Depoitre haalt zwaar uit naar Vanhaezebrouck en Louwagie

door
Depoitre haalt zwaar uit naar Vanhaezebrouck en Louwagie

AA Gent heeft zondagavond opnieuw wat terrein verloren op de top vier, want het moest in eigen huis zijn meerdere erkennen in leider KRC Genk. Het kwam nochtans vroeg op voorsprong, maar Genk kwam nog voor rust langszij en keerde de situatie in de tweede helft helemaal om dankzij invallers Sor en Arokodare. In de slotfase kon Laurent Depoitre het nog spannend maken, maar niet meer dan dat.


Voor de Gentse spits was zijn late aansluitingstreffer wel een opsteker. Het was voor de 34-jarige immers zijn vijfde competitiegoal en pas zijn eerste goal sinds 13 november. De voorbije weken moest hij vrede nemen met een plaats op de bank en hij werd in de media een paar keer hard aangepakt door Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie.

Depoitre liet na de wedstrijd duidelijk blijken wat hij vindt van hun kritiek. "Het is uiteraard niet leuk om dat te lezen, maar je moet ook eerlijk zijn. Het is niet makkelijk om het niveau te halen wanneer je telkens maar vijf á tien minuten mag invallen", tekende Het Laatste Nieuws op. "Ik zou die kritiek meer kunnen aanvaarden, moest ik alle wedstrijden in de basis staan en dán niet goed presteren. Je kan een speler die af en toe mag invallen niet vergelijken met iemand die tijd krijgt om ritme en vertrouwen op te doen."

De laatste basisplaats van Depoitre in de Jupiler Pro League dateert inmiddels al van 19 oktober tegen Union, sindsdien was hij maar liefst elf(!) wedstrijden op rij invaller. Vanhaezebrouck koos voorin steevast voor het duo Cuypers-Salah. Die laatste is inmiddels vertrokken naar Stade Rennes, maar tegen Genk kreeg de 17-jarige Malick Fofana nog de voorkeur op Depoitre.

LEES OOK: "Onaanvaardbaar" - Gent-spelers geven oorzaak zure nederlaag

Was hun kritiek op Depoitre overdreven?

Meest recent

"Onaanvaardbaar" - Gent-spelers geven oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

0
0
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

4
4
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

107
107
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

250
250
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

216
216
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

301
301
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

234
234
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

53
53
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

660
660
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

513
513
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

87
87
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

389
389
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

316
316
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

147
147
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

782
782
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

156
156
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

147
147
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

180
180
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

928
928
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

174
174
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

263
263
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

122
122
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

249
249

Meer sportnieuws