Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

859
Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

RSC Anderlecht leverde half werk in de wintermercato. Jesper Fredberg had twee grote transferprioriteiten in januari, een diepe spits en een linksback, maar uiteindelijk werd er enkel voor die eerste positie vers bloed gehaald. Nochtans was er met Harry Toffolo een nieuwe linksback onderweg naar het Lotto Park, hij was ook effectief in Brussel en alles stond in gereedheid om zijn transfer officieel aan te kondigen, maar zijn club Nottingham Forest gooide roet in het eten. Pech voor Anderlecht, want Toffolo had alle kwaliteiten om een meerwaarde te leveren bij Sporting.


NJET VAN NOTTINGHAM

“Hectisch”, omschreef Jesper Fredberg de wintermercato van Anderlecht in één woord in Het Laatste Nieuws. De soap rond de gemiste transfer van Tolu Arokodare (via Amiens naar KRC Genk) was erg pijnlijk, maar ook het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) kwam hard aan bij Sporting. “We hadden ook graag een linksback gehaald”, verwees Fredberg naar Toffolo. “Maar daar zijn we uiteindelijk niet in geslaagd. Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan.”



Er lag een akkoord op tafel tussen alle partijen en Harry Toffolo was al enkele dagen in België. Hij zat in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn medische proeven waren afgelegd, zijn contract was getekend, en het mediateam had alles in gereedheid gebracht om zijn transfer officieel aan te kondigen. Maar dat was buiten Nottingham Forest gerekend. De Reds zagen af van de deal op deadline day omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag neemt dan verwacht.

ANDERLECHT DIENT KLACHT IN BIJ FIFA

En aldus geen Harry Toffolo bij Anderlecht dit seizoen. Tot grote frustratie van Jesper Fredberg. “Als we het eerder hadden kunnen doen, hadden we het gedaan”, verzekert de Deen bij Mauve TV. “Dat was het geval met Toffolo, die hier al sinds zondag was. We dachten dus dat we daarmee wel goed op tijd waren. Dreyer deden we heel vroeg. Het was dus helemaal niet onze ambitie om op de laatste dag nog actief te zijn. Maar sommige van de spelers die we bekeken waren ook jongens die we al langer volgden."

Ook Brian Riemer bleef verweesd achter nadat Harry Toffolo in extremis niet naar Anderlecht kwam. Een extra linksachter die een onmiddellijke meerwaarde kan leveren (zie verder) was nochtans erg welkom voor de coach. “Ik was heel verrast. Dat is het stomme aan deze mercato. Om 11u was er nog een deal”, zei Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Door, naar mijn mening, extreem onprofessionalisme van die club werd Harry teruggehaald. Het is een lastige situatie voor Jesper Fredberg en de scouts, want wij belanden in een lastig parket. In voetbal is een deal soms blijkbaar niet voldoende.



 Anderlecht blijft echter niet bij de pakken zitten en de Brusselaars dienden zelfs een klacht in bij de FIFA. Sporting beschuldigt Nottingham ervan dat ze een gevalideerd akkoord niet getekend hebben en paars-wit beschikt over mailverkeer waaruit blijkt dat de Engelsen instemden met de voorwaarden voor de uitleenbeurt. Daarnaast vindt Anderlecht de blessure van Richards geen juridisch geldige reden om een gemaakte afspraak te verkeren. De FIFA zal zich nu over de zaak moeten buigen en beslissen of de transfer van Toffolo naar Anderlecht alsnog als afgerond beschouwd mag worden.

TOCH NIET ZO SLECHT IN DE PREMIER LEAGUE

Harry Toffolo speelde dit seizoen geen hoofdrol bij Nottingham Forest, hij was enkel een back-up voor Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht had Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground. De 27-jarige valt bovendien iets te licht uit voor de Premier League, maar bepaalde specifieke kwaliteiten zijn wel van een hoog niveau.

In zijn verkregen speeltijd, die met 667 minuten zeker niet weinig is, leverde Brian Toffolo gemiddeld drie voorzetten per wedstrijd af. Dat is een gemiddelde waarmee hij in de top tien staat van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. Dat is bijvoorbeeld een pak meer dan Moussa N’Diaye, de huidige linksback van Anderlecht die gemiddeld amper 0,6 voorzet per wedstrijd aflevert. Die voorzetten leveren ook vaak gevaar op want Toffolo is de vijfde beste linksback in de Premier League op het gebied van kansencreatie.



Dat heeft hij ook te danken aan zijn goede dribbels, die weliswaar niet veelvuldig zijn maar wel razend efficiënt. Maar liefst 80% van zijn dribbels is succesvol, waarmee Harry Toffolo het hoogste dribbel-percentage haalt van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. “Ok, qua dribbels is het geen Neymar. Hij is snel, voetbalt simpel en heeft een goede voorzet. Daarnaast zet hij zijn voet, gooit hij zijn lijf in de strijd en legt hij zijn kop ervoor. Typisch Engels wel”, vatte Isaac Mbenza het goed samen in Het Nieuwsblad.

GEMISTE KANS OP ABSOLUTE MEERWAARDE

Harry Toffolo’s sterke punten liggen dus vooral op het offensieve vlak. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Toffolo haalde op het gebied van voorzetten, kansencreatie en dribbels een hoog niveau in de Premier League, waardoor hij in die onderdelen ongetwijfeld zou uitblinken in de Jupiler Pro League. Hoewel het moeilijk te voorspellen valt, ging Toffolo hoogstwaarschijnlijk een belangrijke en cruciale aanwinst geweest zijn voor Anderlecht. En dat maakt zijn gemiste transfer des te pijnlijker.

LEES OOK: Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Toffolo ging een mooie transfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

11
11
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

101
101
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

216
216
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

37
37
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

329
329
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

305
305
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

675
675
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

39
39
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

399
399
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

513
513
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

210
210
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

653
653
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

315
315
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

71
71
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

406
406
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

611
611
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

194
194
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

157
157
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

65
65
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

257
257
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

53
53
Deschacht doet sociale media daveren met één opvallend beeld

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren al heel wat nieuwe hoofdstukken aangesneden. Van het ...

136
136
Beerschot laat winteraanwinst nu alweer vertrekken

Beerschot greep vorig seizoen op het nippertje naast promotie naar de Jupiler Pro League. De ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Kassa Anderlecht rinkelt, Club geeft korting'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

284
284
Ronaldo woest: Postecoglou grijpt genadeloos in

Cristiano Ronaldo zit nog steeds in Saudi-Arabië, maar de Portugese superster kende een mindere ...

79
79

Meer sportnieuws