Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

859 stemmen
Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

RSC Anderlecht leverde half werk in de wintermercato. Jesper Fredberg had twee grote transferprioriteiten in januari, een diepe spits en een linksback, maar uiteindelijk werd er enkel voor die eerste positie vers bloed gehaald. Nochtans was er met Harry Toffolo een nieuwe linksback onderweg naar het Lotto Park, hij was ook effectief in Brussel en alles stond in gereedheid om zijn transfer officieel aan te kondigen, maar zijn club Nottingham Forest gooide roet in het eten. Pech voor Anderlecht, want Toffolo had alle kwaliteiten om een meerwaarde te leveren bij Sporting.


NJET VAN NOTTINGHAM

“Hectisch”, omschreef Jesper Fredberg de wintermercato van Anderlecht in één woord in Het Laatste Nieuws. De soap rond de gemiste transfer van Tolu Arokodare (via Amiens naar KRC Genk) was erg pijnlijk, maar ook het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) kwam hard aan bij Sporting. “We hadden ook graag een linksback gehaald”, verwees Fredberg naar Toffolo. “Maar daar zijn we uiteindelijk niet in geslaagd. Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan.”



Er lag een akkoord op tafel tussen alle partijen en Harry Toffolo was al enkele dagen in België. Hij zat in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn medische proeven waren afgelegd, zijn contract was getekend, en het mediateam had alles in gereedheid gebracht om zijn transfer officieel aan te kondigen. Maar dat was buiten Nottingham Forest gerekend. De Reds zagen af van de deal op deadline day omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag neemt dan verwacht.

ANDERLECHT DIENT KLACHT IN BIJ FIFA

En aldus geen Harry Toffolo bij Anderlecht dit seizoen. Tot grote frustratie van Jesper Fredberg. “Als we het eerder hadden kunnen doen, hadden we het gedaan”, verzekert de Deen bij Mauve TV. “Dat was het geval met Toffolo, die hier al sinds zondag was. We dachten dus dat we daarmee wel goed op tijd waren. Dreyer deden we heel vroeg. Het was dus helemaal niet onze ambitie om op de laatste dag nog actief te zijn. Maar sommige van de spelers die we bekeken waren ook jongens die we al langer volgden."

Ook Brian Riemer bleef verweesd achter nadat Harry Toffolo in extremis niet naar Anderlecht kwam. Een extra linksachter die een onmiddellijke meerwaarde kan leveren (zie verder) was nochtans erg welkom voor de coach. “Ik was heel verrast. Dat is het stomme aan deze mercato. Om 11u was er nog een deal”, zei Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Door, naar mijn mening, extreem onprofessionalisme van die club werd Harry teruggehaald. Het is een lastige situatie voor Jesper Fredberg en de scouts, want wij belanden in een lastig parket. In voetbal is een deal soms blijkbaar niet voldoende.



 Anderlecht blijft echter niet bij de pakken zitten en de Brusselaars dienden zelfs een klacht in bij de FIFA. Sporting beschuldigt Nottingham ervan dat ze een gevalideerd akkoord niet getekend hebben en paars-wit beschikt over mailverkeer waaruit blijkt dat de Engelsen instemden met de voorwaarden voor de uitleenbeurt. Daarnaast vindt Anderlecht de blessure van Richards geen juridisch geldige reden om een gemaakte afspraak te verkeren. De FIFA zal zich nu over de zaak moeten buigen en beslissen of de transfer van Toffolo naar Anderlecht alsnog als afgerond beschouwd mag worden.

TOCH NIET ZO SLECHT IN DE PREMIER LEAGUE

Harry Toffolo speelde dit seizoen geen hoofdrol bij Nottingham Forest, hij was enkel een back-up voor Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht had Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground. De 27-jarige valt bovendien iets te licht uit voor de Premier League, maar bepaalde specifieke kwaliteiten zijn wel van een hoog niveau.

In zijn verkregen speeltijd, die met 667 minuten zeker niet weinig is, leverde Brian Toffolo gemiddeld drie voorzetten per wedstrijd af. Dat is een gemiddelde waarmee hij in de top tien staat van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. Dat is bijvoorbeeld een pak meer dan Moussa N’Diaye, de huidige linksback van Anderlecht die gemiddeld amper 0,6 voorzet per wedstrijd aflevert. Die voorzetten leveren ook vaak gevaar op want Toffolo is de vijfde beste linksback in de Premier League op het gebied van kansencreatie.



Dat heeft hij ook te danken aan zijn goede dribbels, die weliswaar niet veelvuldig zijn maar wel razend efficiënt. Maar liefst 80% van zijn dribbels is succesvol, waarmee Harry Toffolo het hoogste dribbel-percentage haalt van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. “Ok, qua dribbels is het geen Neymar. Hij is snel, voetbalt simpel en heeft een goede voorzet. Daarnaast zet hij zijn voet, gooit hij zijn lijf in de strijd en legt hij zijn kop ervoor. Typisch Engels wel”, vatte Isaac Mbenza het goed samen in Het Nieuwsblad.

GEMISTE KANS OP ABSOLUTE MEERWAARDE

Harry Toffolo’s sterke punten liggen dus vooral op het offensieve vlak. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Toffolo haalde op het gebied van voorzetten, kansencreatie en dribbels een hoog niveau in de Premier League, waardoor hij in die onderdelen ongetwijfeld zou uitblinken in de Jupiler Pro League. Hoewel het moeilijk te voorspellen valt, ging Toffolo hoogstwaarschijnlijk een belangrijke en cruciale aanwinst geweest zijn voor Anderlecht. En dat maakt zijn gemiste transfer des te pijnlijker.

LEES OOK: 'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Toffolo ging een mooie transfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

32
32
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

28
28
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

49
49
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

264
264
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

145
145
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

233
233
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

270
270
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

241
241
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

373
373
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

95
95
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

711
711
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

743
743
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

389
389
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

478
478
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

78
78
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

233
233
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

81
81
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

129
129
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

580
580
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

747
747
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

241
241
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

183
183
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

450
450
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

126
126

Meer sportnieuws