Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

96 stemmen
Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

Na een wedstrijd met twee gezichten hebben KV Mechelen en Charleroi de punten onder mekaar verdeeld na een spektakelrijke wedstrijd. Malinwa wervelde één helft lang voorbij kansloze Zebra's maar na een domme rode kaart van Schoofs vocht het uiteindelijk nog voor één punt. 


Met KV Mechelen en Charleroi stonden twee ploegen tegenover mekaar die onderweg al eens van hoofdcoach wisselden: Defour verving vroeg in het seizoen de Nederlander Buijs, Felice Mazzu nam na zijn ontslag bij Anderlecht dan weer over van Still. Zowel de Zebra's als Malinwa doen het nadien beter en azen nog op een plek in Play-Off II, al is vooral het verjagen van de degradatiezorgen prioriteit nummer één. Bij Rood-Geel ontbrak Vanlerberghe door een blessure en Lavalée door een schorsing, Bates moest opnieuw opdraven. Ook Walsh viel in laatste instantie nog uit, Van Hecke nam plaats rechts achterin. Mazzu zette Bayo dan weer meteen in zijn elftal.

Storm raast heerlijk boven AFAS Stadion, rode kaart kantelpunt?

Malinwa kreeg het vuur meteen in de ploeg en na hoog storen van Hairemans ging een eerste poging van Storm via een bezoekend been naast. Het was slechts uitstel van executie voor de thuisploeg, goed een minuut later werd Storm heerlijk door de buitenspelval geloodst door Mrabti, hij omspeelde Koffi en legde de 1-0 na nog geen vijf minuten spelen in doel. De Zebra's zagen werkelijk alle kleuren van de regenboog in die openingsfase en ontsnapten bij een paar hachelijke fases al aan een vroegtijdige doodsteek.

KV kreeg in dat eerste halfuur kans op kans, halfweg de eerste helft vloog een poging van Schoofs op de paal en vanuit een scherpe hoek besloot Storm op doelman Koffi. Aan de overzijde was er ook eindelijk een eerste kansje voor Charleroi maar de kopbal van Nkuba was veel te zwak om Coucke te verontrusten. Een ijzersterk Rood-Geel sloeg nog voor het halfuur opnieuw dodelijk toe, opnieuw was Storm beslissend met een assist en de doorstormende Hairemans liet Koffi kansloos met een schot in de verste hoek: 2-0. Het sambavoetbal van het team van Defour hield ook nadien aan, een prachtige volley van Verstraete werd fraai nog gepakt door Koffi en Schoofs besloot van dichtbij over. De thuisploeg had alles in handen maar nog voor de pauze kwam Schoofs bij een tackle ruimschoots te laat op Nkuba. Scheidsrechter Laforge bestrafte de Mechelse kapitein met een rode kaart en uit de beelden bleek dat ook een terechte sanctie. Een oppermachtig KV Mechelen moest nog een helft overleven met tien man.

Storm speelt zowat de perfecte eerste helft, halfweg speelt KV wel met een man minder.

Zorgane pakt uit met tweeklapper in een dikke minuut

Een duidelijk ontevreden Mazzu deed meteen een drievoudige wissel na de pauze: Van Cleemput, Knezevic en Stulic kwamen in het elftal. De Zebra's startten alvast beter met een schot van Bayo dat een meter of twee naast vloog. Ondanks de man minder situatie bleef ook Malinwa gevaarlijk, na tien minuten spelen haalde Storm de achterlijn en zijn prima voorzet werd door Da Cruz in een kans omgezet, Koffi redde de zwart-witte meubelen in de korte hoek. Ook Coucke toonde zich even later alert door een centrale kopbal van Bayo onschadelijk te maken.

Charleroi imponeerde ook na de rust allerminst maar met een gelukje kwam het halfweg de tweede helft toch terug in de wedstrijd: Zorgane haalde uit en zijn schot ging via de voet van Verstraete voorbij een kansloze Coucke: 2-1. Plots waren de Zebra's springlevend en een minuut later stond het al gelijk in het AFAS Stadion: Van Cleemput pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Zorgane maakte met zijn tweede van de namiddag al de 2-2. Charleroi rook nu de zege en op dik tien minuten van het einde ontsnapte de thuisploeg miraculeus toen enkele Zebra's van dichtbij de bal niet voorbij Coucke en de goed opgestelde Ngoy kregen. Malinwa hield uiteindelijk stand (Bayo kopte de ultieme kans naast), al zal het gelijkspel aanvoelen als een verlies na een wervelende eerste helft.

Scoreverloop:

1-0 (5') Storm, 2-0 (28') Hairemans, 2-1 (66') Zorgane, 2-2 (67') Zorgane

Bijzonderheid:

Schoofs (KV Mechelen) krijgt een rode kaart (40').

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Vond u de rode kaart voor Schoofs terecht?

Meest recent

'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

5
5
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

44
44
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

50
50
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

76
76
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

130
130
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

58
58
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

632
632
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

223
223
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

261
261
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

377
377
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

116
116
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

89
89
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

141
141
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

238
238
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

306
306
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

216
216
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

39
39
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

40
40
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

158
158
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

266
266
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

74
74
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

225
225
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

223
223

Meer sportnieuws