Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

1329 stemmen
Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft veel problemen dit seizoen, zowel sportief als financieel, maar het grootste euvel is ongetwijfeld een gebrek aan slagkracht en présence in de zone van de waarheid. Daarom zocht Sporting in de voorbije weken en maanden naar een nieuwe spits, een zoektocht die eindigde bij het aantrekken van Islam Slimani. De Algerijn was niet de eerste keuze van Anderlecht en het is nog maar de vraag of hij de cruciale doeltreffendheid kan brengen in het Lotto Park. Maar Brian Riemer en Jesper Fredberg houden nog een andere optie achter de hand: Henrik Bellman.


BIZARRE WINTERTRANSFER

Anderlecht werkte op het inkomend vlak een erg kalme wintermercato af want om de eerste ploeg rechtstreeks te versterken, werden enkel Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (Stade Brest) aangetrokken. Henrik Bellman (Östersund) tekende in januari ook een contract bij Sporting, maar hij betekende niet meteen een directe aanwinst voor de paars-witte fanion. Bellman traint mee met de A-kern, maar hij speelt zijn wedstrijden wel bij de RSCA Futures in de Proximus Challenger League.

“Ik kan hier niet komen en denken dat ik meteen in de A-ploeg ga spelen, want dat is nogal een grote stap”, stelde Henrik Bellman net na zijn transfer naar Anderlecht aan Fotbollskanalen. De 23-jarige aanvallende middenvelder speelde in de voorbije jaren nochtans in de eerste ploeg van de Zweedse laagvlieger Östersund, dat momenteel de derde laatste plaats bezet in de tweede klasse, maar hij kon de kans niet laten liggen om naar Anderlecht te verhuizen. “Het is een fantastische kans om naar zo’n grote club te komen.”



Foto Instagram: henrikbellman10

“Ik krijg de kans om te laten zien wat ik kan en het is een geweldige uitdaging. Het is ongelooflijk.” Henrik Bellman was gecharmeerd over het voorgestelde project bij Anderlecht, waar hij dagelijks meetraint met de A-kern en zijn wedstrijden speelt in een professionele competitie zoals de Proximus Challenger League. Bellman tekende in januari een contract tot aan het einde van dit seizoen, met ook nog een optie voor twee extra jaren. Hij was bovendien geen onbekende voor Brian Riemer, die Bellman nog onder zijn hoede had in de jeugdreeksen van FC Kopenhagen.

GEHAALD OP VOORSPRAAK VAN RIEMER

Ook na hun gezamenlijke passage in de Deense hoofdstad bleven Brian Riemer en Henrik Bellman contact houden met elkaar. “Hij volgde mijn ontwikkeling en ik die van hem als coach”, zei de aanvallende middenvelder aan Fotbollskanalen. Riemer kent Bellman goed als speler en Jesper Fredberg contacteerde vervolgens de makelaar van de 23-jarige. “Brian was voor Anderlecht ongetwijfeld een goed klankbord bij de beslissing over mijn transfer.” Riemer kon Fredberg blijkbaar overtuigen want sinds januari staat Bellman dus onder contract bij Anderlecht.



“Hij komt met de goeie mentaliteit en wil impact maken, ook op training”, zei CEO Sports Jesper Fredberg vorige week over de transfer van Henrik Bellman op Mauve tv. “Iedereen is hongerig om beter te worden en daarvoor is Bellman een uitstekende ambassadeur bij de Futures.” Desondanks is het de ambitie van Bellman om door te groeien naar de A-kern, wat overigens erg logisch is op 23-jarige leeftijd. “Dat is toch mijn plan”, vervolgde hij in de Zweedse pers. Bellman maakt alvast een goede indruk bij de RSCA Futures, waar hij in korte tijd een sterkhouder geworden is.

SCHITTEREN BIJ DE FUTURES, STRAKS IN DE EERSTE PLOEG?

In 3 competitiewedstrijden in de Proximus Challenger League scoorde hij bijvoorbeeld al twee doelpunten en hij gaf ook al één assist. Daarmee is hij dus razend beslissend bij de RSCA Futures, maar hij levert ook een grote meerwaarde op heel wat andere gebieden. De Zweedse aanvallende middenvelder is technisch onderlegd en hij lijdt bijzonder weinig balverlies. Bellman onderneemt veel versnellingen met de bal aan de voet, hij wordt vaak aangespeeld door zijn ploegmaats en hij beschikt over een erg zuivere en creatieve passing.



Foto Instagram: henrikbellman10

En blijkbaar maakt hij ook indruk op training bij de eerste ploeg, want Anderlecht heeft Henrik Bellman, samen met de andere winteraanwinsten Islam Slimani en Anders Dreyer, alvast opgenomen op de Europese spelerslijst voor de UEFA Conference League. Daar waren enkele gaatjes na het vertrek van Wesley Hoedt (Watford FC), Julien Duranville (Borussia Dortmund) en Fabio Silva (PSV Eindhoven). Brian Riemer vindt Bellman dus stilaan klaar voor het grote werk en onder meer door zijn geëtaleerd scorend vermogen bij de RSCA Futures, zijn diens kwaliteiten dus erg welkom voor de Deense coach.

LEES OOK: Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Moet Bellman een kans krijgen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

41
41
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

4
4
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

42
42
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

36
36
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

495
495
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

394
394
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

135
135
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

24
24
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

290
290
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

294
294
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

315
315
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

303
303
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

341
341
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

43
43
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

170
170
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

492
492
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

232
232
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

109
109
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

331
331
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

111
111
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

423
423
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

139
139
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

83
83
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

57
57

Meer sportnieuws