Einde in zicht? "Wat is het plan hierachter van Vanhaezebrouck?"

door
Einde in zicht?

Is Hein Vanhaezebrouck bezig met een afscheidsronde bij AA Gent? De coach haalde niet voor het eerst uit naar mensen van de club. Journalist Tom Boudeweel stelt zich de nodige vragen over de aanpak van de trainer van AA Gent. Zit er meer achter?


Vanhaezebrouck was de afgelopen weken al zeer scherp voor enkele spelers. Na de verloren topper tegen KRC Genk was hij ook nog eens bijzonder kritisch voor het beleid dat de club de afgelopen jaren voerde. Daar valt wel wat voor te zeggen, maar het lijkt niet echt handig om zo openlijk kritiek te blijven geven. Zeker aangezien er zelden openlijke zelfkritiek is. AA Gent dreigt voor het derde jaar naast een plaats in de top vier te grijpen en dat mag een trainer ook aangerekend worden. 

REACTIE?

Boudeweel stelt zich bij Sporza ook vragen. "Het leek me niet het juiste moment om dat in het openbaar, voor de pers, te zeggen. Als werknemer dan. Zeker omdat hij daarna ook nog eens brandhout maakte van de jeugdopleiding van Gent en de beperkte doorstroming van jeugdspelers. Benieuwd naar de reactie van de club nu, de beleidsmensen, Michel Louwagie. Met wie de relatie toch al niet super is. Ook benieuwd wat het plan van Vanhaezebrouck is achter deze stevige uithaal. Het lijkt erop dat hij gefrustreerd is, omdat Gent geen stappen meer vooruit zet als club", zegt hij.

Het is duidelijk dat er ruis zit op de relatie tussen Vanhaezebrouck en zijn bestuur. Eerder op het seizoen haalde hij ook al uit naar de beleidsbepalers. De kans lijkt toch steeds kleiner te worden dat beide partijen op deze manier nog met elkaar kunnen verder werken.

Zal Vanhaezebrouck volgend jaar nog coach zijn van AA Gent?

Meest recent

'Afscheid in schoonheid: jackpot wenkt voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

34
34
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

309
309
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

120
120
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

122
122
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

75
75
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

159
159
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

71
71
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

259
259
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

914
914
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

285
285
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

322
322
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

86
86
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

412
412
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

187
187
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

336
336
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

124
124
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

134
134
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

275
275
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

151
151
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

210
210
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

462
462
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

404
404
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

440
440

Meer sportnieuws