Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

859
Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

RSC Anderlecht leverde half werk in de wintermercato. Jesper Fredberg had twee grote transferprioriteiten in januari, een diepe spits en een linksback, maar uiteindelijk werd er enkel voor die eerste positie vers bloed gehaald. Nochtans was er met Harry Toffolo een nieuwe linksback onderweg naar het Lotto Park, hij was ook effectief in Brussel en alles stond in gereedheid om zijn transfer officieel aan te kondigen, maar zijn club Nottingham Forest gooide roet in het eten. Pech voor Anderlecht, want Toffolo had alle kwaliteiten om een meerwaarde te leveren bij Sporting.


NJET VAN NOTTINGHAM

“Hectisch”, omschreef Jesper Fredberg de wintermercato van Anderlecht in één woord in Het Laatste Nieuws. De soap rond de gemiste transfer van Tolu Arokodare (via Amiens naar KRC Genk) was erg pijnlijk, maar ook het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) kwam hard aan bij Sporting. “We hadden ook graag een linksback gehaald”, verwees Fredberg naar Toffolo. “Maar daar zijn we uiteindelijk niet in geslaagd. Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan.”



Er lag een akkoord op tafel tussen alle partijen en Harry Toffolo was al enkele dagen in België. Hij zat in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn medische proeven waren afgelegd, zijn contract was getekend, en het mediateam had alles in gereedheid gebracht om zijn transfer officieel aan te kondigen. Maar dat was buiten Nottingham Forest gerekend. De Reds zagen af van de deal op deadline day omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag neemt dan verwacht.

ANDERLECHT DIENT KLACHT IN BIJ FIFA

En aldus geen Harry Toffolo bij Anderlecht dit seizoen. Tot grote frustratie van Jesper Fredberg. “Als we het eerder hadden kunnen doen, hadden we het gedaan”, verzekert de Deen bij Mauve TV. “Dat was het geval met Toffolo, die hier al sinds zondag was. We dachten dus dat we daarmee wel goed op tijd waren. Dreyer deden we heel vroeg. Het was dus helemaal niet onze ambitie om op de laatste dag nog actief te zijn. Maar sommige van de spelers die we bekeken waren ook jongens die we al langer volgden."

Ook Brian Riemer bleef verweesd achter nadat Harry Toffolo in extremis niet naar Anderlecht kwam. Een extra linksachter die een onmiddellijke meerwaarde kan leveren (zie verder) was nochtans erg welkom voor de coach. “Ik was heel verrast. Dat is het stomme aan deze mercato. Om 11u was er nog een deal”, zei Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Door, naar mijn mening, extreem onprofessionalisme van die club werd Harry teruggehaald. Het is een lastige situatie voor Jesper Fredberg en de scouts, want wij belanden in een lastig parket. In voetbal is een deal soms blijkbaar niet voldoende.



 Anderlecht blijft echter niet bij de pakken zitten en de Brusselaars dienden zelfs een klacht in bij de FIFA. Sporting beschuldigt Nottingham ervan dat ze een gevalideerd akkoord niet getekend hebben en paars-wit beschikt over mailverkeer waaruit blijkt dat de Engelsen instemden met de voorwaarden voor de uitleenbeurt. Daarnaast vindt Anderlecht de blessure van Richards geen juridisch geldige reden om een gemaakte afspraak te verkeren. De FIFA zal zich nu over de zaak moeten buigen en beslissen of de transfer van Toffolo naar Anderlecht alsnog als afgerond beschouwd mag worden.

TOCH NIET ZO SLECHT IN DE PREMIER LEAGUE

Harry Toffolo speelde dit seizoen geen hoofdrol bij Nottingham Forest, hij was enkel een back-up voor Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht had Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground. De 27-jarige valt bovendien iets te licht uit voor de Premier League, maar bepaalde specifieke kwaliteiten zijn wel van een hoog niveau.

In zijn verkregen speeltijd, die met 667 minuten zeker niet weinig is, leverde Brian Toffolo gemiddeld drie voorzetten per wedstrijd af. Dat is een gemiddelde waarmee hij in de top tien staat van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. Dat is bijvoorbeeld een pak meer dan Moussa N’Diaye, de huidige linksback van Anderlecht die gemiddeld amper 0,6 voorzet per wedstrijd aflevert. Die voorzetten leveren ook vaak gevaar op want Toffolo is de vijfde beste linksback in de Premier League op het gebied van kansencreatie.



Dat heeft hij ook te danken aan zijn goede dribbels, die weliswaar niet veelvuldig zijn maar wel razend efficiënt. Maar liefst 80% van zijn dribbels is succesvol, waarmee Harry Toffolo het hoogste dribbel-percentage haalt van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. “Ok, qua dribbels is het geen Neymar. Hij is snel, voetbalt simpel en heeft een goede voorzet. Daarnaast zet hij zijn voet, gooit hij zijn lijf in de strijd en legt hij zijn kop ervoor. Typisch Engels wel”, vatte Isaac Mbenza het goed samen in Het Nieuwsblad.

GEMISTE KANS OP ABSOLUTE MEERWAARDE

Harry Toffolo’s sterke punten liggen dus vooral op het offensieve vlak. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Toffolo haalde op het gebied van voorzetten, kansencreatie en dribbels een hoog niveau in de Premier League, waardoor hij in die onderdelen ongetwijfeld zou uitblinken in de Jupiler Pro League. Hoewel het moeilijk te voorspellen valt, ging Toffolo hoogstwaarschijnlijk een belangrijke en cruciale aanwinst geweest zijn voor Anderlecht. En dat maakt zijn gemiste transfer des te pijnlijker.

LEES OOK: Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Toffolo ging een mooie transfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

3
3
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

4
4
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

62
62
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

44
44
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

45
45
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

166
166
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

13
13
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

75
75
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

244
244
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

150
150
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

60
60
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

55
55
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

100
100
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

284
284
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

86
86
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1084
1084
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

166
166
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

274
274
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

253
253
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

53
53
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

138
138
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

367
367
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

66
66
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

33
33
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

47
47

Meer sportnieuws