"Ik zou een kandidaat kunnen zijn om Anderlecht te leiden"

1203

Bij RSC Anderlecht leverde Wouter Vandenhaute de afgelopen jaren misschien niet het beste werk. De fans willen zijn ontslag en het is duidelijk dat anderen al azen op een plaatsje. Zo onder meer Sven Mary. De topadvocaat spreekt in La Dernière Heure zeer duidelijke taal.


"In het voetbal werkzaam zijn? Ja, het is een droom. Om manager van een club te zijn, moet je goed op de hoogte zijn van voetbal en alle juridische aspecten die ermee samenhangen. Als ik zie hoe Anderlecht vandaag wordt geleid, ja, dan zou ik kandidaat kunnen zijn. Het wordt tijd dat we luisteren naar mensen die echt verstand hebben van voetbal", aldus de advocaat.

Mary heeft een verleden als jeugdspeler van Anderlecht en hij is sindsdien grote fan gebleven. Hij heeft een abonnement bij de club en Mary is ondertussen ook al raadgever voor voetballers. Bij RSCA is er momenteel geen vacature in het management, maar voorzitter Wouter Vandenhaute ligt er wel nog steeds zwaar onder vuur.

VOORZITTER?

Vandenhaute zijn grote verdienste is het feit dat hij de aandeelhouders heeft weten te verzoenen, waardoor RSCA financieel weer stabiel werd. Alleen maakte hij op sportief vlak veel fouten door Vincent Kompany door te sturen en ook de loonmassa werd ongezond hoog. Mede daardoor moest Jesper Fredberg vooral uitgaande transfers afronden en besloot hij daarom dat Adrien Trebel, Hendrik Van Crombrugge en wellicht ook Lior Refaelov in de zomer andere oorden mogen opzoeken.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Zou Mary een goede voorzitter kunnen zijn voor RSCA?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

67
67
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

68
68
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

44
44
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

17
17
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

70
70
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

167
167
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

146
146
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

320
320
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

290
290
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

128
128
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

226
226
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

189
189
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

317
317
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

218
218
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

259
259
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1003
1003

Meer sportnieuws