Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

door
Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

Ook zonder Onuachu kan Racing Genk een topper naar zijn hand zetten. De Limburgers kwamen verdiend op achterstand in de Ghelamco Arena maar zouden de scheve situatie volledig rechtzetten, met dank aan de nieuwkomers!


AA Gent kon vanavond weer een prima zaak doen in de strijd om Play-Off I. Door het puntenverlies van Club Brugge kon het team van Hein Vanhaezebrouck weer naast de landskampioen komen. De Buffalo's zagen op de laatste dag van de transfermercato wel nog smaakmaker Salah vertrekken, bij tegenstander Genk verkaste Onuachu dan weer richting de Premier League. Het was vooral de vraag welke impact dat zou hebben op de prestaties van beide ploegen.

Kanonstart voor de Buffalo's, Paintsil met de rust
AA Gent opende sterk in de Ghelamco Arena, nog geen tien minuten spelen vond Cuypers de achterlijn, de topschutter van de Buffalo's legde prima voor en Hong zette zijn team meteen op rozen: 1-0. De start van het team van Hein Vanhaezebrouck mocht er wezen maar bij de eerste echte mogelijkheid hing Paintsil de bordjes weer gelijk. Na een prima assist van Hrosovsky mocht de snelle winger op Nardi afgaan, die hij fluks omspeelde en de 1-1 werd rustig in doel geschoven.

Beide ploegen hielden elkaar nadien lange tijd in evenwicht. Op tien minuten van de pauze leek Fofana AA Gent nog richting een voorsprong te schieten maar Vandevoordt toonde zich andermaal een prima doelman. Halfweg stond het nog gelijk in de Ghelamco Arena, met een puntendeling kon geen van beide coaches echter tevreden zijn.

AA Gent begon prima aan de partij, halfweg de eerste helft komt Racing Genk op gelijke hoogte.

Invallers verlossen competitieleider

Meteen na de pauze was de kwieke Fofana opnieuw gevaarlijk. In de zestien meter haalde de aanvaller van AA Gent prima uit maar Vandevoordt lag in de goede hoek. Nadien was het lange tijd wachten op kansen in een partij die volledig stilviel. Op het uur mocht Trésor aanleggen voor een vrije trap maar zijn 'vallend blad' ging een meter over de kooi van Nardi. Racing Genk toonde nu wel wat meer initiatief en een paar minuten later pakte Munoz uit met een knappe actie en dito schot, Nardi redde de meubelen voor AA Gent.

De Limburgers zetten de scheve situatie halfweg de tweede periode ook helemaal recht: invaller Sor stond nog maar net op het veld toen hij een piekfijne assist van Trésor binnen kopte: 1-2 voor de competitieleider. Ook nadien bleven de Buffalo's moedig strijden maar het was die andere nieuwkomer, Arokodare, die in de slotfase na een prima assist van Preciado de 1-3 voorbij Nardi werkte. Het werd nog even spannend in de Ghelamco Arena toen Vandevoordt naast de bal grabbelde en Depoitre snel voor 2-3 zorgde maar verder kwam AA Gent niet. Zo werd het een zure nederlaag voor de Buffalo's, die op vlak van efficiëntie werden afgetroefd door de bezoekers.

Scoreverloop:

1-0 (9') Hong, 1-1 (23') Paintsil, 1-2 (67') Sor, 1-3 (86') Arokodare, 2-3 (87') Depoitre


LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Was het een verdiende zege voor Genk?

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

20
20
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

10
10
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

69
69
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

169
169
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

151
151
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

119
119
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

36
36
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

336
336
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

101
101
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

475
475
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

70
70
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

72
72
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

200
200
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

201
201
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

253
253
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

672
672
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

278
278
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

234
234
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

115
115
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

124
124

Meer sportnieuws