Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

door
Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

Het gaat Patro Eisden momenteel stevig voor de wind in eerste nationale. Het team van coach Stijn Stijnen staat momenteel ruim aan de leiding en het lijkt erop dat de Limburgse club de topfavoriet is voor promotie richting het profvoetbal. Het zou ook voor de ex-speler van Club Brugge een stevige revanche zijn op heel wat mensen.


Het verhaal van de ex-doelman van de nationale ploeg is ondertussen wel gekend. Zijn afscheid bij Club Brugge was uiterst pijnlijk en nadien zou hij nooit meer zijn vroegere niveau benaderen. Beerschot pikte de ex-Bruggeling nog even op maar dat avontuur stopte abrupt toen de Antwerpse club failliet werd verklaard, het betekende meteen ook het afscheid van Stijnen in het profvoetbal.

Stijnen werd een tijdje voorzitter van Sporting Hasselt, een club die hij ook als coach onder zijn vleugels nam. Maar ook hier weer was er sprake van een uiterst pijnlijk afscheid, in 2017 werd de voormalig doelman immers ontslagen. Een jaartje later volgde Stijnen bij Patro Eisden Maasmechelen Guido Brepoels op en dat avontuur draaide wel uit op een succes.

SAMEN MET BROER
De nieuwe T1 van Patro loodste zijn team meteen richting de titel in tweede amateurklasse en ook in eerste nationale doen de Limburgers het prima. Vorig seizoen miste Stijnen met zijn team op een haar na de Play-Offs. Op een razend spannende slotspeeldag kwamen nog tal van ploegen in aanmerking voor de nacompetitie maar een zure nederlaag op het veld van KVK Tienen versperde de weg voor Patro richting een mogelijke titel. Opmerkelijk: met broer Steven als assistent zijn er twee Stijnen's actief binnen de club.

Dit seizoen lijkt die promotie er wel aan te komen voor de Limburgers. Na 22 speeldagen hebben Stijnen en co een voorsprong van zeven punten op Club Luik (dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft). Patro greep al zestien keer de zege, verloor maar drie wedstrijden en werkte onderweg ook bijna Club Brugge uit de Croky Cup. Een landstitel zou alvast de ultieme 'sportieve revanche' zijn voor de eergierige ex-Bruggeling.

LEES OOK: Patro Eisden verrast met pikante transfer

Is Stijnen een goede trainer?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

33
33
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

164
164
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

318
318
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

170
170
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

121
121
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

563
563
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

829
829
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

556
556
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

558
558
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

465
465
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

558
558
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

654
654

Meer sportnieuws