AA Gent speelt met vuur met toptransfer

475
AA Gent speelt met vuur met toptransfer

Op deadline day zag AA Gent Ibrahim Salah voor 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) verkassen naar Stade Rennes, een transfer grotendeels ingegeven door financiële motieven, en als reactie haalden de Buffalo’s Gift Emmanuel Orban (Stabaek) naar de Ghelamco Arena. Orban is zeker geen één-op-één vervanger van Salah, want de 20-jarige Nigeriaan is een rasechte centrumspits. Eentje die bovendien ook nog nooit op het hoogste niveau speelde, maar waarvoor Michel Louwagie wel een flinke transfersom van 3,5 miljoen euro betaalde.


3,5 MILJOEN EURO

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro naar een totaalsom van 39,5 miljoen. Daarom is het allerminst een zekerheid dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe straks verlengd zullen worden. Om de financiën wat aan te zuiveren werd Ibrahim Salah verkocht aan Stade Rennes, naar verluidt voor een knappe transfersom van 6,5 miljoen euro, en dat terwijl hij in de zomer van 2021 nog een testspeler was bij de Buffalo’s. Mooie winst dus voor Michel Louwagie & Co.



“Voor de club is dit een godsgeschenk, al dwing je dat ook af”, reageerde de CEO van AA Gent in Het Nieuwsblad. Dankzij de miljoenenverkoop van Ibrahim Salah werden de financiën terug aangezuiverd, maar Michel Louwagie investeerde ook zwaar in de komst van Gift Emmanuel Orban (Stabaek). Volgens het Noorse TV2 kostte de Nigeriaan maar liefst 3,5 miljoen euro, waarmee hij de derde duurste uitgaande transfer is van de Noorse club en - samen met zes andere spelers - de zevende duurste aankoop ooit van AA Gent.

HET JUWEEL VAN STABAEK

AA Gent volgde Gift Emmanuel Orban al bijna een half jaar, hij werd aanbevolen door de scoutingscel én door Hein Vanhaezebrouck, maar door de moeilijke onderhandelingen met Stabaek werd de transfer pas één uur voor de transferdeadline afgerond. “Hij is een speciale en getalenteerde speler. Een dynamische spits én killer voor doel”, zegt hoofdscout Sherman Cardenas op de webstek van AA Gent. “Hij zal tijd nodig hebben, wij gaan die hem geven. Je weet nooit hoe snel hij zich zal aanpassen, maar wij zien een mooie toekomst voor hem weggelegd.”

Gift Emmanuel Orban was vorig seizoen een ware sensatie in Noorwegen, waar hij maar liefst 19 doelpunten scoorde in 24 wedstrijden. Stabaek haalde duidelijk een goudhaantje binnen met de Nigeriaanse spits want zij betaalden quasi niets om Orban naar de club te halen. Sportdirecteur Torgeir Bjarmann en Thomas Finstad scoutten hem tijdens een toernooi in Nigeria en Orban maakte dus meteen de verwachtingen waar bij Stabaek. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot de beste jonge speler van het jaar in de OBOS-ligaen.


Foto: Instagram @giftorban

TV2
omschreef Gift Emmanuel Orban als een juweel van de club, hij is balvast, hij kan goed combineren, is veelzijdig, hij scoort ook gemakkelijk, en ook journalist Amund Isaksen Lutnaes was erg lovend over de veelbelovende youngster. “Wat een ongelofelijk verrassing is hij in de OBOS-ligaen”, zei hij aan Discovery. “Gift is een enorme coole speler die veel getoond heeft. Hij is technisch en fysiek erg sterk. Hij is de redder van Stabaek. Hij is een echt geschenk voor de Stabaek-fans”, aldus Lutnaes. “Hij is de beste jonge speler in het Noorse topvoetbal.”

FIASCO ZOALS NIANGBO? OF SCHOT IN DE ROOS?

Volgens het Noorse TV2 betaalde AA Gent maar liefst 3,5 miljoen euro voor Gift Emmanuel Orban, de Nigeriaan is met die transfersom de duurste speler ooit in de OBOS-ligaen. Op basis van amper één seizoen in de Noorse tweede klasse lijkt dat bedrag op het eerste zicht wel heel veel geld te zijn. Orban heeft uiteraard veel interessante en hoogwaardige kwaliteiten, maar die heeft hij nog niet kunnen etaleren op het hoogste niveau. AA Gent hoopt alvast dat de jonge spits zich verder zal blijven ontwikkelen en zich het hogere niveau van de Jupiler Pro League snel eigen zal maken.


Foto: https://www.kaagent.be

Gelet op de financiële omstandigheden bij de Buffalo’s is de investering in Gift Emmanuel Orban stevig te noemen. De Buffalo’s vingen 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) voor de verkoop van Ibrahim Salah, waarvan meer dan de helft van dat bedrag integraal werd besteed aan de transfer van de 20-jarige Nigeriaan. AA Gent heeft wel goede ervaringen met onbekende buitenlandse talenten aan te trekken, maar zelden kostten deze youngsters zoveel geld. Enkel Anderson Niangbo (RB Salzburg, 4 miljoen euro) kostte op 20-jarige leeftijd nog meer. maar een succesverhaal was dat allerminst.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Is Orban 3,5 miljoen euro waard?

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

157
157
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

45
45
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

55
55
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

37
37
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

48
48
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

320
320
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

337
337
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

64
64
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

88
88
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

77
77
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

212
212
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

120
120
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

44
44
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

62
62
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

112
112
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

142
142
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

162
162
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

19
19
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

51
51
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

106
106
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

49
49
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

51
51
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

368
368

Meer sportnieuws