Ontbrekende schakel voor Anderlecht: "Die heb je niet in kern"

door
Ontbrekende schakel voor Anderlecht:

RSC Anderlecht mag naar boven kijken in het klassement en dromen van een plekje in de top acht. Paars-Wit won vrijdag op het veld van KV Oostende met 0-2 na een weinig glansrijke prestatie. Islam Slimani maakte zijn debuut voor de recordkampioen.


De Algerijn van 35 moet de nieuwe aanvalsleider worden bij de Brusselaars. Anderlecht had andere spitsen op het oog tijdens de wintermercato, maar die konden om verschillende redenen niet gehaald worden. Dus werd het Slimani. De ervaren aanvaller moet de leemte opvullen die Fabio Silva achterliet na zijn vertrek naar PSV en voor goals zorgen. Journalist Pascal Scimè vindt bij de RTBF dat er vragen mogen gesteld worden over de komst van Slimani. Bovendien denkt hij dat RSCA misschien wel al een bruikbare spits had rondlopen.

"Had Anderlecht vandaag een Slimani nodig?", vraagt Scimè zich af. "Lucas Stassin, een zuiver paars-wit product van Neerpede, topscorer in tweede klasse bij de U23, speelt niet en traint misschien zelfs niet met de A-ploeg omdat zijn (fysieke, nvdr.) data niet goed genoeg zijn. Brian Riemer zei tegen hem: "Je loopt niet genoeg, en niet genoeg aan hoge intensiteit.""

AFMAKER
Scimè looft vooral de afwerkerskwaliteiten van Stassin. "Ok, Stassin is geen Raman, Vanzeir of Cuypers wat lopen en werken betreft. Maar Stassin is een afmaker. Dat heb je niet in je kern. We hebben nog geen data over de 20 minuten van Slimani. Maar over een paar weken kunnen we Stassins en Slimani's statistieken, kilometers en sprinten aan hoge intensiteit vergelijken. Denk je dat de data van Slimani beter zullen zijn dan die van Stassin?"

LEES OOK: 'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Heeft Scimè gelijk?

Meest recent

Hayen looft uitblinker: "Een voorbeeld voor iedereen"

Club Brugge overklaste AS Monaco en won met 4-1. Dat was nog zeer gevleid voor de Franse club. ...

5
5
Simic verrast: "Anderlecht was ook vergevorderd met hen"

RSC Anderlecht verkocht Jan-Carlo Simic aan Al-Ittihad. Een transfer die héél erg ...

32
32
Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

111
111
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

235
235
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

221
221
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

203
203
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

65
65
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

477
477
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

621
621
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

951
951
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

272
272
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

604
604
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

481
481
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

214
214
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

92
92
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

279
279
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

314
314
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

168
168
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

312
312
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

80
80
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

393
393
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

147
147
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

247
247
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

622
622

Meer sportnieuws