Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

1329 stemmen
Riemer vindt nieuwe goaltjesdief voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft veel problemen dit seizoen, zowel sportief als financieel, maar het grootste euvel is ongetwijfeld een gebrek aan slagkracht en présence in de zone van de waarheid. Daarom zocht Sporting in de voorbije weken en maanden naar een nieuwe spits, een zoektocht die eindigde bij het aantrekken van Islam Slimani. De Algerijn was niet de eerste keuze van Anderlecht en het is nog maar de vraag of hij de cruciale doeltreffendheid kan brengen in het Lotto Park. Maar Brian Riemer en Jesper Fredberg houden nog een andere optie achter de hand: Henrik Bellman.


BIZARRE WINTERTRANSFER

Anderlecht werkte op het inkomend vlak een erg kalme wintermercato af want om de eerste ploeg rechtstreeks te versterken, werden enkel Anders Dreyer (FC Midtjylland) en Islam Slimani (Stade Brest) aangetrokken. Henrik Bellman (Östersund) tekende in januari ook een contract bij Sporting, maar hij betekende niet meteen een directe aanwinst voor de paars-witte fanion. Bellman traint mee met de A-kern, maar hij speelt zijn wedstrijden wel bij de RSCA Futures in de Proximus Challenger League.

“Ik kan hier niet komen en denken dat ik meteen in de A-ploeg ga spelen, want dat is nogal een grote stap”, stelde Henrik Bellman net na zijn transfer naar Anderlecht aan Fotbollskanalen. De 23-jarige aanvallende middenvelder speelde in de voorbije jaren nochtans in de eerste ploeg van de Zweedse laagvlieger Östersund, dat momenteel de derde laatste plaats bezet in de tweede klasse, maar hij kon de kans niet laten liggen om naar Anderlecht te verhuizen. “Het is een fantastische kans om naar zo’n grote club te komen.”



Foto Instagram: henrikbellman10

“Ik krijg de kans om te laten zien wat ik kan en het is een geweldige uitdaging. Het is ongelooflijk.” Henrik Bellman was gecharmeerd over het voorgestelde project bij Anderlecht, waar hij dagelijks meetraint met de A-kern en zijn wedstrijden speelt in een professionele competitie zoals de Proximus Challenger League. Bellman tekende in januari een contract tot aan het einde van dit seizoen, met ook nog een optie voor twee extra jaren. Hij was bovendien geen onbekende voor Brian Riemer, die Bellman nog onder zijn hoede had in de jeugdreeksen van FC Kopenhagen.

GEHAALD OP VOORSPRAAK VAN RIEMER

Ook na hun gezamenlijke passage in de Deense hoofdstad bleven Brian Riemer en Henrik Bellman contact houden met elkaar. “Hij volgde mijn ontwikkeling en ik die van hem als coach”, zei de aanvallende middenvelder aan Fotbollskanalen. Riemer kent Bellman goed als speler en Jesper Fredberg contacteerde vervolgens de makelaar van de 23-jarige. “Brian was voor Anderlecht ongetwijfeld een goed klankbord bij de beslissing over mijn transfer.” Riemer kon Fredberg blijkbaar overtuigen want sinds januari staat Bellman dus onder contract bij Anderlecht.



“Hij komt met de goeie mentaliteit en wil impact maken, ook op training”, zei CEO Sports Jesper Fredberg vorige week over de transfer van Henrik Bellman op Mauve tv. “Iedereen is hongerig om beter te worden en daarvoor is Bellman een uitstekende ambassadeur bij de Futures.” Desondanks is het de ambitie van Bellman om door te groeien naar de A-kern, wat overigens erg logisch is op 23-jarige leeftijd. “Dat is toch mijn plan”, vervolgde hij in de Zweedse pers. Bellman maakt alvast een goede indruk bij de RSCA Futures, waar hij in korte tijd een sterkhouder geworden is.

SCHITTEREN BIJ DE FUTURES, STRAKS IN DE EERSTE PLOEG?

In 3 competitiewedstrijden in de Proximus Challenger League scoorde hij bijvoorbeeld al twee doelpunten en hij gaf ook al één assist. Daarmee is hij dus razend beslissend bij de RSCA Futures, maar hij levert ook een grote meerwaarde op heel wat andere gebieden. De Zweedse aanvallende middenvelder is technisch onderlegd en hij lijdt bijzonder weinig balverlies. Bellman onderneemt veel versnellingen met de bal aan de voet, hij wordt vaak aangespeeld door zijn ploegmaats en hij beschikt over een erg zuivere en creatieve passing.



Foto Instagram: henrikbellman10

En blijkbaar maakt hij ook indruk op training bij de eerste ploeg, want Anderlecht heeft Henrik Bellman, samen met de andere winteraanwinsten Islam Slimani en Anders Dreyer, alvast opgenomen op de Europese spelerslijst voor de UEFA Conference League. Daar waren enkele gaatjes na het vertrek van Wesley Hoedt (Watford FC), Julien Duranville (Borussia Dortmund) en Fabio Silva (PSV Eindhoven). Brian Riemer vindt Bellman dus stilaan klaar voor het grote werk en onder meer door zijn geëtaleerd scorend vermogen bij de RSCA Futures, zijn diens kwaliteiten dus erg welkom voor de Deense coach.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Moet Bellman een kans krijgen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

0
0
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

18
18
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

44
44
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

36
36
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

17
17
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

41
41
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

227
227
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

38
38
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

148
148
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

191
191
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

58
58
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

132
132
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

239
239
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

153
153
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

357
357
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

215
215
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

202
202
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

240
240
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

392
392
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

255
255
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

537
537
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

273
273

Meer sportnieuws