Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

859
Toffolo-deal breekt Anderlecht erg zuur op

RSC Anderlecht leverde half werk in de wintermercato. Jesper Fredberg had twee grote transferprioriteiten in januari, een diepe spits en een linksback, maar uiteindelijk werd er enkel voor die eerste positie vers bloed gehaald. Nochtans was er met Harry Toffolo een nieuwe linksback onderweg naar het Lotto Park, hij was ook effectief in Brussel en alles stond in gereedheid om zijn transfer officieel aan te kondigen, maar zijn club Nottingham Forest gooide roet in het eten. Pech voor Anderlecht, want Toffolo had alle kwaliteiten om een meerwaarde te leveren bij Sporting.


NJET VAN NOTTINGHAM

“Hectisch”, omschreef Jesper Fredberg de wintermercato van Anderlecht in één woord in Het Laatste Nieuws. De soap rond de gemiste transfer van Tolu Arokodare (via Amiens naar KRC Genk) was erg pijnlijk, maar ook het mislopen van Harry Toffolo (Nottingham Forest) kwam hard aan bij Sporting. “We hadden ook graag een linksback gehaald”, verwees Fredberg naar Toffolo. “Maar daar zijn we uiteindelijk niet in geslaagd. Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan.”



Er lag een akkoord op tafel tussen alle partijen en Harry Toffolo was al enkele dagen in België. Hij zat in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Antwerp FC, zijn medische proeven waren afgelegd, zijn contract was getekend, en het mediateam had alles in gereedheid gebracht om zijn transfer officieel aan te kondigen. Maar dat was buiten Nottingham Forest gerekend. De Reds zagen af van de deal op deadline day omdat het herstelproces van hun geblesseerde andere linksback Omar Richards meer tijd in beslag neemt dan verwacht.

ANDERLECHT DIENT KLACHT IN BIJ FIFA

En aldus geen Harry Toffolo bij Anderlecht dit seizoen. Tot grote frustratie van Jesper Fredberg. “Als we het eerder hadden kunnen doen, hadden we het gedaan”, verzekert de Deen bij Mauve TV. “Dat was het geval met Toffolo, die hier al sinds zondag was. We dachten dus dat we daarmee wel goed op tijd waren. Dreyer deden we heel vroeg. Het was dus helemaal niet onze ambitie om op de laatste dag nog actief te zijn. Maar sommige van de spelers die we bekeken waren ook jongens die we al langer volgden."

Ook Brian Riemer bleef verweesd achter nadat Harry Toffolo in extremis niet naar Anderlecht kwam. Een extra linksachter die een onmiddellijke meerwaarde kan leveren (zie verder) was nochtans erg welkom voor de coach. “Ik was heel verrast. Dat is het stomme aan deze mercato. Om 11u was er nog een deal”, zei Riemer aan Het Laatste Nieuws. “Door, naar mijn mening, extreem onprofessionalisme van die club werd Harry teruggehaald. Het is een lastige situatie voor Jesper Fredberg en de scouts, want wij belanden in een lastig parket. In voetbal is een deal soms blijkbaar niet voldoende.



 Anderlecht blijft echter niet bij de pakken zitten en de Brusselaars dienden zelfs een klacht in bij de FIFA. Sporting beschuldigt Nottingham ervan dat ze een gevalideerd akkoord niet getekend hebben en paars-wit beschikt over mailverkeer waaruit blijkt dat de Engelsen instemden met de voorwaarden voor de uitleenbeurt. Daarnaast vindt Anderlecht de blessure van Richards geen juridisch geldige reden om een gemaakte afspraak te verkeren. De FIFA zal zich nu over de zaak moeten buigen en beslissen of de transfer van Toffolo naar Anderlecht alsnog als afgerond beschouwd mag worden.

TOCH NIET ZO SLECHT IN DE PREMIER LEAGUE

Harry Toffolo speelde dit seizoen geen hoofdrol bij Nottingham Forest, hij was enkel een back-up voor Renan Lodi, de Braziliaanse international die eerder kampioen speelde met Atlético Madrid. Met ook nog de herstellende Omar Richards (die in vorige zomer nog gewild was door Antwerp FC) in aantocht had Toffolo amper perspectief op speelkansen in City Ground. De 27-jarige valt bovendien iets te licht uit voor de Premier League, maar bepaalde specifieke kwaliteiten zijn wel van een hoog niveau.

In zijn verkregen speeltijd, die met 667 minuten zeker niet weinig is, leverde Brian Toffolo gemiddeld drie voorzetten per wedstrijd af. Dat is een gemiddelde waarmee hij in de top tien staat van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. Dat is bijvoorbeeld een pak meer dan Moussa N’Diaye, de huidige linksback van Anderlecht die gemiddeld amper 0,6 voorzet per wedstrijd aflevert. Die voorzetten leveren ook vaak gevaar op want Toffolo is de vijfde beste linksback in de Premier League op het gebied van kansencreatie.



Dat heeft hij ook te danken aan zijn goede dribbels, die weliswaar niet veelvuldig zijn maar wel razend efficiënt. Maar liefst 80% van zijn dribbels is succesvol, waarmee Harry Toffolo het hoogste dribbel-percentage haalt van alle linksbacks en linker wingbacks van de Premier League. “Ok, qua dribbels is het geen Neymar. Hij is snel, voetbalt simpel en heeft een goede voorzet. Daarnaast zet hij zijn voet, gooit hij zijn lijf in de strijd en legt hij zijn kop ervoor. Typisch Engels wel”, vatte Isaac Mbenza het goed samen in Het Nieuwsblad.

GEMISTE KANS OP ABSOLUTE MEERWAARDE

Harry Toffolo’s sterke punten liggen dus vooral op het offensieve vlak. De 27-jarige is een moderne fullback die ervan houdt om de diepte op te zoeken en offensieve impulsen in zijn spel te leggen. Toffolo haalde op het gebied van voorzetten, kansencreatie en dribbels een hoog niveau in de Premier League, waardoor hij in die onderdelen ongetwijfeld zou uitblinken in de Jupiler Pro League. Hoewel het moeilijk te voorspellen valt, ging Toffolo hoogstwaarschijnlijk een belangrijke en cruciale aanwinst geweest zijn voor Anderlecht. En dat maakt zijn gemiste transfer des te pijnlijker.

LEES OOK: Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

Toffolo ging een mooie transfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

18
18
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

38
38
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

98
98
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

232
232
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

101
101
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

98
98
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

362
362
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

53
53
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

67
67
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

51
51
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

52
52
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

232
232
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

123
123
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

405
405
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

47
47
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

68
68
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

49
49
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

144
144
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

129
129
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

356
356
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

209
209
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

568
568
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

155
155
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

339
339
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

197
197

Meer sportnieuws