AA Gent speelt met vuur met toptransfer

door
AA Gent speelt met vuur met toptransfer

Op deadline day zag AA Gent Ibrahim Salah voor 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) verkassen naar Stade Rennes, een transfer grotendeels ingegeven door financiële motieven, en als reactie haalden de Buffalo’s Gift Emmanuel Orban (Stabaek) naar de Ghelamco Arena. Orban is zeker geen één-op-één vervanger van Salah, want de 20-jarige Nigeriaan is een rasechte centrumspits. Eentje die bovendien ook nog nooit op het hoogste niveau speelde, maar waarvoor Michel Louwagie wel een flinke transfersom van 3,5 miljoen euro betaalde.


3,5 MILJOEN EURO

De loonkosten van AA Gent stegen in het voorbije boekjaar met 3,7 miljoen euro naar een totaalsom van 39,5 miljoen. Daarom is het allerminst een zekerheid dat de aflopende contracten van onder meer Michael Ngadeu, Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe straks verlengd zullen worden. Om de financiën wat aan te zuiveren werd Ibrahim Salah verkocht aan Stade Rennes, naar verluidt voor een knappe transfersom van 6,5 miljoen euro, en dat terwijl hij in de zomer van 2021 nog een testspeler was bij de Buffalo’s. Mooie winst dus voor Michel Louwagie & Co.



“Voor de club is dit een godsgeschenk, al dwing je dat ook af”, reageerde de CEO van AA Gent in Het Nieuwsblad. Dankzij de miljoenenverkoop van Ibrahim Salah werden de financiën terug aangezuiverd, maar Michel Louwagie investeerde ook zwaar in de komst van Gift Emmanuel Orban (Stabaek). Volgens het Noorse TV2 kostte de Nigeriaan maar liefst 3,5 miljoen euro, waarmee hij de derde duurste uitgaande transfer is van de Noorse club en - samen met zes andere spelers - de zevende duurste aankoop ooit van AA Gent.

HET JUWEEL VAN STABAEK

AA Gent volgde Gift Emmanuel Orban al bijna een half jaar, hij werd aanbevolen door de scoutingscel én door Hein Vanhaezebrouck, maar door de moeilijke onderhandelingen met Stabaek werd de transfer pas één uur voor de transferdeadline afgerond. “Hij is een speciale en getalenteerde speler. Een dynamische spits én killer voor doel”, zegt hoofdscout Sherman Cardenas op de webstek van AA Gent. “Hij zal tijd nodig hebben, wij gaan die hem geven. Je weet nooit hoe snel hij zich zal aanpassen, maar wij zien een mooie toekomst voor hem weggelegd.”

Gift Emmanuel Orban was vorig seizoen een ware sensatie in Noorwegen, waar hij maar liefst 19 doelpunten scoorde in 24 wedstrijden. Stabaek haalde duidelijk een goudhaantje binnen met de Nigeriaanse spits want zij betaalden quasi niets om Orban naar de club te halen. Sportdirecteur Torgeir Bjarmann en Thomas Finstad scoutten hem tijdens een toernooi in Nigeria en Orban maakte dus meteen de verwachtingen waar bij Stabaek. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot de beste jonge speler van het jaar in de OBOS-ligaen.


Foto: Instagram @giftorban

TV2
omschreef Gift Emmanuel Orban als een juweel van de club, hij is balvast, hij kan goed combineren, is veelzijdig, hij scoort ook gemakkelijk, en ook journalist Amund Isaksen Lutnaes was erg lovend over de veelbelovende youngster. “Wat een ongelofelijk verrassing is hij in de OBOS-ligaen”, zei hij aan Discovery. “Gift is een enorme coole speler die veel getoond heeft. Hij is technisch en fysiek erg sterk. Hij is de redder van Stabaek. Hij is een echt geschenk voor de Stabaek-fans”, aldus Lutnaes. “Hij is de beste jonge speler in het Noorse topvoetbal.”

FIASCO ZOALS NIANGBO? OF SCHOT IN DE ROOS?

Volgens het Noorse TV2 betaalde AA Gent maar liefst 3,5 miljoen euro voor Gift Emmanuel Orban, de Nigeriaan is met die transfersom de duurste speler ooit in de OBOS-ligaen. Op basis van amper één seizoen in de Noorse tweede klasse lijkt dat bedrag op het eerste zicht wel heel veel geld te zijn. Orban heeft uiteraard veel interessante en hoogwaardige kwaliteiten, maar die heeft hij nog niet kunnen etaleren op het hoogste niveau. AA Gent hoopt alvast dat de jonge spits zich verder zal blijven ontwikkelen en zich het hogere niveau van de Jupiler Pro League snel eigen zal maken.


Foto: https://www.kaagent.be

Gelet op de financiële omstandigheden bij de Buffalo’s is de investering in Gift Emmanuel Orban stevig te noemen. De Buffalo’s vingen 6,5 miljoen euro (inclusief bonussen) voor de verkoop van Ibrahim Salah, waarvan meer dan de helft van dat bedrag integraal werd besteed aan de transfer van de 20-jarige Nigeriaan. AA Gent heeft wel goede ervaringen met onbekende buitenlandse talenten aan te trekken, maar zelden kostten deze youngsters zoveel geld. Enkel Anderson Niangbo (RB Salzburg, 4 miljoen euro) kostte op 20-jarige leeftijd nog meer. maar een succesverhaal was dat allerminst.

LEES OOK: 'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

Is Orban 3,5 miljoen euro waard?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

92
92
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

197
197
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

101
101
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

185
185
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

95
95
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

84
84
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

162
162
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

63
63
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

273
273
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

259
259
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

271
271
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

624
624
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

336
336
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

467
467
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

358
358
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

597
597
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

451
451
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

414
414
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws