Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

door
Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

Ook zonder Onuachu kan Racing Genk een topper naar zijn hand zetten. De Limburgers kwamen verdiend op achterstand in de Ghelamco Arena maar zouden de scheve situatie volledig rechtzetten, met dank aan de nieuwkomers!


AA Gent kon vanavond weer een prima zaak doen in de strijd om Play-Off I. Door het puntenverlies van Club Brugge kon het team van Hein Vanhaezebrouck weer naast de landskampioen komen. De Buffalo's zagen op de laatste dag van de transfermercato wel nog smaakmaker Salah vertrekken, bij tegenstander Genk verkaste Onuachu dan weer richting de Premier League. Het was vooral de vraag welke impact dat zou hebben op de prestaties van beide ploegen.

Kanonstart voor de Buffalo's, Paintsil met de rust
AA Gent opende sterk in de Ghelamco Arena, nog geen tien minuten spelen vond Cuypers de achterlijn, de topschutter van de Buffalo's legde prima voor en Hong zette zijn team meteen op rozen: 1-0. De start van het team van Hein Vanhaezebrouck mocht er wezen maar bij de eerste echte mogelijkheid hing Paintsil de bordjes weer gelijk. Na een prima assist van Hrosovsky mocht de snelle winger op Nardi afgaan, die hij fluks omspeelde en de 1-1 werd rustig in doel geschoven.

Beide ploegen hielden elkaar nadien lange tijd in evenwicht. Op tien minuten van de pauze leek Fofana AA Gent nog richting een voorsprong te schieten maar Vandevoordt toonde zich andermaal een prima doelman. Halfweg stond het nog gelijk in de Ghelamco Arena, met een puntendeling kon geen van beide coaches echter tevreden zijn.

AA Gent begon prima aan de partij, halfweg de eerste helft komt Racing Genk op gelijke hoogte.

Invallers verlossen competitieleider

Meteen na de pauze was de kwieke Fofana opnieuw gevaarlijk. In de zestien meter haalde de aanvaller van AA Gent prima uit maar Vandevoordt lag in de goede hoek. Nadien was het lange tijd wachten op kansen in een partij die volledig stilviel. Op het uur mocht Trésor aanleggen voor een vrije trap maar zijn 'vallend blad' ging een meter over de kooi van Nardi. Racing Genk toonde nu wel wat meer initiatief en een paar minuten later pakte Munoz uit met een knappe actie en dito schot, Nardi redde de meubelen voor AA Gent.

De Limburgers zetten de scheve situatie halfweg de tweede periode ook helemaal recht: invaller Sor stond nog maar net op het veld toen hij een piekfijne assist van Trésor binnen kopte: 1-2 voor de competitieleider. Ook nadien bleven de Buffalo's moedig strijden maar het was die andere nieuwkomer, Arokodare, die in de slotfase na een prima assist van Preciado de 1-3 voorbij Nardi werkte. Het werd nog even spannend in de Ghelamco Arena toen Vandevoordt naast de bal grabbelde en Depoitre snel voor 2-3 zorgde maar verder kwam AA Gent niet. Zo werd het een zure nederlaag voor de Buffalo's, die op vlak van efficiëntie werden afgetroefd door de bezoekers.

Scoreverloop:

1-0 (9') Hong, 1-1 (23') Paintsil, 1-2 (67') Sor, 1-3 (86') Arokodare, 2-3 (87') Depoitre


LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Was het een verdiende zege voor Genk?

Meest recent

Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

69
69
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

59
59
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

25
25
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

47
47
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

140
140
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

107
107
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

18
18
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

367
367
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

227
227
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

111
111
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

279
279
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

555
555
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

78
78
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

333
333
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

224
224
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

161
161
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

177
177
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

264
264
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

721
721
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

426
426
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

480
480
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

338
338
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

280
280
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

136
136

Meer sportnieuws