Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

door
Dartel Malinwa ziet Zebra's ontsnappen na domme rode kaart

Na een wedstrijd met twee gezichten hebben KV Mechelen en Charleroi de punten onder mekaar verdeeld na een spektakelrijke wedstrijd. Malinwa wervelde één helft lang voorbij kansloze Zebra's maar na een domme rode kaart van Schoofs vocht het uiteindelijk nog voor één punt. 


Met KV Mechelen en Charleroi stonden twee ploegen tegenover mekaar die onderweg al eens van hoofdcoach wisselden: Defour verving vroeg in het seizoen de Nederlander Buijs, Felice Mazzu nam na zijn ontslag bij Anderlecht dan weer over van Still. Zowel de Zebra's als Malinwa doen het nadien beter en azen nog op een plek in Play-Off II, al is vooral het verjagen van de degradatiezorgen prioriteit nummer één. Bij Rood-Geel ontbrak Vanlerberghe door een blessure en Lavalée door een schorsing, Bates moest opnieuw opdraven. Ook Walsh viel in laatste instantie nog uit, Van Hecke nam plaats rechts achterin. Mazzu zette Bayo dan weer meteen in zijn elftal.

Storm raast heerlijk boven AFAS Stadion, rode kaart kantelpunt?

Malinwa kreeg het vuur meteen in de ploeg en na hoog storen van Hairemans ging een eerste poging van Storm via een bezoekend been naast. Het was slechts uitstel van executie voor de thuisploeg, goed een minuut later werd Storm heerlijk door de buitenspelval geloodst door Mrabti, hij omspeelde Koffi en legde de 1-0 na nog geen vijf minuten spelen in doel. De Zebra's zagen werkelijk alle kleuren van de regenboog in die openingsfase en ontsnapten bij een paar hachelijke fases al aan een vroegtijdige doodsteek.

KV kreeg in dat eerste halfuur kans op kans, halfweg de eerste helft vloog een poging van Schoofs op de paal en vanuit een scherpe hoek besloot Storm op doelman Koffi. Aan de overzijde was er ook eindelijk een eerste kansje voor Charleroi maar de kopbal van Nkuba was veel te zwak om Coucke te verontrusten. Een ijzersterk Rood-Geel sloeg nog voor het halfuur opnieuw dodelijk toe, opnieuw was Storm beslissend met een assist en de doorstormende Hairemans liet Koffi kansloos met een schot in de verste hoek: 2-0. Het sambavoetbal van het team van Defour hield ook nadien aan, een prachtige volley van Verstraete werd fraai nog gepakt door Koffi en Schoofs besloot van dichtbij over. De thuisploeg had alles in handen maar nog voor de pauze kwam Schoofs bij een tackle ruimschoots te laat op Nkuba. Scheidsrechter Laforge bestrafte de Mechelse kapitein met een rode kaart en uit de beelden bleek dat ook een terechte sanctie. Een oppermachtig KV Mechelen moest nog een helft overleven met tien man.

Storm speelt zowat de perfecte eerste helft, halfweg speelt KV wel met een man minder.

Zorgane pakt uit met tweeklapper in een dikke minuut

Een duidelijk ontevreden Mazzu deed meteen een drievoudige wissel na de pauze: Van Cleemput, Knezevic en Stulic kwamen in het elftal. De Zebra's startten alvast beter met een schot van Bayo dat een meter of twee naast vloog. Ondanks de man minder situatie bleef ook Malinwa gevaarlijk, na tien minuten spelen haalde Storm de achterlijn en zijn prima voorzet werd door Da Cruz in een kans omgezet, Koffi redde de zwart-witte meubelen in de korte hoek. Ook Coucke toonde zich even later alert door een centrale kopbal van Bayo onschadelijk te maken.

Charleroi imponeerde ook na de rust allerminst maar met een gelukje kwam het halfweg de tweede helft toch terug in de wedstrijd: Zorgane haalde uit en zijn schot ging via de voet van Verstraete voorbij een kansloze Coucke: 2-1. Plots waren de Zebra's springlevend en een minuut later stond het al gelijk in het AFAS Stadion: Van Cleemput pakte vanop rechts uit met de perfecte voorzet en Zorgane maakte met zijn tweede van de namiddag al de 2-2. Charleroi rook nu de zege en op dik tien minuten van het einde ontsnapte de thuisploeg miraculeus toen enkele Zebra's van dichtbij de bal niet voorbij Coucke en de goed opgestelde Ngoy kregen. Malinwa hield uiteindelijk stand (Bayo kopte de ultieme kans naast), al zal het gelijkspel aanvoelen als een verlies na een wervelende eerste helft.

Scoreverloop:

1-0 (5') Storm, 2-0 (28') Hairemans, 2-1 (66') Zorgane, 2-2 (67') Zorgane

Bijzonderheid:

Schoofs (KV Mechelen) krijgt een rode kaart (40').

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

Vond u de rode kaart voor Schoofs terecht?

Meest recent

'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

36
36
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

41
41
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

94
94
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

414
414
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

230
230
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

43
43
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

195
195
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

116
116
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

461
461
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

133
133
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

218
218
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

171
171
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

204
204
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

277
277
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

136
136
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

289
289
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

75
75
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

169
169
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

151
151
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

82
82
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

284
284
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

283
283
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

432
432
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

65
65
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

211
211

Meer sportnieuws