AA Gent speelt met vuur met toptransfer

475
AA Gent speelt met vuur met toptransfer

Op deadline day zag AA Gent Ibrahim Salah voor 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) verkassen naar Stade Rennes, een transfer grotendeels ingegeven door financiële motieven, en als reactie haalden de Buffalo’s Gift Emmanuel Orban (Stabaek) naar de Ghelamco Arena. Orban is zeker geen één-op-één vervanger van Salah, want de 20-jarige Nigeriaan is een rasechte centrumspits. Eentje die bovendien ook nog nooit op het hoogste niveau speelde, maar waarvoor Michel Louwagie wel een flinke transfersom van 3,5 miljoen euro betaalde.


3,5 MILJOEN EURO

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro naar een totaalsom van 39,5 miljoen. Daarom is het allerminst een zekerheid dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe straks verlengd zullen worden. Om de financiën wat aan te zuiveren werd Ibrahim Salah verkocht aan Stade Rennes, naar verluidt voor een knappe transfersom van 6,5 miljoen euro, en dat terwijl hij in de zomer van 2021 nog een testspeler was bij de Buffalo’s. Mooie winst dus voor Michel Louwagie & Co.



“Voor de club is dit een godsgeschenk, al dwing je dat ook af”, reageerde de CEO van AA Gent in Het Nieuwsblad. Dankzij de miljoenenverkoop van Ibrahim Salah werden de financiën terug aangezuiverd, maar Michel Louwagie investeerde ook zwaar in de komst van Gift Emmanuel Orban (Stabaek). Volgens het Noorse TV2 kostte de Nigeriaan maar liefst 3,5 miljoen euro, waarmee hij de derde duurste uitgaande transfer is van de Noorse club en - samen met zes andere spelers - de zevende duurste aankoop ooit van AA Gent.

HET JUWEEL VAN STABAEK

AA Gent volgde Gift Emmanuel Orban al bijna een half jaar, hij werd aanbevolen door de scoutingscel én door Hein Vanhaezebrouck, maar door de moeilijke onderhandelingen met Stabaek werd de transfer pas één uur voor de transferdeadline afgerond. “Hij is een speciale en getalenteerde speler. Een dynamische spits én killer voor doel”, zegt hoofdscout Sherman Cardenas op de webstek van AA Gent. “Hij zal tijd nodig hebben, wij gaan die hem geven. Je weet nooit hoe snel hij zich zal aanpassen, maar wij zien een mooie toekomst voor hem weggelegd.”

Gift Emmanuel Orban was vorig seizoen een ware sensatie in Noorwegen, waar hij maar liefst 19 doelpunten scoorde in 24 wedstrijden. Stabaek haalde duidelijk een goudhaantje binnen met de Nigeriaanse spits want zij betaalden quasi niets om Orban naar de club te halen. Sportdirecteur Torgeir Bjarmann en Thomas Finstad scoutten hem tijdens een toernooi in Nigeria en Orban maakte dus meteen de verwachtingen waar bij Stabaek. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot de beste jonge speler van het jaar in de OBOS-ligaen.


Foto: Instagram @giftorban

TV2
omschreef Gift Emmanuel Orban als een juweel van de club, hij is balvast, hij kan goed combineren, is veelzijdig, hij scoort ook gemakkelijk, en ook journalist Amund Isaksen Lutnaes was erg lovend over de veelbelovende youngster. “Wat een ongelofelijk verrassing is hij in de OBOS-ligaen”, zei hij aan Discovery. “Gift is een enorme coole speler die veel getoond heeft. Hij is technisch en fysiek erg sterk. Hij is de redder van Stabaek. Hij is een echt geschenk voor de Stabaek-fans”, aldus Lutnaes. “Hij is de beste jonge speler in het Noorse topvoetbal.”

FIASCO ZOALS NIANGBO? OF SCHOT IN DE ROOS?

Volgens het Noorse TV2 betaalde AA Gent maar liefst 3,5 miljoen euro voor Gift Emmanuel Orban, de Nigeriaan is met die transfersom de duurste speler ooit in de OBOS-ligaen. Op basis van amper één seizoen in de Noorse tweede klasse lijkt dat bedrag op het eerste zicht wel heel veel geld te zijn. Orban heeft uiteraard veel interessante en hoogwaardige kwaliteiten, maar die heeft hij nog niet kunnen etaleren op het hoogste niveau. AA Gent hoopt alvast dat de jonge spits zich verder zal blijven ontwikkelen en zich het hogere niveau van de Jupiler Pro League snel eigen zal maken.


Foto: https://www.kaagent.be

Gelet op de financiële omstandigheden bij de Buffalo’s is de investering in Gift Emmanuel Orban stevig te noemen. De Buffalo’s vingen 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) voor de verkoop van Ibrahim Salah, waarvan meer dan de helft van dat bedrag integraal werd besteed aan de transfer van de 20-jarige Nigeriaan. AA Gent heeft wel goede ervaringen met onbekende buitenlandse talenten aan te trekken, maar zelden kostten deze youngsters zoveel geld. Enkel Anderson Niangbo (RB Salzburg, 4 miljoen euro) kostte op 20-jarige leeftijd nog meer. maar een succesverhaal was dat allerminst.

LEES OOK: Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

Is Orban 3,5 miljoen euro waard?

Meest recent

Zorgwekkende exit Trossard: Besiktas-coach brengt nieuws

Enkele teams hebben donderdagavond meteen een uitstekende zaak gedaan in de Europese play-offs. ...

6
6
'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

61
61
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

137
137
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

76
76
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

371
371
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

142
142
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

121
121
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

75
75
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

125
125
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

504
504
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1225
1225
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

394
394
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

159
159
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1113
1113
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

81
81
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

339
339
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

933
933
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

140
140
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

356
356
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

709
709
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

595
595
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

233
233
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

494
494
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

2024
2024
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

417
417

Meer sportnieuws