AA Gent speelt met vuur met toptransfer

475
AA Gent speelt met vuur met toptransfer

Op deadline day zag AA Gent Ibrahim Salah voor 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) verkassen naar Stade Rennes, een transfer grotendeels ingegeven door financiële motieven, en als reactie haalden de Buffalo’s Gift Emmanuel Orban (Stabaek) naar de Ghelamco Arena. Orban is zeker geen één-op-één vervanger van Salah, want de 20-jarige Nigeriaan is een rasechte centrumspits. Eentje die bovendien ook nog nooit op het hoogste niveau speelde, maar waarvoor Michel Louwagie wel een flinke transfersom van 3,5 miljoen euro betaalde.


3,5 MILJOEN EURO

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro naar een totaalsom van 39,5 miljoen. Daarom is het allerminst een zekerheid dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe straks verlengd zullen worden. Om de financiën wat aan te zuiveren werd Ibrahim Salah verkocht aan Stade Rennes, naar verluidt voor een knappe transfersom van 6,5 miljoen euro, en dat terwijl hij in de zomer van 2021 nog een testspeler was bij de Buffalo’s. Mooie winst dus voor Michel Louwagie & Co.



“Voor de club is dit een godsgeschenk, al dwing je dat ook af”, reageerde de CEO van AA Gent in Het Nieuwsblad. Dankzij de miljoenenverkoop van Ibrahim Salah werden de financiën terug aangezuiverd, maar Michel Louwagie investeerde ook zwaar in de komst van Gift Emmanuel Orban (Stabaek). Volgens het Noorse TV2 kostte de Nigeriaan maar liefst 3,5 miljoen euro, waarmee hij de derde duurste uitgaande transfer is van de Noorse club en - samen met zes andere spelers - de zevende duurste aankoop ooit van AA Gent.

HET JUWEEL VAN STABAEK

AA Gent volgde Gift Emmanuel Orban al bijna een half jaar, hij werd aanbevolen door de scoutingscel én door Hein Vanhaezebrouck, maar door de moeilijke onderhandelingen met Stabaek werd de transfer pas één uur voor de transferdeadline afgerond. “Hij is een speciale en getalenteerde speler. Een dynamische spits én killer voor doel”, zegt hoofdscout Sherman Cardenas op de webstek van AA Gent. “Hij zal tijd nodig hebben, wij gaan die hem geven. Je weet nooit hoe snel hij zich zal aanpassen, maar wij zien een mooie toekomst voor hem weggelegd.”

Gift Emmanuel Orban was vorig seizoen een ware sensatie in Noorwegen, waar hij maar liefst 19 doelpunten scoorde in 24 wedstrijden. Stabaek haalde duidelijk een goudhaantje binnen met de Nigeriaanse spits want zij betaalden quasi niets om Orban naar de club te halen. Sportdirecteur Torgeir Bjarmann en Thomas Finstad scoutten hem tijdens een toernooi in Nigeria en Orban maakte dus meteen de verwachtingen waar bij Stabaek. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot de beste jonge speler van het jaar in de OBOS-ligaen.


Foto: Instagram @giftorban

TV2
omschreef Gift Emmanuel Orban als een juweel van de club, hij is balvast, hij kan goed combineren, is veelzijdig, hij scoort ook gemakkelijk, en ook journalist Amund Isaksen Lutnaes was erg lovend over de veelbelovende youngster. “Wat een ongelofelijk verrassing is hij in de OBOS-ligaen”, zei hij aan Discovery. “Gift is een enorme coole speler die veel getoond heeft. Hij is technisch en fysiek erg sterk. Hij is de redder van Stabaek. Hij is een echt geschenk voor de Stabaek-fans”, aldus Lutnaes. “Hij is de beste jonge speler in het Noorse topvoetbal.”

FIASCO ZOALS NIANGBO? OF SCHOT IN DE ROOS?

Volgens het Noorse TV2 betaalde AA Gent maar liefst 3,5 miljoen euro voor Gift Emmanuel Orban, de Nigeriaan is met die transfersom de duurste speler ooit in de OBOS-ligaen. Op basis van amper één seizoen in de Noorse tweede klasse lijkt dat bedrag op het eerste zicht wel heel veel geld te zijn. Orban heeft uiteraard veel interessante en hoogwaardige kwaliteiten, maar die heeft hij nog niet kunnen etaleren op het hoogste niveau. AA Gent hoopt alvast dat de jonge spits zich verder zal blijven ontwikkelen en zich het hogere niveau van de Jupiler Pro League snel eigen zal maken.


Foto: https://www.kaagent.be

Gelet op de financiële omstandigheden bij de Buffalo’s is de investering in Gift Emmanuel Orban stevig te noemen. De Buffalo’s vingen 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) voor de verkoop van Ibrahim Salah, waarvan meer dan de helft van dat bedrag integraal werd besteed aan de transfer van de 20-jarige Nigeriaan. AA Gent heeft wel goede ervaringen met onbekende buitenlandse talenten aan te trekken, maar zelden kostten deze youngsters zoveel geld. Enkel Anderson Niangbo (RB Salzburg, 4 miljoen euro) kostte op 20-jarige leeftijd nog meer. maar een succesverhaal was dat allerminst.

LEES OOK: AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

Is Orban 3,5 miljoen euro waard?

Meest recent

Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

0
0
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

109
109
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

219
219
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

17
17
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

19
19
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

108
108
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

40
40
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

81
81
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

130
130
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

36
36
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

421
421
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

250
250
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

24
24
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

127
127
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

88
88
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

229
229
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

216
216
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

299
299
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

356
356
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

264
264
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

211
211
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

45
45
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

72
72
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

150
150
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

310
310

Meer sportnieuws