Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

1375
Meesterzet voorkomt totale crisis Anderlecht

Anderlecht kwam vrijdagavond met de schrik vrij tegen KV Oostende. Sporting won met 0-2 aan ‘t zeetje maar de geleverde prestatie was andermaal ontoereikend. Op het aanvallend gebied was de ploeg van Brian Riemer erg ondermaats, maar ook verdedigend waren er enkele gebreken. Gelukkig kon Anderlecht rekenen op een sterke Bart Verbruggen, die op korte tijd veel punten pakt voor de ploeg en stilaan uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Jupiler Pro League.


RIEMER MEESTER VAN DE CLEAN SHEETS

Anderlecht pakte vrijdag de drie punten mee naar huis, maar de Brusselaars mochten van geluk spreken dat KV Oostende een pak kansen liet liggen én dat Bart Verbruggen een sterke wedstrijd keepte. Sporza riep de Nederlander terecht uit tot Man van de Match. “Bart Verbruggen was met twee goede saves in het slot opnieuw cruciaal voor zijn team. De 20-jarige Nederlandse goalie heeft de gepasseerde Hendrik Van Crombrugge bij paars-wit al helemaal doen vergeten.”

Anderlecht raakte moeilijk onder de intensieve druk van KV Oostende uit, waardoor paars-wit vaak voor de lange bal koos. Het geleverde spel was slecht en gelukkig kan je soms wedstrijden winnen met slecht voetbal. Na de zege in Oostende was Brian Riemer vooral opgetogen over het feit dat Sporting al drie wedstrijden op een rij de nul kon kon houden. Daarmee pakte Riemer, met Bart Verbruggen in het doel, maar liefst vier clean sheets in zeven wedstrijden in de Jupiler Pro League.



Dat is best wel indrukwekkend te noemen want zijn voorgangers Felice Mazzu en Robin Veldman pakten gecombineerd slechts drie clean sheets in zeventien competitiewedstrijden. De hand van de coach? Brian Riemer staat te boek als een offensief georiënteerde coach, maar het aanwezige spelersmateriaal leunt zich er niet toe om echt dominant, modern en aanvallend te kunnen of willen spelen. Daarom legt Riemer vooral de klemtonen op andere zaken.

MAAR VOORAL DANKZIJ VERBRUGGEN

De Deen legde al vanaf dag één de nadruk op intensiteit en pressing, waarbij de aanvallers als eerste druk zetten en de verdedigers zich hoog moeten positioneren. Daardoor telt Anderlecht onder Brian Riemer meer gewonnen duels en meer balrecuperaties dan onder Felice Mazzu en Robin Veldman. Anderlecht incasseert ook veel minder doelpunten onder Riemer, met vier clean sheets in zeven competitiewedstrijden als het ultieme bewijs daarvan.

Je kan daaruit besluiten dat Anderlecht onder Brian Riemer blijkbaar beter verdedigt, maar dat is wat te kort door de bocht. De Deen positioneert zijn ploeg misschien beter dan Felice Mazzu en Robin Veldman, maar Sporting krijgt onder de nieuwe coach wel opvallend meer doelkansen tegen dan voorheen. Het aantal gemiddeld aantal tegendoelpunten per wedstrijd neemt 26% af onder Riemer, maar tegelijkertijd namen de expected goals against toe met 14%.



Dat betekent dus dat de tegenstand te onzorgvuldig omspringt met zijn doelkansen, wat tegen KV Oostende bijvoorbeeld het geval was, en dat Bart Verbruggen op een hoog niveau staat te keepen, wat tegen KV Oostende en bij uitbreiding in de laatste zeven competitiewedstrijden zéker het geval was. De Nederlander wierp zich in korte tijd uit tot een echte uitblinker bij Anderlecht en hij maakte meteen een grote impact op de Jupiler Pro League.

EEN VAN DE BESTE IN BELGIË

Bart Verbruggen is op gemiddelde basis zelfs de derde minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Per wedstrijd slikt hij namelijk gemiddeld 0,92 tegendoelpunt, terwijl dat gemiddelde enkel bij Maarten Vandevoordt (KRC Genk, 0,81) en Paul Nardi (AA Gent, 0,72) nog net iets lager ligt. Op het gebied van clean sheets heeft Verbruggen nog een achterstand in te halen, maar ondertussen hield de 20-jarige Nederlander al vier keer zijn netten schoon. Dat is al één keertje meer dan zijn voorganger Hendrik Van Crombrugge in 23 (!) competitiewedstrijden.



Dat zijn alvast heel erg aardige prestaties en Bart Verbruggen kan zowaar nog meerdere mooie adelbrieven voorleggen. Hij redt bijvoorbeeld 80,5% van zijn geïncasseerde doelpogingen, een cijfer waarmee de Nederlander zelfs de beste doelman is van de Jupiler Pro League. Daarnaast is Verbruggen na Radoslaw Majecki (Cercle Brugge) de grootste puntenpakker van de Belgische competitie. Het is dus niet overdreven om te stellen dat Verbruggen een absolute sterkhouder is bij Anderlecht én één van de beste doelmannen op de Belgische velden.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Is Verbruggen één van de beste keepers in België?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

5
5
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

15
15
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

17
17
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

18
18
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

155
155
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

212
212
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

60
60
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

90
90
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

63
63
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

289
289
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

141
141
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

141
141
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

120
120
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

22
22
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

56
56
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

118
118
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

70
70
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

40
40
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

103
103
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

146
146
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

348
348
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

130
130
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

89
89
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

225
225
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

55
55

Meer sportnieuws