Vanzeir: "Zij toonden in de zomer al interesse"

62
Vanzeir:

Dante Vanzeir versierde een mooie transfer naar New York Red Bulls. De aanvaller leverde Union SG ongeveer vijf miljoen euro op. De pijlsnelle aanvaller sprak bij La Capitale over zijn keuze om naar de Major League Soccer.


"Vorige zomer hadden ze al eens contact opgenomen met mijn makelaar. De interesse was toen nog vaag, maar toch was ik gecharmeerd. Maar ze slaagden er niet in om toen hun spits Klimala kwijt te spelen (hij trok nu naar Israël, nvdr.) en daardoor ging mijn transfer even in de koelkast. In de winter keerden ze dan terug en toen ging alles snel”, aldus Vanzeir. In België wordt deze transfer niet aanzien als een stap voorwaarts. Dat is niet meteen de realiteit. Financieel gaat Vanzeir er zelfs enorm op vooruit en hij zal er vaak ook voor veel meer fans gaan spelen. Daarnaast is de MLS een competitie die stilaan op het niveau van de Jupiler Pro League staat, weliswaar met een andere voetbalvisie.

FINANCIEEL

De topclubs in de MLS zijn financieel een heel stuk sterker dan de Belgische clubs en steeds meer weten Amerikaanse clubs Europese clubs af te troeven voor buitenlands talent. Daarnaast trekken er ook steeds meer Europese spelers op jongere leeftijd naar de Major League. Iemand als Lorenzo Insigne is daar een goed voorbeeld van. We voorspelden enkele jaren geleden al dat er nog meer spelers uit België naar daar zouden gaan trekken, omdat er een goede connectie is tussen de Amerikaanse en Belgische competitie.

Met Alejandro Pozuelo en Dante Vanzeir werden aanvallende smaakmakers weggehaald bij de Belgische top. De Belgische clubs kunnen dergelijke spelers niet meer weghalen uit de VS of Canada, aangezien dergelijke spelers al gauw 15-20 miljoen euro kosten. Door het loonplafond worden defensieve spelers vaak minder uitbetaald inzake loon, waardoor zij vaak wel nog haalbaar zijn voor de Belgische ploegen.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Een stap voorwaarts voor Vanzeir?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

0
0
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

26
26
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

38
38
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

40
40
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

51
51
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

209
209
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

78
78
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

67
67
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

68
68
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

24
24
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

66
66
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

248
248
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

49
49
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

110
110
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

210
210
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

72
72
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

200
200
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1014
1014
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

178
178

Meer sportnieuws