STVV wipt de top acht binnen na zege in flauwe partij

50 stemmen
STVV wipt de top acht binnen na zege in flauwe partij

STVV heeft zaterdagavond een goede zaak gedaan in de strijd om de play-offs. De Kanaries wisten de drie punten te houden in een flauwe partij tegen KV Kortrijk, waardoor ze de top acht binnenkomen. De Kerels blijven dan weer met degradatiezorgen zitten, want ze zakken intussen weg naar de laatste veilige plaats in het klassement.


Voor beide teams stond er dus wel één en ander op het spel op Stayen, maar dat was er in de eerste helft niet meteen aan te zien. Kansen vielen er amper te noteren, maar in de slotfase van de eerste helft werd het plots heel opwindend. Koita ging nadrukkelijk neer in de zestien en scheidsrechter Vergote greep al naar zijn achterzak om de STVV-aanvaller een tweede geel te geven, maar werd door de VAR nog naar het scherm geroepen. In plaats van een rode kaart werd het uiteindelijk een penalty. Bruno knalde die tegen de lat, maar via de rug van doelman Vandenberghe verdween de bal toch in doel.

Kortrijk moest dus aan de bak, maar het slaagde er niet in om STVV in de problemen te brengen. Het was integendeel de thuisploeg die nog het dichtste bij een tweede treffer kwam. Reitz knalde over en Kaya trof de paal, al was telkens de buitenspelvlag ook de hoogte ingegaan. In de slotminuut moest Vandenberghe ook nog een plaatsbal van Reitz uit de bovenhoek zweven. STVV wipt nu over Cercle Brugge naar de achtste plaats en komt naast Westerlo, terwijl KV Kortrijk Eupen ziet passeren en de degradatieplaatsen weer in de nek voelt.

LEES OOK: Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Zal STVV de play-offs halen?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

11
11
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

7
7
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

40
40
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

252
252
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

34
34
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

130
130
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

162
162
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

132
132
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

428
428
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

106
106
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

51
51
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

144
144
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

294
294
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

114
114
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

70
70
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

227
227
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

67
67
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

154
154
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

421
421
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

276
276
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

538
538
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

147
147

Meer sportnieuws