Ontbrekende schakel voor Anderlecht: "Die heb je niet in kern"

door
Ontbrekende schakel voor Anderlecht:

RSC Anderlecht mag naar boven kijken in het klassement en dromen van een plekje in de top acht. Paars-Wit won vrijdag op het veld van KV Oostende met 0-2 na een weinig glansrijke prestatie. Islam Slimani maakte zijn debuut voor de recordkampioen.


De Algerijn van 35 moet de nieuwe aanvalsleider worden bij de Brusselaars. Anderlecht had andere spitsen op het oog tijdens de wintermercato, maar die konden om verschillende redenen niet gehaald worden. Dus werd het Slimani. De ervaren aanvaller moet de leemte opvullen die Fabio Silva achterliet na zijn vertrek naar PSV en voor goals zorgen. Journalist Pascal Scimè vindt bij de RTBF dat er vragen mogen gesteld worden over de komst van Slimani. Bovendien denkt hij dat RSCA misschien wel al een bruikbare spits had rondlopen.

"Had Anderlecht vandaag een Slimani nodig?", vraagt Scimè zich af. "Lucas Stassin, een zuiver paars-wit product van Neerpede, topscorer in tweede klasse bij de U23, speelt niet en traint misschien zelfs niet met de A-ploeg omdat zijn (fysieke, nvdr.) data niet goed genoeg zijn. Brian Riemer zei tegen hem: "Je loopt niet genoeg, en niet genoeg aan hoge intensiteit.""

AFMAKER
Scimè looft vooral de afwerkerskwaliteiten van Stassin. "Ok, Stassin is geen Raman, Vanzeir of Cuypers wat lopen en werken betreft. Maar Stassin is een afmaker. Dat heb je niet in je kern. We hebben nog geen data over de 20 minuten van Slimani. Maar over een paar weken kunnen we Stassins en Slimani's statistieken, kilometers en sprinten aan hoge intensiteit vergelijken. Denk je dat de data van Slimani beter zullen zijn dan die van Stassin?"

LEES OOK: Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Heeft Scimè gelijk?

Meest recent

'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

50
50
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

209
209
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

249
249
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

300
300
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

293
293
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

431
431
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

124
124
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

421
421
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

886
886
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

682
682
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

412
412
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

266
266
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

560
560
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

897
897
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

309
309
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

787
787
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

602
602
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

338
338
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

95
95
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

439
439
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

41
41
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2308
2308

Meer sportnieuws