Bornauw: "Degradatie Anderlecht? In voetbal kan alles"

374 stemmen
Bornauw:

Anderlecht boekte vrijdag een moeizame zege op het veld van KV Oostende, waardoor het intussen toch een zeven op negen gepakt heeft. Dat brengt Paars-Wit in het klassement ook weer een stukje dichter bij de top acht en de achterstand bedraagt nu zelfs nog maar drie punten. Dat is een opluchting, want enkele weken geleden viel na de thuisnederlaag tegen Zulte Waregem zelfs nog het woord 'degradatie'.


Toen stond Anderlecht dichter bij de gevarenzone dan bij de top acht en volgens Sebastiaan Bornauw moet Anderlecht nog steeds opletten. "Ik link Anderlecht zeker niet aan degradatie, maar in voetbal kan alles", beseft hij bij Eleven Sports. "Kijk naar Schalke, kijk naar Hamburg. Voor mij zijn dat ook gigantische clubs, maar zij zijn toch ook gezakt."

Zelf is de 23-jarige verdediger intussen al 3,5 jaar weg uit het Lotto Park. In de zomer van 2019 liet Vincent Kompany hem voor 8,25 miljoen euro vertrekken naar FC Köln, waar Wolfsburg hem twee jaar later kwam ophalen. Maar Bornauw weet desondanks nog zeer goed wat er speelt in bij Paars-Wit. Sinds enkele weken heeft zijn vader Kenneth als CEO Non-Sports immers mee de dagelijkse leiding over de club, na de stap terug van Wouter Vandenhaute.

"Ik leef niet mee met de situatie, ik zit er middenin. Wij praten er natuurlijk thuis heel veel over en willen het beste voor de club", klinkt het. "Anderlecht is nog steeds een bijzondere club. Zelfs een Lukas Nmecha die er een jaar heeft gezeten vertelt nog steeds over Anderlecht. Ik denk dat dat iets is dat je hebt en dat zal voor altijd zo blijven. Daarom hoop ik dat het ook snel weer beter gaat. Want het is iets speciaals en de club verdient dat."

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Moet Anderlecht nog voor degradatie vrezen?

Meest recent

'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

74
74
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

12
12
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

72
72
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

108
108
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

86
86
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

55
55
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

38
38
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

234
234
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

22
22
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

93
93
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

192
192
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

582
582
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

415
415
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

54
54
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

524
524
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

572
572
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

271
271
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

257
257
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

50
50
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

375
375
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

262
262
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

716
716
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

113
113
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

93
93

Meer sportnieuws