Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

1329
Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft veel problemen dit seizoen, zowel sportief als financieel, maar het grootste euvel is ongetwijfeld een gebrek aan slagkracht en présence in de zone van de waarheid. Daarom zocht Sporting in de voorbije weken en maanden naar een nieuwe spits, een zoektocht die eindigde bij het aantrekken van Islam Slimani. De Algerijn was niet de eerste keuze van Anderlecht en het is nog maar de vraag of hij de cruciale doeltreffendheid kan brengen in het Lotto Park. Maar Brian Riemer en Jesper Fredberg houden nog een andere optie achter de hand: Henrik Bellman.


BIZARRE WINTERTRANSFER

Anderlecht werkte op het inkomend vlak een erg kalme wintermercato af want om de eerste ploeg rechtstreeks te versterken, werden enkel Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (Stade Brest) aangetrokken. Henrik Bellman (Östersund) tekende in januari ook een contract bij Sporting, maar hij betekende niet meteen een directe aanwinst voor de paars-witte fanion. Bellman traint mee met de A-kern, maar hij speelt zijn wedstrijden wel bij de RSCA Futures in de Proximus Challenger League.

“Ik kan hier niet komen en denken dat ik meteen in de A-ploeg ga spelen, want dat is nogal een grote stap”, stelde Henrik Bellman net na zijn transfer naar Anderlecht aan Fotbollskanalen. De 23-jarige aanvallende middenvelder speelde in de voorbije jaren nochtans in de eerste ploeg van de Zweedse laagvlieger Östersund, dat momenteel de derde laatste plaats bezet in de tweede klasse, maar hij kon de kans niet laten liggen om naar Anderlecht te verhuizen. “Het is een fantastische kans om naar zo’n grote club te komen.”



Foto Instagram: henrikbellman10

“Ik krijg de kans om te laten zien wat ik kan en het is een geweldige uitdaging. Het is ongelooflijk.” Henrik Bellman was gecharmeerd over het voorgestelde project bij Anderlecht, waar hij dagelijks meetraint met de A-kern en zijn wedstrijden speelt in een professionele competitie zoals de Proximus Challenger League. Bellman tekende in januari een contract tot aan het einde van dit seizoen, met ook nog een optie voor twee extra jaren. Hij was bovendien geen onbekende voor Brian Riemer, die Bellman nog onder zijn hoede had in de jeugdreeksen van FC Kopenhagen.

GEHAALD OP VOORSPRAAK VAN RIEMER

Ook na hun gezamenlijke passage in de Deense hoofdstad bleven Brian Riemer en Henrik Bellman contact houden met elkaar. “Hij volgde mijn ontwikkeling en ik die van hem als coach”, zei de aanvallende middenvelder aan Fotbollskanalen. Riemer kent Bellman goed als speler en Jesper Fredberg contacteerde vervolgens de makelaar van de 23-jarige. “Brian was voor Anderlecht ongetwijfeld een goed klankbord bij de beslissing over mijn transfer.” Riemer kon Fredberg blijkbaar overtuigen want sinds januari staat Bellman dus onder contract bij Anderlecht.



“Hij komt met de goeie mentaliteit en wil impact maken, ook op training”, zei CEO Sports Jesper Fredberg vorige week over de transfer van Henrik Bellman op Mauve tv. “Iedereen is hongerig om beter te worden en daarvoor is Bellman een uitstekende ambassadeur bij de Futures.” Desondanks is het de ambitie van Bellman om door te groeien naar de A-kern, wat overigens erg logisch is op 23-jarige leeftijd. “Dat is toch mijn plan”, vervolgde hij in de Zweedse pers. Bellman maakt alvast een goede indruk bij de RSCA Futures, waar hij in korte tijd een sterkhouder geworden is.

SCHITTEREN BIJ DE FUTURES, STRAKS IN DE EERSTE PLOEG?

In 3 competitiewedstrijden in de Proximus Challenger League scoorde hij bijvoorbeeld al twee doelpunten en hij gaf ook al één assist. Daarmee is hij dus razend beslissend bij de RSCA Futures, maar hij levert ook een grote meerwaarde op heel wat andere gebieden. De Zweedse aanvallende middenvelder is technisch onderlegd en hij lijdt bijzonder weinig balverlies. Bellman onderneemt veel versnellingen met de bal aan de voet, hij wordt vaak aangespeeld door zijn ploegmaats en hij beschikt over een erg zuivere en creatieve passing.



Foto Instagram: henrikbellman10

En blijkbaar maakt hij ook indruk op training bij de eerste ploeg, want Anderlecht heeft Henrik Bellman, samen met de andere winteraanwinsten Islam Slimani en Anders Dreyer, alvast opgenomen op de Europese spelerslijst voor de UEFA Conference League. Daar waren enkele gaatjes na het vertrek van Wesley Hoedt (Watford FC), Julien Duranville (Borussia Dortmund) en Fabio Silva (PSV Eindhoven). Brian Riemer vindt Bellman dus stilaan klaar voor het grote werk en onder meer door zijn geëtaleerd scorend vermogen bij de RSCA Futures, zijn diens kwaliteiten dus erg welkom voor de Deense coach.

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Moet Bellman een kans krijgen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

3
3
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

6
6
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

41
41
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

5
5
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

51
51
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

129
129
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

69
69
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

61
61
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

574
574
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

69
69
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

124
124
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

73
73
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

348
348
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

377
377
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

361
361
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

329
329
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

344
344
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

130
130
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

46
46
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

324
324

Meer sportnieuws