'Club Brugge boekt megawinst door transfers'

door
'Club Brugge boekt megawinst door transfers'

Club Brugge boekt al jarenlang erg mooie winsten, maar de bouw van een nieuw voetbalstadion is cruciaal en noodzakelijk om de groei van de club verder te zetten. Blauw-Zwart kreeg enkele tegenslagen in het stadiondossier, maar desondanks zijn de financiële resultaten van Bart Verhaeghe ronduit indrukwekkend.


Al sinds 2006 werkt Club Brugge aan de bouw van een nieuw stadion, of toch tenminste aan de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Want door allerlei lokale protestacties geraken de nodige bouwvergunningen maar niet in orde. Hierdoor moest het roer al meermaals helemaal omgegooid worden.

Vijf jaar later - in 2011 - werd Bart Verhaeghe de eigenaar van Club Brugge en sindsdien werd er een geringe vooruitgang geboekt in het stadiondossier. Maar onder de nieuwe sterke man zette Club op het sportief en financieel vlak wél serieuze stappen vooruit. Verhaeghe betaalde in 2011 bijvoorbeeld 'amper' 15 miljoen euro om Blauw-Zwart over te nemen.

Het Laatste Nieuws berekende dat Club Brugge onder Verhaeghe over de elf seizoenen heen samen 35,4 miljoen euro bedrijfswinst boekte. Enkel KRC Genk deed nog beter in die periode. Verhaeghe boekte die winst voornamelijk door de verkoop van spelers, die volgens de krant in totaal zo’n 287 miljoen euro opleverden. Anderzijds investeerde Club 239 miljoen euro aan nieuwe spelers.

LEES OOK: 'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Verhaeghe levert goed werk bij Club Brugge

Meest recent

'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

35
35
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

95
95
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

188
188
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

128
128
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

270
270
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

335
335
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

305
305
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

134
134
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

196
196
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

108
108
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

334
334
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

163
163
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

201
201
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

175
175
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

147
147
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

493
493
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

82
82
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

172
172
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

347
347
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

262
262
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

88
88
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

414
414
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

346
346
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

238
238

Meer sportnieuws