Sambi Lokonga geeft verklaring voor transfer

door
Sambi Lokonga geeft verklaring voor transfer

Albert Sambi Lokonga is er zaterdag net niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen in de Premier League. Hij mocht als invaller zijn debuut maken bij Crystal Palace op Old Trafford, maar kon zijn ploeg niet meer aan een gelijkspel helpen tegen Manchester United. De middenvelder maakte op Deadline Day nog enigszins verrassend de overstap van Arsenal.


Bij de Gunners kwam de 23-jarige Rode Duivel in de eerste helft van het seizoen amper aan spelen toe. Mikel Arteta koos op het middenveld resoluut voor Thomas Partey en Granit Xhaka en Lokonga kon ook nooit overtuigen wanneer hij eens zijn kans kreeg in de Europa League of de bekercompetities. Met ook nog de komst van Jorginho in het slot van de wintermercato bleek een uitleenbeurt de beste oplossing.

"Het was niet makkelijk om te vertrekken, want Arsenal staat aan de leiding. Maar het vertrouwen van de trainer gaf de doorslag", vertelt Lokonga over zijn transfer aan football.london. Bij Crystal Palace wordt hij de komende maanden gecoacht door Patrick Vieira, zelf als defensieve middenvelder een legende bij Arsenal. "Ik had hem aan de telefoon en het bleek een mooie opportuniteit. Hij zal me pushen om een betere speler te worden. Ik kijk er al naar uit."

ANDERLECHT
Dat uitgerekend Crystal Palace uitkwam bij Lokonga, hoeft ook niet te verbazen. De club volgde hem al toen hij nog bij Anderlecht speelde en had toen ook enkele gesprekken met de speler, zo onthulde Vieira. "Het was niet de eerste keer dat we met hem spraken. Hij weet dat we hem goed kennen en dat we hem kunnen helpen om te groeien als speler."

LEES OOK: 'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Zal Sambi Lokonga bij Crystal Palace wel titularis worden?

Meest recent

'Transferalarm: stuntdeals voor Mancini en Lewandowski'

Fabrizio Romano en Sasha Tavolieri maken zich klaar voor de wintermercato. De geruchtenmolen komt ...

7
7
Messi doet boekje open over PSG: dit liep er mis

Lionel Messi speelde enkele jaren voor PSG, maar dat is een passage die snel vergeten zal worden. De ...

26
26
'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

57
57
Thorgan Hazard geeft criticasters stevig lik op stuk

De waan van de dag regeert al te vaak in de media en zeker in het voetbal. Onder meer Thorgan Hazard ...

38
38
Hallo, Rudi Garcia? "Ik sprak niet met de bondscoach"

De Rode Duivels zullen wellicht dit weekend zekerheid verschaffen over hun WK-deelname. Bondscoach ...

51
51
Tom Waes zorgt voor grote shock: "Er zijn geen excuses"

Ongeveer één jaar geleden ging Tom Waes zowel fysiek als mentaal door een zware storm. ...

17
17
Weldra deal Bayern en RSCA? "Als Kompany kijkt..."

RSC Anderlecht kende een woelige zomermercato, die we niet meteen als een succes kunnen beschouwen. ...

205
205
Frank Raes breekt stilte: zo ziet zijn leven er nu uit

Frank Raes was als commentator en presentator jarenlang één van dé stemmen in ...

44
44
Belgisch voetbal terug op tv? Nieuwe onthulling in DAZN-hetze

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact ...

678
678
Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

213
213
'Megatransfer Fofana: titanenstrijd met drie grootmachten'

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

99
99
Vermant in complete stress: Duivels-droom nu al op barsten?

Door de blessuregolf krijgt Romeo Vermant zijn kans bij de Rode Duivels, maar de lat ligt anders: ...

203
203
'Code rood bij Club: zorgwekkend nieuws uit ziekenboeg'

Bij Club Brugge kan men momenteel even op adem komen na het zware schema van de voorbije weken. Maar ...

256
256
'Garcia meedogenloos: einde verhaal voor Rode Duivel'

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

482
482
Scharniermoment in DAZN-soap aangebroken: drie opties op tafel

Woensdag staat de Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Veruit het belangrijkste ...

406
406
'Renard wacht lot niet af: dubbele winteraanwinst Anderlecht'

Het vernieuwde bestuur is inmiddels officieel van start gegaan bij RSC Anderlecht. In de komende ...

428
428
'Courtois haakt weer af: markante statistiek bij Duivels'

De Rode Duivels kunnen beginnen aan hun voorbereiding op de wedstrijden tegen Kazachstan en ...

96
96
Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

De Rode Duivels verzamelden dinsdag in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de laatste ...

157
157
Schokkend verhaal: Lokeren-speler in afkickkliniek

Het gaat dit seizoen maar moeizaam voor Lokeren in de Challenger Pro League. Vorig seizoen haalde ...

112
112
Hey velt oordeel over zijn eerste jaar bij Anderlecht

Anderlecht is met een goed gevoel de interlandbreak ingegaan na een knappe zege in de kraker tegen ...

205
205
'Antwerp ziet in januari volgende sterkhouder vertrekken'

Antwerp kon vorig weekend opgelucht ademhalen na de zege tegen La Louvière, waardoor het een ...

447
447
Sterkhouder Club valt door de mand: "Was een verrassing"

Bij Club Brugge zullen ze tijdens de interlandbreak hun wonden likken na de tegenvallende prestatie ...

206
206
'Trossard in bloedvorm: transferstrijd barst weer los'

Arsenal blijft heersen in de Premier League, al liet het vorig weekend wel verrassend punten liggen ...

88
88
Jonge Duivels kennen volgende tegenstander op WK U17

De Jonge Duivels hebben vrij vlot de groepsfase van het WK U17 overleefd. Ze verloren nog hun ...

238
238
De Bilde heeft één gouden tip voor Anderlecht

De laatste kans voor Marc Coucke. Dat is toch de conclusie met de volgende nieuwe start die RSC ...

344
344

Meer sportnieuws