Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

1925
Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en Jesper Fredberg haalde met Islam Slimani zo’n profiel naar het Lotto Park. De Algerijn was niet de eerste optie van de CEO Sports maar door allerlei omstandigheden wordt Slimani toch de nieuwe aanvalsleider van Sporting. Hij kwam vorig weekend voor het eerst in actie tegen KV Oostende en in die 25 speelminuten maakte hij alvast geen grootse indruk. Slimani is een transfer voor op de korte termijn, normaliter blijft hij tot aan het einde van dit seizoen, en daarom zal hij dringend een niveautje hoger moeten schakelen.


AL LANGER OP DE LIJST VAN ANDERLECHT

Geen plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) of plan-C (Amine Salama) voor Anderlecht in de wintermercato. In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits moest Jesper Fredberg settelen voor een spits die helemaal niet de eerste keuze was. De noodoplossing heet Islam Slimani, die in de beste periode van zijn carrière nog schitterde bij Sporting Lissabon en de duurste transfer ooit was bij Leicester City. Volgens Jesper Fredberg is de komst Slimani zeker geen noodoplossing, want Anderlecht volgde de Algerijnse topschutter aller tijden al veel langer.



Jesper Fredberg wilde in januari geen speler aantrekken om een speler aan te trekken. Hij had een (lange) lijst klaar met spitsen, waarvan er veel afvielen door allerlei omstandigheden. “Maar Islam Slimani stond al langer op onze lijst”, zei Fredberg stellig in een interview met Het Nieuwsblad. “Natuurlijk mikken we liever op jongere spelers met een doorverkoopwaarde, maar het is niet verkeerd om nu een héél ervaren spits te hebben. Hij kan ook in de kleedkamer zijn rol spelen. Slimani is gemotiveerd en klaar. Het feit dat hij zowat wekelijks speelde bij Brest is daar het bewijs van”, aldus de CEO Sports van Anderlecht.

MAAR TOCH EEN GOEDE OPTIE

Anderlecht is onder Brian Riemer bezig aan een zoveelste heropbouw en in zijn energieke speelwijze passen vooral jongere spelers. Dat is Islam Slimani met zijn 34 lentes niet, maar op deadline day had Sporting ook niet veel andere opties meer voorhanden. “Voor Chelsea, dat miljarden kan uitgeven, was het makkelijk, maar voor ons was het een tricky mercato”, zei Riemer zelf vorige week. “Dat in beschouwing genomen is Islam gewoon een heel goeie optie voor ons. We hebben ons licht opgestoken bij enkele ex-clubs en hadden hem echt niet genomen als we niet dachten dat hij de juiste man was.”



Islam Slimani is de laatste jaren op zijn retour maar zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen misschien wel nog het verschil maken bij Anderlecht. De Algerijn is groot en sterk, die perfect kan gedijen als targetspits. Slimani kan goed kaatsen, hij is balvast en hij kan wegen op de verdediging. Hij brengt ook de nodige présence in de box, iets wat Anderlecht dit seizoen al vaak mankeerde. De spits staat te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’ die heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed.

ONMIDDELLIJKE IMPACT VERWACHT

Vorige week vrijdag maakte Islam Slimani al meteen zijn debuut voor Anderlecht, nadat hij pas dinsdag officieel een speler was van Anderlecht en in tussentijd slechts één training afwerkte met zijn nieuwe ploegmaats. Dat hoefde geen probleem te zijn want volgens Brian Riemer is Slimani volledig fit. De Algerijn kwam in het kalenderjaar 2023 in elke wedstrijd in actie bij Stade Brest. Dit seizoen telt hij in totaal 1.417 minuten bij zijn Franse club en bij de Algerijnse nationale ploeg. Een conditionele achterstand of gebrek aan wedstrijdritme heeft Slimani dus niet meteen.

Maar dat was er niet meteen aan te zien in zijn invalbeurt tegen KV Oostende. Zijn looplijnen waren vaak verkeerd, wat geen verrassing was omdat hij nog maar één keer samen trainde met zijn nieuwe ploegmaats, maar daarnaast oogde Islam Slimani eerder log en niet erg scherp. Hij toonde wel goesting en hij bracht energie, hij liep enkele keren goed de diepte in, maar een echte meerwaarde was hij niet in zijn eerste 25 minuten voor Anderlecht. Hij was amper 23% succesvol in al zijn aangegane acties, wat meteen het laagste gemiddelde was van alle spelers op het veld. Datzelfde geldt trouwens voor zijn passing-zuiverheid (42%) en gewonnen duels (12,5%). Hij kreeg ook amper aanvoer en was zijn invalbeurt eerder onzichtbaar te noemen.



“Hoeveel ervaring je ook hebt: zomaar invallen na 45 minuten trainen met ons, is niet evident”, oordeelde Brian Riemer over de invalbeurt van Islam Slimani. “Maar hij is een sterke spits. Ik heb hoge verwachtingen.” Pas aan het eind van dit seizoen moet de balans gemaakt worden van Slimani, maar het is duidelijk dat zijn prestatie tegen KV Oostende niet volgens de hooggespannen (dixit Riemer) verwachtingen voldoet. De 34-jarige Algerijn zal ongetwijfeld nog zijn meerwaarde bewijzen bij Anderlecht, maar dan zal hij wel uit een ander vaatje moeten tappen dan vrijdag in Oostende …

LEES OOK: Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

0
0
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

33
33
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

133
133
Antwerp stelt ultimatum: Compper moet vrezen voor C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

61
61
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

344
344
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

203
203
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

42
42
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

57
57
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

60
60
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

91
91
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

50
50
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

299
299
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

193
193
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

205
205
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

208
208
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

259
259
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

198
198
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

104
104
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

66
66
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

170
170
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

72
72
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

88
88
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

136
136
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

97
97

Meer sportnieuws