Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

door
Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en Jesper Fredberg haalde met Islam Slimani zo’n profiel naar het Lotto Park. De Algerijn was niet de eerste optie van de CEO Sports maar door allerlei omstandigheden wordt Slimani toch de nieuwe aanvalsleider van Sporting. Hij kwam vorig weekend voor het eerst in actie tegen KV Oostende en in die 25 speelminuten maakte hij alvast geen grootse indruk. Slimani is een transfer voor op de korte termijn, normaliter blijft hij tot aan het einde van dit seizoen, en daarom zal hij dringend een niveautje hoger moeten schakelen.


AL LANGER OP DE LIJST VAN ANDERLECHT

Geen plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) of plan-C (Amine Salama) voor Anderlecht in de wintermercato. In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits moest Jesper Fredberg settelen voor een spits die helemaal niet de eerste keuze was. De noodoplossing heet Islam Slimani, die in de beste periode van zijn carrière nog schitterde bij Sporting Lissabon en de duurste transfer ooit was bij Leicester City. Volgens Jesper Fredberg is de komst Slimani zeker geen noodoplossing, want Anderlecht volgde de Algerijnse topschutter aller tijden al veel langer.



Jesper Fredberg wilde in januari geen speler aantrekken om een speler aan te trekken. Hij had een (lange) lijst klaar met spitsen, waarvan er veel afvielen door allerlei omstandigheden. “Maar Islam Slimani stond al langer op onze lijst”, zei Fredberg stellig in een interview met Het Nieuwsblad. “Natuurlijk mikken we liever op jongere spelers met een doorverkoopwaarde, maar het is niet verkeerd om nu een héél ervaren spits te hebben. Hij kan ook in de kleedkamer zijn rol spelen. Slimani is gemotiveerd en klaar. Het feit dat hij zowat wekelijks speelde bij Brest is daar het bewijs van”, aldus de CEO Sports van Anderlecht.

MAAR TOCH EEN GOEDE OPTIE

Anderlecht is onder Brian Riemer bezig aan een zoveelste heropbouw en in zijn energieke speelwijze passen vooral jongere spelers. Dat is Islam Slimani met zijn 34 lentes niet, maar op deadline day had Sporting ook niet veel andere opties meer voorhanden. “Voor Chelsea, dat miljarden kan uitgeven, was het makkelijk, maar voor ons was het een tricky mercato”, zei Riemer zelf vorige week. “Dat in beschouwing genomen is Islam gewoon een heel goeie optie voor ons. We hebben ons licht opgestoken bij enkele ex-clubs en hadden hem echt niet genomen als we niet dachten dat hij de juiste man was.”



Islam Slimani is de laatste jaren op zijn retour maar zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen misschien wel nog het verschil maken bij Anderlecht. De Algerijn is groot en sterk, die perfect kan gedijen als targetspits. Slimani kan goed kaatsen, hij is balvast en hij kan wegen op de verdediging. Hij brengt ook de nodige présence in de box, iets wat Anderlecht dit seizoen al vaak mankeerde. De spits staat te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’ die heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed.

ONMIDDELLIJKE IMPACT VERWACHT

Vorige week vrijdag maakte Islam Slimani al meteen zijn debuut voor Anderlecht, nadat hij pas dinsdag officieel een speler was van Anderlecht en in tussentijd slechts één training afwerkte met zijn nieuwe ploegmaats. Dat hoefde geen probleem te zijn want volgens Brian Riemer is Slimani volledig fit. De Algerijn kwam in het kalenderjaar 2023 in elke wedstrijd in actie bij Stade Brest. Dit seizoen telt hij in totaal 1.417 minuten bij zijn Franse club en bij de Algerijnse nationale ploeg. Een conditionele achterstand of gebrek aan wedstrijdritme heeft Slimani dus niet meteen.

Maar dat was er niet meteen aan te zien in zijn invalbeurt tegen KV Oostende. Zijn looplijnen waren vaak verkeerd, wat geen verrassing was omdat hij nog maar één keer samen trainde met zijn nieuwe ploegmaats, maar daarnaast oogde Islam Slimani eerder log en niet erg scherp. Hij toonde wel goesting en hij bracht energie, hij liep enkele keren goed de diepte in, maar een echte meerwaarde was hij niet in zijn eerste 25 minuten voor Anderlecht. Hij was amper 23% succesvol in al zijn aangegane acties, wat meteen het laagste gemiddelde was van alle spelers op het veld. Datzelfde geldt trouwens voor zijn passing-zuiverheid (42%) en gewonnen duels (12,5%). Hij kreeg ook amper aanvoer en was zijn invalbeurt eerder onzichtbaar te noemen.



“Hoeveel ervaring je ook hebt: zomaar invallen na 45 minuten trainen met ons, is niet evident”, oordeelde Brian Riemer over de invalbeurt van Islam Slimani. “Maar hij is een sterke spits. Ik heb hoge verwachtingen.” Pas aan het eind van dit seizoen moet de balans gemaakt worden van Slimani, maar het is duidelijk dat zijn prestatie tegen KV Oostende niet volgens de hooggespannen (dixit Riemer) verwachtingen voldoet. De 34-jarige Algerijn zal ongetwijfeld nog zijn meerwaarde bewijzen bij Anderlecht, maar dan zal hij wel uit een ander vaatje moeten tappen dan vrijdag in Oostende …

LEES OOK: Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

11
11
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

30
30
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

47
47
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

15
15
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

59
59
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

202
202
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

94
94
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

177
177
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

48
48
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

178
178
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

84
84
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

129
129
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

83
83
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

334
334
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

227
227
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

319
319
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

297
297
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

431
431
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

210
210
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

363
363
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

68
68
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

265
265

Meer sportnieuws