Ontbrekende schakel voor Anderlecht: "Die heb je niet in kern"

door
Ontbrekende schakel voor Anderlecht:

RSC Anderlecht mag naar boven kijken in het klassement en dromen van een plekje in de top acht. Paars-Wit won vrijdag op het veld van KV Oostende met 0-2 na een weinig glansrijke prestatie. Islam Slimani maakte zijn debuut voor de recordkampioen.


De Algerijn van 35 moet de nieuwe aanvalsleider worden bij de Brusselaars. Anderlecht had andere spitsen op het oog tijdens de wintermercato, maar die konden om verschillende redenen niet gehaald worden. Dus werd het Slimani. De ervaren aanvaller moet de leemte opvullen die Fabio Silva achterliet na zijn vertrek naar PSV en voor goals zorgen. Journalist Pascal Scimè vindt bij de RTBF dat er vragen mogen gesteld worden over de komst van Slimani. Bovendien denkt hij dat RSCA misschien wel al een bruikbare spits had rondlopen.

"Had Anderlecht vandaag een Slimani nodig?", vraagt Scimè zich af. "Lucas Stassin, een zuiver paars-wit product van Neerpede, topscorer in tweede klasse bij de U23, speelt niet en traint misschien zelfs niet met de A-ploeg omdat zijn (fysieke, nvdr.) data niet goed genoeg zijn. Brian Riemer zei tegen hem: "Je loopt niet genoeg, en niet genoeg aan hoge intensiteit.""

AFMAKER
Scimè looft vooral de afwerkerskwaliteiten van Stassin. "Ok, Stassin is geen Raman, Vanzeir of Cuypers wat lopen en werken betreft. Maar Stassin is een afmaker. Dat heb je niet in je kern. We hebben nog geen data over de 20 minuten van Slimani. Maar over een paar weken kunnen we Stassins en Slimani's statistieken, kilometers en sprinten aan hoge intensiteit vergelijken. Denk je dat de data van Slimani beter zullen zijn dan die van Stassin?"

LEES OOK: 'Garcia broedt op verrassende naam in WK-selectie'

Heeft Scimè gelijk?

Meest recent

'Volgende Afrikaanse parel op weg naar JPL'

Er zijn nog enkele maanden te gaan tot de transfermarkt opnieuw zijn deuren opent, maar toch is bij ...

1
1
Beerschot stuurde ervaren oude bekende wandelen

Beerschot hoopt om dit seizoen meteen een terugkeer naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen. ...

24
24
Blunder Anderlecht? "Topclubs moeten hem snel ophalen"

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Ali Maamar en Anas Tajaouart. De twee talenten ...

77
77
Verrassing bij Duivels: "Hij zal vaker spelen dan je denkt"

De Rode Duivels hebben maandagavond in Wales hun opdracht volbracht en zetten zo een grote stap ...

49
49
The Guardian plaatst 2 Belgen in lijst met grootste talenten

De gouden generatie van de Rode Duivels mag dan wel stilaan tot het verleden behoren, er zit echter ...

79
79
Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Monstertransfers Club, wending bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

203
203
Ongelooflijk: Ronaldo én Messi blijven records breken

Cristiano Ronaldo en Lionel Messi gaan de geschiedenisboeken in als legendes van het voetbal. ...

57
57
Doku verrast vlak na Wales met groot nieuws

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 na het gelijkspel tegen ...

61
61
‘Opvallend Anderlecht-plan met Verschueren onthuld’

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe structuur voor te stellen na het vertrek van Wouter ...

270
270
Pocognoli geeft meteen plannen met Pogba prijs

Sebastien Pocognoli werd officieel voorgesteld bij AS Monaco. De Belgische coach moet de ploeg weer ...

83
83
PSV dacht aan stunt met zomertransfer Gouden Schoen

PSV kende een heel drukke zomermercato. Er vertrokken heel wat basisspelers en er kwamen een resem ...

116
116
'Dennis (ex-Club Brugge) baalt: ex-club stuurt hem wandelen'

De carrière van Emmanuel Dennis zit de afgelopen jaren toch wel in een flinke neerwaartse ...

118
118
'Belgische topclubs, opgelet: Rode Duivel moet weg'

De wintermercato loert om de hoek. Voor een aantal spelers is dat de laatste kans om nog een ...

223
223
Anderlecht likt zijn wonden: "Zou 5,7 miljoen vragen voor hem"

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer de nodige jonge talenten de club verlaten. Eén speler ...

377
377
Kane doet boekje open: dit denkt Bayern-ster écht over Kompany

Bayern München is op fenomenale wijze aan het huidige seizoen begonnen. De club won tot dusver ...

448
448
'FC Barcelona en AC Milan lonken naar ex-JPL-toppers'

De wintermercato loert alweer in de verte. Alweer een maand transfergeruchten, maar ondertussen ...

76
76
'Garcia broedt op verrassende naam in WK-selectie'

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

323
323
'Anfield in rep en roer: Real slaat wéér genadeloos toe'

Liverpool FC moest eind vorig seizoen machteloos toekijken hoe sterspeler Trent Alexander-Arnold op ...

90
90
Paul Gascoigne breekt volledig: "Hij stierf in mijn armen"

De Engelse voetballegende Paul Gascoigne (58) was ooit een van de grootste sterren op het veld, maar ...

52
52
'De Bruyne niet tevreden: Garcia maakt kemel met Vanaken'

Rudi Garcia staat op punt om de Rode Duivels te verzekeren van hun plek op het WK 2026. Desondanks ...

795
795
Anderlecht in de wolken: enorme opsteker uit ziekenboeg

RSC Anderlecht staat na één derde van de reguliere competitie op de derde plaats in de ...

337
337
Atalanta in shock: De Ketelaere-bommetje slaat keihard in

Tijdens de interlandbreak gaf Charles De Ketelaere een onverwacht signaal van ...

339
339
'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een waslijst aan sterkhouders. ...

417
417
WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

379
379

Meer sportnieuws