Bornauw: "Degradatie Anderlecht? In voetbal kan alles"

374 stemmen
Bornauw:

Anderlecht boekte vrijdag een moeizame zege op het veld van KV Oostende, waardoor het intussen toch een zeven op negen gepakt heeft. Dat brengt Paars-Wit in het klassement ook weer een stukje dichter bij de top acht en de achterstand bedraagt nu zelfs nog maar drie punten. Dat is een opluchting, want enkele weken geleden viel na de thuisnederlaag tegen Zulte Waregem zelfs nog het woord 'degradatie'.


Toen stond Anderlecht dichter bij de gevarenzone dan bij de top acht en volgens Sebastiaan Bornauw moet Anderlecht nog steeds opletten. "Ik link Anderlecht zeker niet aan degradatie, maar in voetbal kan alles", beseft hij bij Eleven Sports. "Kijk naar Schalke, kijk naar Hamburg. Voor mij zijn dat ook gigantische clubs, maar zij zijn toch ook gezakt."

Zelf is de 23-jarige verdediger intussen al 3,5 jaar weg uit het Lotto Park. In de zomer van 2019 liet Vincent Kompany hem voor 8,25 miljoen euro vertrekken naar FC Köln, waar Wolfsburg hem twee jaar later kwam ophalen. Maar Bornauw weet desondanks nog zeer goed wat er speelt in bij Paars-Wit. Sinds enkele weken heeft zijn vader Kenneth als CEO Non-Sports immers mee de dagelijkse leiding over de club, na de stap terug van Wouter Vandenhaute.

"Ik leef niet mee met de situatie, ik zit er middenin. Wij praten er natuurlijk thuis heel veel over en willen het beste voor de club", klinkt het. "Anderlecht is nog steeds een bijzondere club. Zelfs een Lukas Nmecha die er een jaar heeft gezeten vertelt nog steeds over Anderlecht. Ik denk dat dat iets is dat je hebt en dat zal voor altijd zo blijven. Daarom hoop ik dat het ook snel weer beter gaat. Want het is iets speciaals en de club verdient dat."

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Moet Anderlecht nog voor degradatie vrezen?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

5
5
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

28
28
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

104
104
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

127
127
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

108
108
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

105
105
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

180
180
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

173
173
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

58
58
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

372
372
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

290
290
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

409
409
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

178
178
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

318
318
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

229
229
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

157
157
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

873
873

Meer sportnieuws