AA Gent speelt met vuur met toptransfer

474 stemmen
AA Gent speelt met vuur met toptransfer

Op deadline day zag AA Gent Ibrahim Salah voor 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) verkassen naar Stade Rennes, een transfer grotendeels ingegeven door financiële motieven, en als reactie haalden de Buffalo’s Gift Emmanuel Orban (Stabaek) naar de Ghelamco Arena. Orban is zeker geen één-op-één vervanger van Salah, want de 20-jarige Nigeriaan is een rasechte centrumspits. Eentje die bovendien ook nog nooit op het hoogste niveau speelde, maar waarvoor Michel Louwagie wel een flinke transfersom van 3,5 miljoen euro betaalde.


3,5 MILJOEN EURO

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro naar een totaalsom van 39,5 miljoen. Daarom is het allerminst een zekerheid dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe straks verlengd zullen worden. Om de financiën wat aan te zuiveren werd Ibrahim Salah verkocht aan Stade Rennes, naar verluidt voor een knappe transfersom van 6,5 miljoen euro, en dat terwijl hij in de zomer van 2021 nog een testspeler was bij de Buffalo’s. Mooie winst dus voor Michel Louwagie & Co.



“Voor de club is dit een godsgeschenk, al dwing je dat ook af”, reageerde de CEO van AA Gent in Het Nieuwsblad. Dankzij de miljoenenverkoop van Ibrahim Salah werden de financiën terug aangezuiverd, maar Michel Louwagie investeerde ook zwaar in de komst van Gift Emmanuel Orban (Stabaek). Volgens het Noorse TV2 kostte de Nigeriaan maar liefst 3,5 miljoen euro, waarmee hij de derde duurste uitgaande transfer is van de Noorse club en - samen met zes andere spelers - de zevende duurste aankoop ooit van AA Gent.

HET JUWEEL VAN STABAEK

AA Gent volgde Gift Emmanuel Orban al bijna een half jaar, hij werd aanbevolen door de scoutingscel én door Hein Vanhaezebrouck, maar door de moeilijke onderhandelingen met Stabaek werd de transfer pas één uur voor de transferdeadline afgerond. “Hij is een speciale en getalenteerde speler. Een dynamische spits én killer voor doel”, zegt hoofdscout Sherman Cardenas op de webstek van AA Gent. “Hij zal tijd nodig hebben, wij gaan die hem geven. Je weet nooit hoe snel hij zich zal aanpassen, maar wij zien een mooie toekomst voor hem weggelegd.”

Gift Emmanuel Orban was vorig seizoen een ware sensatie in Noorwegen, waar hij maar liefst 19 doelpunten scoorde in 24 wedstrijden. Stabaek haalde duidelijk een goudhaantje binnen met de Nigeriaanse spits want zij betaalden quasi niets om Orban naar de club te halen. Sportdirecteur Torgeir Bjarmann en Thomas Finstad scoutten hem tijdens een toernooi in Nigeria en Orban maakte dus meteen de verwachtingen waar bij Stabaek. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot de beste jonge speler van het jaar in de OBOS-ligaen.


Foto: Instagram @giftorban

TV2
omschreef Gift Emmanuel Orban als een juweel van de club, hij is balvast, hij kan goed combineren, is veelzijdig, hij scoort ook gemakkelijk, en ook journalist Amund Isaksen Lutnaes was erg lovend over de veelbelovende youngster. “Wat een ongelofelijk verrassing is hij in de OBOS-ligaen”, zei hij aan Discovery. “Gift is een enorme coole speler die veel getoond heeft. Hij is technisch en fysiek erg sterk. Hij is de redder van Stabaek. Hij is een echt geschenk voor de Stabaek-fans”, aldus Lutnaes. “Hij is de beste jonge speler in het Noorse topvoetbal.”

FIASCO ZOALS NIANGBO? OF SCHOT IN DE ROOS?

Volgens het Noorse TV2 betaalde AA Gent maar liefst 3,5 miljoen euro voor Gift Emmanuel Orban, de Nigeriaan is met die transfersom de duurste speler ooit in de OBOS-ligaen. Op basis van amper één seizoen in de Noorse tweede klasse lijkt dat bedrag op het eerste zicht wel heel veel geld te zijn. Orban heeft uiteraard veel interessante en hoogwaardige kwaliteiten, maar die heeft hij nog niet kunnen etaleren op het hoogste niveau. AA Gent hoopt alvast dat de jonge spits zich verder zal blijven ontwikkelen en zich het hogere niveau van de Jupiler Pro League snel eigen zal maken.


Foto: https://www.kaagent.be

Gelet op de financiële omstandigheden bij de Buffalo’s is de investering in Gift Emmanuel Orban stevig te noemen. De Buffalo’s vingen 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) voor de verkoop van Ibrahim Salah, waarvan meer dan de helft van dat bedrag integraal werd besteed aan de transfer van de 20-jarige Nigeriaan. AA Gent heeft wel goede ervaringen met onbekende buitenlandse talenten aan te trekken, maar zelden kostten deze youngsters zoveel geld. Enkel Anderson Niangbo (RB Salzburg, 4 miljoen euro) kostte op 20-jarige leeftijd nog meer. maar een succesverhaal was dat allerminst.

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Is Orban 3,5 miljoen euro waard?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

104
104
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

32
32
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

26
26
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

338
338
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

54
54
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

39
39
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

228
228
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

673
673
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

170
170
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

167
167
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1051
1051
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

677
677
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

843
843
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

837
837
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

491
491
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

806
806
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

397
397

Meer sportnieuws