Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

door
Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

Na een wedstrijd met twee gezichten hebben KV Mechelen en Charleroi de punten onder mekaar verdeeld na een spektakelrijke wedstrijd. Malinwa wervelde één helft lang voorbij kansloze Zebra's maar na een domme rode kaart van Schoofs vocht het uiteindelijk nog voor één punt. 


Met KV Mechelen en Charleroi stonden twee ploegen tegenover mekaar die onderweg al eens van hoofdcoach wisselden: Defour verving vroeg in het seizoen de Nederlander Buijs, Felice Mazzu nam na zijn ontslag bij Anderlecht dan weer over van Still. Zowel de Zebra's als Malinwa doen het nadien beter en azen nog op een plek in Play-Off II, al is vooral het verjagen van de degradatiezorgen prioriteit nummer één. Bij Rood-Geel ontbrak Vanlerberghe door een blessure en Lavalée door een schorsing, Bates moest opnieuw opdraven. Ook Walsh viel in laatste instantie nog uit, Van Hecke nam plaats rechts achterin. Mazzu zette Bayo dan weer meteen in zijn elftal.

Storm raast heerlijk boven AFAS Stadion, rode kaart kantelpunt?

Malinwa kreeg het vuur meteen in de ploeg en na hoog storen van Hairemans ging een eerste poging van Storm via een bezoekend been naast. Het was slechts uitstel van executie voor de thuisploeg, goed een minuut later werd Storm heerlijk door de buitenspelval geloodst door Mrabti, hij omspeelde Koffi en legde de 1-0 na nog geen vijf minuten spelen in doel. De Zebra's zagen werkelijk alle kleuren van de regenboog in die openingsfase en ontsnapten bij een paar hachelijke fases al aan een vroegtijdige doodsteek.

KV kreeg in dat eerste halfuur kans op kans, halfweg de eerste helft vloog een poging van Schoofs op de paal en vanuit een scherpe hoek besloot Storm op doelman Koffi. Aan de overzijde was er ook eindelijk een eerste kansje voor Charleroi maar de kopbal van Nkuba was veel te zwak om Coucke te verontrusten. Een ijzersterk Rood-Geel sloeg nog voor het halfuur opnieuw dodelijk toe, opnieuw was Storm beslissend met een assist en de doorstormende Hairemans liet Koffi kansloos met een schot in de verste hoek: 2-0. Het sambavoetbal van het team van Defour hield ook nadien aan, een prachtige volley van Verstraete werd fraai nog gepakt door Koffi en Schoofs besloot van dichtbij over. De thuisploeg had alles in handen maar nog voor de pauze kwam Schoofs bij een tackle ruimschoots te laat op Nkuba. Scheidsrechter Laforge bestrafte de Mechelse kapitein met een rode kaart en uit de beelden bleek dat ook een terechte sanctie. Een oppermachtig KV Mechelen moest nog een helft overleven met tien man.

Storm speelt zowat de perfecte eerste helft, halfweg speelt KV wel met een man minder.

Zorgane pakt uit met tweeklapper in een dikke minuut

Een duidelijk ontevreden Mazzu deed meteen een drievoudige wissel na de pauze: Van Cleemput, Knezevic en Stulic kwamen in het elftal. De Zebra's startten alvast beter met een schot van Bayo dat een meter of twee naast vloog. Ondanks de man minder situatie bleef ook Malinwa gevaarlijk, na tien minuten spelen haalde Storm de achterlijn en zijn prima voorzet werd door Da Cruz in een kans omgezet, Koffi redde de zwart-witte meubelen in de korte hoek. Ook Coucke toonde zich even later alert door een centrale kopbal van Bayo onschadelijk te maken.

Charleroi imponeerde ook na de rust allerminst maar met een gelukje kwam het halfweg de tweede helft toch terug in de wedstrijd: Zorgane haalde uit en zijn schot ging via de voet van Verstraete voorbij een kansloze Coucke: 2-1. Plots waren de Zebra's springlevend en een minuut later stond het al gelijk in het AFAS Stadion: Van Cleemput pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Zorgane maakte met zijn tweede van de namiddag al de 2-2. Charleroi rook nu de zege en op dik tien minuten van het einde ontsnapte de thuisploeg miraculeus toen enkele Zebra's van dichtbij de bal niet voorbij Coucke en de goed opgestelde Ngoy kregen. Malinwa hield uiteindelijk stand (Bayo kopte de ultieme kans naast), al zal het gelijkspel aanvoelen als een verlies na een wervelende eerste helft.

Scoreverloop:

1-0 (5') Storm, 2-0 (28') Hairemans, 2-1 (66') Zorgane, 2-2 (67') Zorgane

Bijzonderheid:

Schoofs (KV Mechelen) krijgt een rode kaart (40').

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Vond u de rode kaart voor Schoofs terecht?

Meest recent

Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

8
8
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

34
34
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

14
14
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

19
19
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

116
116
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

237
237
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

34
34
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

111
111
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

123
123
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

146
146
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

377
377
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

212
212
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

314
314
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

82
82
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

342
342
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

155
155
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

162
162
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

933
933
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

181
181
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

55
55
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

330
330
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1162
1162
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

240
240
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

191
191
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

141
141

Meer sportnieuws