Defour zwaar ontgoocheld: "Het werd pompen of verzuipen"

door
Defour zwaar ontgoocheld:

KV Mechelen moest zich gisteren tevreden stellen met een 2-2 gelijkspel in eigen huis tegen Charleroi. De Kakkers kwamen al snel 2-0 op voorsprong, maar een rode kaart voor Rob Schoofs veranderde heel de wedstrijd. Coach Steven Defour was dan ook enorm ontgoocheld in het eindresultaat. 


Het stond 2-0 voor KV Mechelen na amper 27 minuten spelen, maar dat had volgens oefenmeester Defour veel beter gekund. "Met 2-0 hebben we onszelf karig beloond. Het had 3-0 of 4-0 kunnen zijn", aldus de voormalige Rode Duivel bij Gazet van Antwerpen. "De rode kaart voor Rob veranderde echter de hele wedstrijd. Met elf tegen elf geef je die match niet meer weg. Het is jammer voor mijn ploeg, die heel ontgoocheld was na afloop. Maar het voetbal dat ze voor rust lieten zien, dat was fantastisch."

Mechelen begon ook goed aan de tweede helft, ook al waren ze maar met tien. Rob Schoofs mocht na 40 minuten het veld verlaten. Charleroi kwam pas na het uur opzetten, maar wist wel twee keer in amper twee minuten tijd te scoren. "In het eerste kwartier na rust was er nog weinig aan de hand. Op twee minuten tijd en met behulp van die afgeweken goal vatten ze echter moed. Zo werd het pompen of verzuipen, maar ik moet mijn jongens feliciteren met de mentaliteit die ze getoond hebben. En misschien moeten we zelfs nog blij zijn dat ze geen derde treffer meer maakten."

Mechelen reist vrijdag naar het verre Eupen, dat maar één plaats onder de Kakkers postvat in het klassement. Opnieuw een belangrijke wedstrijd dus voor coach Defour zijn manschappen. 

LEES OOK: De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Had Mechelen gewonnen als Schoofs geen rood had gepakt?

Meest recent

DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

6
6
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

98
98
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

87
87
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

40
40
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

127
127
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

43
43
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

123
123
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

91
91
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

103
103
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

230
230
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

233
233
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

403
403
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

183
183
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

258
258
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

139
139
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

126
126
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

392
392
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

438
438
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

392
392
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

89
89
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

433
433
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

275
275
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

364
364

Meer sportnieuws