Seraing boekt gouden zege, VAR breekt Westerlo zuur op

163
Seraing boekt gouden zege, VAR breekt Westerlo zuur op

Seraing heeft zaterdagavond drie zeer belangrijke punten gepakt in de strijd om het behoud. Een late goal van Lepoint bezorgde hen een 2-1-overwinning tegen OH Leuven, waardoor ze dankzij een beter doelsaldo de rode lantaarn doorgeven aan KV Oostende. Westerlo kon dan weer niet winnen in Eupen en daar zat de VAR voor iets tussen.


SERAING - OH LEUVEN 2-1
Na drie nederlagen op rij had Seraing dringend punten nodig en het nam tegen OHL ook een droomstart. Na amper vijf minuten stond het al op voorsprong, toen Poaty een hoekschop aan de tweede paal helemaal vrijstaand kon binnenknallen. Die voorsprong gaven ze echter nog voor rust weer weg. Bij Seraing vergaten ze op hun beurt Ricca op een corner en de Uruguayaan kopte van dichtbij de gelijkmaker binnen.

In de tweede helft nam de druk van OHL met de minuut toe, maar de bezoekers morsten met de kansen. Vooral Al-Tamari wrong enkele wenkende mogelijkheden de nek om. Dat brak OHL zuur op, want Seraing kon zo in het slot nog met de drie punten gaan lopen. Zes minuten voor tijd werd Lepoint gelanceerd en de veteraan maakte het ook netjes af.

EUPEN - WESTERLO 1-1
In Eupen leken beide teams er in de eerste helft niet echt veel zin in te hebben, maar een matige eerste helft eindigde toch nog met een doelpunt. Vlak voor rust zette Dorgeles zich goed door na geklungel bij Eupen en hij werkte de 0-1 ook voorbij Moser. Daarmee leek Westerlo met een voordeel de tweede helft in te gaan, maar het kon de lijn niet doortrekken.

Halfweg de tweede helft kon Eupen zo langszij komen. Tagir legde in de zestien de snelle N'Dri neer en Peeters zette de resulterende penalty om. Westerlo ging daarna nog voorzichtig op zoek naar een goal, maar had pech met de arbitrage. De doorgebroken Dorgeles leek neergehaald te worden in de zestien, maar noch Denil noch de VAR grepen tot grote Westelse frustratie in. Het bleef zo bij 1-1, waar geen van beide teams iets mee opschiet.

LEES OOK: Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

Zal Seraing zich nog redden?

Meest recent

Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

2
2
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

5
5
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

29
29
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

13
13
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

86
86
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

283
283
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

31
31
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

305
305
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

128
128
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

169
169
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

436
436
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

145
145
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

146
146
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

653
653
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

169
169
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

106
106
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

141
141
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

36
36
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

343
343
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

48
48
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

60
60
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

137
137
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64

Meer sportnieuws