Wilmots over ervaren Duivel: "Niet te snel afschrijven"

door
Wilmots over ervaren Duivel:

Er werd al veel gezegd over de 'oude Rode Duivels', maar een aantal van hen spelen momenteel nog steeds zeer goed. Denk maar aan jongens als Toby Alderweireld, Dries Mertens en Jan Vertonghen. Marc Wilmots neemt het alvast op voor één van zijn voormalige pionnen.


Mertens kreeg de nodige kritiek, maar na een moeizaam begin bij Galatasaray komt hij helemaal onder stoom in Turkije. Met 6 goals en 3 assists in 22 wedstrijden zijn de statistieken zeker niet onaardig en Mertens kan in deze vorm de nationale ploeg zeker nog wat bijbrengen. Aan stoppen als international denkt hij nog niet.

Wilmots looft de 35-jarige aanvaller. "Ik heb altijd gezegd dat je de oudere jongens niet te snel moet afschrijven. Dat is de grootste fout die je kan maken. Laten we de ervaren mannen zeker aan boord houden en de jongere mensen stilaan integreren in het team", aldus de voormalige bondscoach bij RTBF.

109 INTERLANDS

Philippe Albert ziet in Mertens misschien ook wel nog een toegevoegde waarde voor de Rode Duivels. "Mertens is een speler die nooit voor problemen zal zorgen, dat heeft hij nog nooit gedaan. Hij stond er altijd. Het afgelopen WK was wat moeilijker, maar dat lag niet alleen aan hem." Mertens speelde tot op heden 109 interlands voor België. Daarin wist de ex-speler van Napoli en PSV 21 keer de weg naar de netten te vinden en hij deelde ook nog eens 32 assists uit. Binnen een zestal weken zal blijken of Mertens door de nieuwe bondscoach zal worden opgeroepen.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Moet Mertens nog opgeroepen worden?

Meest recent

Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

2
2
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

11
11
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

69
69
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

91
91
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

49
49
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

157
157
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

109
109
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

65
65
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

151
151
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

116
116
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

218
218
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

67
67
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

243
243
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

138
138
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

818
818
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

96
96
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

208
208
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

84
84
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

137
137
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

805
805
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

178
178
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

291
291
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

131
131

Meer sportnieuws