Seraing boekt gouden zege, VAR breekt Westerlo zuur op

163 stemmen
Seraing boekt gouden zege, VAR breekt Westerlo zuur op

Seraing heeft zaterdagavond drie zeer belangrijke punten gepakt in de strijd om het behoud. Een late goal van Lepoint bezorgde hen een 2-1-overwinning tegen OH Leuven, waardoor ze dankzij een beter doelsaldo de rode lantaarn doorgeven aan KV Oostende. Westerlo kon dan weer niet winnen in Eupen en daar zat de VAR voor iets tussen.


SERAING - OH LEUVEN 2-1
Na drie nederlagen op rij had Seraing dringend punten nodig en het nam tegen OHL ook een droomstart. Na amper vijf minuten stond het al op voorsprong, toen Poaty een hoekschop aan de tweede paal helemaal vrijstaand kon binnenknallen. Die voorsprong gaven ze echter nog voor rust weer weg. Bij Seraing vergaten ze op hun beurt Ricca op een corner en de Uruguayaan kopte van dichtbij de gelijkmaker binnen.

In de tweede helft nam de druk van OHL met de minuut toe, maar de bezoekers morsten met de kansen. Vooral Al-Tamari wrong enkele wenkende mogelijkheden de nek om. Dat brak OHL zuur op, want Seraing kon zo in het slot nog met de drie punten gaan lopen. Zes minuten voor tijd werd Lepoint gelanceerd en de veteraan maakte het ook netjes af.

EUPEN - WESTERLO 1-1
In Eupen leken beide teams er in de eerste helft niet echt veel zin in te hebben, maar een matige eerste helft eindigde toch nog met een doelpunt. Vlak voor rust zette Dorgeles zich goed door na geklungel bij Eupen en hij werkte de 0-1 ook voorbij Moser. Daarmee leek Westerlo met een voordeel de tweede helft in te gaan, maar het kon de lijn niet doortrekken.

Halfweg de tweede helft kon Eupen zo langszij komen. Tagir legde in de zestien de snelle N'Dri neer en Peeters zette de resulterende penalty om. Westerlo ging daarna nog voorzichtig op zoek naar een goal, maar had pech met de arbitrage. De doorgebroken Dorgeles leek neergehaald te worden in de zestien, maar noch Denil noch de VAR grepen tot grote Westelse frustratie in. Het bleef zo bij 1-1, waar geen van beide teams iets mee opschiet.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Zal Seraing zich nog redden?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

20
20
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

86
86
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

233
233
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

148
148
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

70
70
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

226
226
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

81
81
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

278
278
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

101
101
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

46
46
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

100
100
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

501
501
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

104
104
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

85
85
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

231
231
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

94
94
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

85
85
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

143
143
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

46
46
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

421
421
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

74
74

Meer sportnieuws