Defour zwaar ontgoocheld: "Het werd pompen of verzuipen"

door
Defour zwaar ontgoocheld:

KV Mechelen moest zich gisteren tevreden stellen met een 2-2 gelijkspel in eigen huis tegen Charleroi. De Kakkers kwamen al snel 2-0 op voorsprong, maar een rode kaart voor Rob Schoofs veranderde heel de wedstrijd. Coach Steven Defour was dan ook enorm ontgoocheld in het eindresultaat. 


Het stond 2-0 voor KV Mechelen na amper 27 minuten spelen, maar dat had volgens oefenmeester Defour veel beter gekund. "Met 2-0 hebben we onszelf karig beloond. Het had 3-0 of 4-0 kunnen zijn", aldus de voormalige Rode Duivel bij Gazet van Antwerpen. "De rode kaart voor Rob veranderde echter de hele wedstrijd. Met elf tegen elf geef je die match niet meer weg. Het is jammer voor mijn ploeg, die heel ontgoocheld was na afloop. Maar het voetbal dat ze voor rust lieten zien, dat was fantastisch."

Mechelen begon ook goed aan de tweede helft, ook al waren ze maar met tien. Rob Schoofs mocht na 40 minuten het veld verlaten. Charleroi kwam pas na het uur opzetten, maar wist wel twee keer in amper twee minuten tijd te scoren. "In het eerste kwartier na rust was er nog weinig aan de hand. Op twee minuten tijd en met behulp van die afgeweken goal vatten ze echter moed. Zo werd het pompen of verzuipen, maar ik moet mijn jongens feliciteren met de mentaliteit die ze getoond hebben. En misschien moeten we zelfs nog blij zijn dat ze geen derde treffer meer maakten."

Mechelen reist vrijdag naar het verre Eupen, dat maar één plaats onder de Kakkers postvat in het klassement. Opnieuw een belangrijke wedstrijd dus voor coach Defour zijn manschappen. 

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Had Mechelen gewonnen als Schoofs geen rood had gepakt?

Meest recent

Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

17
17
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

9
9
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

55
55
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

35
35
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

103
103
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

180
180
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

49
49
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

126
126
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

50
50
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

90
90
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

176
176
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

151
151
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

537
537
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

122
122
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

73
73
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

61
61
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

98
98
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

193
193
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

180
180
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

123
123
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

308
308
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

270
270
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

271
271

Meer sportnieuws