Code rood: Depoitre en AA Gent op ramkoers

door
Code rood: Depoitre en AA Gent op ramkoers

Michel Louwagie en Ivan De Witte maakten in april een uitzondering door Laurent Depoitre - een dertiger - een nieuw tweejarig contract aan te bieden. De 34-jarige haalde vorig seizoen een uitermate hoog niveau dat een contractverlenging zich rechtvaardigde. Maar in de huidige jaargang is Depoitre een schim van zichzelf geworden, tot grote frustratie van Louwagie en in mindere mate ook Hein Vanhaezebrouck. AA Gent greep zelfs in tijdens de voorbije wintermercato door met Gift Orban een rechtstreekse concurrent te halen voor Depoitre.


DE UITZONDERING DEPOITRE

AA Gent heeft niet de gewoonte om de aflopende contracten van dertigers zomaar te verlengen. Vraag maar eens aan Vadis Odjidja-Ofoe (34) en Sven Kums (33). Maar voor Laurent Depoitre maakten de Buffalo’s wel een uitzondering. In april vorig jaar verlengde hij zijn contract tot en met 2024. Depoitre vroeg twee jaar extra en die kreeg hij ook. “Dat is exact wat ik vroeg”, duidde de 34-jarige toen in Het Nieuwsblad. Depoitre was dan ook heel blij dat hij zijn contract kon verlengen want hij voelde zich fysiek in staat om nog twee jaar te kunnen voetballen op zijn niveau, dat vorig seizoen erg hoog lag.



Hein Vanhaezebrouck is al veel langer een grote fan van de voetballer Laurent Depoitre en hij stelde ook een groot vertrouwen in zijn spits. De coach van AA Gent voelde een grote honger bij Depoitre, vorig seizoen groeide hij naar zijn beste vorm toe in zijn tweede passage bij de Buffalo’s, en hij hoopte dat hij die ook kan blijven tonen in de komende jaren. Vanhaezebrouck stelde vast dat de ervaren spits fysiek nog op niveau was en dat hij dat ook nog zou zijn in de komende twee jaar. Maar tegelijkertijd waarschuwde Vanhaezebrouck dat het mentale aspect ook een belangrijke rol zal spelen.

OOK VANHAEZEBROUCK PRO-DEPOITRE

Laurent Depoitre vormde samen met Tarik Tissoudali een complementair en gouden duo. “De Beauty & The Beast. De pingelaar en de sloophamer van AA Gent”, stelde Het Nieuwsblad. Een contractverlenging voor Depoitre was dan ook een logisch gevolg, hoewel Michel Louwagie en Michel De Witte dat niet gemakkelijk doen bij spelers boven de dertig jaar. Uiteraard werd Hein Vanhaezebrouck bevraagd in dit contractdossier en de coach was heel erg duidelijk in zijn advies. “Daar heb ik volmondig ja op geantwoord.”, zei Vanhaezebrouck toen over deze kwestie.



Vorig seizoen konden we de ‘oude’ Laurent Depoitre bewonderen bij AA Gent. De spits won terug (kop)duels, hij knokte, werkte hard én hij had een impact op het offensieve spelbeeld van de ploeg. Depoitre was meermaals belangrijk voor zijn ploeg, al liet de afwerking vaak te wensen over, hij is nooit een echte goalgetter geweest. De ervaren spits is enorm genereus in zijn inspanning, hij speelt altijd in functie van het team en hij steekt zich zelden weg. Depoitre is de ideale bliksemafleider waarvan zijn ploegmaats goed kunnen profiteren. Dat maakt van hem een dankbare pion voor Hein Vanhaezebrouck en een heel interessante speler.

DEPOITRE WORDT BANKZITTER

Maar dit seizoen kan Laurent Depoitre het grote geloof van Hein Vanhaezebrouck en het bestuur van AA Gent niet bevestigen, Michel Louwagie en Ivan De Witte geven niet elke dertiger een contractverlenging van twee seizoenen. Depoitre lag sinds april - kort na zijn contractverlenging - in de lappenmand door een zoveelste blessure, en ook de huidige jaargang begon erg stroef voor hem. De 34-jarige sukkelde in het tussenseizoen al meteen met enkele kleine pijntjes aan de kuit en aan de adductoren. “Eigenlijk mag je de komende maanden ook niet echt rekenen op Laurent Depoitre, die al sinds april op de sukkel is”, stelde analist Wim De Coninck toen in Het Nieuwsblad.



