Ontbrekende schakel voor Anderlecht: "Die heb je niet in kern"

stemmen
Ontbrekende schakel voor Anderlecht:

RSC Anderlecht mag naar boven kijken in het klassement en dromen van een plekje in de top acht. Paars-Wit won vrijdag op het veld van KV Oostende met 0-2 na een weinig glansrijke prestatie. Islam Slimani maakte zijn debuut voor de recordkampioen.


De Algerijn van 35 moet de nieuwe aanvalsleider worden bij de Brusselaars. Anderlecht had andere spitsen op het oog tijdens de wintermercato, maar die konden om verschillende redenen niet gehaald worden. Dus werd het Slimani. De ervaren aanvaller moet de leemte opvullen die Fabio Silva achterliet na zijn vertrek naar PSV en voor goals zorgen. Journalist Pascal Scimè vindt bij de RTBF dat er vragen mogen gesteld worden over de komst van Slimani. Bovendien denkt hij dat RSCA misschien wel al een bruikbare spits had rondlopen.

"Had Anderlecht vandaag een Slimani nodig?", vraagt Scimè zich af. "Lucas Stassin, een zuiver paars-wit product van Neerpede, topscorer in tweede klasse bij de U23, speelt niet en traint misschien zelfs niet met de A-ploeg omdat zijn (fysieke, nvdr.) data niet goed genoeg zijn. Brian Riemer zei tegen hem: "Je loopt niet genoeg, en niet genoeg aan hoge intensiteit.""

AFMAKER
Scimè looft vooral de afwerkerskwaliteiten van Stassin. "Ok, Stassin is geen Raman, Vanzeir of Cuypers wat lopen en werken betreft. Maar Stassin is een afmaker. Dat heb je niet in je kern. We hebben nog geen data over de 20 minuten van Slimani. Maar over een paar weken kunnen we Stassins en Slimani's statistieken, kilometers en sprinten aan hoge intensiteit vergelijken. Denk je dat de data van Slimani beter zullen zijn dan die van Stassin?"

LEES OOK: 'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Heeft Scimè gelijk?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

0
0
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

281
281
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

56
56
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

361
361
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

22
22
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

316
316
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

190
190
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

208
208
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

107
107
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1117
1117
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

88
88
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

287
287
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

183
183
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

233
233
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

177
177
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

202
202
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

474
474
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

847
847
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

680
680
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

248
248
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

144
144
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

229
229
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

173
173

Meer sportnieuws