Guardiola komt met uitleg voor verbanning De Bruyne

1936 stemmen
Guardiola komt met uitleg voor verbanning De Bruyne

Manchester City heeft zondag de kans laten liggen om dichter te sluipen bij leider Arsenal, dat zaterdag verrassend verloren had bij Everton. De titelverdediger ging zelf echter ook onderuit bij Tottenham, dat dankzij een vroege goal van Kane met 1-0 won. Pep Guardiola pakte in Londen uit met enkele verrassende keuzes in zijn basiself.


Daarin had hij bijvoorbeeld geen plaats voor Kevin De Bruyne. De Rode Duivel en draaischijf moest tot ieders verbazing plaatsnemen op de bank, terwijl Guardiola koos voor een 4-4-2 met Rodri en Bernardo Silva centraal op het middenveld en Julian Alvarez naast Haaland in de spits. Pas na 58 minuten mocht De Bruyne alsnog zijn opwachting maken, maar hij kon het tij niet meer keren.

"Hij is niet geblesseerd, het was een duidelijke tactische keuze", luidde de verrassende uitleg van Pep Guardiola bij Sky Sports. "Wat ik van hem verwachtte bij z’n invalbeurt? Een beslissende laatste pass, een loopactie tussen de lijnen… Dat was in de tweede helft lastiger dan in de eerste. Maar hij kan die acties maken."

ZOEKEN
Guardiola lijkt de laatste weken zoekende naar de juiste formule bij City en beklaagde zich al een paar keer over de nonchalance die volgens hem na enkele succesvolle jaren in zijn ploeg geslopen is. Het is toch opvallend dat hij zich nu ook tegen De Bruyne keert, die nochtans zelden teleurstelde en dit seizoen weer assistkoning in de Premier League is. Volgende week krijgt City Aston Villa op bezoek, afwachten of onze landgenoot dan weer in de basis staat.

LEES OOK: Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

🚀

Pakte de keuze van Guardiola verkeerd uit?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

14
14
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

17
17
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

27
27
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

40
40
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

39
39
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

72
72
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

54
54
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

201
201
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

57
57
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

38
38
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

102
102
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

713
713
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

70
70
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

444
444
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

40
40
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

25
25
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

39
39
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

394
394
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

313
313
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

216
216
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

795
795
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

554
554
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

420
420
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

292
292
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

270
270

Meer sportnieuws