Van Crombrugge in de zomer gaan vertrekken. Dit viertal streek jaarlijks in totaal meer dan 10 miljoen euro op. Ook Aristote Nkaka zal van de loonlijst geschrapt kunnen worden. Hij is ook een speler met een pittig loon en nog een speler van het tijdperk van Luc Devroe. Zijn contract loopt af.

DIAWARA?

Anderlecht moet dus zwaar besparen en met Jan Vertonghen en Amadou Diawara lopen er nog twee grootverdieners rond. De Rode Duivel lijkt ook volgend jaar in Brussel te spelen, want hij is op sportief vlak nog een absolute meerwaarde. En leider zoals deze ploeg er meerdere nodig heeft en iemand die zijn geld zeker waard is. Diawara is een ander verhaal. Hij kon voorlopig nog niet overtuigen, ook al kreeg hij al zeer veel kansen. Zijn laatste matchen waren al wat beter, maar iemand met zijn status en loon moét meer brengen. Marco Kana is bijna terug en Brian Riemer liet al weten dat hij erg rekent op het talent. Ten koste van Diawara?

Anderlecht wist in januari meer dan 10 miljoen euro aan inkomsten binnen te halen en met dat geld zal het de zomermercato kunnen voorbereiden. Anderlecht zal een aantal nieuwe spelers moeten halen, maar de tijd van de lonen à la Trebel zijn alvast voor enkele jaren voorbij in het Lotto Park.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Wat moet RSCA met Diawara doen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

39
39
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

64
64
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws