Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

door
Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

Na een wedstrijd met twee gezichten hebben KV Mechelen en Charleroi de punten onder mekaar verdeeld na een spektakelrijke wedstrijd. Malinwa wervelde één helft lang voorbij kansloze Zebra's maar na een domme rode kaart van Schoofs vocht het uiteindelijk nog voor één punt. 


Met KV Mechelen en Charleroi stonden twee ploegen tegenover mekaar die onderweg al eens van hoofdcoach wisselden: Defour verving vroeg in het seizoen de Nederlander Buijs, Felice Mazzu nam na zijn ontslag bij Anderlecht dan weer over van Still. Zowel de Zebra's als Malinwa doen het nadien beter en azen nog op een plek in Play-Off II, al is vooral het verjagen van de degradatiezorgen prioriteit nummer één. Bij Rood-Geel ontbrak Vanlerberghe door een blessure en Lavalée door een schorsing, Bates moest opnieuw opdraven. Ook Walsh viel in laatste instantie nog uit, Van Hecke nam plaats rechts achterin. Mazzu zette Bayo dan weer meteen in zijn elftal.

Storm raast heerlijk boven AFAS Stadion, rode kaart kantelpunt?

Malinwa kreeg het vuur meteen in de ploeg en na hoog storen van Hairemans ging een eerste poging van Storm via een bezoekend been naast. Het was slechts uitstel van executie voor de thuisploeg, goed een minuut later werd Storm heerlijk door de buitenspelval geloodst door Mrabti, hij omspeelde Koffi en legde de 1-0 na nog geen vijf minuten spelen in doel. De Zebra's zagen werkelijk alle kleuren van de regenboog in die openingsfase en ontsnapten bij een paar hachelijke fases al aan een vroegtijdige doodsteek.

KV kreeg in dat eerste halfuur kans op kans, halfweg de eerste helft vloog een poging van Schoofs op de paal en vanuit een scherpe hoek besloot Storm op doelman Koffi. Aan de overzijde was er ook eindelijk een eerste kansje voor Charleroi maar de kopbal van Nkuba was veel te zwak om Coucke te verontrusten. Een ijzersterk Rood-Geel sloeg nog voor het halfuur opnieuw dodelijk toe, opnieuw was Storm beslissend met een assist en de doorstormende Hairemans liet Koffi kansloos met een schot in de verste hoek: 2-0. Het sambavoetbal van het team van Defour hield ook nadien aan, een prachtige volley van Verstraete werd fraai nog gepakt door Koffi en Schoofs besloot van dichtbij over. De thuisploeg had alles in handen maar nog voor de pauze kwam Schoofs bij een tackle ruimschoots te laat op Nkuba. Scheidsrechter Laforge bestrafte de Mechelse kapitein met een rode kaart en uit de beelden bleek dat ook een terechte sanctie. Een oppermachtig KV Mechelen moest nog een helft overleven met tien man.

Storm speelt zowat de perfecte eerste helft, halfweg speelt KV wel met een man minder.

Zorgane pakt uit met tweeklapper in een dikke minuut

Een duidelijk ontevreden Mazzu deed meteen een drievoudige wissel na de pauze: Van Cleemput, Knezevic en Stulic kwamen in het elftal. De Zebra's startten alvast beter met een schot van Bayo dat een meter of twee naast vloog. Ondanks de man minder situatie bleef ook Malinwa gevaarlijk, na tien minuten spelen haalde Storm de achterlijn en zijn prima voorzet werd door Da Cruz in een kans omgezet, Koffi redde de zwart-witte meubelen in de korte hoek. Ook Coucke toonde zich even later alert door een centrale kopbal van Bayo onschadelijk te maken.

Charleroi imponeerde ook na de rust allerminst maar met een gelukje kwam het halfweg de tweede helft toch terug in de wedstrijd: Zorgane haalde uit en zijn schot ging via de voet van Verstraete voorbij een kansloze Coucke: 2-1. Plots waren de Zebra's springlevend en een minuut later stond het al gelijk in het AFAS Stadion: Van Cleemput pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Zorgane maakte met zijn tweede van de namiddag al de 2-2. Charleroi rook nu de zege en op dik tien minuten van het einde ontsnapte de thuisploeg miraculeus toen enkele Zebra's van dichtbij de bal niet voorbij Coucke en de goed opgestelde Ngoy kregen. Malinwa hield uiteindelijk stand (Bayo kopte de ultieme kans naast), al zal het gelijkspel aanvoelen als een verlies na een wervelende eerste helft.

Scoreverloop:

1-0 (5') Storm, 2-0 (28') Hairemans, 2-1 (66') Zorgane, 2-2 (67') Zorgane

Bijzonderheid:

Schoofs (KV Mechelen) krijgt een rode kaart (40').

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Vond u de rode kaart voor Schoofs terecht?

Meest recent

‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

1
1
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

73
73
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

92
92
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

38
38
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

91
91
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

118
118
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

145
145
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

141
141
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

50
50
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

40
40
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

174
174
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

82
82
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

367
367
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

298
298
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

86
86
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

593
593
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

620
620
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

431
431
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

215
215
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

128
128
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

106
106
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

265
265

Meer sportnieuws