Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

1375
Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

Anderlecht kwam vrijdagavond met de schrik vrij tegen KV Oostende. Sporting won met 0-2 aan ‘t zeetje maar de geleverde prestatie was andermaal ontoereikend. Op het aanvallend gebied was de ploeg van Brian Riemer erg ondermaats, maar ook verdedigend waren er enkele gebreken. Gelukkig kon Anderlecht rekenen op een sterke Bart Verbruggen, die op korte tijd veel punten pakt voor de ploeg en stilaan uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Jupiler Pro League.


RIEMER MEESTER VAN DE CLEAN SHEETS

Anderlecht pakte vrijdag de drie punten mee naar huis, maar de Brusselaars mochten van geluk spreken dat KV Oostende een pak kansen liet liggen én dat Bart Verbruggen een sterke wedstrijd keepte. Sporza riep de Nederlander terecht uit tot Man van de Match. “Bart Verbruggen was met twee goede saves in het slot opnieuw cruciaal voor zijn team. De 20-jarige Nederlandse goalie heeft de gepasseerde Hendrik Van Crombrugge bij paars-wit al helemaal doen vergeten.”

Anderlecht raakte moeilijk onder de intensieve druk van KV Oostende uit, waardoor paars-wit vaak voor de lange bal koos. Het geleverde spel was slecht en gelukkig kan je soms wedstrijden winnen met slecht voetbal. Na de zege in Oostende was Brian Riemer vooral opgetogen over het feit dat Sporting al drie wedstrijden op een rij de nul kon kon houden. Daarmee pakte Riemer, met Bart Verbruggen in het doel, maar liefst vier clean sheets in zeven wedstrijden in de Jupiler Pro League.



Dat is best wel indrukwekkend te noemen want zijn voorgangers Felice Mazzu en Robin Veldman pakten gecombineerd slechts drie clean sheets in zeventien competitiewedstrijden. De hand van de coach? Brian Riemer staat te boek als een offensief georiënteerde coach, maar het aanwezige spelersmateriaal leunt zich er niet toe om echt dominant, modern en aanvallend te kunnen of willen spelen. Daarom legt Riemer vooral de klemtonen op andere zaken.

MAAR VOORAL DANKZIJ VERBRUGGEN

De Deen legde al vanaf dag één de nadruk op intensiteit en pressing, waarbij de aanvallers als eerste druk zetten en de verdedigers zich hoog moeten positioneren. Daardoor telt Anderlecht onder Brian Riemer meer gewonnen duels en meer balrecuperaties dan onder Felice Mazzu en Robin Veldman. Anderlecht incasseert ook veel minder doelpunten onder Riemer, met vier clean sheets in zeven competitiewedstrijden als het ultieme bewijs daarvan.

Je kan daaruit besluiten dat Anderlecht onder Brian Riemer blijkbaar beter verdedigt, maar dat is wat te kort door de bocht. De Deen positioneert zijn ploeg misschien beter dan Felice Mazzu en Robin Veldman, maar Sporting krijgt onder de nieuwe coach wel opvallend meer doelkansen tegen dan voorheen. Het aantal gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd neemt 26% af onder Riemer, maar tegelijkertijd namen de expected goals against toe met 14%.



Dat betekent dus dat de tegenstand te onzorgvuldig omspringt met zijn doelkansen, wat tegen KV Oostende bijvoorbeeld het geval was, en dat Bart Verbruggen op een hoog niveau staat te keepen, wat tegen KV Oostende en bij uitbreiding in de laatste zeven competitiewedstrijden zéker het geval was. De Nederlander wierp zich in korte tijd uit tot een echte uitblinker bij Anderlecht en hij maakte meteen een grote impact op de Jupiler Pro League.

EEN VAN DE BESTE IN BELGIË

Bart Verbruggen is op gemiddelde basis zelfs de derde minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Per wedstrijd slikt hij namelijk gemiddeld 0,92 tegendoelpunt, terwijl dat gemiddelde enkel bij Maarten Vandevoordt (KRC Genk, 0,81) en Paul Nardi (AA Gent, 0,72) nog net iets lager ligt. Op het gebied van clean sheets heeft Verbruggen nog een achterstand in te halen, maar ondertussen hield de 20-jarige Nederlander al vier keer zijn netten schoon. Dat is al één keertje meer dan zijn voorganger Hendrik Van Crombrugge in 23 (!) competitiewedstrijden.



Dat zijn alvast heel erg aardige prestaties en Bart Verbruggen kan zowaar nog meerdere mooie adelbrieven voorleggen. Hij redt bijvoorbeeld 80,5% van zijn geïncasseerde doelpogingen, een cijfer waarmee de Nederlander zelfs de beste doelman is van de Jupiler Pro League. Daarnaast is Verbruggen na Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) de grootste puntenpakker van de Belgische competitie. Het is dus niet overdreven om te stellen dat Verbruggen een absolute sterkhouder is bij Anderlecht én één van de beste doelmannen op de Belgische velden.

LEES OOK: Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Is Verbruggen één van de beste keepers in België?

Meest recent

Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

28
28
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

92
92
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

36
36
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

48
48
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

97
97
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

59
59
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

123
123
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

209
209
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

30
30
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

26
26
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

41
41
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

31
31
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

67
67
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

187
187
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

259
259
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

381
381
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

39
39
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

173
173
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

258
258
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

38
38
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

182
182
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

60
60
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

44
44
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

206
206
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

80
80

Meer sportnieuws