AA Gent verandert transferbeleid: "Geen kwantiteit"

door
AA Gent verandert transferbeleid:

Het is vreemd dat Hein Vanhaezebrouck plots ging uithalen naar het bestuur omwille van het 'aanbrengen van spelers door makelaars'. De afgelopen jaren liet Mogi Bayat, nota bene jarenlang de makelaar van Vanhaezebrouck, heel vaak spelers doorstromen richting Gent. Er waren nog een aantal makelaars die dit deden, waardoor Gent jarenlang een duiventil inzake in- en uitgaand transferverkeer was. Dat is net veranderd.


Samuel Cardenas werd Hoofd Scouting en we zien plots minder transfers, maar gerichte aankopen. Hij gaf daarover meer uitleg in het clubblad WigWam. "Natuurlijk zijn de financiële mogelijkheden van de meeste Belgische clubs beperkt. Maar dan komt het erop aan om goed en slim te werken. Ons nieuwe mantra is: kwaliteit boven kwantiteit", legt hij uit.

SCOUTING

Hij noemde enkele voorbeelden. "Een speler als Hong stond niet bekend als een supertalent, hij was een ‘undervalued player’, zo konden wij hem binnenhalen. Bij Torunarigha en Nardi ging het er vooral om om het dossier goed op te volgen, veel contact te hebben met de agent en toe te slaan op het moment dat het financieel mogelijk werd. Okumu was een goed voorbeeld van een ontdekking via ‘klassiek scouten’. Als je erin slaagt om creatief te werken ondanks beperkte financiële middelen, dan kan je als Belgische club goede transfers realiseren. KAA Gent is lange tijd vereenzelvigd met het ontwikkelen van ondergewaarde of onderschatte talenten uit het buitenland en we willen verdergaan op dat succesvolle spoor", laat Cardenas weten.

Is Gent net beter bezig inzake transferbeleid?

Meest recent

Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

22
22
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

252
252
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

35
35
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

90
90
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

304
304
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

225
225
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

150
150
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

139
139
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

396
396
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

335
335
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

131
131
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

812
812
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

438
438
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

127
127
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

556
556
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

703
703
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1030
1030
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

172
172
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

146
146
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180

Meer sportnieuws