Code rood: Depoitre en AA Gent op ramkoers

943 stemmen
Code rood: Depoitre en AA Gent op ramkoers

Michel Louwagie en Ivan De Witte maakten in april een uitzondering door Laurent Depoitre - een dertiger - een nieuw tweejarig contract aan te bieden. De 34-jarige haalde vorig seizoen een uitermate hoog niveau dat een contractverlenging zich rechtvaardigde. Maar in de huidige jaargang is Depoitre een schim van zichzelf geworden, tot grote frustratie van Louwagie en in mindere mate ook Hein Vanhaezebrouck. AA Gent greep zelfs in tijdens de voorbije wintermercato door met Gift Orban een rechtstreekse concurrent te halen voor Depoitre.


DE UITZONDERING DEPOITRE

AA Gent heeft niet de gewoonte om de aflopende contracten van dertigers zomaar te verlengen. Vraag maar eens aan Vadis Odjidja-Ofoe (34) en Sven Kums (33). Maar voor Laurent Depoitre maakten de Buffalo’s wel een uitzondering. In april vorig jaar verlengde hij zijn contract tot en met 2024. Depoitre vroeg twee jaar extra en die kreeg hij ook. “Dat is exact wat ik vroeg”, duidde de 34-jarige toen in Het Nieuwsblad. Depoitre was dan ook heel blij dat hij zijn contract kon verlengen want hij voelde zich fysiek in staat om nog twee jaar te kunnen voetballen op zijn niveau, dat vorig seizoen erg hoog lag.



Hein Vanhaezebrouck is al veel langer een grote fan van de voetballer Laurent Depoitre en hij stelde ook een groot vertrouwen in zijn spits. De coach van AA Gent voelde een grote honger bij Depoitre, vorig seizoen groeide hij naar zijn beste vorm toe in zijn tweede passage bij de Buffalo’s, en hij hoopte dat hij die ook kan blijven tonen in de komende jaren. Vanhaezebrouck stelde vast dat de ervaren spits fysiek nog op niveau was en dat hij dat ook nog zou zijn in de komende twee jaar. Maar tegelijkertijd waarschuwde Vanhaezebrouck dat het mentale aspect ook een belangrijke rol zal spelen.

OOK VANHAEZEBROUCK PRO-DEPOITRE

Laurent Depoitre vormde samen met Tarik Tissoudali een complementair en gouden duo. “De Beauty & The Beast. De pingelaar en de sloophamer van AA Gent”, stelde Het Nieuwsblad. Een contractverlenging voor Depoitre was dan ook een logisch gevolg, hoewel Michel Louwagie en Michel De Witte dat niet gemakkelijk doen bij spelers boven de dertig jaar. Uiteraard werd Hein Vanhaezebrouck bevraagd in dit contractdossier en de coach was heel erg duidelijk in zijn advies. “Daar heb ik volmondig ja op geantwoord.”, zei Vanhaezebrouck toen over deze kwestie.



Vorig seizoen konden we de ‘oude’ Laurent Depoitre bewonderen bij AA Gent. De spits won terug (kop)duels, hij knokte, werkte hard én hij had een impact op het offensieve spelbeeld van de ploeg. Depoitre was meermaals belangrijk voor zijn ploeg, al liet de afwerking vaak te wensen over, hij is nooit een echte goalgetter geweest. De ervaren spits is enorm genereus in zijn inspanning, hij speelt altijd in functie van het team en hij steekt zich zelden weg. Depoitre is de ideale bliksemafleider waarvan zijn ploegmaats goed kunnen profiteren. Dat maakt van hem een dankbare pion voor Hein Vanhaezebrouck en een heel interessante speler.

DEPOITRE WORDT BANKZITTER

Maar dit seizoen kan Laurent Depoitre het grote geloof van Hein Vanhaezebrouck en het bestuur van AA Gent niet bevestigen, Michel Louwagie en Ivan De Witte geven niet elke dertiger een contractverlenging van twee seizoenen. Depoitre lag sinds april - kort na zijn contractverlenging - in de lappenmand door een zoveelste blessure, en ook de huidige jaargang begon erg stroef voor hem. De 34-jarige sukkelde in het tussenseizoen al meteen met enkele kleine pijntjes aan de kuit en aan de adductoren. “Eigenlijk mag je de komende maanden ook niet echt rekenen op Laurent Depoitre, die al sinds april op de sukkel is”, stelde analist Wim De Coninck toen in Het Nieuwsblad.



