Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

door
Stijn Stijnen staat voor glorieuze terugkeer richting profvoetbal

Het gaat Patro Eisden momenteel stevig voor de wind in eerste nationale. Het team van coach Stijn Stijnen staat momenteel ruim aan de leiding en het lijkt erop dat de Limburgse club de topfavoriet is voor promotie richting het profvoetbal. Het zou ook voor de ex-speler van Club Brugge een stevige revanche zijn op heel wat mensen.


Het verhaal van de ex-doelman van de nationale ploeg is ondertussen wel gekend. Zijn afscheid bij Club Brugge was uiterst pijnlijk en nadien zou hij nooit meer zijn vroegere niveau benaderen. Beerschot pikte de ex-Bruggeling nog even op maar dat avontuur stopte abrupt toen de Antwerpse club failliet werd verklaard, het betekende meteen ook het afscheid van Stijnen in het profvoetbal.

Stijnen werd een tijdje voorzitter van Sporting Hasselt, een club die hij ook als coach onder zijn vleugels nam. Maar ook hier weer was er sprake van een uiterst pijnlijk afscheid, in 2017 werd de voormalig doelman immers ontslagen. Een jaartje later volgde Stijnen bij Patro Eisden Maasmechelen Guido Brepoels op en dat avontuur draaide wel uit op een succes.

SAMEN MET BROER
De nieuwe T1 van Patro loodste zijn team meteen richting de titel in tweede amateurklasse en ook in eerste nationale doen de Limburgers het prima. Vorig seizoen miste Stijnen met zijn team op een haar na de Play-Offs. Op een razend spannende slotspeeldag kwamen nog tal van ploegen in aanmerking voor de nacompetitie maar een zure nederlaag op het veld van KVK Tienen versperde de weg voor Patro richting een mogelijke titel. Opmerkelijk: met broer Steven als assistent zijn er twee Stijnen's actief binnen de club.

Dit seizoen lijkt die promotie er wel aan te komen voor de Limburgers. Na 22 speeldagen hebben Stijnen en co een voorsprong van zeven punten op Club Luik (dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft). Patro greep al zestien keer de zege, verloor maar drie wedstrijden en werkte onderweg ook bijna Club Brugge uit de Croky Cup. Een landstitel zou alvast de ultieme 'sportieve revanche' zijn voor de eergierige ex-Bruggeling.

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Is Stijnen een goede trainer?

Meest recent

'Rentree en dan bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

34
34
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

43
43
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

47
47
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

125
125
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

88
88
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

101
101
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

269
269
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

245
245
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

302
302
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

494
494
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

80
80
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

146
146
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

393
393
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

81
81
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

124
124
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

338
338
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

321
321
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

982
982
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

139
139
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

362
362
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

541
541
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

617
617
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

871
871
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

299
299

Meer sportnieuws