Bornauw: "Degradatie Anderlecht? In voetbal kan alles"

door
Bornauw:

Anderlecht boekte vrijdag een moeizame zege op het veld van KV Oostende, waardoor het intussen toch een zeven op negen gepakt heeft. Dat brengt Paars-Wit in het klassement ook weer een stukje dichter bij de top acht en de achterstand bedraagt nu zelfs nog maar drie punten. Dat is een opluchting, want enkele weken geleden viel na de thuisnederlaag tegen Zulte Waregem zelfs nog het woord 'degradatie'.


Toen stond Anderlecht dichter bij de gevarenzone dan bij de top acht en volgens Sebastiaan Bornauw moet Anderlecht nog steeds opletten. "Ik link Anderlecht zeker niet aan degradatie, maar in voetbal kan alles", beseft hij bij Eleven Sports. "Kijk naar Schalke, kijk naar Hamburg. Voor mij zijn dat ook gigantische clubs, maar zij zijn toch ook gezakt."

Zelf is de 23-jarige verdediger intussen al 3,5 jaar weg uit het Lotto Park. In de zomer van 2019 liet Vincent Kompany hem voor 8,25 miljoen euro vertrekken naar FC Köln, waar Wolfsburg hem twee jaar later kwam ophalen. Maar Bornauw weet desondanks nog zeer goed wat er speelt in bij Paars-Wit. Sinds enkele weken heeft zijn vader Kenneth als CEO Non-Sports immers mee de dagelijkse leiding over de club, na de stap terug van Wouter Vandenhaute.

"Ik leef niet mee met de situatie, ik zit er middenin. Wij praten er natuurlijk thuis heel veel over en willen het beste voor de club", klinkt het. "Anderlecht is nog steeds een bijzondere club. Zelfs een Lukas Nmecha die er een jaar heeft gezeten vertelt nog steeds over Anderlecht. Ik denk dat dat iets is dat je hebt en dat zal voor altijd zo blijven. Daarom hoop ik dat het ook snel weer beter gaat. Want het is iets speciaals en de club verdient dat."

LEES OOK: Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Moet Anderlecht nog voor degradatie vrezen?

Meest recent

Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

0
0
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

47
47
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

31
31
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

10
10
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

70
70
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

41
41
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

220
220
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

164
164
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

243
243
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

249
249
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

380
380
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

194
194
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

60
60
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

320
320
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

60
60
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

237
237
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

181
181
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

93
93
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

264
264
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

199
199
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

127
127
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

352
352
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

194
194
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

144
144

Meer sportnieuws