FC Barcelona helemaal op titelkoers na ruime zege

door
FC Barcelona helemaal op titelkoers na ruime zege

FC Barcelona lijkt zondagavond opnieuw een grote stap richting de landstitel gezet te hebben. Het zag in de namiddag al grootste concurrent Real Madrid verrassend verliezen in Mallorca en profiteerde optimaal van die misstap. Zelf wist Barça in het laatste halfuur alsnog afstand te nemen van FC Sevilla, dat in Camp Nou uiteindelijk een 3-0 om de oren kreeg. De Catalanen vergroten hun voorsprong zo al tot acht punten.


De wedstrijd begon nochtans met een domper voor Barça, want dat zag al na acht minuten Sergio Busquets geblesseerd uitvallen. De aanvoerder lijkt enkele weken aan de kant te zullen moeten blijven en werd vervangen door Kessié. De Ivoriaanse invaller zag zijn ploeg in de eerste helft matig spelen, maar lag na rust wel aan de basis van de openingsgoal.

Iets voor het uur kreeg Kessié immers de bal in de zestien en speelde knap Jordi Alba vrij. De linksachter kon de 1-0 in doel werken. Daarmee was de ban gebroken en Barça breidde zijn voorsprong nog wat verder uit. 20 minuten voor tijd tekende Gavi voor 2-0 op assist van Raphinha, die een kleine tien minuten later de kers nog helemaal op de taart zette met een derde treffer.

Barça vergroot zijn voorsprong op Real inmiddels al tot acht punten en reikt stilaan de hand naar de titel. Sevilla zet dan weer zijn horrorseizoen verder en blijft hangen op de vijftiende plaats. De recordkampioen in de Europa League zal zo nog moeten knokken om in La Liga te blijven.

LEES OOK: Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Is Barça op weg naar de titel?

Meest recent

Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

17
17
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: pikante details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

201
201
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

52
52
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

33
33
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

92
92
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

124
124
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

602
602
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

89
89
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

137
137
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

49
49
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

202
202
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

865
865
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

241
241
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

170
170
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

160
160
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

194
194
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

440
440
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

602
602
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

75
75
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

34
34
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

175
175
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

69
69

Meer sportnieuws