Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

door
Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

Ook zonder Onuachu kan Racing Genk een topper naar zijn hand zetten. De Limburgers kwamen verdiend op achterstand in de Ghelamco Arena maar zouden de scheve situatie volledig rechtzetten, met dank aan de nieuwkomers!


AA Gent kon vanavond weer een prima zaak doen in de strijd om Play-Off I. Door het puntenverlies van Club Brugge kon het team van Hein Vanhaezebrouck weer naast de landskampioen komen. De Buffalo's zagen op de laatste dag van de transfermercato wel nog smaakmaker Salah vertrekken, bij tegenstander Genk verkaste Onuachu dan weer richting de Premier League. Het was vooral de vraag welke impact dat zou hebben op de prestaties van beide ploegen.

Kanonstart voor de Buffalo's, Paintsil met de rust
AA Gent opende sterk in de Ghelamco Arena, nog geen tien minuten spelen vond Cuypers de achterlijn, de topschutter van de Buffalo's legde prima voor en Hong zette zijn team meteen op rozen: 1-0. De start van het team van Hein Vanhaezebrouck mocht er wezen maar bij de eerste echte mogelijkheid hing Paintsil de bordjes weer gelijk. Na een prima assist van Hrosovsky mocht de snelle winger op Nardi afgaan, die hij fluks omspeelde en de 1-1 werd rustig in doel geschoven.

Beide ploegen hielden elkaar nadien lange tijd in evenwicht. Op tien minuten van de pauze leek Fofana AA Gent nog richting een voorsprong te schieten maar Vandevoordt toonde zich andermaal een prima doelman. Halfweg stond het nog gelijk in de Ghelamco Arena, met een puntendeling kon geen van beide coaches echter tevreden zijn.

AA Gent begon prima aan de partij, halfweg de eerste helft komt Racing Genk op gelijke hoogte.

Invallers verlossen competitieleider

Meteen na de pauze was de kwieke Fofana opnieuw gevaarlijk. In de zestien meter haalde de aanvaller van AA Gent prima uit maar Vandevoordt lag in de goede hoek. Nadien was het lange tijd wachten op kansen in een partij die volledig stilviel. Op het uur mocht Trésor aanleggen voor een vrije trap maar zijn 'vallend blad' ging een meter over de kooi van Nardi. Racing Genk toonde nu wel wat meer initiatief en een paar minuten later pakte Munoz uit met een knappe actie en dito schot, Nardi redde de meubelen voor AA Gent.

De Limburgers zetten de scheve situatie halfweg de tweede periode ook helemaal recht: invaller Sor stond nog maar net op het veld toen hij een piekfijne assist van Trésor binnen kopte: 1-2 voor de competitieleider. Ook nadien bleven de Buffalo's moedig strijden maar het was die andere nieuwkomer, Arokodare, die in de slotfase na een prima assist van Preciado de 1-3 voorbij Nardi werkte. Het werd nog even spannend in de Ghelamco Arena toen Vandevoordt naast de bal grabbelde en Depoitre snel voor 2-3 zorgde maar verder kwam AA Gent niet. Zo werd het een zure nederlaag voor de Buffalo's, die op vlak van efficiëntie werden afgetroefd door de bezoekers.

Scoreverloop:

1-0 (9') Hong, 1-1 (23') Paintsil, 1-2 (67') Sor, 1-3 (86') Arokodare, 2-3 (87') Depoitre


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

Was het een verdiende zege voor Genk?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

67
67
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

47
47
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

71
71
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

79
79
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

114
114
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

35
35
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

91
91
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

288
288
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

121
121
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

200
200
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

54
54
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

94
94
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

136
136
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

355
355
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

239
239
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

341
341
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

312
312
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

450
450
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

216
216
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

379
379

Meer sportnieuws