Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

door
Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en Jesper Fredberg haalde met Islam Slimani zo’n profiel naar het Lotto Park. De Algerijn was niet de eerste optie van de CEO Sports maar door allerlei omstandigheden wordt Slimani toch de nieuwe aanvalsleider van Sporting. Hij kwam vorig weekend voor het eerst in actie tegen KV Oostende en in die 25 speelminuten maakte hij alvast geen grootse indruk. Slimani is een transfer voor op de korte termijn, normaliter blijft hij tot aan het einde van dit seizoen, en daarom zal hij dringend een niveautje hoger moeten schakelen.


AL LANGER OP DE LIJST VAN ANDERLECHT

Geen plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) of plan-C (Amine Salama) voor Anderlecht in de wintermercato. In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits moest Jesper Fredberg settelen voor een spits die helemaal niet de eerste keuze was. De noodoplossing heet Islam Slimani, die in de beste periode van zijn carrière nog schitterde bij Sporting Lissabon en de duurste transfer ooit was bij Leicester City. Volgens Jesper Fredberg is de komst Slimani zeker geen noodoplossing, want Anderlecht volgde de Algerijnse topschutter aller tijden al veel langer.



Jesper Fredberg wilde in januari geen speler aantrekken om een speler aan te trekken. Hij had een (lange) lijst klaar met spitsen, waarvan er veel afvielen door allerlei omstandigheden. “Maar Islam Slimani stond al langer op onze lijst”, zei Fredberg stellig in een interview met Het Nieuwsblad. “Natuurlijk mikken we liever op jongere spelers met een doorverkoopwaarde, maar het is niet verkeerd om nu een héél ervaren spits te hebben. Hij kan ook in de kleedkamer zijn rol spelen. Slimani is gemotiveerd en klaar. Het feit dat hij zowat wekelijks speelde bij Brest is daar het bewijs van”, aldus de CEO Sports van Anderlecht.

MAAR TOCH EEN GOEDE OPTIE

Anderlecht is onder Brian Riemer bezig aan een zoveelste heropbouw en in zijn energieke speelwijze passen vooral jongere spelers. Dat is Islam Slimani met zijn 34 lentes niet, maar op deadline day had Sporting ook niet veel andere opties meer voorhanden. “Voor Chelsea, dat miljarden kan uitgeven, was het makkelijk, maar voor ons was het een tricky mercato”, zei Riemer zelf vorige week. “Dat in beschouwing genomen is Islam gewoon een heel goeie optie voor ons. We hebben ons licht opgestoken bij enkele ex-clubs en hadden hem echt niet genomen als we niet dachten dat hij de juiste man was.”



Islam Slimani is de laatste jaren op zijn retour maar zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen misschien wel nog het verschil maken bij Anderlecht. De Algerijn is groot en sterk, die perfect kan gedijen als targetspits. Slimani kan goed kaatsen, hij is balvast en hij kan wegen op de verdediging. Hij brengt ook de nodige présence in de box, iets wat Anderlecht dit seizoen al vaak mankeerde. De spits staat te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’ die heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed.

ONMIDDELLIJKE IMPACT VERWACHT

Vorige week vrijdag maakte Islam Slimani al meteen zijn debuut voor Anderlecht, nadat hij pas dinsdag officieel een speler was van Anderlecht en in tussentijd slechts één training afwerkte met zijn nieuwe ploegmaats. Dat hoefde geen probleem te zijn want volgens Brian Riemer is Slimani volledig fit. De Algerijn kwam in het kalenderjaar 2023 in elke wedstrijd in actie bij Stade Brest. Dit seizoen telt hij in totaal 1.417 minuten bij zijn Franse club en bij de Algerijnse nationale ploeg. Een conditionele achterstand of gebrek aan wedstrijdritme heeft Slimani dus niet meteen.

Maar dat was er niet meteen aan te zien in zijn invalbeurt tegen KV Oostende. Zijn looplijnen waren vaak verkeerd, wat geen verrassing was omdat hij nog maar één keer samen trainde met zijn nieuwe ploegmaats, maar daarnaast oogde Islam Slimani eerder log en niet erg scherp. Hij toonde wel goesting en hij bracht energie, hij liep enkele keren goed de diepte in, maar een echte meerwaarde was hij niet in zijn eerste 25 minuten voor Anderlecht. Hij was amper 23% succesvol in al zijn aangegane acties, wat meteen het laagste gemiddelde was van alle spelers op het veld. Datzelfde geldt trouwens voor zijn passing-zuiverheid (42%) en gewonnen duels (12,5%). Hij kreeg ook amper aanvoer en was zijn invalbeurt eerder onzichtbaar te noemen.



“Hoeveel ervaring je ook hebt: zomaar invallen na 45 minuten trainen met ons, is niet evident”, oordeelde Brian Riemer over de invalbeurt van Islam Slimani. “Maar hij is een sterke spits. Ik heb hoge verwachtingen.” Pas aan het eind van dit seizoen moet de balans gemaakt worden van Slimani, maar het is duidelijk dat zijn prestatie tegen KV Oostende niet volgens de hooggespannen (dixit Riemer) verwachtingen voldoet. De 34-jarige Algerijn zal ongetwijfeld nog zijn meerwaarde bewijzen bij Anderlecht, maar dan zal hij wel uit een ander vaatje moeten tappen dan vrijdag in Oostende …

LEES OOK: Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

104
104
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

212
212
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

71
71
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

338
338
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

833
833
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws