Bornauw: "Degradatie Anderlecht? In voetbal kan alles"

door
Bornauw:

Anderlecht boekte vrijdag een moeizame zege op het veld van KV Oostende, waardoor het intussen toch een zeven op negen gepakt heeft. Dat brengt Paars-Wit in het klassement ook weer een stukje dichter bij de top acht en de achterstand bedraagt nu zelfs nog maar drie punten. Dat is een opluchting, want enkele weken geleden viel na de thuisnederlaag tegen Zulte Waregem zelfs nog het woord 'degradatie'.


Toen stond Anderlecht dichter bij de gevarenzone dan bij de top acht en volgens Sebastiaan Bornauw moet Anderlecht nog steeds opletten. "Ik link Anderlecht zeker niet aan degradatie, maar in voetbal kan alles", beseft hij bij Eleven Sports. "Kijk naar Schalke, kijk naar Hamburg. Voor mij zijn dat ook gigantische clubs, maar zij zijn toch ook gezakt."

Zelf is de 23-jarige verdediger intussen al 3,5 jaar weg uit het Lotto Park. In de zomer van 2019 liet Vincent Kompany hem voor 8,25 miljoen euro vertrekken naar FC Köln, waar Wolfsburg hem twee jaar later kwam ophalen. Maar Bornauw weet desondanks nog zeer goed wat er speelt in bij Paars-Wit. Sinds enkele weken heeft zijn vader Kenneth als CEO Non-Sports immers mee de dagelijkse leiding over de club, na de stap terug van Wouter Vandenhaute.

"Ik leef niet mee met de situatie, ik zit er middenin. Wij praten er natuurlijk thuis heel veel over en willen het beste voor de club", klinkt het. "Anderlecht is nog steeds een bijzondere club. Zelfs een Lukas Nmecha die er een jaar heeft gezeten vertelt nog steeds over Anderlecht. Ik denk dat dat iets is dat je hebt en dat zal voor altijd zo blijven. Daarom hoop ik dat het ook snel weer beter gaat. Want het is iets speciaals en de club verdient dat."

LEES OOK: Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

Moet Anderlecht nog voor degradatie vrezen?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

47
47
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

45
45
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

68
68
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

102
102
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

169
169
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

78
78
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

416
416
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

375
375
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

820
820
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

279
279
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

444
444
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

259
259
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1017
1017
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

338
338
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

393
393
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

583
583

Meer sportnieuws