Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

door
Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

RSC Anderlecht leverde half werk in de wintermercato. Jesper Fredberg had twee grote transferprioriteiten in januari, een diepe spits en een linksback, maar uiteindelijk werd er enkel voor die eerste positie vers bloed gehaald. Nochtans was er met Harry Toffolo een nieuwe linksback onderweg naar het Lotto Park, hij was ook effectief in Brussel en alles stond in gereedheid om zijn transfer officieel aan te kondigen, maar zijn club Nottingham Forest gooide roet in het eten. Pech voor Anderlecht, want Toffolo had alle kwaliteiten om een meerwaarde te leveren bij Sporting.


NJET VAN NOTTINGHAM

“Hectisch”, omschreef Jesper Fredberg de wintermercato van Anderlecht in één woord in Het Laatste Nieuws. De soap rond de gemiste transfer van Tolu Arokodare (via Amiens naar KRC Genk) was erg pijnlijk, maar ook het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) kwam hard aan bij Sporting. “We hadden ook graag een linksback gehaald”, verwees Fredberg naar Toffolo. “Maar daar zijn we uiteindelijk niet in geslaagd. Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan.”



Er lag een akkoord op tafel tussen alle partijen en Harry Toffolo was al enkele dagen in België. Hij zat in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn medische proeven waren afgelegd, zijn contract was getekend, en het mediateam had alles in gereedheid gebracht om zijn transfer officieel aan te kondigen. Maar dat was buiten Nottingham Forest gerekend. De Reds zagen af van de deal op deadline day omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag neemt dan verwacht.

ANDERLECHT DIENT KLACHT IN BIJ FIFA

En aldus geen Harry Toffolo bij Anderlecht dit seizoen. Tot grote frustratie van Jesper Fredberg. “Als we het eerder hadden kunnen doen, hadden we het gedaan”, verzekert de Deen bij Mauve TV. “Dat was het geval met Toffolo, die hier al sinds zondag was. We dachten dus dat we daarmee wel goed op tijd waren. Dreyer deden we heel vroeg. Het was dus helemaal niet onze ambitie om op de laatste dag nog actief te zijn. Maar sommige van de spelers die we bekeken waren ook jongens die we al langer volgden."

Ook Brian Riemer bleef verweesd achter nadat Harry Toffolo in extremis niet naar Anderlecht kwam. Een extra linksachter die een onmiddellijke meerwaarde kan leveren (zie verder) was nochtans erg welkom voor de coach. “Ik was heel verrast. Dat is het stomme aan deze mercato. Om 11u was er nog een deal”, zei Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Door, naar mijn mening, extreem onprofessionalisme van die club werd Harry teruggehaald. Het is een lastige situatie voor Jesper Fredberg en de scouts, want wij belanden in een lastig parket. In voetbal is een deal soms blijkbaar niet voldoende.



 Anderlecht blijft echter niet bij de pakken zitten en de Brusselaars dienden zelfs een klacht in bij de FIFA. Sporting beschuldigt Nottingham ervan dat ze een gevalideerd akkoord niet getekend hebben en paars-wit beschikt over mailverkeer waaruit blijkt dat de Engelsen instemden met de voorwaarden voor de uitleenbeurt. Daarnaast vindt Anderlecht de blessure van Richards geen juridisch geldige reden om een gemaakte afspraak te verkeren. De FIFA zal zich nu over de zaak moeten buigen en beslissen of de transfer van Toffolo naar Anderlecht alsnog als afgerond beschouwd mag worden.

TOCH NIET ZO SLECHT IN DE PREMIER LEAGUE

Harry Toffolo speelde dit seizoen geen hoofdrol bij Nottingham Forest, hij was enkel een back-up voor Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht had Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground. De 27-jarige valt bovendien iets te licht uit voor de Premier League, maar bepaalde specifieke kwaliteiten zijn wel van een hoog niveau.

In zijn verkregen speeltijd, die met 667 minuten zeker niet weinig is, leverde Brian Toffolo gemiddeld drie voorzetten per wedstrijd af. Dat is een gemiddelde waarmee hij in de top tien staat van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. Dat is bijvoorbeeld een pak meer dan Moussa N’Diaye, de huidige linksback van Anderlecht die gemiddeld amper 0,6 voorzet per wedstrijd aflevert. Die voorzetten leveren ook vaak gevaar op want Toffolo is de vijfde beste linksback in de Premier League op het gebied van kansencreatie.



Dat heeft hij ook te danken aan zijn goede dribbels, die weliswaar niet veelvuldig zijn maar wel razend efficiënt. Maar liefst 80% van zijn dribbels is succesvol, waarmee Harry Toffolo het hoogste dribbel-percentage haalt van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. “Ok, qua dribbels is het geen Neymar. Hij is snel, voetbalt simpel en heeft een goede voorzet. Daarnaast zet hij zijn voet, gooit hij zijn lijf in de strijd en legt hij zijn kop ervoor. Typisch Engels wel”, vatte Isaac Mbenza het goed samen in Het Nieuwsblad.

GEMISTE KANS OP ABSOLUTE MEERWAARDE

Harry Toffolo’s sterke punten liggen dus vooral op het offensieve vlak. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Toffolo haalde op het gebied van voorzetten, kansencreatie en dribbels een hoog niveau in de Premier League, waardoor hij in die onderdelen ongetwijfeld zou uitblinken in de Jupiler Pro League. Hoewel het moeilijk te voorspellen valt, ging Toffolo hoogstwaarschijnlijk een belangrijke en cruciale aanwinst geweest zijn voor Anderlecht. En dat maakt zijn gemiste transfer des te pijnlijker.

LEES OOK: 'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Toffolo ging een mooie transfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Waanzin bij Club Brugge: bankzitter levert de jackpot op’

Een bankzitter die de jackpot oplevert? In Jan Breydel kan het: Jorne Spileers wekt opnieuw stevige ...

174
174
Afwezige Duivel winnaar bij België: "Hij is een kaderstuk"

De Belgen toonden bitter weinig op het veld van Kazachstan. Zonder kleppers als Thibaut Courtois, ...

33
33
Vandenbempt ziet twee enorme problemen bij de Duivels

Kazachstan - België 1-1. Dat was de uitslag van deze pot voetbal en een blamage voor de Rode ...

63
63
Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

108
108
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

62
62
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

81
81
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

1762
1762
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

39
39
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds eind oktober weer in België. De coach was aan de slag in Irak. ...

107
107
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

351
351
Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

In de Belgische competitie breken elk seizoen nieuwe spelers door. Het niveau blijft daardoor altijd ...

381
381
Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Denis Odoi is nog steeds nergens aan de slag als profspeler. De voormalige speler van RSC ...

79
79
'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

894
894
Lammens krijgt enorm compliment van Sir Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

141
141
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

133
133
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

67
67
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

134
134
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

124
124
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

161
161
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

277
277
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

119
119
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

717
717
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

101
101
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

74
74
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

157
157

Meer sportnieuws