Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

door
Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

Anderlecht kwam vrijdagavond met de schrik vrij tegen KV Oostende. Sporting won met 0-2 aan ‘t zeetje maar de geleverde prestatie was andermaal ontoereikend. Op het aanvallend gebied was de ploeg van Brian Riemer erg ondermaats, maar ook verdedigend waren er enkele gebreken. Gelukkig kon Anderlecht rekenen op een sterke Bart Verbruggen, die op korte tijd veel punten pakt voor de ploeg en stilaan uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Jupiler Pro League.


RIEMER MEESTER VAN DE CLEAN SHEETS

Anderlecht pakte vrijdag de drie punten mee naar huis, maar de Brusselaars mochten van geluk spreken dat KV Oostende een pak kansen liet liggen én dat Bart Verbruggen een sterke wedstrijd keepte. Sporza riep de Nederlander terecht uit tot Man van de Match. “Bart Verbruggen was met twee goede saves in het slot opnieuw cruciaal voor zijn team. De 20-jarige Nederlandse goalie heeft de gepasseerde Hendrik Van Crombrugge bij paars-wit al helemaal doen vergeten.”

Anderlecht raakte moeilijk onder de intensieve druk van KV Oostende uit, waardoor paars-wit vaak voor de lange bal koos. Het geleverde spel was slecht en gelukkig kan je soms wedstrijden winnen met slecht voetbal. Na de zege in Oostende was Brian Riemer vooral opgetogen over het feit dat Sporting al drie wedstrijden op een rij de nul kon kon houden. Daarmee pakte Riemer, met Bart Verbruggen in het doel, maar liefst vier clean sheets in zeven wedstrijden in de Jupiler Pro League.



Dat is best wel indrukwekkend te noemen want zijn voorgangers Felice Mazzu en Robin Veldman pakten gecombineerd slechts drie clean sheets in zeventien competitiewedstrijden. De hand van de coach? Brian Riemer staat te boek als een offensief georiënteerde coach, maar het aanwezige spelersmateriaal leunt zich er niet toe om echt dominant, modern en aanvallend te kunnen of willen spelen. Daarom legt Riemer vooral de klemtonen op andere zaken.

MAAR VOORAL DANKZIJ VERBRUGGEN

De Deen legde al vanaf dag één de nadruk op intensiteit en pressing, waarbij de aanvallers als eerste druk zetten en de verdedigers zich hoog moeten positioneren. Daardoor telt Anderlecht onder Brian Riemer meer gewonnen duels en meer balrecuperaties dan onder Felice Mazzu en Robin Veldman. Anderlecht incasseert ook veel minder doelpunten onder Riemer, met vier clean sheets in zeven competitiewedstrijden als het ultieme bewijs daarvan.

Je kan daaruit besluiten dat Anderlecht onder Brian Riemer blijkbaar beter verdedigt, maar dat is wat te kort door de bocht. De Deen positioneert zijn ploeg misschien beter dan Felice Mazzu en Robin Veldman, maar Sporting krijgt onder de nieuwe coach wel opvallend meer doelkansen tegen dan voorheen. Het aantal gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd neemt 26% af onder Riemer, maar tegelijkertijd namen de expected goals against toe met 14%.



Dat betekent dus dat de tegenstand te onzorgvuldig omspringt met zijn doelkansen, wat tegen KV Oostende bijvoorbeeld het geval was, en dat Bart Verbruggen op een hoog niveau staat te keepen, wat tegen KV Oostende en bij uitbreiding in de laatste zeven competitiewedstrijden zéker het geval was. De Nederlander wierp zich in korte tijd uit tot een echte uitblinker bij Anderlecht en hij maakte meteen een grote impact op de Jupiler Pro League.

EEN VAN DE BESTE IN BELGIË

Bart Verbruggen is op gemiddelde basis zelfs de derde minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Per wedstrijd slikt hij namelijk gemiddeld 0,92 tegendoelpunt, terwijl dat gemiddelde enkel bij Maarten Vandevoordt (KRC Genk, 0,81) en Paul Nardi (AA Gent, 0,72) nog net iets lager ligt. Op het gebied van clean sheets heeft Verbruggen nog een achterstand in te halen, maar ondertussen hield de 20-jarige Nederlander al vier keer zijn netten schoon. Dat is al één keertje meer dan zijn voorganger Hendrik Van Crombrugge in 23 (!) competitiewedstrijden.



Dat zijn alvast heel erg aardige prestaties en Bart Verbruggen kan zowaar nog meerdere mooie adelbrieven voorleggen. Hij redt bijvoorbeeld 80,5% van zijn geïncasseerde doelpogingen, een cijfer waarmee de Nederlander zelfs de beste doelman is van de Jupiler Pro League. Daarnaast is Verbruggen na Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) de grootste puntenpakker van de Belgische competitie. Het is dus niet overdreven om te stellen dat Verbruggen een absolute sterkhouder is bij Anderlecht én één van de beste doelmannen op de Belgische velden.

LEES OOK: Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

Is Verbruggen één van de beste keepers in België?

Meest recent

Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

0
0
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

42
42
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

31
31
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

69
69
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

202
202
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

117
117
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

226
226
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

328
328
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

381
381
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

152
152
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

294
294
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

276
276
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

504
504
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

528
528
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

78
78
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

392
392
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

266
266
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

313
313
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

359
359
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

331
331
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

589
589
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

706
706
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

520
520
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

290
290
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

131
131

Meer sportnieuws