Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

1925 stemmen
Slimani in vieze papieren bij Anderlecht

Anderlecht snakt al maandenlang naar een nieuwe diepe spits en Jesper Fredberg haalde met Islam Slimani zo’n profiel naar het Lotto Park. De Algerijn was niet de eerste optie van de CEO Sports maar door allerlei omstandigheden wordt Slimani toch de nieuwe aanvalsleider van Sporting. Hij kwam vorig weekend voor het eerst in actie tegen KV Oostende en in die 25 speelminuten maakte hij alvast geen grootse indruk. Slimani is een transfer voor op de korte termijn, normaliter blijft hij tot aan het einde van dit seizoen, en daarom zal hij dringend een niveautje hoger moeten schakelen.


AL LANGER OP DE LIJST VAN ANDERLECHT

Geen plan-A (Petar Ratkov), plan-B (Tolu Arokodare) of plan-C (Amine Salama) voor Anderlecht in de wintermercato. In de zoektocht naar een nieuwe diepe spits moest Jesper Fredberg settelen voor een spits die helemaal niet de eerste keuze was. De noodoplossing heet Islam Slimani, die in de beste periode van zijn carrière nog schitterde bij Sporting Lissabon en de duurste transfer ooit was bij Leicester City. Volgens Jesper Fredberg is de komst Slimani zeker geen noodoplossing, want Anderlecht volgde de Algerijnse topschutter aller tijden al veel langer.



Jesper Fredberg wilde in januari geen speler aantrekken om een speler aan te trekken. Hij had een (lange) lijst klaar met spitsen, waarvan er veel afvielen door allerlei omstandigheden. “Maar Islam Slimani stond al langer op onze lijst”, zei Fredberg stellig in een interview met Het Nieuwsblad. “Natuurlijk mikken we liever op jongere spelers met een doorverkoopwaarde, maar het is niet verkeerd om nu een héél ervaren spits te hebben. Hij kan ook in de kleedkamer zijn rol spelen. Slimani is gemotiveerd en klaar. Het feit dat hij zowat wekelijks speelde bij Brest is daar het bewijs van”, aldus de CEO Sports van Anderlecht.

MAAR TOCH EEN GOEDE OPTIE

Anderlecht is onder Brian Riemer bezig aan een zoveelste heropbouw en in zijn energieke speelwijze passen vooral jongere spelers. Dat is Islam Slimani met zijn 34 lentes niet, maar op deadline day had Sporting ook niet veel andere opties meer voorhanden. “Voor Chelsea, dat miljarden kan uitgeven, was het makkelijk, maar voor ons was het een tricky mercato”, zei Riemer zelf vorige week. “Dat in beschouwing genomen is Islam gewoon een heel goeie optie voor ons. We hebben ons licht opgestoken bij enkele ex-clubs en hadden hem echt niet genomen als we niet dachten dat hij de juiste man was.”



Islam Slimani is de laatste jaren op zijn retour maar zijn intrinsieke kwaliteiten kunnen misschien wel nog het verschil maken bij Anderlecht. De Algerijn is groot en sterk, die perfect kan gedijen als targetspits. Slimani kan goed kaatsen, hij is balvast en hij kan wegen op de verdediging. Hij brengt ook de nodige présence in de box, iets wat Anderlecht dit seizoen al vaak mankeerde. De spits staat te boek als een fysieke en onvermoeibare ‘powerhouse’ die heerst in het luchtruim. Hij is technisch niet van de sterkste, maar zijn werkkracht, slimme positionering voor het doel en intensiteit maken veel goed.

ONMIDDELLIJKE IMPACT VERWACHT

Vorige week vrijdag maakte Islam Slimani al meteen zijn debuut voor Anderlecht, nadat hij pas dinsdag officieel een speler was van Anderlecht en in tussentijd slechts één training afwerkte met zijn nieuwe ploegmaats. Dat hoefde geen probleem te zijn want volgens Brian Riemer is Slimani volledig fit. De Algerijn kwam in het kalenderjaar 2023 in elke wedstrijd in actie bij Stade Brest. Dit seizoen telt hij in totaal 1.417 minuten bij zijn Franse club en bij de Algerijnse nationale ploeg. Een conditionele achterstand of gebrek aan wedstrijdritme heeft Slimani dus niet meteen.

Maar dat was er niet meteen aan te zien in zijn invalbeurt tegen KV Oostende. Zijn looplijnen waren vaak verkeerd, wat geen verrassing was omdat hij nog maar één keer samen trainde met zijn nieuwe ploegmaats, maar daarnaast oogde Islam Slimani eerder log en niet erg scherp. Hij toonde wel goesting en hij bracht energie, hij liep enkele keren goed de diepte in, maar een echte meerwaarde was hij niet in zijn eerste 25 minuten voor Anderlecht. Hij was amper 23% succesvol in al zijn aangegane acties, wat meteen het laagste gemiddelde was van alle spelers op het veld. Datzelfde geldt trouwens voor zijn passing-zuiverheid (42%) en gewonnen duels (12,5%). Hij kreeg ook amper aanvoer en was zijn invalbeurt eerder onzichtbaar te noemen.



“Hoeveel ervaring je ook hebt: zomaar invallen na 45 minuten trainen met ons, is niet evident”, oordeelde Brian Riemer over de invalbeurt van Islam Slimani. “Maar hij is een sterke spits. Ik heb hoge verwachtingen.” Pas aan het eind van dit seizoen moet de balans gemaakt worden van Slimani, maar het is duidelijk dat zijn prestatie tegen KV Oostende niet volgens de hooggespannen (dixit Riemer) verwachtingen voldoet. De 34-jarige Algerijn zal ongetwijfeld nog zijn meerwaarde bewijzen bij Anderlecht, maar dan zal hij wel uit een ander vaatje moeten tappen dan vrijdag in Oostende …

LEES OOK: 'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Zal Slimani slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

143
143
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

323
323
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

137
137
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

413
413
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

500
500
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1073
1073
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

243
243
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1249
1249
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

633
633

Meer sportnieuws