Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

1925
Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en Jesper Fredberg haalde met Islam Slimani zo’n profiel naar het Lotto Park. De Algerijn was niet de eerste optie van de CEO Sports maar door allerlei omstandigheden wordt Slimani toch de nieuwe aanvalsleider van Sporting. Hij kwam vorig weekend voor het eerst in actie tegen KV Oostende en in die 25 speelminuten maakte hij alvast geen grootse indruk. Slimani is een transfer voor op de korte termijn, normaliter blijft hij tot aan het einde van dit seizoen, en daarom zal hij dringend een niveautje hoger moeten schakelen.


AL LANGER OP DE LIJST VAN ANDERLECHT

Geen plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) of plan-C (Amine Salama) voor Anderlecht in de wintermercato. In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits moest Jesper Fredberg settelen voor een spits die helemaal niet de eerste keuze was. De noodoplossing heet Islam Slimani, die in de beste periode van zijn carrière nog schitterde bij Sporting Lissabon en de duurste transfer ooit was bij Leicester City. Volgens Jesper Fredberg is de komst Slimani zeker geen noodoplossing, want Anderlecht volgde de Algerijnse topschutter aller tijden al veel langer.



Jesper Fredberg wilde in januari geen speler aantrekken om een speler aan te trekken. Hij had een (lange) lijst klaar met spitsen, waarvan er veel afvielen door allerlei omstandigheden. “Maar Islam Slimani stond al langer op onze lijst”, zei Fredberg stellig in een interview met Het Nieuwsblad. “Natuurlijk mikken we liever op jongere spelers met een doorverkoopwaarde, maar het is niet verkeerd om nu een héél ervaren spits te hebben. Hij kan ook in de kleedkamer zijn rol spelen. Slimani is gemotiveerd en klaar. Het feit dat hij zowat wekelijks speelde bij Brest is daar het bewijs van”, aldus de CEO Sports van Anderlecht.

MAAR TOCH EEN GOEDE OPTIE

Anderlecht is onder Brian Riemer bezig aan een zoveelste heropbouw en in zijn energieke speelwijze passen vooral jongere spelers. Dat is Islam Slimani met zijn 34 lentes niet, maar op deadline day had Sporting ook niet veel andere opties meer voorhanden. “Voor Chelsea, dat miljarden kan uitgeven, was het makkelijk, maar voor ons was het een tricky mercato”, zei Riemer zelf vorige week. “Dat in beschouwing genomen is Islam gewoon een heel goeie optie voor ons. We hebben ons licht opgestoken bij enkele ex-clubs en hadden hem echt niet genomen als we niet dachten dat hij de juiste man was.”



Islam Slimani is de laatste jaren op zijn retour maar zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen misschien wel nog het verschil maken bij Anderlecht. De Algerijn is groot en sterk, die perfect kan gedijen als targetspits. Slimani kan goed kaatsen, hij is balvast en hij kan wegen op de verdediging. Hij brengt ook de nodige présence in de box, iets wat Anderlecht dit seizoen al vaak mankeerde. De spits staat te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’ die heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed.

ONMIDDELLIJKE IMPACT VERWACHT

Vorige week vrijdag maakte Islam Slimani al meteen zijn debuut voor Anderlecht, nadat hij pas dinsdag officieel een speler was van Anderlecht en in tussentijd slechts één training afwerkte met zijn nieuwe ploegmaats. Dat hoefde geen probleem te zijn want volgens Brian Riemer is Slimani volledig fit. De Algerijn kwam in het kalenderjaar 2023 in elke wedstrijd in actie bij Stade Brest. Dit seizoen telt hij in totaal 1.417 minuten bij zijn Franse club en bij de Algerijnse nationale ploeg. Een conditionele achterstand of gebrek aan wedstrijdritme heeft Slimani dus niet meteen.

Maar dat was er niet meteen aan te zien in zijn invalbeurt tegen KV Oostende. Zijn looplijnen waren vaak verkeerd, wat geen verrassing was omdat hij nog maar één keer samen trainde met zijn nieuwe ploegmaats, maar daarnaast oogde Islam Slimani eerder log en niet erg scherp. Hij toonde wel goesting en hij bracht energie, hij liep enkele keren goed de diepte in, maar een echte meerwaarde was hij niet in zijn eerste 25 minuten voor Anderlecht. Hij was amper 23% succesvol in al zijn aangegane acties, wat meteen het laagste gemiddelde was van alle spelers op het veld. Datzelfde geldt trouwens voor zijn passing-zuiverheid (42%) en gewonnen duels (12,5%). Hij kreeg ook amper aanvoer en was zijn invalbeurt eerder onzichtbaar te noemen.



“Hoeveel ervaring je ook hebt: zomaar invallen na 45 minuten trainen met ons, is niet evident”, oordeelde Brian Riemer over de invalbeurt van Islam Slimani. “Maar hij is een sterke spits. Ik heb hoge verwachtingen.” Pas aan het eind van dit seizoen moet de balans gemaakt worden van Slimani, maar het is duidelijk dat zijn prestatie tegen KV Oostende niet volgens de hooggespannen (dixit Riemer) verwachtingen voldoet. De 34-jarige Algerijn zal ongetwijfeld nog zijn meerwaarde bewijzen bij Anderlecht, maar dan zal hij wel uit een ander vaatje moeten tappen dan vrijdag in Oostende …

LEES OOK: Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

9
9
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

25
25
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

16
16
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

129
129
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

68
68
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

519
519
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

97
97
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

93
93
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

64
64
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

45
45
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

185
185
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

68
68
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

85
85
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

216
216
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

641
641
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

287
287
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

126
126
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

38
38
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

122
122
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

414
414
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

95
95
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

207
207
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

593
593
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

604
604

Meer sportnieuws