Code rood: Depoitre en AA Gent op ramkoers

door
Code rood: Depoitre en AA Gent op ramkoers

Michel Louwagie en Ivan De Witte maakten in april een uitzondering door Laurent Depoitre - een dertiger - een nieuw tweejarig contract aan te bieden. De 34-jarige haalde vorig seizoen een uitermate hoog niveau dat een contractverlenging zich rechtvaardigde. Maar in de huidige jaargang is Depoitre een schim van zichzelf geworden, tot grote frustratie van Louwagie en in mindere mate ook Hein Vanhaezebrouck. AA Gent greep zelfs in tijdens de voorbije wintermercato door met Gift Orban een rechtstreekse concurrent te halen voor Depoitre.


DE UITZONDERING DEPOITRE

AA Gent heeft niet de gewoonte om de aflopende contracten van dertigers zomaar te verlengen. Vraag maar eens aan Vadis Odjidja-Ofoe (34) en Sven Kums (33). Maar voor Laurent Depoitre maakten de Buffalo’s wel een uitzondering. In april vorig jaar verlengde hij zijn contract tot en met 2024. Depoitre vroeg twee jaar extra en die kreeg hij ook. “Dat is exact wat ik vroeg”, duidde de 34-jarige toen in Het Nieuwsblad. Depoitre was dan ook heel blij dat hij zijn contract kon verlengen want hij voelde zich fysiek in staat om nog twee jaar te kunnen voetballen op zijn niveau, dat vorig seizoen erg hoog lag.



Hein Vanhaezebrouck is al veel langer een grote fan van de voetballer Laurent Depoitre en hij stelde ook een groot vertrouwen in zijn spits. De coach van AA Gent voelde een grote honger bij Depoitre, vorig seizoen groeide hij naar zijn beste vorm toe in zijn tweede passage bij de Buffalo’s, en hij hoopte dat hij die ook kan blijven tonen in de komende jaren. Vanhaezebrouck stelde vast dat de ervaren spits fysiek nog op niveau was en dat hij dat ook nog zou zijn in de komende twee jaar. Maar tegelijkertijd waarschuwde Vanhaezebrouck dat het mentale aspect ook een belangrijke rol zal spelen.

OOK VANHAEZEBROUCK PRO-DEPOITRE

Laurent Depoitre vormde samen met Tarik Tissoudali een complementair en gouden duo. “De Beauty & The Beast. De pingelaar en de sloophamer van AA Gent”, stelde Het Nieuwsblad. Een contractverlenging voor Depoitre was dan ook een logisch gevolg, hoewel Michel Louwagie en Michel De Witte dat niet gemakkelijk doen bij spelers boven de dertig jaar. Uiteraard werd Hein Vanhaezebrouck bevraagd in dit contractdossier en de coach was heel erg duidelijk in zijn advies. “Daar heb ik volmondig ja op geantwoord.”, zei Vanhaezebrouck toen over deze kwestie.



Vorig seizoen konden we de ‘oude’ Laurent Depoitre bewonderen bij AA Gent. De spits won terug (kop)duels, hij knokte, werkte hard én hij had een impact op het offensieve spelbeeld van de ploeg. Depoitre was meermaals belangrijk voor zijn ploeg, al liet de afwerking vaak te wensen over, hij is nooit een echte goalgetter geweest. De ervaren spits is enorm genereus in zijn inspanning, hij speelt altijd in functie van het team en hij steekt zich zelden weg. Depoitre is de ideale bliksemafleider waarvan zijn ploegmaats goed kunnen profiteren. Dat maakt van hem een dankbare pion voor Hein Vanhaezebrouck en een heel interessante speler.

DEPOITRE WORDT BANKZITTER

Maar dit seizoen kan Laurent Depoitre het grote geloof van Hein Vanhaezebrouck en het bestuur van AA Gent niet bevestigen, Michel Louwagie en Ivan De Witte geven niet elke dertiger een contractverlenging van twee seizoenen. Depoitre lag sinds april - kort na zijn contractverlenging - in de lappenmand door een zoveelste blessure, en ook de huidige jaargang begon erg stroef voor hem. De 34-jarige sukkelde in het tussenseizoen al meteen met enkele kleine pijntjes aan de kuit en aan de adductoren. “Eigenlijk mag je de komende maanden ook niet echt rekenen op Laurent Depoitre, die al sinds april op de sukkel is”, stelde analist Wim De Coninck toen in Het Nieuwsblad.



