Guardiola komt met uitleg voor verbanning De Bruyne

1936 stemmen
Guardiola komt met uitleg voor verbanning De Bruyne

Manchester City heeft zondag de kans laten liggen om dichter te sluipen bij leider Arsenal, dat zaterdag verrassend verloren had bij Everton. De titelverdediger ging zelf echter ook onderuit bij Tottenham, dat dankzij een vroege goal van Kane met 1-0 won. Pep Guardiola pakte in Londen uit met enkele verrassende keuzes in zijn basiself.


Daarin had hij bijvoorbeeld geen plaats voor Kevin De Bruyne. De Rode Duivel en draaischijf moest tot ieders verbazing plaatsnemen op de bank, terwijl Guardiola koos voor een 4-4-2 met Rodri en Bernardo Silva centraal op het middenveld en Julian Alvarez naast Haaland in de spits. Pas na 58 minuten mocht De Bruyne alsnog zijn opwachting maken, maar hij kon het tij niet meer keren.

"Hij is niet geblesseerd, het was een duidelijke tactische keuze", luidde de verrassende uitleg van Pep Guardiola bij Sky Sports. "Wat ik van hem verwachtte bij z’n invalbeurt? Een beslissende laatste pass, een loopactie tussen de lijnen… Dat was in de tweede helft lastiger dan in de eerste. Maar hij kan die acties maken."

ZOEKEN
Guardiola lijkt de laatste weken zoekende naar de juiste formule bij City en beklaagde zich al een paar keer over de nonchalance die volgens hem na enkele succesvolle jaren in zijn ploeg geslopen is. Het is toch opvallend dat hij zich nu ook tegen De Bruyne keert, die nochtans zelden teleurstelde en dit seizoen weer assistkoning in de Premier League is. Volgende week krijgt City Aston Villa op bezoek, afwachten of onze landgenoot dan weer in de basis staat.

LEES OOK: Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

🚀

Pakte de keuze van Guardiola verkeerd uit?

Meest recent

Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

39
39
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

47
47
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

40
40
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

34
34
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

93
93
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

294
294
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

54
54
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

388
388
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

87
87
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

256
256
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

449
449
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

418
418
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

504
504
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

870
870
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

203
203
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

366
366
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

118
118
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

242
242
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

502
502
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

486
486
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

360
360
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

240
240

Meer sportnieuws