Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

398 stemmen
Racing Genk flitst met nieuwkomers voorbij moedig AA Gent

Ook zonder Onuachu kan Racing Genk een topper naar zijn hand zetten. De Limburgers kwamen verdiend op achterstand in de Ghelamco Arena maar zouden de scheve situatie volledig rechtzetten, met dank aan de nieuwkomers!


AA Gent kon vanavond weer een prima zaak doen in de strijd om Play-Off I. Door het puntenverlies van Club Brugge kon het team van Hein Vanhaezebrouck weer naast de landskampioen komen. De Buffalo's zagen op de laatste dag van de transfermercato wel nog smaakmaker Salah vertrekken, bij tegenstander Genk verkaste Onuachu dan weer richting de Premier League. Het was vooral de vraag welke impact dat zou hebben op de prestaties van beide ploegen.

Kanonstart voor de Buffalo's, Paintsil met de rust
AA Gent opende sterk in de Ghelamco Arena, nog geen tien minuten spelen vond Cuypers de achterlijn, de topschutter van de Buffalo's legde prima voor en Hong zette zijn team meteen op rozen: 1-0. De start van het team van Hein Vanhaezebrouck mocht er wezen maar bij de eerste echte mogelijkheid hing Paintsil de bordjes weer gelijk. Na een prima assist van Hrosovsky mocht de snelle winger op Nardi afgaan, die hij fluks omspeelde en de 1-1 werd rustig in doel geschoven.

Beide ploegen hielden elkaar nadien lange tijd in evenwicht. Op tien minuten van de pauze leek Fofana AA Gent nog richting een voorsprong te schieten maar Vandevoordt toonde zich andermaal een prima doelman. Halfweg stond het nog gelijk in de Ghelamco Arena, met een puntendeling kon geen van beide coaches echter tevreden zijn.

AA Gent begon prima aan de partij, halfweg de eerste helft komt Racing Genk op gelijke hoogte.

Invallers verlossen competitieleider

Meteen na de pauze was de kwieke Fofana opnieuw gevaarlijk. In de zestien meter haalde de aanvaller van AA Gent prima uit maar Vandevoordt lag in de goede hoek. Nadien was het lange tijd wachten op kansen in een partij die volledig stilviel. Op het uur mocht Trésor aanleggen voor een vrije trap maar zijn 'vallend blad' ging een meter over de kooi van Nardi. Racing Genk toonde nu wel wat meer initiatief en een paar minuten later pakte Munoz uit met een knappe actie en dito schot, Nardi redde de meubelen voor AA Gent.

De Limburgers zetten de scheve situatie halfweg de tweede periode ook helemaal recht: invaller Sor stond nog maar net op het veld toen hij een piekfijne assist van Trésor binnen kopte: 1-2 voor de competitieleider. Ook nadien bleven de Buffalo's moedig strijden maar het was die andere nieuwkomer, Arokodare, die in de slotfase na een prima assist van Preciado de 1-3 voorbij Nardi werkte. Het werd nog even spannend in de Ghelamco Arena toen Vandevoordt naast de bal grabbelde en Depoitre snel voor 2-3 zorgde maar verder kwam AA Gent niet. Zo werd het een zure nederlaag voor de Buffalo's, die op vlak van efficiëntie werden afgetroefd door de bezoekers.

Scoreverloop:

1-0 (9') Hong, 1-1 (23') Paintsil, 1-2 (67') Sor, 1-3 (86') Arokodare, 2-3 (87') Depoitre


LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Was het een verdiende zege voor Genk?

Meest recent

San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

15
15
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

36
36
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

75
75
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

292
292
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

270
270
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

460
460
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

151
151
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

29
29
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

252
252
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

93
93
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

51
51
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

401
401
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

211
211
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

255
255
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

446
446
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

295
295
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

263
263
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

228
228
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

311
311
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

244
244
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

100
100
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

59
59

Meer sportnieuws