Sinds medio augustus werd Laurent Depoitre terug fit bevonden voor de strijd maar, op enkele goede wedstrijden na, maakte hij zelden het verschil voor AA Gent. De spits wordt dit seizoen dan ook vooral gebruikt als invaller: Depoitre telt 7 basisplaatsen en 14 invalbeurten in de Jupiler Pro League. Hij is fit, maar hij brengt sportief niet wat er van hem verwacht wordt. Zo kreeg de tiener Malick Fofana soms zelfs de voorkeur op Depoitre. '”Dat de jonge gasten hun kans krijgen, wil iets zeggen”, waarschuwde Hein Vanhaezebrouck eerder al in Het Laatste Nieuws.

LOUWAGIE EN VANHAEZEBROUCK VERWACHTEN MEER

Laurent Depoitre is de topschutter aller tijden bij AA Gent maar dit seizoen voldoet hij niet aan de verwachtingen. Dat zorgt uiteraard voor wrevel bij de club want de Buffalo’s deden een grote inspanning om zijn contract met twee extra jaar te verlengen, vooral op basis van zijn uitstekende prestaties in de vorige jaargang. Ook de financiële situatie bij de club speelt ongetwijfeld een rol, want de Oost-Vlamingen leden vorig seizoen zes miljoen euro verlies. Daarom was Michel Louwagie vorige week messcherp over Depoitre in Het Nieuwsblad. “Ik verwacht verdorie ook wel wat meer van Laurent Depoitre. Hij mag al wat ouder zijn, hij heeft wel een contract van twee jaar gekregen. Hij mag eens wakker worden”, aldus de CEO Van AA Gent.



Michel Louwagie wil spelers wil die honger hebben en die dat kunnen omzetten in prestaties. Dat was nochtans wat Depoitre vorig jaar deed, maar waar hij dit seizoen niet lijkt in te slagen. Daarom haalde AA Gent met Gift Orban zelfs een extra centrumspits in de wintermercato. En ook Hein Vanhaezebrouck verwacht ook meer van Depoitre. “Ik hoop vooral dat hij zelf ook meer verwacht. Hij ligt nog een jaar onder contract na dit jaar. Als hij daar nog iets van wil maken, is het tijd om wat extra's te doen. Meer dan nu. Ik hoop dat hij dat ook beseft, wil hij weer de belangrijke Depoitre worden”, aldus de coach van AA Gent.

IS DEPOITRE (EINDELIJK) WAKKER GESCHOTEN?

Laurent Depoitre diende Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck vorig weekend meteen van antwoord, toen hij tijdens een invalbeurt - hoe kan het ook anders? - een goede prestatie leverde en zelfs een doelpunt scoorde tegen KRC Genk. “Het is uiteraard niet leuk om dat te lezen, maar je moet ook eerlijk zijn. Het is niet makkelijk om het niveau te halen wanneer je telkens maar vijf á tien minuten mag invallen”, sneerde Depoitre na afloop in Het Laatste Nieuws. De 34-jarige spits lijkt zich enigszins te herpakken op basis van zijn 27 minuten durende invalbeurt, maar de komst van rechtstreekse Gift Orban geeft vanuit de club ook niet meteen een blijk van een groot vertrouwen in hem.

LEES OOK: Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Zal Depoitre het tij kunnen keren bij AA Gent?

Meest recent

Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

7
7
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

80
80
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

401
401
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

42
42
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

35
35
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

33
33
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

65
65
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

114
114
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

42
42
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

181
181
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

395
395
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

93
93
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

126
126
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

200
200
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

134
134
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

260
260
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

163
163
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

187
187
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

221
221
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

329
329

Meer sportnieuws