Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

door
Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft veel problemen dit seizoen, zowel sportief als financieel, maar het grootste euvel is ongetwijfeld een gebrek aan slagkracht en présence in de zone van de waarheid. Daarom zocht Sporting in de voorbije weken en maanden naar een nieuwe spits, een zoektocht die eindigde bij het aantrekken van Islam Slimani. De Algerijn was niet de eerste keuze van Anderlecht en het is nog maar de vraag of hij de cruciale doeltreffendheid kan brengen in het Lotto Park. Maar Brian Riemer en Jesper Fredberg houden nog een andere optie achter de hand: Henrik Bellman.


BIZARRE WINTERTRANSFER

Anderlecht werkte op het inkomend vlak een erg kalme wintermercato af want om de eerste ploeg rechtstreeks te versterken, werden enkel Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (Stade Brest) aangetrokken. Henrik Bellman (Östersund) tekende in januari ook een contract bij Sporting, maar hij betekende niet meteen een directe aanwinst voor de paars-witte fanion. Bellman traint mee met de A-kern, maar hij speelt zijn wedstrijden wel bij de RSCA Futures in de Proximus Challenger League.

“Ik kan hier niet komen en denken dat ik meteen in de A-ploeg ga spelen, want dat is nogal een grote stap”, stelde Henrik Bellman net na zijn transfer naar Anderlecht aan Fotbollskanalen. De 23-jarige aanvallende middenvelder speelde in de voorbije jaren nochtans in de eerste ploeg van de Zweedse laagvlieger Östersund, dat momenteel de derde laatste plaats bezet in de tweede klasse, maar hij kon de kans niet laten liggen om naar Anderlecht te verhuizen. “Het is een fantastische kans om naar zo’n grote club te komen.”



Foto Instagram: henrikbellman10

“Ik krijg de kans om te laten zien wat ik kan en het is een geweldige uitdaging. Het is ongelooflijk.” Henrik Bellman was gecharmeerd over het voorgestelde project bij Anderlecht, waar hij dagelijks meetraint met de A-kern en zijn wedstrijden speelt in een professionele competitie zoals de Proximus Challenger League. Bellman tekende in januari een contract tot aan het einde van dit seizoen, met ook nog een optie voor twee extra jaren. Hij was bovendien geen onbekende voor Brian Riemer, die Bellman nog onder zijn hoede had in de jeugdreeksen van FC Kopenhagen.

GEHAALD OP VOORSPRAAK VAN RIEMER

Ook na hun gezamenlijke passage in de Deense hoofdstad bleven Brian Riemer en Henrik Bellman contact houden met elkaar. “Hij volgde mijn ontwikkeling en ik die van hem als coach”, zei de aanvallende middenvelder aan Fotbollskanalen. Riemer kent Bellman goed als speler en Jesper Fredberg contacteerde vervolgens de makelaar van de 23-jarige. “Brian was voor Anderlecht ongetwijfeld een goed klankbord bij de beslissing over mijn transfer.” Riemer kon Fredberg blijkbaar overtuigen want sinds januari staat Bellman dus onder contract bij Anderlecht.



“Hij komt met de goeie mentaliteit en wil impact maken, ook op training”, zei CEO Sports Jesper Fredberg vorige week over de transfer van Henrik Bellman op Mauve tv. “Iedereen is hongerig om beter te worden en daarvoor is Bellman een uitstekende ambassadeur bij de Futures.” Desondanks is het de ambitie van Bellman om door te groeien naar de A-kern, wat overigens erg logisch is op 23-jarige leeftijd. “Dat is toch mijn plan”, vervolgde hij in de Zweedse pers. Bellman maakt alvast een goede indruk bij de RSCA Futures, waar hij in korte tijd een sterkhouder geworden is.

SCHITTEREN BIJ DE FUTURES, STRAKS IN DE EERSTE PLOEG?

In 3 competitiewedstrijden in de Proximus Challenger League scoorde hij bijvoorbeeld al twee doelpunten en hij gaf ook al één assist. Daarmee is hij dus razend beslissend bij de RSCA Futures, maar hij levert ook een grote meerwaarde op heel wat andere gebieden. De Zweedse aanvallende middenvelder is technisch onderlegd en hij lijdt bijzonder weinig balverlies. Bellman onderneemt veel versnellingen met de bal aan de voet, hij wordt vaak aangespeeld door zijn ploegmaats en hij beschikt over een erg zuivere en creatieve passing.



Foto Instagram: henrikbellman10

En blijkbaar maakt hij ook indruk op training bij de eerste ploeg, want Anderlecht heeft Henrik Bellman, samen met de andere winteraanwinsten Islam Slimani en Anders Dreyer, alvast opgenomen op de Europese spelerslijst voor de UEFA Conference League. Daar waren enkele gaatjes na het vertrek van Wesley Hoedt (Watford FC), Julien Duranville (Borussia Dortmund) en Fabio Silva (PSV Eindhoven). Brian Riemer vindt Bellman dus stilaan klaar voor het grote werk en onder meer door zijn geëtaleerd scorend vermogen bij de RSCA Futures, zijn diens kwaliteiten dus erg welkom voor de Deense coach.

LEES OOK: 'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Moet Bellman een kans krijgen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

7
7
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

18
18
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

249
249
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

77
77
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

174
174
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

105
105
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

404
404
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

199
199
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

128
128
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

162
162
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

253
253
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

196
196
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

348
348
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

248
248
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

473
473
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

155
155
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

965
965
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

194
194
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

779
779
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

80
80
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

231
231
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

252
252
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

98
98
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

185
185
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

640
640

Meer sportnieuws