Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

1375 stemmen
Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

Anderlecht kwam vrijdagavond met de schrik vrij tegen KV Oostende. Sporting won met 0-2 aan ‘t zeetje maar de geleverde prestatie was andermaal ontoereikend. Op het aanvallend gebied was de ploeg van Brian Riemer erg ondermaats, maar ook verdedigend waren er enkele gebreken. Gelukkig kon Anderlecht rekenen op een sterke Bart Verbruggen, die op korte tijd veel punten pakt voor de ploeg en stilaan uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Jupiler Pro League.


RIEMER MEESTER VAN DE CLEAN SHEETS

Anderlecht pakte vrijdag de drie punten mee naar huis, maar de Brusselaars mochten van geluk spreken dat KV Oostende een pak kansen liet liggen én dat Bart Verbruggen een sterke wedstrijd keepte. Sporza riep de Nederlander terecht uit tot Man van de Match. “Bart Verbruggen was met twee goede saves in het slot opnieuw cruciaal voor zijn team. De 20-jarige Nederlandse goalie heeft de gepasseerde Hendrik Van Crombrugge bij paars-wit al helemaal doen vergeten.”

Anderlecht raakte moeilijk onder de intensieve druk van KV Oostende uit, waardoor paars-wit vaak voor de lange bal koos. Het geleverde spel was slecht en gelukkig kan je soms wedstrijden winnen met slecht voetbal. Na de zege in Oostende was Brian Riemer vooral opgetogen over het feit dat Sporting al drie wedstrijden op een rij de nul kon kon houden. Daarmee pakte Riemer, met Bart Verbruggen in het doel, maar liefst vier clean sheets in zeven wedstrijden in de Jupiler Pro League.



Dat is best wel indrukwekkend te noemen want zijn voorgangers Felice Mazzu en Robin Veldman pakten gecombineerd slechts drie clean sheets in zeventien competitiewedstrijden. De hand van de coach? Brian Riemer staat te boek als een offensief georiënteerde coach, maar het aanwezige spelersmateriaal leunt zich er niet toe om echt dominant, modern en aanvallend te kunnen of willen spelen. Daarom legt Riemer vooral de klemtonen op andere zaken.

MAAR VOORAL DANKZIJ VERBRUGGEN

De Deen legde al vanaf dag één de nadruk op intensiteit en pressing, waarbij de aanvallers als eerste druk zetten en de verdedigers zich hoog moeten positioneren. Daardoor telt Anderlecht onder Brian Riemer meer gewonnen duels en meer balrecuperaties dan onder Felice Mazzu en Robin Veldman. Anderlecht incasseert ook veel minder doelpunten onder Riemer, met vier clean sheets in zeven competitiewedstrijden als het ultieme bewijs daarvan.

Je kan daaruit besluiten dat Anderlecht onder Brian Riemer blijkbaar beter verdedigt, maar dat is wat te kort door de bocht. De Deen positioneert zijn ploeg misschien beter dan Felice Mazzu en Robin Veldman, maar Sporting krijgt onder de nieuwe coach wel opvallend meer doelkansen tegen dan voorheen. Het aantal gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd neemt 26% af onder Riemer, maar tegelijkertijd namen de expected goals against toe met 14%.



Dat betekent dus dat de tegenstand te onzorgvuldig omspringt met zijn doelkansen, wat tegen KV Oostende bijvoorbeeld het geval was, en dat Bart Verbruggen op een hoog niveau staat te keepen, wat tegen KV Oostende en bij uitbreiding in de laatste zeven competitiewedstrijden zéker het geval was. De Nederlander wierp zich in korte tijd uit tot een echte uitblinker bij Anderlecht en hij maakte meteen een grote impact op de Jupiler Pro League.

EEN VAN DE BESTE IN BELGIË

Bart Verbruggen is op gemiddelde basis zelfs de derde minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Per wedstrijd slikt hij namelijk gemiddeld 0,92 tegendoelpunt, terwijl dat gemiddelde enkel bij Maarten Vandevoordt (KRC Genk, 0,81) en Paul Nardi (AA Gent, 0,72) nog net iets lager ligt. Op het gebied van clean sheets heeft Verbruggen nog een achterstand in te halen, maar ondertussen hield de 20-jarige Nederlander al vier keer zijn netten schoon. Dat is al één keertje meer dan zijn voorganger Hendrik Van Crombrugge in 23 (!) competitiewedstrijden.



Dat zijn alvast heel erg aardige prestaties en Bart Verbruggen kan zowaar nog meerdere mooie adelbrieven voorleggen. Hij redt bijvoorbeeld 80,5% van zijn geïncasseerde doelpogingen, een cijfer waarmee de Nederlander zelfs de beste doelman is van de Jupiler Pro League. Daarnaast is Verbruggen na Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) de grootste puntenpakker van de Belgische competitie. Het is dus niet overdreven om te stellen dat Verbruggen een absolute sterkhouder is bij Anderlecht én één van de beste doelmannen op de Belgische velden.

LEES OOK: Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Is Verbruggen één van de beste keepers in België?

Meest recent

Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

2
2
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

142
142
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

25
25
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

46
46
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

193
193
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

84
84
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

67
67
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

274
274
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

192
192
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

79
79
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

96
96
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

246
246
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

136
136
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

365
365
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

123
123
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

86
86
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

203
203
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

33
33
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

510
510
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

38
38
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

210
210
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

161
161
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

83
83

Meer sportnieuws