Guardiola komt met uitleg voor verbanning De Bruyne

door
Guardiola komt met uitleg voor verbanning De Bruyne

Manchester City heeft zondag de kans laten liggen om dichter te sluipen bij leider Arsenal, dat zaterdag verrassend verloren had bij Everton. De titelverdediger ging zelf echter ook onderuit bij Tottenham, dat dankzij een vroege goal van Kane met 1-0 won. Pep Guardiola pakte in Londen uit met enkele verrassende keuzes in zijn basiself.


Daarin had hij bijvoorbeeld geen plaats voor Kevin De Bruyne. De Rode Duivel en draaischijf moest tot ieders verbazing plaatsnemen op de bank, terwijl Guardiola koos voor een 4-4-2 met Rodri en Bernardo Silva centraal op het middenveld en Julian Alvarez naast Haaland in de spits. Pas na 58 minuten mocht De Bruyne alsnog zijn opwachting maken, maar hij kon het tij niet meer keren.

"Hij is niet geblesseerd, het was een duidelijke tactische keuze", luidde de verrassende uitleg van Pep Guardiola bij Sky Sports. "Wat ik van hem verwachtte bij z’n invalbeurt? Een beslissende laatste pass, een loopactie tussen de lijnen… Dat was in de tweede helft lastiger dan in de eerste. Maar hij kan die acties maken."

ZOEKEN
Guardiola lijkt de laatste weken zoekende naar de juiste formule bij City en beklaagde zich al een paar keer over de nonchalance die volgens hem na enkele succesvolle jaren in zijn ploeg geslopen is. Het is toch opvallend dat hij zich nu ook tegen De Bruyne keert, die nochtans zelden teleurstelde en dit seizoen weer assistkoning in de Premier League is. Volgende week krijgt City Aston Villa op bezoek, afwachten of onze landgenoot dan weer in de basis staat.

LEES OOK: Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Pakte de keuze van Guardiola verkeerd uit?

Meest recent

Club Brugge door tegen Atlético? Dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

7
7
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

9
9
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

198
198
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

197
197
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

31
31
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

421
421
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

498
498
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

151
151
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

285
285
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

361
361
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

85
85
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

67
67
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

74
74
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

254
254
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

260
260
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

116
116
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

380
380
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

585
585
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

280
280
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

140
140
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

111
111
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1307
1307
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

489
489
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

384
384

Meer sportnieuws