Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

1329 stemmen
Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft veel problemen dit seizoen, zowel sportief als financieel, maar het grootste euvel is ongetwijfeld een gebrek aan slagkracht en présence in de zone van de waarheid. Daarom zocht Sporting in de voorbije weken en maanden naar een nieuwe spits, een zoektocht die eindigde bij het aantrekken van Islam Slimani. De Algerijn was niet de eerste keuze van Anderlecht en het is nog maar de vraag of hij de cruciale doeltreffendheid kan brengen in het Lotto Park. Maar Brian Riemer en Jesper Fredberg houden nog een andere optie achter de hand: Henrik Bellman.


BIZARRE WINTERTRANSFER

Anderlecht werkte op het inkomend vlak een erg kalme wintermercato af want om de eerste ploeg rechtstreeks te versterken, werden enkel Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (Stade Brest) aangetrokken. Henrik Bellman (Östersund) tekende in januari ook een contract bij Sporting, maar hij betekende niet meteen een directe aanwinst voor de paars-witte fanion. Bellman traint mee met de A-kern, maar hij speelt zijn wedstrijden wel bij de RSCA Futures in de Proximus Challenger League.

“Ik kan hier niet komen en denken dat ik meteen in de A-ploeg ga spelen, want dat is nogal een grote stap”, stelde Henrik Bellman net na zijn transfer naar Anderlecht aan Fotbollskanalen. De 23-jarige aanvallende middenvelder speelde in de voorbije jaren nochtans in de eerste ploeg van de Zweedse laagvlieger Östersund, dat momenteel de derde laatste plaats bezet in de tweede klasse, maar hij kon de kans niet laten liggen om naar Anderlecht te verhuizen. “Het is een fantastische kans om naar zo’n grote club te komen.”



Foto Instagram: henrikbellman10

“Ik krijg de kans om te laten zien wat ik kan en het is een geweldige uitdaging. Het is ongelooflijk.” Henrik Bellman was gecharmeerd over het voorgestelde project bij Anderlecht, waar hij dagelijks meetraint met de A-kern en zijn wedstrijden speelt in een professionele competitie zoals de Proximus Challenger League. Bellman tekende in januari een contract tot aan het einde van dit seizoen, met ook nog een optie voor twee extra jaren. Hij was bovendien geen onbekende voor Brian Riemer, die Bellman nog onder zijn hoede had in de jeugdreeksen van FC Kopenhagen.

GEHAALD OP VOORSPRAAK VAN RIEMER

Ook na hun gezamenlijke passage in de Deense hoofdstad bleven Brian Riemer en Henrik Bellman contact houden met elkaar. “Hij volgde mijn ontwikkeling en ik die van hem als coach”, zei de aanvallende middenvelder aan Fotbollskanalen. Riemer kent Bellman goed als speler en Jesper Fredberg contacteerde vervolgens de makelaar van de 23-jarige. “Brian was voor Anderlecht ongetwijfeld een goed klankbord bij de beslissing over mijn transfer.” Riemer kon Fredberg blijkbaar overtuigen want sinds januari staat Bellman dus onder contract bij Anderlecht.



“Hij komt met de goeie mentaliteit en wil impact maken, ook op training”, zei CEO Sports Jesper Fredberg vorige week over de transfer van Henrik Bellman op Mauve tv. “Iedereen is hongerig om beter te worden en daarvoor is Bellman een uitstekende ambassadeur bij de Futures.” Desondanks is het de ambitie van Bellman om door te groeien naar de A-kern, wat overigens erg logisch is op 23-jarige leeftijd. “Dat is toch mijn plan”, vervolgde hij in de Zweedse pers. Bellman maakt alvast een goede indruk bij de RSCA Futures, waar hij in korte tijd een sterkhouder geworden is.

SCHITTEREN BIJ DE FUTURES, STRAKS IN DE EERSTE PLOEG?

In 3 competitiewedstrijden in de Proximus Challenger League scoorde hij bijvoorbeeld al twee doelpunten en hij gaf ook al één assist. Daarmee is hij dus razend beslissend bij de RSCA Futures, maar hij levert ook een grote meerwaarde op heel wat andere gebieden. De Zweedse aanvallende middenvelder is technisch onderlegd en hij lijdt bijzonder weinig balverlies. Bellman onderneemt veel versnellingen met de bal aan de voet, hij wordt vaak aangespeeld door zijn ploegmaats en hij beschikt over een erg zuivere en creatieve passing.



Foto Instagram: henrikbellman10

En blijkbaar maakt hij ook indruk op training bij de eerste ploeg, want Anderlecht heeft Henrik Bellman, samen met de andere winteraanwinsten Islam Slimani en Anders Dreyer, alvast opgenomen op de Europese spelerslijst voor de UEFA Conference League. Daar waren enkele gaatjes na het vertrek van Wesley Hoedt (Watford FC), Julien Duranville (Borussia Dortmund) en Fabio Silva (PSV Eindhoven). Brian Riemer vindt Bellman dus stilaan klaar voor het grote werk en onder meer door zijn geëtaleerd scorend vermogen bij de RSCA Futures, zijn diens kwaliteiten dus erg welkom voor de Deense coach.

LEES OOK: Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Moet Bellman een kans krijgen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

19
19
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

14
14
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

111
111
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

209
209
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

250
250
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

169
169
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

196
196
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

120
120
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

123
123
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

266
266
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

248
248
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

103
103
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

557
557
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

197
197
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

444
444
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

522
522
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

180
180
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

98
98
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

149
149
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

91
91
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws