Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

1593 stemmen
Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

Het gaat Patro Eisden momenteel stevig voor de wind in eerste nationale. Het team van coach Stijn Stijnen staat momenteel ruim aan de leiding en het lijkt erop dat de Limburgse club de topfavoriet is voor promotie richting het profvoetbal. Het zou ook voor de ex-speler van Club Brugge een stevige revanche zijn op heel wat mensen.


Het verhaal van de ex-doelman van de nationale ploeg is ondertussen wel gekend. Zijn afscheid bij Club Brugge was uiterst pijnlijk en nadien zou hij nooit meer zijn vroegere niveau benaderen. Beerschot pikte de ex-Bruggeling nog even op maar dat avontuur stopte abrupt toen de Antwerpse club failliet werd verklaard, het betekende meteen ook het afscheid van Stijnen in het profvoetbal.

Stijnen werd een tijdje voorzitter van Sporting Hasselt, een club die hij ook als coach onder zijn vleugels nam. Maar ook hier weer was er sprake van een uiterst pijnlijk afscheid, in 2017 werd de voormalig doelman immers ontslagen. Een jaartje later volgde Stijnen bij Patro Eisden Maasmechelen Guido Brepoels op en dat avontuur draaide wel uit op een succes.

SAMEN MET BROER
De nieuwe T1 van Patro loodste zijn team meteen richting de titel in tweede amateurklasse en ook in eerste nationale doen de Limburgers het prima. Vorig seizoen miste Stijnen met zijn team op een haar na de Play-Offs. Op een razend spannende slotspeeldag kwamen nog tal van ploegen in aanmerking voor de nacompetitie maar een zure nederlaag op het veld van KVK Tienen versperde de weg voor Patro richting een mogelijke titel. Opmerkelijk: met broer Steven als assistent zijn er twee Stijnen's actief binnen de club.

Dit seizoen lijkt die promotie er wel aan te komen voor de Limburgers. Na 22 speeldagen hebben Stijnen en co een voorsprong van zeven punten op Club Luik (dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft). Patro greep al zestien keer de zege, verloor maar drie wedstrijden en werkte onderweg ook bijna Club Brugge uit de Croky Cup. Een landstitel zou alvast de ultieme 'sportieve revanche' zijn voor de eergierige ex-Bruggeling.

LEES OOK: STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

Is Stijnen een goede trainer?

Meest recent

Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

14
14
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

30
30
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

46
46
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

101
101
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

93
93
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

97
97
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

91
91
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

309
309
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

115
115
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

478
478
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

80
80
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

361
361
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

274
274
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

933
933
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

264
264
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

69
69
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

106
106
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

961
961
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

581
581
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

119
119
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

79
79
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

835
835
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

583
583
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

249
249
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

245
245

Meer sportnieuws