Sinds medio augustus werd Laurent Depoitre terug fit bevonden voor de strijd maar, op enkele goede wedstrijden na, maakte hij zelden het verschil voor AA Gent. De spits wordt dit seizoen dan ook vooral gebruikt als invaller: Depoitre telt 7 basisplaatsen en 14 invalbeurten in de Jupiler Pro League. Hij is fit, maar hij brengt sportief niet wat er van hem verwacht wordt. Zo kreeg de tiener Malick Fofana soms zelfs de voorkeur op Depoitre. '”Dat de jonge gasten hun kans krijgen, wil iets zeggen”, waarschuwde Hein Vanhaezebrouck eerder al in Het Laatste Nieuws.

LOUWAGIE EN VANHAEZEBROUCK VERWACHTEN MEER

Laurent Depoitre is de topschutter aller tijden bij AA Gent maar dit seizoen voldoet hij niet aan de verwachtingen. Dat zorgt uiteraard voor wrevel bij de club want de Buffalo’s deden een grote inspanning om zijn contract met twee extra jaar te verlengen, vooral op basis van zijn uitstekende prestaties in de vorige jaargang. Ook de financiële situatie bij de club speelt ongetwijfeld een rol, want de Oost-Vlamingen leden vorig seizoen zes miljoen euro verlies. Daarom was Michel Louwagie vorige week messcherp over Depoitre in Het Nieuwsblad. “Ik verwacht verdorie ook wel wat meer van Laurent Depoitre. Hij mag al wat ouder zijn, hij heeft wel een contract van twee jaar gekregen. Hij mag eens wakker worden”, aldus de CEO Van AA Gent.



Michel Louwagie wil spelers wil die honger hebben en die dat kunnen omzetten in prestaties. Dat was nochtans wat Depoitre vorig jaar deed, maar waar hij dit seizoen niet lijkt in te slagen. Daarom haalde AA Gent met Gift Orban zelfs een extra centrumspits in de wintermercato. En ook Hein Vanhaezebrouck verwacht ook meer van Depoitre. “Ik hoop vooral dat hij zelf ook meer verwacht. Hij ligt nog een jaar onder contract na dit jaar. Als hij daar nog iets van wil maken, is het tijd om wat extra's te doen. Meer dan nu. Ik hoop dat hij dat ook beseft, wil hij weer de belangrijke Depoitre worden”, aldus de coach van AA Gent.

IS DEPOITRE (EINDELIJK) WAKKER GESCHOTEN?

Laurent Depoitre diende Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck vorig weekend meteen van antwoord, toen hij tijdens een invalbeurt - hoe kan het ook anders? - een goede prestatie leverde en zelfs een doelpunt scoorde tegen KRC Genk. “Het is uiteraard niet leuk om dat te lezen, maar je moet ook eerlijk zijn. Het is niet makkelijk om het niveau te halen wanneer je telkens maar vijf á tien minuten mag invallen”, sneerde Depoitre na afloop in Het Laatste Nieuws. De 34-jarige spits lijkt zich enigszins te herpakken op basis van zijn 27 minuten durende invalbeurt, maar de komst van rechtstreekse Gift Orban geeft vanuit de club ook niet meteen een blijk van een groot vertrouwen in hem.

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Zal Depoitre het tij kunnen keren bij AA Gent?

Meest recent

'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

29
29
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

172
172
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

28
28
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

231
231
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

95
95
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

153
153
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

327
327
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

75
75
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

441
441
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

87
87
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

878
878
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

104
104
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

314
314
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

198
198
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

267
267
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

748
748
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

388
388
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

327
327
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

192
192
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

463
463
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

148
148
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

262
262
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

109
109
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

161
161
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

76
76

Meer sportnieuws