Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

96 stemmen
Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

Na een wedstrijd met twee gezichten hebben KV Mechelen en Charleroi de punten onder mekaar verdeeld na een spektakelrijke wedstrijd. Malinwa wervelde één helft lang voorbij kansloze Zebra's maar na een domme rode kaart van Schoofs vocht het uiteindelijk nog voor één punt. 


Met KV Mechelen en Charleroi stonden twee ploegen tegenover mekaar die onderweg al eens van hoofdcoach wisselden: Defour verving vroeg in het seizoen de Nederlander Buijs, Felice Mazzu nam na zijn ontslag bij Anderlecht dan weer over van Still. Zowel de Zebra's als Malinwa doen het nadien beter en azen nog op een plek in Play-Off II, al is vooral het verjagen van de degradatiezorgen prioriteit nummer één. Bij Rood-Geel ontbrak Vanlerberghe door een blessure en Lavalée door een schorsing, Bates moest opnieuw opdraven. Ook Walsh viel in laatste instantie nog uit, Van Hecke nam plaats rechts achterin. Mazzu zette Bayo dan weer meteen in zijn elftal.

Storm raast heerlijk boven AFAS Stadion, rode kaart kantelpunt?

Malinwa kreeg het vuur meteen in de ploeg en na hoog storen van Hairemans ging een eerste poging van Storm via een bezoekend been naast. Het was slechts uitstel van executie voor de thuisploeg, goed een minuut later werd Storm heerlijk door de buitenspelval geloodst door Mrabti, hij omspeelde Koffi en legde de 1-0 na nog geen vijf minuten spelen in doel. De Zebra's zagen werkelijk alle kleuren van de regenboog in die openingsfase en ontsnapten bij een paar hachelijke fases al aan een vroegtijdige doodsteek.

KV kreeg in dat eerste halfuur kans op kans, halfweg de eerste helft vloog een poging van Schoofs op de paal en vanuit een scherpe hoek besloot Storm op doelman Koffi. Aan de overzijde was er ook eindelijk een eerste kansje voor Charleroi maar de kopbal van Nkuba was veel te zwak om Coucke te verontrusten. Een ijzersterk Rood-Geel sloeg nog voor het halfuur opnieuw dodelijk toe, opnieuw was Storm beslissend met een assist en de doorstormende Hairemans liet Koffi kansloos met een schot in de verste hoek: 2-0. Het sambavoetbal van het team van Defour hield ook nadien aan, een prachtige volley van Verstraete werd fraai nog gepakt door Koffi en Schoofs besloot van dichtbij over. De thuisploeg had alles in handen maar nog voor de pauze kwam Schoofs bij een tackle ruimschoots te laat op Nkuba. Scheidsrechter Laforge bestrafte de Mechelse kapitein met een rode kaart en uit de beelden bleek dat ook een terechte sanctie. Een oppermachtig KV Mechelen moest nog een helft overleven met tien man.

Storm speelt zowat de perfecte eerste helft, halfweg speelt KV wel met een man minder.

Zorgane pakt uit met tweeklapper in een dikke minuut

Een duidelijk ontevreden Mazzu deed meteen een drievoudige wissel na de pauze: Van Cleemput, Knezevic en Stulic kwamen in het elftal. De Zebra's startten alvast beter met een schot van Bayo dat een meter of twee naast vloog. Ondanks de man minder situatie bleef ook Malinwa gevaarlijk, na tien minuten spelen haalde Storm de achterlijn en zijn prima voorzet werd door Da Cruz in een kans omgezet, Koffi redde de zwart-witte meubelen in de korte hoek. Ook Coucke toonde zich even later alert door een centrale kopbal van Bayo onschadelijk te maken.

Charleroi imponeerde ook na de rust allerminst maar met een gelukje kwam het halfweg de tweede helft toch terug in de wedstrijd: Zorgane haalde uit en zijn schot ging via de voet van Verstraete voorbij een kansloze Coucke: 2-1. Plots waren de Zebra's springlevend en een minuut later stond het al gelijk in het AFAS Stadion: Van Cleemput pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Zorgane maakte met zijn tweede van de namiddag al de 2-2. Charleroi rook nu de zege en op dik tien minuten van het einde ontsnapte de thuisploeg miraculeus toen enkele Zebra's van dichtbij de bal niet voorbij Coucke en de goed opgestelde Ngoy kregen. Malinwa hield uiteindelijk stand (Bayo kopte de ultieme kans naast), al zal het gelijkspel aanvoelen als een verlies na een wervelende eerste helft.

Scoreverloop:

1-0 (5') Storm, 2-0 (28') Hairemans, 2-1 (66') Zorgane, 2-2 (67') Zorgane

Bijzonderheid:

Schoofs (KV Mechelen) krijgt een rode kaart (40').

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Vond u de rode kaart voor Schoofs terecht?

Meest recent

Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

6
6
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

63
63
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

87
87
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

146
146
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

82
82
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

84
84
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

149
149
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

102
102
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

46
46
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

462
462
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

77
77
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

40
40
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

231
231
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

179
179
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

425
425
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

358
358
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

95
95
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

62
62
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

195
195
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

180
180
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

66
66
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

456
456
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327

Meer sportnieuws