Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

1593 stemmen
Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

Het gaat Patro Eisden momenteel stevig voor de wind in eerste nationale. Het team van coach Stijn Stijnen staat momenteel ruim aan de leiding en het lijkt erop dat de Limburgse club de topfavoriet is voor promotie richting het profvoetbal. Het zou ook voor de ex-speler van Club Brugge een stevige revanche zijn op heel wat mensen.


Het verhaal van de ex-doelman van de nationale ploeg is ondertussen wel gekend. Zijn afscheid bij Club Brugge was uiterst pijnlijk en nadien zou hij nooit meer zijn vroegere niveau benaderen. Beerschot pikte de ex-Bruggeling nog even op maar dat avontuur stopte abrupt toen de Antwerpse club failliet werd verklaard, het betekende meteen ook het afscheid van Stijnen in het profvoetbal.

Stijnen werd een tijdje voorzitter van Sporting Hasselt, een club die hij ook als coach onder zijn vleugels nam. Maar ook hier weer was er sprake van een uiterst pijnlijk afscheid, in 2017 werd de voormalig doelman immers ontslagen. Een jaartje later volgde Stijnen bij Patro Eisden Maasmechelen Guido Brepoels op en dat avontuur draaide wel uit op een succes.

SAMEN MET BROER
De nieuwe T1 van Patro loodste zijn team meteen richting de titel in tweede amateurklasse en ook in eerste nationale doen de Limburgers het prima. Vorig seizoen miste Stijnen met zijn team op een haar na de Play-Offs. Op een razend spannende slotspeeldag kwamen nog tal van ploegen in aanmerking voor de nacompetitie maar een zure nederlaag op het veld van KVK Tienen versperde de weg voor Patro richting een mogelijke titel. Opmerkelijk: met broer Steven als assistent zijn er twee Stijnen's actief binnen de club.

Dit seizoen lijkt die promotie er wel aan te komen voor de Limburgers. Na 22 speeldagen hebben Stijnen en co een voorsprong van zeven punten op Club Luik (dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft). Patro greep al zestien keer de zege, verloor maar drie wedstrijden en werkte onderweg ook bijna Club Brugge uit de Croky Cup. Een landstitel zou alvast de ultieme 'sportieve revanche' zijn voor de eergierige ex-Bruggeling.

LEES OOK: Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Is Stijnen een goede trainer?

Meest recent

Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

2
2
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

10
10
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

69
69
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

73
73
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

57
57
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

37
37
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

40
40
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

248
248
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

130
130
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

115
115
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

212
212
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

393
393
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

111
111
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

204
204
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

170
170
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

422
422
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

768
768
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

60
60
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

347
347
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

267
267
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

572
572
'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

335
335
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

267
267
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

216
216

Meer sportnieuws