Real Madrid kent tegenstander in finale WK voor clubs

door
Real Madrid kent tegenstander in finale WK voor clubs

Terwijl de Europese competities in een rotvaart doorgaan, wordt in Marokko het WK voor clubs afgewerkt. De eerste finalist van dat toernooi is al bekend. Al Hilal uit Saudi-Arabië klopte in de halve finales Flamengo uit Brazilië met 2-3.


Het was Salem Al-Dawsari die een belangrijke rol speelde in de zege van de Saudiërs door twee keer te scoren. Die naam doet waarschijnlijk nog een belletje rinkelen, want het was Al-Dwasari die wereldkampioen Argentinië en de hele wereld schokte met een geweldige treffer op het WK en de Zuid-Amerikanen zo met lege handen achterliet in hun openingswedstrijd.

De tweede finalist zullen we woensdag kennen. Dan nemen Al Ahly uit Egypte en Real Madrid het tegen elkaar op. De Madrilenen zullen het daarbij moeten stellen zonder onze landgenoot Thibaut Courtois. De nummer één van de Koninklijke en de Rode Duivels sukkelt met een blessure aan de adductoren en reisde niet mee af met zijn ploegmaats naar Marokko.

FAVORIET
Real is natuurlijk de grote favoriet voor de eindzege op het WK voor clubs. De Spaanse kampioen kan zich daarvoor ook baseren op de statistieken van de laatste jaren. Sinds 2013 ging de trofee immers altijd naar de Europese vertegenwoordiger. In de vorige editie was dat Chelsea, dat in 2021 de Champions League op zak had gestoken. Nog nooit was het bovendien een Aziatische of een Afrikaanse club die aan het langste eind trok op het WK voor clubs.

LEES OOK: Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Zal Real het WK voor clubs winnen?

Meest recent

'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

4
4
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

89
89
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

80
80
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

125
125
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

227
227
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

191
191
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

41
41
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

58
58
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

90
90
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

154
154
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

189
189
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

362
362
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

293
293
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

87
87
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

679
679
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

118
118
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

135
135
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

189
189
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

305
305
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

164
164
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

146
146
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

490
490
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

143
143

Meer sportnieuws