Sambi Lokonga geeft verklaring voor transfer

147 stemmen
Sambi Lokonga geeft verklaring voor transfer

Albert Sambi Lokonga is er zaterdag net niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen in de Premier League. Hij mocht als invaller zijn debuut maken bij Crystal Palace op Old Trafford, maar kon zijn ploeg niet meer aan een gelijkspel helpen tegen Manchester United. De middenvelder maakte op Deadline Day nog enigszins verrassend de overstap van Arsenal.


Bij de Gunners kwam de 23-jarige Rode Duivel in de eerste helft van het seizoen amper aan spelen toe. Mikel Arteta koos op het middenveld resoluut voor Thomas Partey en Granit Xhaka en Lokonga kon ook nooit overtuigen wanneer hij eens zijn kans kreeg in de Europa League of de bekercompetities. Met ook nog de komst van Jorginho in het slot van de wintermercato bleek een uitleenbeurt de beste oplossing.

"Het was niet makkelijk om te vertrekken, want Arsenal staat aan de leiding. Maar het vertrouwen van de trainer gaf de doorslag", vertelt Lokonga over zijn transfer aan football.london. Bij Crystal Palace wordt hij de komende maanden gecoacht door Patrick Vieira, zelf als defensieve middenvelder een legende bij Arsenal. "Ik had hem aan de telefoon en het bleek een mooie opportuniteit. Hij zal me pushen om een betere speler te worden. Ik kijk er al naar uit."

ANDERLECHT
Dat uitgerekend Crystal Palace uitkwam bij Lokonga, hoeft ook niet te verbazen. De club volgde hem al toen hij nog bij Anderlecht speelde en had toen ook enkele gesprekken met de speler, zo onthulde Vieira. "Het was niet de eerste keer dat we met hem spraken. Hij weet dat we hem goed kennen en dat we hem kunnen helpen om te groeien als speler."

Zal Sambi Lokonga bij Crystal Palace wel titularis worden?

Meest recent

'Stunt in de maak: Premier League-club wil Trossard'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

17
17
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

37
37
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

127
127
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

34
34
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

271
271
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

67
67
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

108
108
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

72
72
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

54
54
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

196
196
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

23
23
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

73
73
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

174
174
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

157
157
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

58
58
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

391
391
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

199
199
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

59
59
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

274
274
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

170
170
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

160
160
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

100
100

Meer sportnieuws