Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

door
Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

Het gaat Patro Eisden momenteel stevig voor de wind in eerste nationale. Het team van coach Stijn Stijnen staat momenteel ruim aan de leiding en het lijkt erop dat de Limburgse club de topfavoriet is voor promotie richting het profvoetbal. Het zou ook voor de ex-speler van Club Brugge een stevige revanche zijn op heel wat mensen.


Het verhaal van de ex-doelman van de nationale ploeg is ondertussen wel gekend. Zijn afscheid bij Club Brugge was uiterst pijnlijk en nadien zou hij nooit meer zijn vroegere niveau benaderen. Beerschot pikte de ex-Bruggeling nog even op maar dat avontuur stopte abrupt toen de Antwerpse club failliet werd verklaard, het betekende meteen ook het afscheid van Stijnen in het profvoetbal.

Stijnen werd een tijdje voorzitter van Sporting Hasselt, een club die hij ook als coach onder zijn vleugels nam. Maar ook hier weer was er sprake van een uiterst pijnlijk afscheid, in 2017 werd de voormalig doelman immers ontslagen. Een jaartje later volgde Stijnen bij Patro Eisden Maasmechelen Guido Brepoels op en dat avontuur draaide wel uit op een succes.

SAMEN MET BROER
De nieuwe T1 van Patro loodste zijn team meteen richting de titel in tweede amateurklasse en ook in eerste nationale doen de Limburgers het prima. Vorig seizoen miste Stijnen met zijn team op een haar na de Play-Offs. Op een razend spannende slotspeeldag kwamen nog tal van ploegen in aanmerking voor de nacompetitie maar een zure nederlaag op het veld van KVK Tienen versperde de weg voor Patro richting een mogelijke titel. Opmerkelijk: met broer Steven als assistent zijn er twee Stijnen's actief binnen de club.

Dit seizoen lijkt die promotie er wel aan te komen voor de Limburgers. Na 22 speeldagen hebben Stijnen en co een voorsprong van zeven punten op Club Luik (dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft). Patro greep al zestien keer de zege, verloor maar drie wedstrijden en werkte onderweg ook bijna Club Brugge uit de Croky Cup. Een landstitel zou alvast de ultieme 'sportieve revanche' zijn voor de eergierige ex-Bruggeling.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

Is Stijnen een goede trainer?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

80
80
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

69
69
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

26
26
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

340
340
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

400
400
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

132
132
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

268
268
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

86
86
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

570
570
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

121
121
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

370
370
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

421
421
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

148
148
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

643
643
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

215
215
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

528
528
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

79
79
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

915
915
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

750
750
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws