Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

1375
Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

Anderlecht kwam vrijdagavond met de schrik vrij tegen KV Oostende. Sporting won met 0-2 aan ‘t zeetje maar de geleverde prestatie was andermaal ontoereikend. Op het aanvallend gebied was de ploeg van Brian Riemer erg ondermaats, maar ook verdedigend waren er enkele gebreken. Gelukkig kon Anderlecht rekenen op een sterke Bart Verbruggen, die op korte tijd veel punten pakt voor de ploeg en stilaan uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Jupiler Pro League.


RIEMER MEESTER VAN DE CLEAN SHEETS

Anderlecht pakte vrijdag de drie punten mee naar huis, maar de Brusselaars mochten van geluk spreken dat KV Oostende een pak kansen liet liggen én dat Bart Verbruggen een sterke wedstrijd keepte. Sporza riep de Nederlander terecht uit tot Man van de Match. “Bart Verbruggen was met twee goede saves in het slot opnieuw cruciaal voor zijn team. De 20-jarige Nederlandse goalie heeft de gepasseerde Hendrik Van Crombrugge bij paars-wit al helemaal doen vergeten.”

Anderlecht raakte moeilijk onder de intensieve druk van KV Oostende uit, waardoor paars-wit vaak voor de lange bal koos. Het geleverde spel was slecht en gelukkig kan je soms wedstrijden winnen met slecht voetbal. Na de zege in Oostende was Brian Riemer vooral opgetogen over het feit dat Sporting al drie wedstrijden op een rij de nul kon kon houden. Daarmee pakte Riemer, met Bart Verbruggen in het doel, maar liefst vier clean sheets in zeven wedstrijden in de Jupiler Pro League.



Dat is best wel indrukwekkend te noemen want zijn voorgangers Felice Mazzu en Robin Veldman pakten gecombineerd slechts drie clean sheets in zeventien competitiewedstrijden. De hand van de coach? Brian Riemer staat te boek als een offensief georiënteerde coach, maar het aanwezige spelersmateriaal leunt zich er niet toe om echt dominant, modern en aanvallend te kunnen of willen spelen. Daarom legt Riemer vooral de klemtonen op andere zaken.

MAAR VOORAL DANKZIJ VERBRUGGEN

De Deen legde al vanaf dag één de nadruk op intensiteit en pressing, waarbij de aanvallers als eerste druk zetten en de verdedigers zich hoog moeten positioneren. Daardoor telt Anderlecht onder Brian Riemer meer gewonnen duels en meer balrecuperaties dan onder Felice Mazzu en Robin Veldman. Anderlecht incasseert ook veel minder doelpunten onder Riemer, met vier clean sheets in zeven competitiewedstrijden als het ultieme bewijs daarvan.

Je kan daaruit besluiten dat Anderlecht onder Brian Riemer blijkbaar beter verdedigt, maar dat is wat te kort door de bocht. De Deen positioneert zijn ploeg misschien beter dan Felice Mazzu en Robin Veldman, maar Sporting krijgt onder de nieuwe coach wel opvallend meer doelkansen tegen dan voorheen. Het aantal gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd neemt 26% af onder Riemer, maar tegelijkertijd namen de expected goals against toe met 14%.



Dat betekent dus dat de tegenstand te onzorgvuldig omspringt met zijn doelkansen, wat tegen KV Oostende bijvoorbeeld het geval was, en dat Bart Verbruggen op een hoog niveau staat te keepen, wat tegen KV Oostende en bij uitbreiding in de laatste zeven competitiewedstrijden zéker het geval was. De Nederlander wierp zich in korte tijd uit tot een echte uitblinker bij Anderlecht en hij maakte meteen een grote impact op de Jupiler Pro League.

EEN VAN DE BESTE IN BELGIË

Bart Verbruggen is op gemiddelde basis zelfs de derde minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Per wedstrijd slikt hij namelijk gemiddeld 0,92 tegendoelpunt, terwijl dat gemiddelde enkel bij Maarten Vandevoordt (KRC Genk, 0,81) en Paul Nardi (AA Gent, 0,72) nog net iets lager ligt. Op het gebied van clean sheets heeft Verbruggen nog een achterstand in te halen, maar ondertussen hield de 20-jarige Nederlander al vier keer zijn netten schoon. Dat is al één keertje meer dan zijn voorganger Hendrik Van Crombrugge in 23 (!) competitiewedstrijden.



Dat zijn alvast heel erg aardige prestaties en Bart Verbruggen kan zowaar nog meerdere mooie adelbrieven voorleggen. Hij redt bijvoorbeeld 80,5% van zijn geïncasseerde doelpogingen, een cijfer waarmee de Nederlander zelfs de beste doelman is van de Jupiler Pro League. Daarnaast is Verbruggen na Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) de grootste puntenpakker van de Belgische competitie. Het is dus niet overdreven om te stellen dat Verbruggen een absolute sterkhouder is bij Anderlecht én één van de beste doelmannen op de Belgische velden.

LEES OOK: 'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

Is Verbruggen één van de beste keepers in België?

Meest recent

Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

2
2
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

31
31
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

95
95
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

77
77
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

33
33
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

46
46
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

290
290
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

597
597
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

306
306
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

256
256
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

293
293
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

453
453
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

146
146
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

83
83
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

559
559
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

1059
1059
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

212
212
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

236
236
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

195
195
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

391
391
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

2194
2194
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

547
547
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

331
331
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

459
459
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

846
846

Meer sportnieuws