Sinds medio augustus werd Laurent Depoitre terug fit bevonden voor de strijd maar, op enkele goede wedstrijden na, maakte hij zelden het verschil voor AA Gent. De spits wordt dit seizoen dan ook vooral gebruikt als invaller: Depoitre telt 7 basisplaatsen en 14 invalbeurten in de Jupiler Pro League. Hij is fit, maar hij brengt sportief niet wat er van hem verwacht wordt. Zo kreeg de tiener Malick Fofana soms zelfs de voorkeur op Depoitre. '”Dat de jonge gasten hun kans krijgen, wil iets zeggen”, waarschuwde Hein Vanhaezebrouck eerder al in Het Laatste Nieuws.

LOUWAGIE EN VANHAEZEBROUCK VERWACHTEN MEER

Laurent Depoitre is de topschutter aller tijden bij AA Gent maar dit seizoen voldoet hij niet aan de verwachtingen. Dat zorgt uiteraard voor wrevel bij de club want de Buffalo’s deden een grote inspanning om zijn contract met twee extra jaar te verlengen, vooral op basis van zijn uitstekende prestaties in de vorige jaargang. Ook de financiële situatie bij de club speelt ongetwijfeld een rol, want de Oost-Vlamingen leden vorig seizoen zes miljoen euro verlies. Daarom was Michel Louwagie vorige week messcherp over Depoitre in Het Nieuwsblad. “Ik verwacht verdorie ook wel wat meer van Laurent Depoitre. Hij mag al wat ouder zijn, hij heeft wel een contract van twee jaar gekregen. Hij mag eens wakker worden”, aldus de CEO Van AA Gent.



Michel Louwagie wil spelers wil die honger hebben en die dat kunnen omzetten in prestaties. Dat was nochtans wat Depoitre vorig jaar deed, maar waar hij dit seizoen niet lijkt in te slagen. Daarom haalde AA Gent met Gift Orban zelfs een extra centrumspits in de wintermercato. En ook Hein Vanhaezebrouck verwacht ook meer van Depoitre. “Ik hoop vooral dat hij zelf ook meer verwacht. Hij ligt nog een jaar onder contract na dit jaar. Als hij daar nog iets van wil maken, is het tijd om wat extra's te doen. Meer dan nu. Ik hoop dat hij dat ook beseft, wil hij weer de belangrijke Depoitre worden”, aldus de coach van AA Gent.

IS DEPOITRE (EINDELIJK) WAKKER GESCHOTEN?

Laurent Depoitre diende Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck vorig weekend meteen van antwoord, toen hij tijdens een invalbeurt - hoe kan het ook anders? - een goede prestatie leverde en zelfs een doelpunt scoorde tegen KRC Genk. “Het is uiteraard niet leuk om dat te lezen, maar je moet ook eerlijk zijn. Het is niet makkelijk om het niveau te halen wanneer je telkens maar vijf á tien minuten mag invallen”, sneerde Depoitre na afloop in Het Laatste Nieuws. De 34-jarige spits lijkt zich enigszins te herpakken op basis van zijn 27 minuten durende invalbeurt, maar de komst van rechtstreekse Gift Orban geeft vanuit de club ook niet meteen een blijk van een groot vertrouwen in hem.

LEES OOK: AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Zal Depoitre het tij kunnen keren bij AA Gent?

Meest recent

Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

0
0
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

20
20
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

49
49
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

49
49
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

111
111
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

196
196
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

129
129
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

88
88
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

258
258
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

254
254
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

528
528
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

311
311
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

44
44
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

81
81
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

78
78
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

50
50
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

148
148
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

63
63
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

85
85
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

89
89
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

86
86
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

183
183
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

562
562
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

212
212
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30

Meer sportnieuws