Ontbrekende schakel voor Anderlecht: "Die heb je niet in kern"

door
Ontbrekende schakel voor Anderlecht:

RSC Anderlecht mag naar boven kijken in het klassement en dromen van een plekje in de top acht. Paars-Wit won vrijdag op het veld van KV Oostende met 0-2 na een weinig glansrijke prestatie. Islam Slimani maakte zijn debuut voor de recordkampioen.


De Algerijn van 35 moet de nieuwe aanvalsleider worden bij de Brusselaars. Anderlecht had andere spitsen op het oog tijdens de wintermercato, maar die konden om verschillende redenen niet gehaald worden. Dus werd het Slimani. De ervaren aanvaller moet de leemte opvullen die Fabio Silva achterliet na zijn vertrek naar PSV en voor goals zorgen. Journalist Pascal Scimè vindt bij de RTBF dat er vragen mogen gesteld worden over de komst van Slimani. Bovendien denkt hij dat RSCA misschien wel al een bruikbare spits had rondlopen.

"Had Anderlecht vandaag een Slimani nodig?", vraagt Scimè zich af. "Lucas Stassin, een zuiver paars-wit product van Neerpede, topscorer in tweede klasse bij de U23, speelt niet en traint misschien zelfs niet met de A-ploeg omdat zijn (fysieke, nvdr.) data niet goed genoeg zijn. Brian Riemer zei tegen hem: "Je loopt niet genoeg, en niet genoeg aan hoge intensiteit.""

AFMAKER
Scimè looft vooral de afwerkerskwaliteiten van Stassin. "Ok, Stassin is geen Raman, Vanzeir of Cuypers wat lopen en werken betreft. Maar Stassin is een afmaker. Dat heb je niet in je kern. We hebben nog geen data over de 20 minuten van Slimani. Maar over een paar weken kunnen we Stassins en Slimani's statistieken, kilometers en sprinten aan hoge intensiteit vergelijken. Denk je dat de data van Slimani beter zullen zijn dan die van Stassin?"

LEES OOK: 'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

Heeft Scimè gelijk?

Meest recent

'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

80
80
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

101
101
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

551
551
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

203
203
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

905
905
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

332
332
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

53
53
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

81
81
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

372
372
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

130
130
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

1571
1571
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

416
416
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

354
354
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

138
138
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

201
201
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

463
463
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

358
358
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

96
96
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

442
442
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

259
259
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

182
182
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

426
426
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

390
390
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

300
300

Meer sportnieuws