"Uiteraard zal ik blij zijn als ik in de plaats van Vertonghen speel"

329

De nieuwe bondscoach laat nog steeds op zich wachten. De Rode Duivels moeten echter dringend een coach krijgen, want binnen een zestal weken staat de interland in en tegen Zweden op het programma. Gaat de nieuwe bondscoach daar grote wissels doorvoeren?


Roberto Martinez kreeg het verwijt dat hij te weinig nieuwe spelers een kans gaf, maar gaat Domenico Tedesco (die wellicht de nieuwe coach zal worden) daar verandering in brengen? Heel wat media haalden al aan dat mogelijk Dries Mertens en Jan Vertonghen moeten vrezen, maar zij halen net een zeer goed niveau bij Galatasaray en Anderlecht. Voor heel wat jonge talenten, om spelers als Aster Vranckx, Eliot Matazo, Charles De Ketelaere en Jérémy Doku te noemen, is het geen topseizoen.

KANS KRIJGEN

Iemand die wél schittert, is Arthur Theate. Hij lijkt de gedoodverfde opvolger te worden voor Vertonghen. "Ik zal uiteraard zeer tevreden zijn als ik in Zweden in de plaats van Vertonghen mag spelen, maar ik respecteer de hiërarchie van de kleedkamer. Ik hoop alleen maar dat ik mijn kans krijg, maar het is natuurlijk logisch dat sommige gevestigde waarden met een voorsprong zullen beginnen", aldus een realistische Theate bij RTBF.

Theate stapte dit seizoen over naar Stade Rennes en daar is hij in geen tijd uitgegroeid tot een belangrijke speler. De linksvoetige verdediger lijkt stilaan klaar om meer kansen te krijgen bij de nationale ploeg. Zal de nieuwe bondscoach die geven of moet Theate nog even wachten? Het antwoord kennen we binnen een zestal weken.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Zal Theate dit jaar een vaste waarde worden bij België?

Meest recent

Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

4
4
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

4
4
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

51
51
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

83
83
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

182
182
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

201
201
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

32
32
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

225
225
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

51
51
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

126
126
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

122
122
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

69
69
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

52
52
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

56
56
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

347
347
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

63
63
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

147
147
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

153
153
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

183
183
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

82
82

Meer sportnieuws